Minerul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom castiga la Motru ?

Poll ended at 01 Oct 2005, 09:56

3 puncte
47
94%
1 punct
2
4%
0 puncte
1
2%
 
Total votes: 50

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Oct 2005, 19:54

Gafele lui Tibi Lung nu le vede presa asta? Ca ala o comitea si la Craiova si la Steaua si a facut-o si al Pandurii. Sa inteleg ca asta facea numai blaturi peste tot? :(

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 03 Oct 2005, 20:09

Astept sa vad daca Carpeta Sporturilor si alte asa-zise "ziare" bucurestene vor scrie ceva despre meciurile de la Bistrita (bistrita-dinamo 1-2 dupa ce dinamo a revenit de la 1-0) si steaua-bacau (1-0 dupa ce bacaul a ratat un penalty executat cu viteza melcului ca nu cumva sa intre in poarta-Doamne Fereste!) De fapt cred ca deja stiu rapunsul!N-o sa apara nimic si in nici un caz cu litere mari pe prima pagina : "BLAT!"
"Prietenii stiu de ce" :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Oct 2005, 20:43

Pai Steaua si Dinamo cotizeaza peste tot. Cum sa scrie ceva de rau de ei? Domane Fereste!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 03 Oct 2005, 20:44

A fost prea sigur ca va prinde mingea,dar...inainte ca mingea sa ii ajunga in brate,a sarit din "brazda" intr-un mod ciudat.Din cauza asta a primit un gol asa stupid.S-au vazut mii de goluri de genul asta,si la un nivel si mai inalt! :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

ozzy

Mesaj de ozzy » 04 Oct 2005, 09:27

baggio scrie:Astept sa vad daca Carpeta Sporturilor si alte asa-zise "ziare" bucurestene vor scrie ceva despre meciurile de la Bistrita (bistrita-dinamo 1-2 dupa ce dinamo a revenit de la 1-0) si steaua-bacau (1-0 dupa ce bacaul a ratat un penalty executat cu viteza melcului ca nu cumva sa intre in poarta-Doamne Fereste!)
se pare ca nu sunt toate chiar asa, uite de exempu ce scrie EV. Zilei
Au mimat fotbalul


In fata atacantului stelist Victoras Iacob, Bacaul s-a asezat in genunchi




Octavian Cojocaru
Marti, 04 Octombrie 2005


Steaua si FCM Bacau s-au acoperit ieri de penibil intr-un meci care a amintit de vremurile de aur ale Cooperativei

Proverbul „Orice minune tine trei zile” s-a adeverit ieri, in Ghencea, unde seria de meciuri remarcabile ale echipei Steaua a luat sfarsit cu o intalnire penibila, in care atat gazdele, cat si oaspetii bacauani au mimat fotbalul. Confruntarea cu pepiniera de unde campionii se aprovizioneaza cu jucatori a fost una lejera, in care „ros-albastrilor” nu le-au dat emotii decat propriile greseli. A fost genul de meci in urma caruia FRF si LPF, daca sunt de buna-credinta, ar avea toate motivele sa se autosesizeze.
> Ca si anul trecut, Cristi Popovici, antrenorul oaspetilor, a folosit o echipa cu mai multe rezerve. Tehnicianul bacauan nu i-a folosit ca titulari pe Marian Tanasa, Florin Ganea si Valentin Geaman, preferandu-i pe Stelian Isac, Constantin Ureche si Marius Dobos, trei tineri care arareori prind prima echipa.
> In minutul 65, nou-intratul Razvan Neagu a fost faultat in interiorul careului de Florin Lovin. Lovitura de la 11 metri a fost executata intr-un mod penibil de Marius Croitoru, care a trimis incet si previzibil exact pe directia lui Hamutovski, care plonjase deja. De altfel, si golul stelistilor a fost marcat dupa o faza in care aparatorii bacauani au mimat fotbalul. Cei patru adversari din jurul lui Paraschiv n-au opus nici o rezistenta, permitandu-i acestuia sa se intoarca si sa inscrie.
> Daca, duminica seara, gazonul din Ghencea mustea de apa, terenul n-a mai avut ieri nici o balta. Cu toate acestea, la fiecare alunecare, jucatorii au dislocat brazde intregi de gazon, determinandu-i pe ingrijitori sa navaleasca la pauza pe teren, pentru a le pune la loc.
> „Imi pare rau ca am ratat, dar li s-a intamplat asta si altora mai mari”, a declarat senin, la final, Croitoru. „Scoteam un rezultat mai bun daca fructificam ocaziile pe care le-am avut”, s-a aratat mahnit antrenorul Popovici. Protasov a plecat val-vartej de la stadion, fara sa dea declaratii.
Gigi Becali: „Hai, jucati ca la Bistrita!”

In lipsa spectacolului veritabil pe teren, Gigi Becali, patronul echipei-gazda, a tinut sa iasa la rampa. Profitand de asistenta foarte redusa, latifundiarul s-a lansat, in loja sa de la tribuna oficiala, in comentarii ce se doreau pline de haz. „Hai, finule!”, l-a incurajat Becali pe Mirel Radoi. Culme a tupeului, in timp ce, pe gazon, bacauanii mimau rezistenta, patronul a inceput sa ironizeze meciul Gloria-Dinamo! „Hai, jucati ca la Bistrita! Ce, am zis io (n.r. - eu) ca a fost blat acolo? Sa jucam tare, ca la Bistrita! Ce e rau in asta?”, a ras Becali. Remarcile „spirituale” au continuat.
La final, Gigi Becali s-a aratat furios pe deciziile arbitrului. Bogatasul a sustinut ca la mijloc ar fi mana dinamovistilor si a copiat discursul prietenului sau Adrian Porumboiu, acuzandu-l pe Craciunescu: „Steaua a jucat foarte bine, dar arbitrajul a fost cu directiva. Treaba lui Dinamo ce fac ei, cu prieteniile lor. Le-am zis: „Va faceti voi smecheriile voastre, pe prieteniile voastre, dar nu veniti niciodata cu arbitraje smecheresti in Ghencea! N-o sa accept niciodata asta!”. Au inceput sa ne fure din etapa a opta, ca sa fie siguri ca nu castigam campionatul. Craciunescu trebuie dat afara!”. In acelasi timp, finul Radoi recunostea la vestiare ca penalty-ul fusese corect acordat!


Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Oct 2005, 20:38

Un adevar spus numai pe jumatate este egal cu o minciuna. De ce zic astia numai de Steaua cand face blaturi dar de Rapid si de Dinamo nu sufla nici o vorba? :?: :?:

Închis