Rm.Valcea-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Care credeti ca va fi concluzia lui Stanga dupa meciul de la Rm.Valcea ?

Poll ended at 30 Iul 2005, 10:09

Mai are nevoie de jucatori
17
85%
Lotul actual este multumitor
1
5%
Va renunta
2
10%
 
Total votes: 20

DoRyN

Rm.Valcea-Universitatea

Mesaj de DoRyN » 25 Iul 2005, 10:06

Vineri, 29.07.2005, la Rm.Valcea, acolo unde a inceput decaderea Universitatii in returul campionatului trecut, va avea loc un meci amical cu CSM din localitate.
Cum se pare ca in lotul Craiovei au fost retinuti doar 19 jucatori: Bornescu, Bănică, Feleagă, Ciucă, Mitchell, Crăciunescu, Curteanu, Velcovici, A. Ionescu, Clitnovici, D. Mihai, Săceanu, Ciobanu, Argintaru, Bărboianu, Gârlă, Dina, A. Piţurcă şi Gecic, va fi un prilej pentru Stanga sa-si formeze echipa de baza cu care va demara noul campionat, mai ales daca in aceasta saptamana vor mai veni si alti jucatori la echipa. Chiar astazi este asteptat sa vina la Craiova si Stoica, marul discordiei intre Universitatea si Pandurii Tg.Jiu.

D10

Mesaj de D10 » 25 Iul 2005, 12:53

Eu am zis ca va observa ca mai are nevoie de jucatori. :)( E clar cand te gandesti ca a oprit doar 19...
Lotul, din ce am vazut cu Sportul, nu e chiar rau, cu toate ca avem doua verigi slabe: Piturca si Clitnovich. Daca la Piturca eu inca sper, de Clitnovich nu stiu ce sa spun.. el a mai avut sansa sa se afirme, dar in 3 luni petrecute aici n-a reusit mare lucru.
Insa e clar ca ne mai trebuie macar3-4 jucatori de valoare certa.
Am oarecare sperante sa ajung la meciul asta.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Iul 2005, 23:03

Mi se pare cam devereme sa ne pronuntam in legatura cu valoarea lotului. Cel putin dpdv numeric ne-ar mai trebui 2 atacanti.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 26 Iul 2005, 00:55

D10 scrie: Lotul, din ce am vazut cu Sportul, nu e chiar rau, cu toate ca avem doua verigi slabe: Piturca si Clitnovich. Daca la Piturca eu inca sper, de Clitnovich nu stiu ce sa spun.. el a mai avut sansa sa se afirme, dar in 3 luni petrecute aici n-a reusit mare lucru.
D10 eu aici vad lucrurile invers!La Piturca chiar nu mai sper deloc :)( In cele 2 jocuri in care l-am vazut (cel cu Giurgiu si cel cu Sportul) mi s-a parut total depasit : demarcari greoaie si uneori aiurea, pase la intamplare si cand are mingea la picior nu prea stie ce sa faca cu ea!Imi aminteste de McBreen :)( (God I Hope He's Far Away :)( :)( :)( )
Una peste alta, eu zic ca ne trebuie neaparat 1-2 atacanti de valoare!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

D10

Mesaj de D10 » 26 Iul 2005, 13:55

Ma gandesc ca totusi a dat cateva goluri (parca a fost goalgetter) Piturca asta... Poate e din cauza asezarii noi a echipei. Las' ca vine Parvu, mai vin 2 atacanti... poate ne vine Borbelimea inapoi :laughing:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 26 Iul 2005, 14:24

la cat e meciul?stie careva sau nu s-a stabilit?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Iul 2005, 13:25

dxtr009 scrie:la cat e meciul?stie careva sau nu s-a stabilit?
''Ultima adversara a alb-albastrilor din aceasta luna va fi CSM Rimnicu Vilcea, partida urmind sa aibe loc vineri, in deplasare, pe stadionul „Zavoi“, de la ora 18.00.''

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Iul 2005, 01:49

pacat ca nu e tren de intoarcere :-( ca poate ajungeam si eu
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 28 Iul 2005, 02:22

piturca jr nu e fotbalist, ne trebuie atacanti

de fapt ce atacanti avem noi in lot acum?

oare cati dintre noi stiu care e lotul actual, fiecare jucator , varsta si pe unde a mai jucat
eu unul nu stiu, care stiti puneti date despre fiecare jucator, inainte erau topicuri despre majoritatea jucatorilor, acum ...... foarte putine date
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 28 Iul 2005, 13:43

10x pt ora
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Iul 2005, 16:03

@Pacala: pentru tine oricum e greu sa stii ce si cum. Fiindca esti rupt de realitate. Piturca este un jucator tanar care pote sa creasca foarte mult in valoare. Trebuie sa avem rabdare cu el. Daca vrei jucatori consacrati cauta in lotul lui Poli AEK Timisoara. La Craiova crestem oameni necunoscuti si facem din ei vedete.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 29 Iul 2005, 10:35

Piti jr tre tinut zic eu
in primul rand ca e tac'su la nationala :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 29 Iul 2005, 14:55

LUTU scrie:Piti jr tre tinut zic eu
in primul rand ca e tac'su la nationala :)(
Si asta e un lucru rau? :o

D10

Mesaj de D10 » 29 Iul 2005, 18:12

Prin Telefon de la Minunea Blonda:

Primire calduroasa la Valcea, oficialii valceni urand succes Universitatii. Sunt zilele Municipiului Ramnicu Valcea, astfel incat e o atmosfera de sarbatoare. In tribune sunt aproximativ 3000 de spectatori.

Formatia trimisa in teren de Daniel Mogosanu:

Bornescu - Feleaga, Ciuca, Mitchell, Velcovici - Saceanu, D Mihai - Dina, A. Ionescu, Ciobanu - Al. Piturca.

Juniorul Cagnea se afla pe banca de rezerve a echipei CS Municipal Ramnicu Valcea.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 29 Iul 2005, 18:25

D10 asteptam in continuare informatii legate de evolutia scorului!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Închis