Universitatea-CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine se va califica in optimile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 21 Sep 2005, 19:48

Universitatea
28
76%
CFR Cluj
9
24%
 
Total votes: 37

DoRyN

Universitatea-CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 17 Sep 2005, 19:48

Miercuri la ora 19:30, stadion Ion Oblemenco, in transmisiune directa la TV Sport, se va disputa meciul din 16-imile Cupei Romaniei la fotbal.

Test crucial in intelegerea a ceea ce urmeaza a fi facut la Universitatea in vederea promovarii , mai ales daca tinem cont ca Stanga isis doreste o concurenta mai mare la promovare.
Last edited by DoRyN on 17 Sep 2005, 22:03, edited 2 times in total.

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Mesaj de virus alb-albastru » 17 Sep 2005, 21:57

o mica rectificare, daca-mi este permis ... meciul e la 19.30 (vazui reclama la tvsport)

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 17 Sep 2005, 22:02

Am modificat o:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 17 Sep 2005, 23:42

greu va fi dar noi speram in calificare

nu votez pina luni ca sa vad ce face CFR-ul cu timisoara si mai ales daca se accidenteaza vreun jucator important de la ei
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 17 Sep 2005, 23:54

batem cu 1-0... zic eu... asa mai chinuit, da` batem...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Sep 2005, 01:06

Vreau neaparat sa batem ca sa pronda curaj copii si ca sa dovedeasca ca sintem echipa de A , ar fi cu adevarat o realizare, alta incredere ar avea in ei si lumea in echipa.Este un meci mare asta. Ar trebui sa vina si suporterii in numar foarte mare la stadion si sa creeze o atmosfera ca la marile meciuri cu stadionul lin, coregrafii. Ne trebuie o victorie importanta.Aceasta echipa are nevoie de o victorie cu o echipa buna ,conteaza enorm.
Si suporterii , nu numai ultrasii ci marea masa a suporterilor trebuie sa demonstreze ca sint alaturi de echipa. Victorie! o: :up:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 18 Sep 2005, 05:22

Imi e frica de victoria noastra...intr-un fel ar fi bine ptr ca am merge mai departe, dar sunt sigur ca victoria i-ar face pe baieti mult mai relaxati, si mai putin montati in meciurile din B...sper ca promovarea sa ramana in mintea lor primul obiectiv(necesar) si abia apoi cupa romaniei...daca le-ar trata pe amandoua la fel ar fii ideal...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 18 Sep 2005, 06:08

ba, cred ca aceasta echipa are in primul rand nevoie sa invinga o echipa buna, care sa le certifice ca sint capabili de performanta.Cu cat urcam mai sus in cupa Romaniei, cu atat mai bine. chiar si dupa promovare va conta mult in plan psihologic un drum bun in cupa.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 18 Sep 2005, 14:06

Va fi un meci foarte greu, acum vom vedea intradevar ce poate echipa, sper ca jucatorii sa nu faca greseli personale :mad: ( aici s`ar putea pierde meciul )

Oricum e un test bine venit pt o echipa in formare, nu cred ca este o mare tragedie daca nu ne calificam, obiectivul numarul 1 ramane promovrea :cool:

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 18 Sep 2005, 14:06

Avem nevoie de o victorie in meciul cu CFR... Si, in orice caz, vom juca cu un om in plus...publicul. Parerea mea e ca dorinel isi va menaja unii titulari...

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Zapada

Mesaj de olteanupm » 18 Sep 2005, 16:53

sigur batem si nu ne vom oprii pana nu castigam cupa romaniei

minudoru
senior
senior
Mesaje: 356
Membru din: 25 Iul 2004, 16:55

Mesaj de minudoru » 18 Sep 2005, 17:43

Pana una alta e 2-0 pt Cluj in meciul cu laudarosii aia. Sper ca meciul cu noi sa-l considere mai usor si sa reusim sa trecem de ei
E greu de crezut ca mai exista undeva, prin tara, atata devotament si suflet cat pune suporterul oltean. Juvetii sunt facuti din fotbal. Il respira, il mananca, il divinizeaza si te poarta indiferent ca esti in alb-albastru sau in tricolor, pe aripile unei victorii tunatoare ca un tsunami

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Uzzi

Mesaj de olteanupm » 18 Sep 2005, 17:58

nu este nici o problema vom bate miercuri cu 1-0 pe cfr cluj si nu ne vom oprim decat in finala cand vom ridica cupa romaniei dupa o finala de vis U CRAIOVA-dinamo 2-0 :up: :up:

Dan

Mesaj de Dan » 18 Sep 2005, 18:12

Probabil ca n-are rost sa ne facem prea multe iluzii. Ce parere aveti de asta (ProSport live):

Min. 45: Centrare periculoasč pentru Tilincč, dar un fundaľ se interpune ?n ultimul moment ľi respinge. Se aratč un minut de prelungire

Min. 44: Absolut uluitoare evolu??ia Clujului. Pressing-ul este sufocant, pasele merg ca unse, atacurile au o vitezč de Liga Campionilor...

Min. 42: Gazdele continuč sč domine. Timiľoara e la pčmČnt, nimic nu se leagč la echipa lui Olčroiu

Min. 40: D. Munteanu executč lovitura liberč acordatč, de la 35 de metri, ?n zid

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 18 Sep 2005, 18:15

E transmis la TV ?

Închis