Universitatea-FC Caracal

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne poate pune probleme Caracalul?

Poll ended at 27 Aug 2005, 12:38

Nu, suntem mult mai buni ca ei
25
64%
Teoretic da, dar sunt prietenii nostri...
13
33%
Da, ne vor lua cel putin un punct
1
3%
 
Total votes: 39

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 10:07

Deocamdata avem 4 puncte si suntem lideri. :) Fiindca nu au inceput inca celelalte partide. Daca castigam toate meciurile pana la sfarsitul campionatului cu 1-0 chinuit, nu ma supar deloc. O echipa creste in valoare numai asa. Adunand victorii.

Publicul este dator acestei echipe noi. Deocamdata am vazut ca este reticent si nu reactioneaza nici la goluri asa cum ar trebui sa o faca. Sau asa cum o facea in anii 80.
Last edited by Codul lui DaVinci on 27 Aug 2005, 10:52, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 27 Aug 2005, 10:22

nu mi-a placut jocul echipei. o parte din primi "11" au jucat si anul trecut impreuna si cred ca o faceau bine avand in vedere ca au incurcat cateva echipe care se bateau pentru promovare.echipa trebuia sa fie sudata si sa se cunoasca intre ei nu conteaza ca au mai aprut cativa jucatori, ca scheletul tot din fostii jucatori ai caracalui este formata. pot spune ca ei au avut mai clare situatii de gol decat ai nostri.si aceasta echipa chiar ca a fost facuta peste noapte si a fost mai buna decat noi.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 10:54

Ei au avut situatii de gol mai clare decat noi dar noi am marcat 2 goluri si ei niciunul? Cum iti explici fenomenul? Tu ai vrea sa jucam meciuri cu adversari care nici nu trec de centrul terenului? Daca te bati cu cineva vrei sa dai numai tu si sa nu iei nici un pumn? Care este logica?

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 27 Aug 2005, 11:10

LOGICA?? pai cei din caracal de abia si-au facut echipa plus ca s-au reunit destul de tarziu, iar echipa noastra care cum am mai scris si o repet este formata din "11" de anul trecut al CARACALULUI plus ca echipa s-a reunit mai devreme decat toate echipele din romania. NU AI VAZUT CA DEABIA STAU IN PICIOARE SI DUPA 30 DE MIN TOTI AU INCEPUT SA GAFIE. ceea ce vreau eu sa contest este faptul ca echipa nu-i PREAGATITA CORESPUNZATOR. este inasdimisibil sa nu poti lega 2 pase. sper din tot sufletul sa fiu contrazis in meciurile urmatoare.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 27 Aug 2005, 11:28

Che Guevara scrie:Deocamdata avem 4 puncte si suntem lideri. :) Fiindca nu au inceput inca celelalte partide. Daca castigam toate meciurile pana la sfarsitul campionatului cu 1-0 chinuit, nu ma supar deloc. O echipa creste in valoare numai asa. Adunand victorii.

Publicul este dator acestei echipe noi. Deocamdata am vazut ca este reticent si nu reactioneaza nici la goluri asa cum ar trebui sa o faca. Sau asa cum o facea in anii 80.
BA DAR TU ESTI FENOMENAL DEJA , CUM DRAQ VB DE GALERIE ?? CRED CA AI FOST LA ALT MECI PE LA ISALNITA SI NU TI-AI DAT SEAMA !!! O SA FIE INCARCATE NISTE FILMULETE PE SEZIONE CU BUCURIA DE LA GOULURI SI CU GALERIA PER ANSAMBLU MECIULUI , SA VADA TOATA TARA , CUM DESTIA CA TINE ,MINT CU NERUSINARE PE FORUMURI,DEZINFORMAND PE CEI CE NU AU FOST PREZENTI LA STADION!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 12:32

@sezione: Nu vorbeam de galerie. Care a fost in nota obisnuita. Adica nu a lipsit dar nici nu a excelat. Vorbeam de publicul larg care vine la stadion sa manace seminte.

Iata rezultatele din seria noastra:
SERIA A II-A
Astra Ploieşti 6 - 1 Rapid II Bucureşti
10' 37' 77' Malaele, 52' Bunea, 59' Dascalescu, 90' Patulea / 22' Chiriac

Inter Gaz Bucureşti 0 - 1 CSM Rîmnicu Vîlcea
/ 70' Stanca

Minerul Motru 2 - 0 FC Sibiu
52' B. Popescu, 53' Volocaru (pen.) /

Petrolul Ploieşti 1 - 1 Poiana Cîmpina
81' Parse / 31' R. Avram

CS Otopeni 1 - 0 Unirea Urziceni
33' Danalache /

Dacia Mioveni 1 - 0 Dunărea Giurgiu
41' Stancu /

Dinamo II Bucureşti 2 - 1 Juventus Bucureşti
86' A. Iordache, 92' I. Iordache / 74' Stoinavof

Univ. Craiova 2-0 FC Caracal
23' Mihai Dida, 66' Ov. Stângă (pen) / *
sursa: Prosport.ro

Dupa cum vedem astia de la Prosport, la-u transferat pe Dida de la Milano la Craiova sau habar nu au cum se numesc jucatorii din Craiova. Pe langa cei de la Total Sport care ieri delirau despre CFr-uri mai apar si alti ziaristi care nu au nici o treaba cu fenomenul.

Concluzie: Suntem pe locul 2 dupa 2 etape. o:
Last edited by Codul lui DaVinci on 27 Aug 2005, 14:03, edited 1 time in total.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Se retransmite meciul

Mesaj de Zapada » 27 Aug 2005, 13:35

In acest moment se retransmite meciul Rapid2 - U Craiova pe PRO TV International

e bine si asa pentru noi din afara ca -l vedem dupa o saptamana
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 27 Aug 2005, 13:38

Sunt unii pe forumul asta care, indiferent cum ar juca echipa critica tot timpu.Este parerea lor, o respect, dar nu pot sa fiu de acord cu ea.Nici nu vreau sa-mi imaginez ce ar fi fost pe forum daca echipa ar fi pierdut in primele 2 etape.Despre jocul de aseara nu pot decat sa spun ca a fost mai bun decat cel cu Rapid II.Si apropo, ca raspuns la cineva care a scris pe forum ca nu au fost in stare sa lege 2 pase : Poate ai vazut alt meci, mie mi-a placut cum circulau pasele intre jucatorii nostrii.In rest, Dina mi-a placut chiar daca n-a facut un meci perfect, iar Orac a ratat cam mult :-) Per ansamblu, pentru o echipa cu jucatori foarte tineri si fara experienta multa eu zic ca semnalele sunt bune.Sa asteptam confirmarea din urmatoarele etape!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 27 Aug 2005, 13:58

singura echipa cu 6 puncte in seria II-a dupa 2 etape este CSM Rîmnicu Vîlcea.
U Craiova cred ca e pe locul 2 cu 4 puncte (desi are tot 2 victorii)

sa speram ca U Craiova castiga si etapa viitoare la Astra Ploiesti (care a batut azi acasa pe Rapid2 ci 6-1)
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 13:59

Si tot in acest moment se retransmite meciul Universitatea Craiova- FC Caracal pe TV Sport. o: Am senzatia ca au schimbat comentatorii aia dobitoci de la primul meci...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 14:02

Deja ne pregatim pentru meciul cu Astra Ploiesti, se pare ca adversarul nostru direct la promovare va fi CSM Ramnicu-Valcea, echipa lui Corleone, nicidecum Petrolul, CS Otopeni sau FC Sibiu asa cum ne asteptam la inceputul campionatului. :lol: :lol:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Aug 2005, 14:36

Mai e cale lunga...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Aug 2005, 14:44

Erata: Se pare ca Petrolul a castigat in ultimul moment. Asa ca acum suntem pe locul 3.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 27 Aug 2005, 14:50

mIsTo MeCiU suntem pe primu lok :up:
insa avem un examne f greu la astra...dar ne descurcam noi :-)

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Aug 2005, 14:54

Che Guevara scrie:Erata: Se pare ca Petrolul a castigat in ultimul moment. Asa ca acum suntem pe locul 3.

hmmm, gol in minutul 95' autor Ghiţă :eek:

Închis