Universitatea-Dunarea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom continua cu o victorie si in meciul cu Dunarea Giurgiu ?

Poll ended at 24 Sep 2005, 23:51

Da
37
97%
Nu
1
3%
 
Total votes: 38

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 25 Sep 2005, 10:38

Retaliile tehnice ale meciului le vedeti AICI.

Cam multe cartonase la acest meci.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 25 Sep 2005, 10:58

Am jucat binisor in prima repriza.In a doua,insa, am jucat mult mai slab si putea chiar sa ne coste.1-0 este un scor foarte periculos.M-am uitat insa la unii jucatori ai Universitatii,in repriza asta a 2-a parca au murit.Parca venisera din discoteca direct la meci.Cel mai mult m-a dezamagit Orac.Nu faptul ca a ratat mult(chiar si fata in fata cu portarul) dar mai mult m-a enervat lipsa lui de ambitie.Parca punea porumbi pe teren... :lol: asa se misca...
Mi-a placut Ionescu(chiar daca a gresit si aseara destul de mult) dar a muncit mult.Mi-a placut si Mitchell si Stoica.Ciuca a fost depasit uneori(a luat si galben din cauza asta..parca).Si Jaber s-a miscat bine(mai bine ca Orac) si chiar m-a mirat cand l-a schimbat.Chiar..de ce l-a schimbat asa de repede?
Per ansamblu,echipa a jucat binisor(de laudat in nici un caz),jocul de pase a mers bine,am dominat meciul,ne-am creat o groaza de ocazii dar am ratat cu seninatate.
Daca jucatorii acuza o stare de oboseala,inseamna ca nu sunt destul de bine pregatiti fizic.
Daca vrei sa fii intr-o zi campion atunci trebuie sa fii 100% pregatit fizic si nu numai.
Sper ca Orac sa-si revina si sa inscrie cel putin o data in meciul cu "minerii".E simplu de tot:sut...si gol! :lol:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 26 Sep 2005, 03:59

cica ploaie ala i-a provocat tot meciul pe astia, ca nu joaca nimic, ca blaturi ca sint prosti bla bla bla :)( se pare ca si aia au venit sa-i provoace pe astia, au faultat nasol, sper ca Saceanu sa scape de accidentare pana la meciul cu Motru si sa fie in plenitudinea fortelor.

Oricum, se pare ca atat meciurile petrolului cat si cele ale valcenilor au fost meciuri foarte ciudate, cu jucatori eliminati din prima repriza pt nimic czul meciului de la mioveni sau dupa
decizii stranii ale arbitrilor, astra avea 3 juniori pe teren, unul a fost accidentat si au jucat in 10 o repriza pt ca ceilalti doi nu au fost considerati juniori pt ca unul avea doar copie dp buletin :o: iar altul cica avea alt nr pe tricou :laughing: ciudatenii stranii rau de tot

Asa ca Universitatea Craiova sa faca bine si sa mearga la victorie in absolut toate meciurile , trebuie sa-i calce pe toti in picioare pentru a se evita mizerii din astea cu adeversari care fac tot felul de misculatii si pe urma tot ei acuza.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

totul pentru petrolul

Mesaj de nr.zece » 26 Sep 2005, 10:07

Acoperiţi de scandal
Organizarea surprinzător de slabă a oaspeţilor a ajutat-o decisiv pe Petrolul să tranşeze derby-ul. Ionuţ După cum evoluau ostilităţile pe “Ilie Oană” în prima repriză a partidei Petrolul - Astra, previziunile celor ce mizau pe o victorie obţinută fără mari emoţii de “găzari” păreau a se risipi. Golul de 0-1 al lui Dăscălescu a fost urmat de alte câteva faze în care doar atacul “astral” şi-a pus la respect adversarul, în timp ce coechipierii din apărare se întreceau în gafe. De altfel, delegaţia-oaspete l-a acuzat pe arbitrul Aurelian Simion că a închis ochii la două infracţiuni comise de portarul “găzar” Panaite (henţ în afara careului şi fault în propriul careu asupra lui Pătulea). Însă, logic, Paraschiv a egalat înainte de pauză, iar în minutul 46 Hadnagy a adus în avantaj gruparea ce şi-a propus promovarea în sezonul aceasta. Era 2-1 şi nimic nu anunţa ceea ce urma să se întâmple. Atenţionaţi de “fluieraşi” în zadar asupra faptului că - potrivit noului regulament al ROAF - foaia de joc trebuie însoţită de actele de identitate ale fotbaliştilor consideraţi juniori pe teren, “astralii” au mai făcut câteva gafe impardonabile în completarea foii de joc. Prin urmare, după accidentarea juniorului Barbu, în ultimele 20 de minute ale jocului oaspeţii au evoluat în inferioritate numerică, netezind, dacă mai era nevoie, o victorie fără istoric pentru Petrolul. Totuşi, orgoliul lui Petre Buduru a fost serios deranjat, astfel că preşedintele Astrei este decis să conteste la FRF prestaţia lui Simion.
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 26 Sep 2005, 11:57

Multumita lui Cristi Nefiru avem si cateva imagini de la acest meci.
Banerele afisate de ULTRAS:
Imagine
Imagine

Portarul cu 0 in dreptul golurilor primite in acest sezon...
Imagine

Si am lasat-o la urma pe asta ca-i mai speciala. Daniel Orac impreuna cu viitorul golgeter al Craiovei!

Imagine

Multumim Cristi! ;)

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Sep 2005, 18:42

Imagine

Saceanu, dupa marcarea golului.

Închis