Universitatea-FC Caracal

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne poate pune probleme Caracalul?

Poll ended at 27 Aug 2005, 12:38

Nu, suntem mult mai buni ca ei
25
64%
Teoretic da, dar sunt prietenii nostri...
13
33%
Da, ne vor lua cel putin un punct
1
3%
 
Total votes: 39

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Aug 2005, 20:57

Scor la pauza 1-0. In ultimele minute au fost ratate cel putin doua ocazii mari cu nonsalanta, una chiar de catre Orac.
Schimbarea in prima repriza: Saceanu a iesit, a intrat Fritea.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Aug 2005, 21:17

joc apatic in continuare, acelasi scor.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Aug 2005, 21:26

Ocazie mare pentru Caracal, apara Bornescu.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Aug 2005, 21:30

Min 28 , repriza secunda, penalty pentru Craiova, la sesizarea asistentului. Bate Stanga si e 2-0.

Schimbare: iese Stanga si intra Alex Piturca.

Arbitreaza Cristina Ionescu, o femeie, in premiera la centru in Romania.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Aug 2005, 21:35

Min.35: Iese Ionescu, intra Argintaru.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 26 Aug 2005, 21:54

2-0 scor final Dina si Stanga(11m)
vreo 10 000 de spectatori
facura 4 pct cu doua victorii :cool:
si cam atat despre meci

sa vedem ce zic cei care au fost la meci :)(
cum mai e iarba, ce se mai striga la galerie,ce mai face miti etc
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

PiTTy

Mesaj de PiTTy » 26 Aug 2005, 21:59

Am jucat bine...Bravo !!!Insa am si eu o intrebare pt galerie ...Dc nu mai este asa activa? :?:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 26 Aug 2005, 22:01

:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: . estee!!!. mie mi-a placut apararea, atit cit a avut ea de lucru. e de lucru insa la pasa decisiva si in atac. se pare ca e punctul nosrur slab de citiva ani, si tot nu reusim sa facem mare lucru. se vede si lipsa de experienta a unor jucatori, pase gresite...insa pina la anul cind intram iar in A au tot timpul sa se puna la punct si sa joace un fotbal adevarat. bravo si sa speram ca si etapa viitoare ne vom bucura.
Am zis!!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 26 Aug 2005, 22:02

asa sa fie! o:

Petrique
junior
junior
Mesaje: 95
Membru din: 06 Ian 2004, 16:59

Re: Craiova-Caracal

Mesaj de Petrique » 27 Aug 2005, 01:40

Sergyu_orac scrie:Caracalul este o echipa mica ,nu are cum sa ne puna probleme !!!
Vom Promova!!!
Suntem cei mai buni!!!
Hai CRAIOVA :!:
Caracalul este o echipa mai buna decat a noastra si dak nu aveam arbitrul de partea noastra nu castigam, am fost la meci si am vazut... Si dak vroia ne batea
Nu vom Promova!!!
Nu suntem cei mai buni!!!
CRAIOVA... vai mama ei
Asa suntem noi oltenii, facem putin si visam MULT
Imagine

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 01:53

Craiova a dominat meciul. Nu a fost vorba de un blat asa cum vorbeau gurile rele inaintea acestui meci. Dina a ratat ocazii pentru 3 meciuri nu pentru unul. La penalty a vrut sa bata Bornescu insa Stanga nu l-a lasat. Sa speram ca il lasa meciurile urmatoare. A fost singurul moment cand publicul a sarit in picioare. Paraca nici la goluri nu ne mai bucuram asa tare. Divizia B ne doare pe toti dar nu este un capat de tara. Numai daca punem cu totii umarul vom promova din nou.

Primul lucru bun care este conform celor scrise in planul prezentat de Sebi pe acest forum: pe tabela de marcaj a aparut stema universitatii Craiova si palmaresul echipei. Sa spunem ca pentru luna asta departamentul de marketing a bifat o realizare. Sa vedem ce apare luna viitoare in plus. Cand apare revista aia cu care se laudau pe aici?

Din toti aia 10.000 cati au venit astazi la meci nu se gaseste niciunul care sa cumpere bilet? Cred ca au fost 5 abonati. :-(

D10

Mesaj de D10 » 27 Aug 2005, 02:17

Las' ca au fost mai multi abonati, dar nu au stat toti la tribuna I, pt ca mai mergi cu prieteni care inca nu si-au luat. Eu am luat abonamentul cu nr 101.
E cazul sa se vanda toate, daca avem pretentii.
Meciul nu l-am vazut f. bine, pt ca a fost o atmosfera destinsa. :D
Dina si-a revenit. Apararea bunicica. Nu cred ca a fost blat. Au gasit ceva jucatori buni, dar nu au toate posturile acoperite. E clar insa ca la Caracal sunt oameni care se pricep la jucatori.
Meci bunicel si atmosfera frumoasa. Se simte o relatie prieteneasca intre echipa si suporteri. Mai caraie unii prin tribuna, dar sunt de-astia care vin ca e gratis.
Intrebarti pe altul de fu mai atent.
Arbitraj nicidecum extraordinar de favorabil. 11 m poate putea fi trecut cu vederea, dar au fost 2 offside-uri semnalizate total eronat. In sfarsit, poate un + de 5% dar nu vadit partinitor si orientat. Nu au fost lovituri strategice, fragmentari in favoarea noastra, etc.
Au avut 2 ocazii imense d egol, care pot aduce ceva semne de intrebare, dar nu prea cred. L-am urmarit pe decarul lor... :)( Nu au totusi o echoipa completa, dar au fost o surpriza placuta. 50 suporteri caracaleni galagiosi. o:
Galeria noastra unita. o: o: o:

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 27 Aug 2005, 05:38

Un meci interesant. Am fost peste ei din primul pana in ultimul moment. Presiunea publicului si-a pus amprenta pe jucatorii caracaleni. I-am dominat clar. Daca publicul o sa sporeasca numericeste la celelalte meciuri de acasa, atunci noi vom juca in 12/13 si adversarul in 11. Orac= mare ratangiu astazi. Sper sa-si revina. Nu de alta, dar daca vrem ratari din pozitii imposibil de ratat, il chemam pe McBreen inapoi (mama ce ocazii isi crea omul ala... daca inscria macar in jumatate din ele, atunci lua Gheata de Aur). Ce stiti de irakian? E ceva de capul lui? Sau e pe post de pata de culoare in teren? Am auzit ca Mititelu i-a oferit doar 50.000 $ pe an lui Sabin Ilie. Pai la banii astia cum draq sa vina omul? Da-i 70-80 pe sezon + o prima de promovare consistenta si sa vezi cum vine. In rest, toate bune...



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FORZA STIINTA CRAIOVA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 27 Aug 2005, 07:34

Pt acest stadiu,primele meciuri ale unei echipe complet schimbate cu multi copii, cred ca e bine, de cand n-am mai vazut eu doua victorii consecutive in meciuri oficiale la Universitatea ...sa bata ei fiecare meci asa si e ok :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Aug 2005, 09:41

Patru concurenti inscrisi in concursul de pronosticuri au indicat scorul corect al partidei. Acestia sunt ozzy, tusca, suporterul si vali2ro. Felicitari :-)

Închis