Universitatea-Sportul

Moderator: grup_moderatori

D10

Universitatea-Sportul

Mesaj de D10 » 20 Iul 2005, 02:27

Un meci salvat de a doua repriza. In prima parte am vazut un mijloc aglomerat, fara o viziune clara. Apararea oarecum stapana pe sine. atacul fara mingi. S-a jucat acelasi 4-5-1, cu 2 mijlocasi la inchidere. Piturca n-a facut nimic in prima repriza, dar o mare vina a purtat-o mijlocul.
A doua repriza incantatoare, daca ne gandim la ce ne asteptam. Pase precise, din prima, deschideri, lansari pe extreme, invaluiri, aparare cu joc simplu, fara complicatii...
Gol frumos al lui Parvu, din 16 m, dupa un calcai si o saritura peste minge a lui Ionescu. Baietii au incercat si pt public, pase cu calcaiul, joc rapid, etc. In a doua parte am jucat cu 4 juniori. Am remarcat pe Mitchell, Dina, Parvu, care a mai avut o ocazie mare, plus altii al caror nume nu-l cunosc. Lovituri libere destul de precise, putin pe langa poarta. Banica a jucat in partea a doua si a avut 2 interventii bune, una chiar excelenta.
2000 d eoameni. Echipa a fost aplaudata la final.

ozzy

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2005, 08:18

Sportul a jucat cu echipa de baza?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 20 Iul 2005, 09:45

SPORTUL (4-4-2)

Stăncioiu Raţiu Secăreanu Patrichi Rusu Stancu Cruceru Bălan Nae Varga Mazilu

Antrenor: Dan Petrescu.
Au mai jucat: Popescu, Maxim, Şumudean, Ferfelea, Oae, Sigartău, Lazano, Nicola, Bâră

ozzy

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2005, 09:45

mersi, am citit si eu intre timp revistele presei :D

Maximus

Mesaj de Maximus » 20 Iul 2005, 09:48

Rezultatul e incurajator. Dupa cum spuneti si jocul echipei. Cine stie, poate se naste oa mare echipa iar...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 20 Iul 2005, 09:49

ozzy scrie:mersi, am citit si eu intre timp revistele presei :D
Da :o

Nu stiu cine o fi Oae asta :)(

ozzy

Mesaj de ozzy » 20 Iul 2005, 09:53

Maximus scrie:Rezultatul e incurajator. Dupa cum spuneti si jocul echipei. Cine stie, poate se naste oa mare echipa iar...
da' cine esti tu ba sa incepi cu "poate"? te iei de Mititelu, ha? sigur ca s-a nascut... :)(

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 20 Iul 2005, 10:25

ozzy scrie:
Maximus scrie:Rezultatul e incurajator. Dupa cum spuneti si jocul echipei. Cine stie, poate se naste oa mare echipa iar...
da' cine esti tu ba sa incepi cu "poate"? te iei de Mititelu, ha? sigur ca s-a nascut... :)(
E prea devreme sa spunem ca s-a nascut o echipa.Echipa deja era nascuta.Doar ca era "bolnava".Acum...se pare ca da semne de insanatosire.Dar mai este mult pana in varful diviziei A(Asta trebuie sa fie tinta!)! :mad: Nu vream sa ne imbatam cu apa rece....
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 20 Iul 2005, 10:34

ma bucura faptul ca anul acesta echipa n-a plecat in pregatiri in strainatate ca sa infrunte ospatarii sau echipe de cartier cum a fost de exemplu anul trecut.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 20 Iul 2005, 10:48

deocamdata si noi suntem o echipa de cartier, nu uita ca pustanii de ii avem nu sunt chiar topul romaniei
mai e mult pana departe din pacate si abia acum incep si ei sa aiba relatii de joc
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 20 Iul 2005, 10:49

gsm scrie:ma bucura faptul ca anul acesta echipa n-a plecat in pregatiri in strainatate ca sa infrunte ospatarii sau echipe de cartier cum a fost de exemplu anul trecut.
Daca aveam infrastructura necesara puteam sa organizam un trial cu echipe cel putin de divizia B.Dar nu avem...
Alb-albastru pentru totdeauna!

iuli

Mesaj de iuli » 20 Iul 2005, 12:18

Important este ca au jucat ceva,cel mai important de fapt..Felicitari pt Stanga.

Codul lui DaVinci

Se naste o generatie de campioni.

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Iul 2005, 13:16

Ma bucur ca imi dati dreptate. V-am spus ca daca muncim vom avea fotbal de calitate. Se vede ca au aparut primele semne. Sa nu iutam ce rezulate au scos Plesan&Co cu aceeasi echipa a lui Dan Petrescu.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Iul 2005, 13:36

Am fost si eu la meci si semnalele sunt incurajatoare.Oricum, daca in locul actualei echipe era adunatura de "vedete" ca Plesan & Guso, cu siguranta as fi plecat de la stadion plin de nervi!Copii aia joaca mult mai placut decat "marile vedete".In astea 2 amicale pe care le-am vazut (cel cu Giurgiu si cel cu Sportu) mi-au placut Andrei Ionescu, Dina, Bornescu,Mitchell.De asemenea, Banica a avut cateva interventii bune aseara!In schimb, Alexandru Piturca mi se pare total depasit.Revenim iar la drama ultimilor ani si anume lipsa atacantilor de valoare.Asa ca Mititelu ar face bine sa aduca 1-2 atacanti buni de urgenta!Una peste asta, eu zic ca semnalele sunt incurajatoare, trebuie numai sa avem rabdare.Pacat ca tocmai asta ne lipseste, de ani de zile!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 20 Iul 2005, 14:09

pai cine ne chinuie ma cu alexandru piturca asta?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis