Progesul Corabia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Aug 2005, 22:04

pt un meci sustinut in deplasare?
sint atatia batuti intre ciocnirile dintre suporterii echipelor din Romania ........
oricum , imi pare rau ca s-a intamplat asa. Frumos ar fi fost ca tot stadionul sa fi sustinut Universitatea Craiova, se pare ca atunci cand au cazut au pierdut totusi multi suporteri din alte localitati , ce s-a intamplat la Corabia e un mare semnal de alarma
cand cade zeul, toti cei care pana atunci l-au adulat, se reped la starvul lui. Craiova are inca suporteri in afara Craiovei dar a pierdut enorm in special in celelalte judete ale Olteniei. Lipsa performantele se resimte , la meciul cu echipa a doua a Universitatii Craiova , publicul a fost ostil.Iata ca n-a fost o intamplare.
:mad: va ramane in memorie ca un eveniment fierbinte si amar
si un semnal de alarma
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 30 Aug 2005, 22:21

Daca va aduceti aminte, chiar am pus aceasta problema acum cateva saptamani. Cand am intrebat cu cine vor tine cei din Corabia la meciul lor cu Stiinta. Avand in vedere faptul ca la meciul cu Primavara s-au comportat execrabil. Acum am obtinut si raspunsul la acea intrebare. Intotdeauna camasa este mai aproape decat paltonul si asta mai ales la noi la romani. In privinta ciocnirilor intre suporteri, Pacala, sa stii ca s-au mai schimbat unele lucruri in Romania si violenta nu mai este deloc chiar atat de prezenta la stadioane cum era odata. Jandarmeria se ocupa aproape de orice.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 30 Aug 2005, 22:31

se poate sa fie jandarmii mai vigilenti..ciudat ca altdata te bateai si nu mai intra nimeni in coma...acum te pazaesc astia....asa de bine ca ori te baga ei in coma , ori..........
in fine...nu mai zic nimic decat ...pacat

sint foarte curios sa vad filmuletele
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 30 Aug 2005, 22:52

oricum e anormal ca orice suporter sa il ia la bataie pe altul care e imbracat in alt tricou. cind or sa vina timpurile alea cind la un meci sa poti sta linga suporteri adversi fara a te lua la bataie, sau sa te intilnesti pe strada 2 insi imbracati in tricouri ale altor echipe fara a te lua la bataie.
e clar ca s-au schimbat multe in mersul la stadion, insa in unele zone tot mi-e teama sa ma imbrac in alb albastru. nu e normal. spar ca omul ala sa se faca bine ca altfel va fi groasa pentru cei ce l-au batut.
Am zis!!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 30 Aug 2005, 23:33

bogho nu noi am dat cu pietre ca nu suntem tarani... am fost atacati cu pietre si ce era sa facem, am ripostat si noi ca doar nu stateam cu gura cascata sa muscam din pietre...

referitor la cel cu tricoul cu steaua... hai sa fim seriosi... ce Dumnezeu am ajuns sa imi vina astia cu tricouri din bucuresti la meciurile Craiovei? daca am accepta asta, inseamna ca... nu mai zic... s-a ajuns la o chestie asa de grava (coma) tot din cauza taranilor care au venit ei curajosi la bataie cu noi in spatele portii lu` Bornescu... totul se rezolva foarte frumos daca scotea tricoul si il dadea de buna voie... da` nu ca el e smecheru` corabiei... sa fie si in continuare... cand am fost inainte de meci sa luam ceva de la un magazin si am vazut unu` imbracat tot cu tricou cu steaua, s-a dus postasu la el... omu` a dat frumos tricou si nu i`a dat nimeni nici un bobarnac... ca nu e nimeni animal... daca ala din stadion coopera nu se ajungea aici... in plus, nu putea sa stea acolo cu toti din corabia, el a venit aproape de noi... ce mai vreti mai mult de atat? sa il rugam sa stea langa noi cu steaua lui cu tot... sa va mai spun ca tot atunci cand am fost spre magazin inainte de meci s-au dat unii cu bata de basebal la noi?... si eram 6 sau 7 oameni... si jandarmu` tinea la postasu si ala i-a dat cu bata?... pai merita sa mai vorbim de tzaranii astia? la intoarcere nu era intersectie (adica bifurcatie de drumuri ca nu erau intersectii) sa nu fie ploaie de pietre catre noi... pe astia ii compatimiti?... astia pe care ii vad la noi la stadion daca reintra Craiova in A... pana atunci vin cu tricouri cu steaua la stadion...

frumos a fost la sfarsit cand am intrat toti pe teren si i`am felicitat pe jucatori...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 30 Aug 2005, 23:50

Incidente la Craiova: fan stelist in coma

In prima repriza a partidei din Cupa Romaniei, Corabia-Craiova, un fan imbracat in tricoul Stelei a fost batut pana la sange de galeria olteana. El a parasit terenul pe brate, plin de sange si lovituri la cap. Informatii de ultima ora, venite marti noapte, anunta ca acesta este in coma.


www.onlinesport.ro


poate incidente la Corabia :bad:
Last edited by DoRyN on 30 Aug 2005, 23:56, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 30 Aug 2005, 23:55

Da-i incolo. Astia de la onlinespirt.ro sunt dusi definitiv. am vazut atatea stiri deformate la ei ca m-am si saturat. :-x

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 00:02

Parerea mea ca nimeni n-ar dreptul sa impuna cuiva ce tricou sa imbrace. Nu exista nici un argument pro-bataie.
Consider ca astfel de oameni profita de anumite simboluri pentru a se manifesta animalic. N-au nimic de-a face cu echipa, cu fotbalul.
Si mai vii si te si lauzi...

blueheart
membru
membru
Mesaje: 288
Membru din: 09 Ian 2005, 12:35

Mesaj de blueheart » 31 Aug 2005, 00:02

WhiteBlue4Ever scrie:hai sa fim seriosi... ce Dumnezeu am ajuns sa imi vina astia cu tricouri din bucuresti la meciurile Craiovei? daca am accepta asta, inseamna ca... nu mai zic... s-a ajuns la o chestie asa de grava (coma) tot din cauza taranilor care au venit ei curajosi la bataie cu noi in spatele portii lu` Bornescu... totul se rezolva foarte frumos daca scotea tricoul si il dadea de buna voie... da` nu ca el e smecheru` corabiei... sa fie si in continuare... .
Cine va credeti voi sa decideti cu ce se imbraca un suporter al unei echipe pe al caruii teren propriu se disputa un meci al Craiovei?? Stadioanele de fotbal, sunt locuri publice si fiecare se imbraca cum si cu ce doreste. Cei care l-au bagat in coma pe "smecheru" cu tricoul unei echipe rivale ar trebui interzisi pe viata sa mai intre pe un stadion de fotbal! :o:

Sper ca Mititelu, prin vocea sponsorului oficial al echipei , Editie Speciala, sa iasa odata in fata si sa-i condamne public pe cei care provoaca violenta, daca nu e la fel de vinovat ca si ei. Dar se pare, el mai degraba i-i angajeaza si-i suporta decat sa se delimiteze de actiunile lor.

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 00:31

Vazui poza din Editie. E trist.
Ce dracu sa mai ai de spus? Astia care v-ati laudat: nu sunteti suporteri, sunteti criminali. Sper sa primiti ce meritati.

klausnet
membru
membru
Mesaje: 115
Membru din: 04 Mar 2004, 16:05

Mesaj de klausnet » 31 Aug 2005, 00:32

sezione scrie:stelistu ala cica era un smecher din corabia am aflat dupaia deaia a avut atata sange in el dar a fost efectiv calcat in picore !!! starea lui sa agravat acum fiind in coma !!! sa afle ce vor patii toti cei ce vin la meciurile lu craiova imbracti cu tricou lu steaua.

gardurile au fost rupte de mai multe ori , ne0am batit suporterii lu craiova cu cei ai lu corabia in repriza a intai in spatele portii lui Bornescu

incidente au fost enorm de multe , mai multe amanunte , poze si filmulete incredibile pe siteul sezione WWW.SEZIONE.RO ,DUPA ORA 1 NOAPTEA !!!
Nu ma mai mira faptul ca suntem acolo unde suntem. Cu astfel de actiuni ne cam meritam soarta.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 00:47

asa fratilor asa... cand aia de la dinamo intrau peste noi in peluza si ne rupeau picioarele parca nu erati asa vehementi...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 00:53

WhiteBlue4Ever scrie:asa fratilor asa... cand aia de la dinamo intrau peste noi in peluza si ne rupeau picioarele parca nu erati asa vehementi...
Jalnic!
Ba vere! Daca ala care e in coma moare si tu esti printre cei care au dat esti criminal. Fara doar si poate! Uita-te in Editie si faleste-te! Uita-te ma! Da ba pana la moarte! Taci dracu de zeu! Scursura!

Prefer sa nu mai imi pierd timpul cu aparatorii bestiilor. Ma uit de 5 minute la ochii aluia din Editie si nu pot sa-mi imaginez cum cineva poate sa fie atat de animal si sa spuna ca totul e in numele iubirii de echipa! Mi-e scarba!
Last edited by D10 on 31 Aug 2005, 01:00, edited 1 time in total.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 31 Aug 2005, 00:59

in cele mai multe cazuri respectivii provoaca aceste incidente, ce cauta ala langa tribuna ultrasilor ? putea sa stea in tribuna lui linistit ! oricum e trist ca se intampla asa ceva, jandarmeria nu isi face treaba, un bun exemplu e cel din groapa la meciul dinamo - U Craiova din mai :cool:

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 31 Aug 2005, 01:01

Updated..

Nu cred ca vom intra prea curand cu fotbalul in UE,la mentalitatea pe care o au unii....
Adevarul este ca lucruri ca astea se intampla peste tot in lume,dar asta nu inseamna ca este si corecta si normala violenta de orice fell.Mi-as fi dorit ca asta sa nu se intample la meciurile noastre.Mai bine sa se intample la meciurile Stelei sau ale Dinamului.
Sper sa isi revina din coma si lucrurile sa mearga spre bine...
Conducerea Universitatii cred ca ar trebui sa se implice putin sa-l ajute pe suferind familia acestuia pana la insanatosire...Ar fi un act caritabil si omenesc precum si o oportunitate pentru refacerea imaginii clubului.

:mad:
Last edited by suporteru on 31 Aug 2005, 01:25, edited 1 time in total.
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis