Progesul Corabia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Sep 2005, 02:27

sezione pierzi vremea cu edmond... uzezi tastatura degeaba, stai calm... nu ajungi la un numitor comun... toti prosti el destept si am incheiat...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Sep 2005, 02:33

EDMOND_ scrie:Important este rezultatul.... un gest pe care l-ati laudat destul la vremea lui
nu stiu cine l-a laudat dar tin minte ca desi eram la cutite atunci, ne contram cot la cot cu aia pe situl gaozaruluigagauz , era si D10 pe acolo cu un niste randuri care mi-au starnit admiratia asa ca las-o balta cu ai spus......
EDMOND_ scrie:la urmatoarea miscare gresita vom primi poate suspendarea terenului pentru cateva etape....
aici sint de acord, intaresc si eu, in special partea cu intratul in teren. FRATILOR, NU MAI INTRATI PE TEREN !
EDMOND_ scrie: zeu si un complexat ! Puteti sa ma suspendati si pe mine... ati facut-o de doua ori fara motiv...acum v-am dat unul...si daca nu, gasiti voi...
te-ar bana degeaba..daca la anii tai....intelegi sa-ti spui parerea despre un eveniment....injurand.... bleah :(
stii ce ma deranjeaza ? ca esti mai batran ca tata dar vorbesti si te porti ca un copil de 14-15 ani , daca erai moderator, acum ne dispareau toate mesajele care nu spuneau ca sint de acord cu tine :lol: :lol: :lol: :lol:
EDMOND_ scrie: Chair daca stim toti ca online este un site stelist si anticraiova trebuie sa admitem ca pozele au fost date publicitatii in primul rand de oamenii nostri, adica de olteni...care s-au si laudat cu asta.....
am fost suspendati pentru intrarea in teren , n-ai priceput nici pana acum?
Si totusi, dincolo de toate aceste discutii, faptul e consumat, chiar nu vrea nimeni sa facem pace pe forum? Avem de gand sa tragem vreo concluzie?
Eu ma gandisem la doua chestii:
1. Sa trasmitem celor din galerie sa nu mai intre pe teren, ca daca nu sint trecuti pe foaia de joc la arbitru acolo, tot degeaba :lol: si ne mai si suspenda :mad:
2. Hai sa facem totusi pace intre noi, ca doar n-om fi chiar asa dusmani ...pentru Dumnezeu sa renuntam odata sa ne mai muscam intre noi, macar sa nu ne scoatem ochii si sa nu ne injuram si jignim ca la usa cortului .
Last edited by Pacala on 02 Sep 2005, 02:41, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Sep 2005, 02:39

Pacala scrie:
EDMOND_ scrie:Important este rezultatul.... un gest pe care l-ati laudat destul la vremea lui
nu stiu cine l-a laudat dar tin minte ca desi eram la cutite atunci, ne contram cot la cot cu aia pe situl gaozaruluigagauz , era si D10 pe acolo cu un niste randuri care mi-au starnit admiratia asa ca las-o balta cu ai spus......
nu e Pacala, are dreptate... :)( pe bune acu`... nu stiu pe online ce zicea... da` aici stiu ca ma omora ca am creeat precedent ca mititelu incurajeaza astfel de acte platindu-i amenda... cand toata lumea era in extaz ca a fost un act de curaj al lu` postasu el era contra... :)( cel putin aici, nush pe online...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Sep 2005, 02:43

pe online eram acolo amandoi...... :lol:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Sep 2005, 09:04

@pacala, nu asa se face pace.....
Si nu am injurat pe nimeni. Aia nu este o injuratura, este parerea mea despre cei care incurajeaza violenta si care aplauda faptul a un om este lovit. Ametitul ala, inainte de a fi eventualul suporter al Stelei, este un om ca noi toti. Nu este nici rus, nici turc, este un roman care poate in viata de zi cu zi se chinuie sa isi castige existenta. Priveste poza din gds si vezi ca aia de pe langa el sunt preocupati de viata lui, unul parca ii ia [*****]...
Nu pot sa fiu de acord cu asemenea acte, pentru ca voilenta aduce violenta.... maine sau poimaine, pe la vreun meci in Bucuresti... in situatia respectiva va fi poate un suporter de al nostru (cum s-a mai intamplat)
Stiu de ce am fost suspendati. Am scris despre poze pentru ca se vehicula ideea ca cei de la online le-au pus primii. Nu este cazul, au fost preluate abia dupa ce noi ne-am laudat cu ele.
Daca pe alte forumuri incercam sa luam apararea si sa motivam cat de cat un gest barbar facut de suporterii nostri, cred ca pe forumurile suporterilor olteni putem sa spunem adevarul. Tot ce s-a intamplat a fost contra intereselor echipei. Cat de cat acolo deocamdata este liniste, insa noi continuam sa tinem pagina principala a presei de scandal. Cine gandeste putin va realiza de ce echipa iese in pierdere dupa astfel de evenimente.

@white, nu cred ca te-am jignit , astea sunt povesti spuse la ceas de seara... am avut doar niste discutii mai aprinse, dupa care am ingnorat mesajele tele . Atat. Eu nu m-am simtit jignit citind anumite mesaje scrise de tine, pentru ca am considerat ca doar ti-ai spus punctul de vedere ceva mai aprins.Insa am hotarit ca nu are rost sa discutam in continuare.Avem un alt fel de a privi jocul de fotbal si notiunea de suporter.

PS Cred ca nu realizati ca nu am jucat nici cu Steaua nici cu Dinamo.... Am jucat cu niste amarati din Corabia din liga treia ... a fost un scandal absolut inutil.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Sep 2005, 09:48

sezione scrie:
iar lui EDMOND nu ii raspund ca nu imi plac oamenii care "racoleaza" membrii de pe forumul craiova-maxima.ro pentru a-i muta pe alt forum , nu imi plac genu de oameni care barfesc intre ei (edmond e lider).Sa taca din gura ca nu sa unflat nimeni cu incidentele petrecuta la corabia ,decat el probabil si sa taca iar cand stie ca se barfesc atatea lucruri la sedintele lor internaute si au si-au pus ca tel pentru acel fan club ATENTIE !!!! sa depaseasca numaru de mesaje pe forumul lor fata de craiova-maxima.ro .. au pupat in [cenzurat] pe unu de la editie sa dea un comunicat al lor si vine edmond aici si face pe aristotelul stiintei?? cred ca la asta a meditat el in grecia !!! sau o fi meditat cum sa linga mai mult la editie sa ii dea comunicatu , o fi meditat poate la peluza sud si a ajuns la niste concluzii incredibile .Pai domnule ARISTOTEL toti membrii fan clubului tau nu au mancat prajituri la viata lor cate deplasari au unii din "golanii " de strica peluza ... si nu iti mai da tu cu parerea daca nu ai fost la corabia , ca din auzite si eu am castigat un mertan la loz in plic !!!
p.s. ba astia de la grupo maxima ati cotizat cumva pana acuma?? cred ca a plecat edmond pe banii vostrii in grecia si pe voi v-a mintit ca pleaca la specializare la fanii lu ae atena sau paok
Fac doar niste precizari, pentru ca mesajul este in intregul lui destul de amuzant.
Noi nu am racolat pe nimeni de pe acest forum.Mai ales in ultima vreme nici nu ne-am omorat cu cresterea numarului de membri. Am raspunsul doar mesajelor anumitor utilizatori de aici, doi sau trei care au dorit amanunte despre forum si grupare. Nu am rugat pe nimeni sa dea in ziare informatii despre GM, doar am anuntat debutul site lui nostru. Ziaristii au luat de acolo informatii si au scris ce au crezut ca este interesant.
Nu ne intereseaza sa depasim alte forumuri in numarul de mesaje( numarul chiar nu are nici o importanta) sau de utilizatori.Nu ai inteles bine. Ceea ce vrem noi este doar sa contribuim la imbunatatirea imaginii echipei noastre de suflet, asa cum putem. Forumurile dedicate Universitatii nu le consideram concurente, ci fiecare dintre noi are libertatea sa scrie acolo unde ii place. Daca eram in razboi cu Craiova-Maxima nu mai eram astazi aici nici unul.... si nici mai scriam mesaje aici.Chiar am cerut inchiderea subiectelor despre Gruppo Maxima, dar administratorii de aici au hotarat altceva. Faptul ca uneori discutam despre anumite evenimente intamplate in jurul echipei, nu inseamna ca barfim. Doar ne spunem parerea. Pentru ca vrem nu vrem se rasfrange si asupra noastra. De exemplu.. Ti se pare corect ca membrii nostri care au hotart sa cumpere abonamente si sa ajute astfel echipa sa nu poata fi pe stadion la meciul cu Juventus? Au ei vreo vina pentru a fi pedepsiti?

Cat priveste ultima parte a mesajului tau, fii linistit, in grupare nu exista deocamdata cotizatii. Stim ca au fost discutii cu unii lideri de galerii care au folosit anumite sume in folos propriu si ca tu probabil esti obisnuit cu asta, dar nu este cazul la noi. In plus eu nu sunt seful nimanui. Nu avem lideri , nici macar spirituali. Nu hotaraste nimeni in locul altuia. Insa presupun ca vei primi multumiri de la unii dintre membrii Gm pentru ca le-ai deschis ochii. La fel si administratorii si moderatorii de pe Craiova-Maxima. Vor fi foarte atenti acum , vor sta cu ochii in patru sa nu cumva sa ii depasim la numarul de mesaje....
fii mah serios... si editeaza-ti pe cat posibil mesajele inainte de a le da drumul pe forum.

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Sep 2005, 13:29

Exact ce prevedeam.... Comitetul de Urgenta din FRF a atentionat Universitatea ca la urmatoarea abatere a suporterilor ne va fi suspendat terenul pe cel putin trei etape.
In aceasta situatie cred ca ultrasii ar trebui sa se gandeasca bine cand raspund la anumite provocari.
mai ales ca exista informatii ca acestea vor fi chiar intentionate si pot avea loc chiar la partida de maine, de la Ploiesti.
Stiti foarte bine cine este Valentin Alexandru si ce influenta are in FRF... nu m+as mira ca la meciul de maine sa fie pe stadion grupuri de fani ai Petrolului care (invatati de cineva ) sa provoace suporterii craioveni prezenti la meci.

ozzy

Mesaj de ozzy » 02 Sep 2005, 13:53

pana una alta te provoc eu pe tine: vii la meci? :D

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 02 Sep 2005, 14:13

edmond stai tu linistit ca nu a luat nici un lider de la peluza sud nici un ban ;)

EDMOND_
fanatic
fanatic
Mesaje: 1115
Membru din: 22 Sep 2003, 17:33

Mesaj de EDMOND_ » 02 Sep 2005, 14:15

ozzy scrie:pana una alta te provoc eu pe tine: vii la meci? :D
99% Da.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Sep 2005, 15:00

Terminati odata cu scandalurile si civilizati-va. Voi ati auzit de conceptul de Fair-play? Suntem in anul 2005 pentru Dumnezeu! De ce trebuie sa avem apucaturi demne de Comuna Primitiva? Parca am stabilit de mai multe ori ca Postasul nu reprezinta pe nimeni. Voi de ce va luati dupa mintea lui? Doar stiti bine ca nu are asaceva...

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 05 Sep 2005, 18:47

uite si eu am revenit :)(
ce sa zic de meciul asta...
Cum sunt din Corabia, eram si acasa, nu aveam cum sa pierd meciul asta
Am facut si eu cateva fimulete si poze cu galeria, o sa le pun pe site
cei din Corabia trebuiau priviti ca pe unii de-ai nostri, nu ca pe niste dusmani, in Corabia mai toti tin cu Craiova... bine, mai sunt exceptii...
aluia cu steaua lui... i-au facut bine :)(
eu am ramas dupa meci si a venit sa faca scandal pe acolo...
galeria a procedat corect cu el, dar nu trebuia implicat tot orasul... practic galeria a plecat din Corabia ca fiind "dusmanul"
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Sep 2005, 23:19

Si eu cand te-am intrebat cu tine tine Corabia la meciul asta mi-ai zis ca sunt nebun? Nu ti-au vizitat taranii fanclubul sa il devasteze pana acum?

Închis