Rapid 2-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Rapid 2 ?

Poll ended at 21 Aug 2005, 23:00

Victorie
23
58%
Egal
4
10%
Infrangere
13
33%
 
Total votes: 40

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 23 Aug 2005, 09:37

D10 scrie:Mai White, asta e ultima incercare.
Eu am spus ca e nepotrivit sa strigi numele unui antrenor care, cum-necum, a detinut, pentru etape bune, banca tehnica a Universitatii in anul in care aceasta a retrogradat.
Nu am avut intentia sa discut despre Rednic. Nu am avut intentia sa dezvolt subiectul Rednic, omule! Daca voiam sa vorbesc despre Rednic, iti repllicam si la treaba cu santajul si profesionalismul, dar nu ma mai pasioneaza subiectul.
Adica ce face galeria, frate? Rednic este in conflict cu corsicanii. Este contestat de astia. Galeria zice ca isi bate joc de Corsicani strigand numele lui Rednic. N-ar fi nici o problema. Ar fi o gluma buna. Dar acelasi Rednic a fost la Craiova si, impreuna cu Staicu, Badea, Mititelu (vinovat pt episodul celor doua zile de patronat), Bondrea si lotul a retrogradat Craiova.
Poti sa juri cu mana pe inima (in sinea ta) ca Rednic este curat ca lacrima in acest dezastru al Craiovei ca sa-i strigi numele? Daca poti sa faci asta, scandezi numele respectiv si imi explici si mie care ma mir ca prostu': "Rednic e nevinovat si, de aceea, gluma e buna". Si asta e tot. Pe Rednic l-a adus in discutie scandarea respectiva, nu eu.
Pentru mine subiectul e incheiat. Amintiti-va cum musca din micii aia...



D10,departe gandul de a discuta cu cineva contradictoriu.
Daca am intervenit mai rar in ultimul timp se datoreaza unui eveniment tragic ,consider ca nu trebuie sa dau explicatii.
Ai impresia ca eu nu am vazut interviurile respective la tv. sau in presa sau nu am avut discutii cu persoane avizate despre ce se in tampla la Craiova,ca nu am putere de analiza ,etc.
Sunt cateva persoane,inclusiv tu,care aveti falsa impresie(tot iti place tie cuvantul "impresii")ca adevarul incepe si sa termina cu voi.De ce credeti asta?
De ce crezi ca analiza ta este mai buna,cand avem aproximativ aceleasi surse de
informatii,un mic avantaj eu ca am avut doua discutii telefonice cu el dupa plecarea de la Craiova.Sa nu uiti niciodata:
1.Rednic a iubit Craiova la fel cum ar iubi Rapid,Dinamo sau Steaua,a considerat Craiova o echipa puternica,solida ;
2.A avut bunul simt si a plecat dupa 7-8 etape ,deci dupa 25% din meciuri lasand 75% meciuri la dispozitia noului antrenor.Vinovatia lui in caderea in "B" a Craiovei este de .001%,pentru ca orice antrenor,dupa 8 etape,putea sa evite retrogradarea(Dinamo dupa 5-6 meciuri pierdute a ajuns pe locul 2 ,hai sa fim seriosi,ai impresia ca discuti cu niste idioti .
Vorbim despre Rednic pentru ca locul Craiovei era in primele trei in div. "A"nu in "B".Nefortandu-i plecarea lui Rednic azi eram in "A"si poate aveam alti investitori,sponsori,etc.
Chiar daca va reintra la anul in "A",ma intreb ce se va intampla,cine va investi alaturi de Mititelul,cine va veni la acest club cand insusi olteni fug atat ca antrenori cat si ca investitori si mai nou si jucatori de valoare.Consider ca acestea sunt probleme grave nu ce jampiere si bocanci poarta echipa ,ce benere se afiseaza,ce grup nou a aparut,etc.
Te-ai intrebat de ce jucatori buni pleaca de la Craiova, de ce antrenori buni ocolesc Craiova,de ce Balaci,Cartu,etc ocolesc Craiova,de ce investitorii nu vin la Craiova,de ce sponsori nu vin la Craiova ...atunci si numai atunci sa-l faci pe Rednic vinovat.
Culmea ai ajuns sa -l judeci si dupa gluma cu muscatul din mic...asa da analist, nu impresii ca noi,ceilalti.Pentru mine Craiova a reprezentat ceva ,nu stiu ce a reprezentat pentru uni.

