Progesul Corabia - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 31 Aug 2005, 19:21

Tocmai am vazut un reportaj pe Antena1 legat de incidentele de la Corabia.Si sa stii D10, ca avea dreptate Cristi Nefiru cand a spus ca acel mare smecher de Corabia se afla la sfarsitul meciului pe langa tribuna oficiala, laundu-l la rost pe Mititelu.Omu nu avea decat niste pansamente la cap in rest era perfect lucid.Asadar, uite ca doctorii nu l-au dus la spital asa pentru investigatii asa cum ai zis tu ca era normal.Sa stii ca nu incurajez violenta, mi se pare o solutie extrema dar de data asta ii inteleg pe cei care au facut deplasarea la Corabia.Au fost provocati in continuu de localnici iar acel stelist i-a incitat verbal.Dupa cum am vazut in reportaj acesta s-a dus spre galeria Universitatii, i-a provocat, dupa care a fugit, fiind prins si pus la punct.Poate ca ai fi fost si tu in pielea celor carora le zburau pietrele pe langa cap (cum e cazul lui WhiteBlue4Ever) n-ai mai fi inghitit si provocarea asta.Pai daca vine unul la tine pe strada sa iti dea in cap, il lasi sa o faca doar ca sa nu fi inuman?Se numeste autoaparare.Nu spun ca galeria noastra este plina de oameni sfinti, dar cu siguranta nu ei au aprins scanteia scandalului.Spunea cineva, aici pe forum ca ar fi indicat ca clubul ar trebuii sa se implice in insanatosirea acelui stelist.Va intreb eu ceva.Dar cand acelui suporter oltean i-a fost scos un ochi de catre dinamovisti (la deplasarea din 2000) a interesant pe cineva din conducerea javrelor soarta viitoare a acestui om?Nu cred!
Asadar mult zgomot pentru nimic si prea mult tupeu din partea acelui suporter.Sunt convins ca daca ar fi venit linistit la meci, s-ar fi asezat cuminte in tribune si si-ar fi vazut de treaba lui - nu ar fi existat nici cel mai mic incident.Multora, insa, le place sa se dea in spectacol ca sa arate ca ei sunt smecheri!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2005, 20:12

eu zic sa nu ne certam intre noi din cauza unor minciuni si exagerari aruncate de presa
destul de ataca altii, e absurd sa ne jignim intre noi
D10, relax

cred ca mai bine se inchide subiectul asta ca ne certam fara rost, complet absurd intre noi pentru un nenorocit, un borfas care nici macar nu este suporterul unei echipe cum fals s-a spus, ala cauta cu orice pret scanadalul ca sa arata alora din satul lui ca este cel mai tare din parcare.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 20:37

Pacala scrie: pentru un nenorocit, un borfas care nici macar nu este suporterul unei echipe cum fals s-a spus,
ma Pacala da` esti inuman ma... in ochii lui te-ai uitat inainte sa-l faci borfas si nenorocit? :)( nu sunteti oameni vere, aia e :)( :)( al dreaq ce gura mare avea la sfarsitul meciului :D :D
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2005, 21:17

:)( inuman ....

ala e nebun rau de tot daca si dupa bataie avea tropeta aia :D vai saracu...
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 22:19

Faci pe grozavu' White, dar uiti ca, atunci, altele erau datele pe care le prezentati. Tot inuman te numesti considerand datele de atunci. Se laudau baietii ca l-au bagat in coma, ca l-au calcat in picioare, ca e in spital, ca au filmulete. Apoi s-a redus coma la 3 zile de spitalizare, ca sa-l vad pe ala cu un plasture pe chelie la Antena 1.
Ba, nu va mai laudati ca bagati oameni in coma, ca imi dati palpitati, de am stat cu ochii in televizor sa vad daca da ala coltu' si incepe dracu' scandalu'.
Oricum, numai bine n-au facut baietii cu scandalul de la Corabia. E un lucru bifat doar pentru gloria lor, nu a echipei.

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 22:22

Legitima aparare inseamna doar atunci cand esti atacat si ripostezi. Pe langa asta, conteaza forta cu care reactionezi. Era legitima aparare, daca White riposta cand a fost atacat cu bata. Cand te injura unul, nu se considera autoaparare daca-i spargi troaca.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 31 Aug 2005, 23:16

D10 uite ce e, faptul ca ai aruncat jigniri aiurea fara sa ai date despre ce s-a intamplat nu mi se pare deloc in regula.Dar in fine, treaca....
Dar m-am saturat sa ne certam intre noi in timp ce nu stiu ce tigan gagauz netrebnic pe un [cenzurat] de foiae electronica, nu-i spun numele si cu 2-3 lachei poarta sambetele acestei echipe si nu mai stie cum sa raspandeasca minciuni grosolane si tot felul de facaturi.In loc sa le dam peste nas acestor infectii noi ne certam intre noi.Stiu destui dintre cei care au intrat si acolo despre ce vorbesc.Toti pe spurcat !
Imi amintesc acum cu regret cand ne intepam unii cu Edmond pe staicu si alte orgolii din astea in timp ce cioroiul ala gagauz care conduce o foiae electronica infecta jubila si cre este plin de bale si face spume de fiecare data cand aude de Universitatea Craiova si de olteni. Si crede-ma ca nu exagerez cu nimic.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

D10

Mesaj de D10 » 31 Aug 2005, 23:32

Las' Pacala, ca nu-i normal sa spui de unu' ca e in coma si sa te doara in duda! White stie mai bine daca e om sau nu.
Nu vezi ce-au facut pustii astia cu laudaroseniile lor cu coma si cu spitalizarea?
Pai eu statui cu inima cat un purice la stirile sportive, sa nu se intample dracu' vreo grozavie. Ma asteptam iar la reportaje rautacioase si denigratoare. Credeam ca o sa fie scandalul cat China si asta era cu un plasture in crestet.
Ba, cand spui ca-l calci pe unul in picioare, nu te referi la faptul ca i-ai facut masaj, ca induci lumea in eroare.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 31 Aug 2005, 23:44

d10 tu esti bataus de profesie? am vazut ca esti cunoscator... mai citeam pe aici ca daca iei 3 pumni nu te mai scoli de jos... ce spui frantz?.. a, de fapt bine plasati... ca astia stateau sa calculeze traiectorie viteza panta si bataie... da` ce ai ma impresia ca la o invalmaseala stai sa le plasezi?... cand calci pe cineva in picioare... mihalcea cand l-a atacat pe postasu se poate numi tot ca l-a calcat in picioare... hai sa zic e exagerat, daca ii mai dadea un picior si cand era jos, iti era de ajuns ca sa o numesti o jucare in picioare? ce? intra in coma postasu la o asemenea faza? pai tu ai impresia ala sta cu nasu` in sus si spune mai da-i si in stanga... ca te dai cunscator p-aici ca aii asistat la omoruri in strada, si imi spui ca din 3 pumni intr-o invalmasala nu te mai scoli... HAHAHA...

"White stie mai bine daca e om sau nu."

Nu nu nu... eu zic ca tu stii mai bine... cel putin asa te lauzi... o sa-ti mai cer sfatul oricum pe viitor... :)(

"Nu vezi ce-au facut pustii astia cu laudaroseniile lor cu coma si cu spitalizarea?"

Tu ori nu pricepi romaneste, ori te faci... una la mana eu nu m-am laudat cu nimic... si doi la mana cand am spus eu ca e in coma omul ala?am zis doar de 2-3 zile de spitalizare ca asa au zis astia la 3tv...

"Pai eu statui cu inima cat un purice la stirile sportive, sa nu se intample dracu' vreo grozavie. Ma asteptam iar la reportaje rautacioase si denigratoare. Credeam ca o sa fie scandalul cat China si asta era cu un plasture in crestet."

Pai pe tine te interesau niste scandaluri cand omul ala putea sa moara? pana acu` te batusi cu pumnu` in piept sa ma uit in ochii lui ca-s criminal, ca-s animal... si de fapt pe tine te ingrijora faptul ca ar fi urmat scandaluri nicidecum viata acelei biete fiinte o: o:
te scapasi, deh...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

D10

Mesaj de D10 » 01 Sep 2005, 00:07

De batut, nu m-am mai batut de 15 ani. Ca am vazut pe unu' cu gatul taiat de un politist, si altu' impuscat in strada, nu inseamna ca sunt profesionist. Nici pe departe... Problema pe care o puneam in discutie este ce simti in fata unor astfel de imagini. De-aia zic ca tu stii mai bine daca esti om, sau nu. Ca te dai dur si ii consideri pe altii mironosite, ca se revolta cand vad poza unuia in stare de inconstienta si despre care esti anuntat ca l-au bagat in coma, calcandu-l in picioare.
Exemplul cu Postasu' este prost ales. Nu s-a pus nici un moment problema ca el sa fie in coma. Am vazut cu totii. Dar cand unul te anunta ca ala a fost practic calcat in picioare si acu' e in coma, e cu totul alta imagine. Plus ca, sa calci pe cineva in picioare inseamna sa dai cu bocancu' in el cand e la pamant. Nu cand e ridicat...
N-am zis ca tu te-ai laudat. Tu doar ne-ai luat la rost ca dam prea multa importanta aluia.
Eu iti spun ca am fost socat sa vad poza aluia, cumulat cu informatia ca omul se afla in coma. Sa vii si sa spui ca faptul ca unul e in coma e un lucru minor,si ca altii puteau fi victime, mi se pare replica unui om abrutizat.
Acu' ce vrei? Sa ma framant pentru toti inconstientii lumii!? Recunosc: dupa ce socul a trecut, m-a interesat mai mult soarta Universitatiii, nu a amaratului aluia.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Sep 2005, 03:06

D10 scrie:Problema pe care o puneam in discutie este ce simti in fata unor astfel de imagini. De-aia zic ca tu stii mai bine daca esti om, sau nu.
dar concluzia am vazut ca ai tras-o tu...
D10 scrie:Sa vii si sa spui ca faptul ca unul e in coma e un lucru minor,si ca altii puteau fi victime, mi se pare replica unui om abrutizat.
nu stiu ce inseamna abrutizat :?:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 01 Sep 2005, 03:52

da' va rog eu frumos, gata cu certurile intre noi ca deja avem o gramada de inamici in afara , nu mai avem nevoie de certuri intre noi

D10 parerea mea este ca exagerezi mult.......

White, in franceza abrutir vine de la "bete brute" adica cineva care se reduce doar la insticte animalice...violenta, frica si alte instincte primare are mai multe intelesuri
in romana are doar intelesul de a nu avea insusiri morale umane....."carevasezica", vorba baiatului lui nea Trahanache, studentili' : "o sotzietate fara principuri, inseamna ca nu le are" :laughing:
auzi vorba, soro, insusiri morale umane..care de fapt e o aberatie..tot omul este cel mai rau animal si mai are, culmea, si pretentia ca e mai bun ca animalele si ca poate judeca pe altii. Cam asta e omul.
Animalele sint ceva mai bune :)( sic ..... ce zici D10 , am dreptate?

hai va rog eu frumos sa nu ne mai certam de acum inainte intre noi, sa vorbim frumos macar intre noi chiar si cand nu sintem de acord cu ce fac sau zic ceilalti.

maine e 1 sept :(

Pace oameni buni, nu va mai intepati..mai ales ca "marul discordiei" ala e de-a dreptul penibil. Apropo D10, vazandu-l la A1 sa stii ca nu simtii nici pic de compasiune pt el
poate oi fi si eu abrutizat :)( pe cuvant ca atunci cand il vazui, ma gandii ca trebuia batut numai in gura .....ca la cap ...fara efecte :)(
misto de tot si faza cu schimbatul tricoului......isi luase unul cu albastru si alb....... :laughing:
distractive era si Mititelu care se scremea sa vorbeasca corect :lol:
dar ce scotea din el ........... :)( aia cu atasamente de simpatie imi placu cel mai mult sau cum facea corabierul ala la final cu sapca :lol: etc..........cred ca vazui clipul de 7 ori si tot nu ma puteam opri din ras...........D10 ,spune si tu, sint eu rau? :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Sep 2005, 13:42

V-am mai spus unde e buba aici. Daca ar exista tricorui de joc cu Universitatea Craiova pe piata s-ar ajunge mult mai rar la scandaluri de acest gen. Cand joaca Universitatea Craiova cu Corabia te duci imbracat ori cu tricou cu Stiinta ori cu tricou cu Corabia. Restul echipamentelor nu au nici un sens.

Sa vii imbrcat in tricou cu o echipa bucuresteana se considera sfidare si nu este un fapt care poate fi tolerat. Nici de suporteri si nici de opinia publica. Daca mai esti si tare in gura meriti din plin o mica corectie. De la a bate un obraznic si pana la a-l baga in spital sau a-l ucide este o oarecare distanta si anumite limite este bine sa nu fie incalcate.

Asadar nu e bine sa cadem in extreme. Nici sa toleram sfidarile unora dar nici sa-i distrugem ajungandu-se pana la crima. Daca ramanem intre aceste 2 limite cred ca nu ne poate reprosa nimeni nimic.

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 01 Sep 2005, 15:11

din cauza incidetelor de la meciul cu corabia meciul cu juventus colentina se va juca cu portile inchise, asteapta orice abatere cei de la federatie, toti o sa dati vina pe supporteri, dar aduceti-va aminte incidentele de la supercupa sau cele de la meciul vaslui rapid sau multe multe alte meciuri, alba iulia steaua si nu s-a intamplat nimic si acum la noi imediat au reactionat, ar fi bine sa fim toti uniti impotriva federatiei si la meciul cu juventus sa venim la stadion si sa incurajam echipa din afara stadionului

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 01 Sep 2005, 15:50

ultras, e strigator la cer... cum sa-mi suspende terenul dupa meci in deplasare ???????????????????????????

echipa gazda era corabia, terenul progresului trebui suspendat in cel mai rau caz nu al nostru!!!!!!!!!!!!!!! e imposibil!!! de unde stiu ei ca eram noi de la craiova... daca strigam tot meciul "dinamo dinamo" le suspenda terenul cainilor? e imposibil sa ne suspende noua terenul dupa meci in deplasare!!!... cine a asigurat protectia la stadion? clubul Universitatea sau Progresul? cum sa ne suspende terenul????? e imposibil!!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Închis