Progesul Corabia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Cristi Nefiru (Craiova)
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 17 Dec 2004, 23:29

Mesaj de Cristi Nefiru (Craiova) » 31 Aug 2005, 13:30

Da, arata nasol in poza aia, da' nu uita ca aparentzele inseala uneori. Initial, chiar nu mi-a venit sa cred cand l-am vazut la finalu' meciului, proaspat barbierit si parfumat, ca sa zic asa. Imi venea sa urlu de nervi si sa-i readuc aminte de tratamentu' primit pt. gestu' lui sfidator...

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 31 Aug 2005, 13:33

e adevarata faza cu cersitu'!!!
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Cristi Nefiru (Craiova)
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 17 Dec 2004, 23:29

Mesaj de Cristi Nefiru (Craiova) » 31 Aug 2005, 13:45

In cazu' in care nu-l apucase chefu' de incheiat afaceri sau nu se credea la o licitatie in momentu' ala, da, cersea...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 13:54

Cristi sa nu-mi zici ca era intr-un mercedes d-ala mai vechi cu USA la nr... :eek:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 13:58

Continui la nesfarsit sa aduci vorba de alte evenimente, care n-au nici cea mai mica legatura cu momentul actual.
Ce spune unul mai sus? " afost jucat in picioare" Iti cam trebuie sange rece sa joci pe cineva in picioare.
Iti repet: prefer sa fiu eu necivilizat si sa fi gresit, iar in tine sa existe totusi o farama de omenie. Dar nu prea cred: nu simti nici cea mai mica remuscare.
Crezi ca esti imun? Crezi ca le-ai vazut pe toate? Ai vazut cum se scurge sangele dintr-unu' caruia tocmai i s-a taiat carotida? Ai vazut om impuscat in strada? N-ai vazut nimic ma la viata ta! Doar crezi ca esti calit! Cu tine o las moarta. Probabil n-ai trecut de 17 ani. Cel putin psihic, nu dai semne.
Nefirule, hai ma... las-o jos! Nu-i dadea nici un medic drumul din spital pana nu i se faceau investigatii. In nici un caz nu ajungea la finalul meciului sa ceara bani. Chiar crezi ca vorbim de zdorbit cirese aici? Bun plan: "stai sa ma las calcat in picioare de astia, sa scot niste bani de la Mititelu! Ce destept sunt, ce metoda am gasit!" Ca un facut, atunci nu s-a gasit nimeni sa-i faca poza barbierit, in tricoul Stiintei si parfumat.
Omul ala a fost ***** sa stea cu tricoul Stelei langa galerie si e vinovat de incitare, dar nimic nu scuza bestialitatea cu care s-a zis ca a fost lovit. Iar despre modul in care a fot calcat in picioare am citit aici pe forum, de la un martor, care zicea ca are si filmulete, nu prin ziare.
In sfarsit, eu nu mai am de comentat pe marginea subiectului. Nu exista scuze, oricat ar crede unii. Scuze lui White n-o sa-i cer, doar am sa sper ca am gresit in privinta lui.

Avatar utilizator
Cristi Nefiru (Craiova)
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 17 Dec 2004, 23:29

Mesaj de Cristi Nefiru (Craiova) » 31 Aug 2005, 14:08

Calin, avea un BMW argintiu. A iesit la parlamentari dupa ce plecase galeria noastra.

D10, nu crezi c-ar fi fost stelistu', asa cum nici io n-am facut-o la-nceput. In timpu' meciului se aflase ca omu' chiar n-avea mare lucru, decat niste ameteli de la proasta lui conduita. Asa ca, ce rost ar fi avut sa-l tina aia-n perfuzii cand el ar fi zburdat ca un mielusel sub razele soarelui?!

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 14:20

Eu te inteleg, dar nu prea imi vine sa cred. Nu risca nici un medic sa-i dea drumul. Nu cred ca au aia in Corabia toata aparatura necesara pentru a-i face investgatiile.
Mai degraba l-ar fi trimis la un spital judetean. Sau poate ala nu a fost batut cum s-a zis aici, ci, pur si simplu, a luat o piatra in cap. E imposibil ca un om calcat in picioare sa apara la stadion, la o ora dupa incident. Hai sa nu credem in filme, ca nimeni nu se ridica dupa 3 pumni bine plasati. Probabil ca nu a fost batut cum s-a zis aici pt ca, daca ai dreptate si era ala, nu exista alta explicatie.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 14:34

da d10 n-am vazut nimic la viata mea... ca esti nostradamus tu sa visezi... n-am vazut oameni impuscati asa e, daca nu era revolutia nu visai nici tu asa ceva... am vazut in schimb cutite bagate in picioare si chestii pt care doar platesti o spitalizare nu infunzi puscaria... ca deh... nu risca nimeni treburi d-astea... ca am eu 17 ani... daca esti (din nou) nostradamus si prevezi, am da 17... daca nu esti, intreaba si tu pe cineva care stie...

Cristi, pacat ca nu era tipul cu mercedesul ca atunci chiar nu ma mai interesa... acolo in intersectia aia unde ne-am luat la bataie cand ati ajuns si voi cu mashina de la editie, initial a trecut unu` cu un mercedes negru si a vrut sa dea cu mashina peste noi... era singur in mashina atunci, iar apoi cand ne ducea politia inapoi a trecut pe langa noi val-vartej spre stadion cu inca 3... si de aici am facut legatura ca ceilalti 3 sa fie cei care ii erau alaturi pe stadion...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Cristi Nefiru (Craiova)
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 17 Dec 2004, 23:29

Mesaj de Cristi Nefiru (Craiova) » 31 Aug 2005, 14:36

D10, adevaru' e undeva la mijloc, ca sa ma exprim filosofic. Oricum, n-am fost singuru' care a vazut ce-am zis despre milogeala lui de la final. Minuni se mai intampla si la cativa kilometri departare de Caracal...

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 31 Aug 2005, 14:55

imi e scarba pt ce s-a intamplat, dar imi e mai scarba pt ca unii vin aici si se lauda, nu e vb de tine white, nu sari
avand in vedere ca am vazut si eu comp ultrasilor in deplasari, nu sunt eu sigur ca violenta atrasa din partea localnicilor nu a venit tot in urma unor provocari din parta ultrasilor craioveni
dar e doar o supozitie nu trebuie sa raspundeti
faptul ca a-ti fost agrasti, ma refer la ultarsi, pe alte stadioane, mai ales din bucuresti de niste mitici infecti, nu are nici o leg cu faptul ca se da lumea mare intr-un oras mic
si daca v-a incitat tipul cu tricoul lui nu cred ca era normal sa-l calcati in picioare, putea-ti sa-l face-ti de ras ev dezbracandu-l si de pantaloni si tricou, si nu va putea face nimic nici politia
dar aici e nevoie de inteligenta si nu de ura animalica si mai ales de frustrati care cand sunt in grup sunt mari smecheri
am mai vazut o michiduta de 1.60m de la voi in galerie care cu spatele asigurat se apucat sa scuipe si sa injure, culmea, tot suporteri ai Univ Craiova
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 15:03

zolo pai asta a si fost ideea initiala... sa i se ia tricoul... dar omul pe langa ca a ripostat verbal dup-aia s-a dus si la ai lui sa poata interveni in forta cu toti ceilalti...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 31 Aug 2005, 17:32

Am mai spus acest lucru si mai inainte. Faptul ca Universitatea Craiova nu e capabila sa scoata pe piata tricouri de aceeasi calitate si la acelasi pret cu cele ale Stelei sau ale lui Dinamo este principala vina fiindca aparastfel de incidente. Nu esteo solutie sa-i omoram pe toti cei imbracati in rosu, dar nici sa-i toleram. Eu fac parte din galerie. Nu am fost la Corabia. De-a lungul vietii am luat bataie suficienta pe stadionaele patriei dar am si dat. Nu ma mandresc cu asta si as fi preferat sa traiesc in Anglia unde suporterii echipelor rivale canta alaturi in tribuna. Din pacate asa este in Romania...

Sper ca de acum sa incepem o propaganda eleganta in toata presa ca oamenii sa vin imbracati in alb-albastru la meciurile Stiintei. Astfel incat publicul sa vina de placere imbracat asa si nu de frica unora ca Postasu & Co.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 31 Aug 2005, 18:30

aceiasi suporteri englezi care fac prapad cand ies din tara!!!
oare ei nu sunt cuminti pt ca sunt tinuti din scurt de legi si oameni de ordine, oameni de ordine care ii si respecta, nu cum fac jandarmeria noastra
daca s-ar respecta legea de ex Postasu ar mai avea cateva luni pana sa poata intra pe stadion, dar el vb linistit cu ei si nimeni nu zice nimic

apropo de jandarmi am trebuit sa traiesc paradoxul cand a fost blocat intrarea spectatorilor locali prin sectorul ocupatde galeria gazda :?: :?:
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Mesaj de un fan » 31 Aug 2005, 18:32

Eu am stat destul timp in Corabia si pot sa spun ca 90% din oras tine cu STIINTA ...Nu am fost la meci dar a fost frate-meu...Iinitial a stat in galeria Universitatii, dar apoi a plecat...erau multi beti si cautau scandal.....Nu zic de marele smecher imbracat in tricoul stelei; ala chiar se credea mare smecher prin Corabia... Cunosc multa lume din Corabia si Caracal care vine etapa de etapa la meci la Craiova si care evita sa sta in galerie datorita faptului ca mereu se intimpla cite un scandal

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Aug 2005, 19:02

Cristi Nefiru (Craiova) scrie: In timpu' meciului se aflase ca omu' chiar n-avea mare lucru, decat niste ameteli de la proasta lui conduita. Asa ca, ce rost ar fi avut sa-l tina aia-n perfuzii cand el ar fi zburdat ca un mielusel sub razele soarelui?!
perfect adevarat am vazut imaginile acum, e bine mersi, nu e in nici o coma si nici nu a fost.

striga de zor la Mititelu.

mult zgomot pentru nimic si putina exagerare in goana dupa senzational.

Închis