Romania-Franta

Discutii despre meciurile disputate la Euro 2008

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

Victorie Romania
19
43%
Egal
12
27%
Victorie Franta
13
30%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Romania-Franta

Mesaj de omaciu » 09 Iun 2008, 23:51

Misto bannerul cu Craiova :)

LiviuB

Re: Romania-Franta

Mesaj de LiviuB » 10 Iun 2008, 09:10

Eu zic sa ne multumim cu punctul asta, nu ne ajuta f mult dar ne tine in carti, acuma ne dam viteji ca puteam obtine victoria daca, daca, se uitaca noi avem maxim 3-4 fotbalisti (cu indulgenta) care sa se ridice la nivelul grupei. Nu stiu ce va fi mai incolo, daca vom putea bate pe cineva, dar hai sa ramanem cu picioarele pe pamant. Daca ne desfacem, ne rup astia. Oricum, cu Italia va fi altceva, pt ca va fi obligata sa atace, ceea ce nu le place deloc si putem profita de asta.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Romania-Franta

Mesaj de u2blue » 10 Iun 2008, 10:01

Bai fratilor v-am zis de Franta ca este o adunatura de jucatori forte buni. Este tot ce vrei dar nu oechipa. Si ma repet, sansa noastra s-a cheamat DOMENECH: m-am tavalit de ras la schimbarile care le-a facut ... pacat, pacat, pacat era o sansa sa-i mancam.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Romania-Franta

Mesaj de DarkComy » 10 Iun 2008, 11:19

Din punct de vedere tactic am jucat excelent, dar cam atat. Piturca a vrut clar un 0-0, nu cred ca s-a gandit nici un moment la faptul ca vom marca, decat la cornere sau lovituri libere. El s-a gandit ca daca jucam in meciul Romania-Olanda 1-0, ii batem pe francezi dar s-a inselat.

Meciul de ieri s-ar putea sa ne coste scump, pentru ca mai toata lumea isi pune sperantele pe o victorie contra Olandei care ieri i-a facut KO pe italieni (campionii mondiali). In opinia mea, trebuia sa jucam ceva mai ofensiv cu Franta pentru ca erau echipa de batut si sa jucam asa defensiv cu Italia.

Ieri pe degeaba plecau ai nostrii pe contraatac ca D. Niculae era de unul singur si nu avea ce sa faca, mai ales ca si cadea la fiecare contact. Trebuia sa jucam de la inceputul meciului cu M. Niculae varf impins care sa joace rol de pivot. M.N. se pricepe foarte bine sa protejeze mingea si mai e si puternic, ramane pe picioare si nu cade la orice contact.

P.S. Chiar ca Domenech e prost. Cand am vazut ca il scoate pe Anelka, am crezut ca i-a venit mintea la cap :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Romania-Franta

Mesaj de _T@V_ » 10 Iun 2008, 11:31

Cel mai bun om de pe teren: Ratz. Urmat aproape de Cocis. Si Radoi a mai scos capul, dar saracul atat poate, n-ai ce sa-i ceri mai mult..... Doar astia 3 au contat ieri. Restul, pamant. Ah, si Tamas bunicel. Daca nu era el, o cam beleam. Dar cu 4 jucatori, nu faci treaba tata. Cea mai urata echipa de la Euro. Pina si Elvetia si Austria joaca mai frumos decat noi. Rusine.
Echipa, pamant. Ca vorba gazarului, praful se mai ridica....

FreakBoy

Re: Romania-Franta

Mesaj de FreakBoy » 10 Iun 2008, 11:36

bai T@V, eu cred ca tu ai vazut alt meci de-l scoti pe Ratz cel mai bun om, si pe Goian cel mai slab :)

iuli

Re: Romania-Franta

Mesaj de iuli » 10 Iun 2008, 11:39

T@V scrie:Cel mai bun om de pe teren: Ratz. Urmat aproape de Cocis. Si Radoi a mai scos capul, dar saracul atat poate, n-ai ce sa-i ceri mai mult..... Doar astia 3 au contat ieri. Restul, pamant. Ah, si Tamas bunicel. Daca nu era el, o cam beleam. Dar cu 4 jucatori, nu faci treaba tata. Cea mai urata echipa de la Euro. Pina si Elvetia si Austria joaca mai frumos decat noi. Rusine.
Echipa, pamant. Ca vorba gazarului, praful se mai ridica....
de cate ori a degajat Rat in teren?
Cate puncte au Austria si Elvetia?

LiviuB

Re: Romania-Franta

Mesaj de LiviuB » 10 Iun 2008, 12:28

Acuma daca incepem cu faze ca pana si Austria si Elvetia joaca mai frumos... Mai fratilor, am jucat cu o super echipa, daca ne prindeau aia din atacul lor descoperiti ne mancau de vii. Pana acum spuneam ca luam de la 3 in sus acum ca nu am jucat nimic. Si inca ceva, nici Franta n-a riscat nimic.
ps - poate ati uitat ca in campionatul nu demult incheiat, am avut o gramada de meciuri care la scor de egalitate, am riscat sa dam gol si am furat-o, poate va amintiti de exemplu de meciul de la Galati, de exemplu. Asa ca f bine ca n-am riscat nimic.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Romania-Franta

Mesaj de Copacul » 10 Iun 2008, 12:59

Ati uitat cel mai frumos moment...imnul

[youtube][/youtube]
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Romania-Franta

Mesaj de Bals_Boy » 10 Iun 2008, 13:41

Doua echipe care se studiaza inca de la inceputul anului, A fost de departe cel mai important meci pt noi si obiectivul nr 1 a fost sa nu primim gol (Obiectiv indeplinit). Daca era sa se iasa la joc eu cred ca se inscriau mai multe goluri decat in celalalt meci din grupa, dar nimeni nu a vrut sa riste.
Mie, personal, mi-a placut daniel niculae, contra, chivu, radoi si rat. Cei care il vad pe chivu slab inseamna ca nu au nici o treaba cu fotbalul, a fost singurul om care a iesit cu mingea jos is dadea pase exacte. T@v nu poti sa apreciezi jocul unui om in fuctie de cat rade intr-un meci. Asa, Ronaldinho ar lua titlul de cel mai slab jucator in fiecare an nu?(nu ca nu ar fi :)( )
Am sperante intr-un meci bun pe contra-atac cu Italia
Forza STIINTA

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Romania-Franta

Mesaj de _T@V_ » 10 Iun 2008, 13:48

Bals_Boy scrie:Doua echipe care se studiaza inca de la inceputul anului, A fost de departe cel mai important meci pt noi si obiectivul nr 1 a fost sa nu primim gol (Obiectiv indeplinit). Daca era sa se iasa la joc eu cred ca se inscriau mai multe goluri decat in celalalt meci din grupa, dar nimeni nu a vrut sa riste.
Mie, personal, mi-a placut daniel niculae, contra, chivu, radoi si rat. Cei care il vad pe chivu slab inseamna ca nu au nici o treaba cu fotbalul, a fost singurul om care a iesit cu mingea jos is dadea pase exacte. T@v nu poti sa apreciezi jocul unui om in fuctie de cat rade intr-un meci. Asa, Ronaldinho ar lua titlul de cel mai slab jucator in fiecare an nu?(nu ca nu ar fi :)( )
Am sperante intr-un meci bun pe contra-atac cu Italia
Vericule, il confunzi pe Chivu cu Radoi. Chivu s-a intalnit ieri cu mingea de vreo 5 ori in tot meciul. Radoi a dus tot greul la mijloc. El a incercat sa iasa cu mingea pe jos. Chivu n-a existat pe teren.

DoRyN

Re: Romania-Franta

Mesaj de DoRyN » 10 Iun 2008, 14:04

Mie mi s-a parut ca era un banner S.U.B...

conStiinta

Re: Romania-Franta

Mesaj de conStiinta » 10 Iun 2008, 14:05

T@V scrie:
Bals_Boy scrie:Doua echipe care se studiaza inca de la inceputul anului, A fost de departe cel mai important meci pt noi si obiectivul nr 1 a fost sa nu primim gol (Obiectiv indeplinit). Daca era sa se iasa la joc eu cred ca se inscriau mai multe goluri decat in celalalt meci din grupa, dar nimeni nu a vrut sa riste.
Mie, personal, mi-a placut daniel niculae, contra, chivu, radoi si rat. Cei care il vad pe chivu slab inseamna ca nu au nici o treaba cu fotbalul, a fost singurul om care a iesit cu mingea jos is dadea pase exacte. T@v nu poti sa apreciezi jocul unui om in fuctie de cat rade intr-un meci. Asa, Ronaldinho ar lua titlul de cel mai slab jucator in fiecare an nu?(nu ca nu ar fi :)( )
Am sperante intr-un meci bun pe contra-atac cu Italia
Vericule, il confunzi pe Chivu cu Radoi. Chivu s-a intalnit ieri cu mingea de vreo 5 ori in tot meciul. Radoi a dus tot greul la mijloc. El a incercat sa iasa cu mingea pe jos. Chivu n-a existat pe teren.
cred ca tu te-ai uitat la filme, nu la meci! :o

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Re: Romania-Franta

Mesaj de vialy » 10 Iun 2008, 14:14

Cu cata pasiune canta Chivu imnu impresionant apld apld apld ucv
anti buCUResti

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Re: Romania-Franta

Mesaj de Bogho » 10 Iun 2008, 14:30

si cum se uitau copii aia la ei

Imagine
-

Scrie răspuns