D10

Mesaj de D10 » 23 Aug 2005, 11:37

Nu vreau sa discut de Rednic. Evolutia lui de la Vaslui si conflictul cu Rapidul consider ca au confirmat spusele mele. Nu vreau sa conving pe nimeni, dar nici tu nu poti sa ma convingi fara sa faci ce te-am rugat.
Iti spun ca, daca vorbeai cu Badea, poate ii dadeai dreptate lui Badea. Faptul ca nu am vorbit telefonic cu cei implicati imi ofera un plus de obiectivitate. Ma intelegi? Juratii nu au voie sa ia legatura cu acuzatul. Asa functioneaza sistemul juridic.
Te-ai intrebata de ce Rednic nu antreneaza? Te-ai intrebat de ce a reusit sa se certe cu toti? Cu Andone, cu Lucescu. Prietenii lui!
De Rednic eu am spus tot la vremea respectiva. El acuza ba pe Badea, ba retragea acuzatiile si arunca pe Mititelu, dup-aia iar pe Badea. Nici el nu mai stia. Scuza-ma, dar "teoria conspiratiei", treaba cu lucratura, indica un comportament paranoid. Sper ca Rednic sa nu fie paranoic, ci doar un mincinos nepriceput.

Stiu care sunt problemele la Craiova, stiu de ce nu vin investitori, stiu de ce fug toti.
Problema principala a fotbalului romanesc este lipsa de bani a suporterilor. Daca suporterii Barcelonei ar avea salariul mediu net de 150 euro, nici Barca n-ar mai exista.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Aug 2005, 11:49

@D10: corect! o:

@Dan Florea: tu tii cu echipa Universitatea Craiova sau cu echipa FC Mircea Rednic?

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 23 Aug 2005, 13:47

Che Guevara scrie:@D10: corect! o:

@Dan Florea: tu tii cu echipa Universitatea Craiova sau cu echipa FC Mircea Rednic?

Daca incerci sa analizezi ce s-a intamplat ,cu spirit de obiectivitate bazat pe "impresii",cautand cazele si eventuali vinovati nu inseamna ca tii cu unul sau altul.
Intrebarea ta m-ar fi putut supara ...azi in niciun caz.Tu ce crezi ?
Ma supara cand vad ca am ajuns sa jucam cu Dacia Mioveni sau Dunarea G.,etc si cluburi cum ar fi CFR.Cluj,Rapid joaca in cupele europene iar altele precum Farul,Poli,etc trag pentru castigarea campionatului.
Raspunsul il gasesti printre randuri,daca inca nu stii cu cine tin.
Si mai este o problema care ma ingrijoreaza si anume,nu vad luminita de la capatul tunelului,chiar daca intra la anul in "A",deoarece nu stiu ce jucatori , investitori ,antrenor doreste sa vina la Craiova sau ...poate vreti sa luptam in fiecare an sa nu retrogradam.

D10

Mesaj de D10 » 23 Aug 2005, 14:06

Solutia e: Sa cumparam abonamente! De-abia astept sa-mi iau primul abonament din viata mea, la meciurile Stiintei!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 23 Aug 2005, 17:49

saptamana asta ma duc la club si ma interesez cu ochii mei ce si cum despre abonamentele astea si te tin si pe tine la curent cum sa faci sa iti iei unul
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Aug 2005, 17:52

@Dan Florea: eu zic ca te cam pierzi in analize si purceaua e moarta in cotet. Noi acum suntem in Divizia B si trebuie sa castigam cat de multe meciuri putem. Asta este interesul Craiovei. In loc sa te gandesti la asta tu ori imi aduci aminte de boul de Rednic, ori imi spui ca la anul vom intra in A si vom lupta pentru evitarea retrogradarii. Aloooo! Gara! Traieste prezentul si lasa trecutul sa moara iar viitorul nu-l stie nici Mafalda. Asa ca nu mai veni cu teorii pe aici si pune ceva in practica daca tii cu Stiinta. Cel mai simplu lucru pe care poti sa il faci: cumpara-ti un nenorocit de abonament. De restul se ocupa oameni care sunt platiti pentru asta. OK? :o

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 23 Aug 2005, 23:33

D10 scrie:Solutia e: Sa cumparam abonamente! De-abia astept sa-mi iau primul abonament din viata mea, la meciurile Stiintei!
hagi,nu ai mai avut abonament pana acum?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

D10

Mesaj de D10 » 23 Aug 2005, 23:43

Hagi? Ma jignesti! Doar daca nu te referi la Lutu. o:
N-am mai avut. Dar de la 14 ani n-am intrat niciodata fara bilet.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 23 Aug 2005, 23:46

"hagi" e un apelativ..nu la misto..d la lutu e luat :D
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

D10

Mesaj de D10 » 23 Aug 2005, 23:49

Oricum, azi nimic nu ma atinge... Multumita lui ... Mireeel Raaadooooiiii! Plangi MeMe!
Lutu e consateanul meu. E o onoare sa impart apelativul cu el. o:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 24 Aug 2005, 00:00

in sf unu care ma sustine la faza cu lutu...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

D10

Mesaj de D10 » 24 Aug 2005, 00:05

Am spus si pe topicul despre Lutu, parca: "Nu m-as supara pe Lutu nici daca ar rata penalty-ul care ne-ar asigura promovarea". Lutu e preferatul meu, l-as fi vrut si anul asta in echipa, dar asta e!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 24 Aug 2005, 00:08

pai knd are omu perioade mai grele se pisa toti p el,knd ii merge bine ii cer bani(unii) si altii il ridica in slavi
mai suntem 2 :-j
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis