CU PORTILE INCHISE: Universitatea - Juventus Bucureşti

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

CU PORTILE INCHISE: Universitatea - Juventus Bucureşti

Mesaj de _T@V_ » 02 Sep 2005, 16:46

Sanctiuni primite de Universitatea in urma meciului de la Corabia [Joi, 01 Septembrie 2005, 19:51:54]

Partida Universitatea – Juventus Bucureşti din etapa a IV-a a Diviziei B se va juca cu porţile închise. Decizia a fost luată de FRF, ca urmare a incidentelor din timpul meciului cu Progresul Corabia, disputat marţi, în faza a V-a a Cupei României. De asemenea, Universitatea Craiova a primit şi o amendă de 5000 RON.
"Sunt dezamăgit de această decizie. Cred că în orice alt oraş dacă s-ar fi întâmplat ce s-a întâmplat la Corabia, nu se lua o asemenea decizie drastică. Am înţeles până la urmă că decizia nu a fost pentru scandalul cu suporterul stelist, ci pentru faptul că cei din galeria Universităţii au rupt gardul şi au intrat în teren, unde au încins o horă. Nu ne este teamă de Juventus, îi batem şi cu suporteri şi fără, dar aş fi vrut ca spectatorii să guste această victorie pe viu", a declarat patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu.

Primu cutit infipt in spate?? de cei care nu ne vor in A?
Ce s-a intamplat la Corabia este un ACCIDENT ?? Sau asta modoalitatea de a ne arata dragostea pentru culorile ALB-ALBASTRE ???

Ptr. mine, ce s-a intamplat la Corabia este motivul ptr care nu mai merg la stadion. Unii merg acolo ptr cu totul alte motive decat ptr a-shi incuraja echipa favorita.

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 02 Sep 2005, 17:44

daca nu mai mergi la stadion inseamna ca numai esti suporter, sunt unii in alte tari care ar da oricat sa vina sa vada un meci pe oblemenco si tu numai vii la stadion din cauza suporterilor, inseamna ca numai tii cu craiova

ssilvio
membru
membru
Mesaje: 140
Membru din: 02 Aug 2005, 13:48

Mesaj de ssilvio » 02 Sep 2005, 17:47

foarte bine i-a facut stelistului .

cel mai mult urasc oltenii care nu sint olteni
AEK Bucuresti (former Fulgerul Bragadiru) were renamed and relocated to Timisoara :)( :)( :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Re: CU PORTILE INCHISE: Universitatea - Juventus Bucureşti

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 02 Sep 2005, 18:20

T@V scrie:Ptr. mine, ce s-a intamplat la Corabia este motivul ptr care nu mai merg la stadion. Unii merg acolo ptr cu totul alte motive decat ptr a-shi incuraja echipa favorita.
si care ar fi alea?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 02 Sep 2005, 18:22

T@V te rog eu cand deschizi un subiect cauta locul potrivit pentru el. Eventual citeste regulamentul inainte de mai scrie un mesaj pe forum.

Multumesc.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 09:54

Decizia FRF ma dezgusta. Comporatamentul celor care au creat incidente la Corabia la fel. Nu stiu ce sa mai fac.... :o

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 03 Sep 2005, 11:57

e o luma dezgustatoare, che :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Sep 2005, 12:12

Che Guevara scrie:Decizia FRF ma dezgusta. Comporatamentul celor care au creat incidente la Corabia la fel. Nu stiu ce sa mai fac.... :o
Cere azil politic ! :)( :)( :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 12:29

Mai simplu ar fi sa intru o dat intre toti smecherii aia din galerie si sa-i aliniez, iar a doua zi sa ma duc si sa pun o bomba la FRF. o:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 03 Sep 2005, 13:06

daca U Craiova bate si in acest meci, atunci are sanse reale de promovare
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 03 Sep 2005, 17:48

Che Guevara scrie:Mai simplu ar fi sa intru o dat intre toti smecherii aia din galerie si sa-i aliniez, iar a doua zi sa ma duc si sa pun o bomba la FRF. o:
Te rog eu..du-te si intra macar intr-unul..tare as vrea sa te faca sa nu poti sa vorbesti vreo 3 zile..sau sa nu poti sa scrii...lasa-neeeeeee lasa-neeeeeee!!!!!!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Sep 2005, 20:39

Pai ne vedem intr-o zi Freak si intru direct in tine ca sa te dezumfli de tot. :cool:

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 04 Sep 2005, 19:14

subiectele despre meciurole Craiovei se deschid in alta parte
am deschis un subiect unde puteti si vota
nu le mai deschideti aiure pe unde va taie capul
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis