Universitatea-Unirea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Unirea Urziceni ?

Poll ended at 08 Oct 2005, 11:29

Victorie
34
94%
Egal
1
3%
Infrangere
1
3%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 04 Oct 2005, 21:39

ce dracu ma ala ii scrie osanale lui popescu si voi ati vrea sa fie corect cu echipa pe care ei toti o visau in genunchi
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

stiintific

Mesaj de stiintific » 04 Oct 2005, 21:49

batem. sper sa fie vremea frumoasa ca sa vina cat mai multi oameni la stadion. pentru Craiova nu exista cuvintele "egal" si "infrangere". o:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 04 Oct 2005, 21:54

Che Guevara scrie:Ti-am spus pe messenger ca ala e un [cenzurat]? Mai bine nu ma anuntai sa ma uit. Pai eu dadui drumul al TV sa ascult ce se vorbeste despre Craiova si-l bagara pe Gigi Becali in seama. De fapt se baga el singur. Si cand il vazui pe Ivanovici cum se gudura pe langa Jiji si ce limbi umede ii dadea in [cenzurat] mi se intoarse stomacul pe dos. Nemernicul ala de Nanu era leu cu Mititelu si cand il vazu pe Becali se facu dintr-o data cea mai blanda matza cu putinta. Au gresit ai nostri din club ca s-au dus la emisiune. Mai bine il refuzau pe tristoreanu de Ivanovici si stateau la Craiova.

Auzi idee la Nanu: "Daca castigati 30 de meciuri din 30 in divizia B riscati sa fiti asimilati cu Scornicestiul si cu Moreniul." Pai ce pana mea? Acum sa ratam si promovarea numai de dragul promovarii? Daca avem echipa puternica sa le spunem la jucatori sa nu mai bata adversarii prea rau ca plange presa din cauza ca nu poate sa ne injure? Eu ma usurez pe fituica lui si pe aia care scriu acolo. Am ajuns sa ne faca ziaristii graficul? Poate trebuie sa trimitem e-mail la GSP inainte de orice meci sa intrebam daca avem voie sa batem sau care ar fi cel mai bun rezultat din punctul de vedere al presei ofticata pe comunisti. :-x

il stiu si eu pe LABAG...L ASTA de nanu...chiar bine...i-a fost elev lui taica-meu...un prost si jumatate...se mai dadea si mare fan al stiintei rahatul...auzi...ne compara cu moreniul sau scornicestiul...cred ca s-a tembelit cand a mers in bucale si a intrat in contact cu buCURISTII!
M...BEBCALI!...M..E STANA MILITARIZATA![cenzurat] P...A CIOBAN ******* SI CRETIN DE 2 LEI :-x :-x :-x

iuli

Mesaj de iuli » 04 Oct 2005, 21:59

Pe final tovarasu' nanu a recunoscut:ne lasa in pace daca mai pierdem si noi,ce :eek: chiar asa sa castigam tot.M-am enervat ca n-au stiut ai nostri sa-i spuna ca fituica lor A AVUT rating aprox. egal cu alte ziare de sport in Oltenia.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 04 Oct 2005, 22:00

Perspico scrie:Ma doare cind vad ca noi discutam despre jocul cu Unirea Urziceni s.a. Asta da cosmar! Si cind ma gindesc ca Pandurii sunt in A si calca totul in picioare ... Oricum mi se pare mult mai demn sa ne "ispashim" retrogradarea decit sa fi cumparat vreun loc in Divizia A. Avem un blazon de aparat si daca am fi facut asta am fi avut motive sa fim huliti. Asa Craiova ramine Craiova! Sper ca vom renaste din propria cenusa. Oricum, sa nu ne imbatam cu apa chioara, chiar daca promovam in A vom juca cu echipe mult mai puternice si ne trebuie jucatori mai valorosi. Ca sa nu mai vorbim ca inca nu ne-au luat la ochi granzii bucuresteni, mai ales "maidanezii", carora revenirea Universitatii le-ar incurca multe socoteli.
lasa bai ca avem echipa tanara si de vitor..nu ne tb mai mult de inca 3 jucatori cu experienta si asa ne putem bate chiar la podium..nu mai avem nevoie de mercenari ca s-a vazut rezultatul...avem viitor cu echipa asta...cu inca 2-3 plombe si cu astia de acum in2-3 ani jucam in cupele europene

freddy
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 24 Sep 2005, 21:39

Mesaj de freddy » 04 Oct 2005, 22:15

Chiar si fara plombe, sa-i tina pe-astia toti si sa vedeti cum joaca in 2 ani.
Mie mi se pare chiar interesant ca jucam in B. E singurul gest de demnitate posibil in fotbalul lui Mitica. Ne mai distram si noi... Sau va lipsesc meciurile cu Bistrita? Ori suferinta de-a ne vedea invinsi constant de Dinamo? Nu e mai bine sa pregatim echipa care sa se pi_e pe Dinamo?
Si pentru varsta lotului cred ca e chiar benefic sa jucam acum in B.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 04 Oct 2005, 22:51

sunt destul de acord.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 04 Oct 2005, 23:43

:laughing: ce trebuie sa inteleaga suporterii si cei de la Universitatea Craiova este ca massmedia bucuresteana ne este din start inamica, ei sustin interesele echipelor bucurestene, unii sint in slujba unor ca giovani, gp...e normal sa ne cirtice...nu inteleg de ce va suparati sau va pierdeti timpul discutand.....daca fiecare om ar sta sa cometeze injuraturile spuse la nervi sau din invidie de ceilalti unde am ajunge? :laughing: sa fim seriosi, de cate ori va merge bine treaba la Universitatea Craiova ne vor ataca.
Nici inainte de 89 nu era altfel, intotdeauna in sportul erau trecute cu tacerea abuzurile impotriva Universitatii Craiova si inatate in slavi echipele cu epoleti. Pana la urma gasesc normal ca aia din bucuresti sa-si apaere ciorile lor si sa ne atace. Ultima data cei din prosport incercau sa arunge alta atac , in legatura cu alPiturca si Orac ca nu stiu unde erau...prostii.
Singurl lucrur cre ma deranjeaza este cand vad scandaluri in presa craioveana, cand noi ne certam intre noi , atunci ma deranjeaza. Si cred ca am discutat mult prea mult despre
aia(va spun ca e de inteles ce fac aia, tocamai pt ca echipa merge bine :D faza cu national este de-a dreptul bestiala :lol: ) e adevarat, sint e-a dreptul imbecili, puteam sa mai radeam cateodata dar oricum hai sa revenim on topic si sa discutam despre urmatorul meci

Sint curios care dintre juniori va juca in locul Lui A.Ionescu, spre deosebire de alte echipe, Stanga chiar are de unde alege: Gangioveanu sau Stavaru in primul rand mi se pare ca pot juca foarte bine, daca li se da ocazia. Momente din astea sint foarte propice castigarii a inca unuia sau a doi fotbalisti .
De rezultat nu mi-e frica, clar va fi o victorie a Universitatii craiova, a 11-a in acest sezon
o: Victorie..nu cunosc alt cuvant :)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Oct 2005, 00:45

Cred ca ar fi cazul sa nu mai discutam ce scrie bucurestiul de noi, ar trebui sa-i ignoram si sa ne concentram atentia asupra Stiintei. Noi suntem singurii care stim adevarata lor valoare, stim cine e Stamat sau Gangioveanu. Ei vor afla abia peste 1 an sau 2. Tocmai de-asta cred ca la anul vom produce surpriza in a. si atunci sa vedeti scandaluri inventate. pana atunci: NU mai cititi fituicile alea, si NU mai intrati pe siteurile lor.

on topic: victorie! incepe sa devina simplu pronosticul meciurilor Stiintei. :)

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 05 Oct 2005, 01:40

freddy scrie:Chiar si fara plombe, sa-i tina pe-astia toti si sa vedeti cum joaca in 2 ani.
Mie mi se pare chiar interesant ca jucam in B. E singurul gest de demnitate posibil in fotbalul lui Mitica. Ne mai distram si noi... Sau va lipsesc meciurile cu Bistrita? Ori suferinta de-a ne vedea invinsi constant de Dinamo? Nu e mai bine sa pregatim echipa care sa se pi_e pe Dinamo?
Si pentru varsta lotului cred ca e chiar benefic sa jucam acum in B.
Asta am zis si eu despre demnitate, cit despre "interesant ca jucam in B" haida-de! De parca intentionat am fi retrogradat. Sa fim realisti, or fi ei de viitor dar asta nu se vede dupa citeva etape si in divizia B. Cea mai buna confirmare a fost la meciul cu C.F.R.-ul, dar o certitudine si adevarate sperante am putea avea daca eliminam National-ul. Abia atunci cred ca vor incepe si adevaratele probleme pentru noi, caci vom fi luati in serios de complotistii anti-Craiova. Oricum nu sufeream atit ca ne batea Dinamo, ci ca o facea prin non-combatul slugoilor lor din echipa noastra.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

ozzy

Mesaj de ozzy » 05 Oct 2005, 08:23

Da' de ce pana mea ne compara cu Scornicestiul si Moreniul si nu ne compara cu Shtelutza lu' Valentin? Hehe, poate ati uitat cand n-a pierdut Steaua o suta si ceva de meciuri?
Nanuleeeeeee.... :-x :-x :-x

cretu69
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 20 Ian 2004, 09:55

Mesaj de cretu69 » 05 Oct 2005, 10:16

Ce aberatii scotea idiotul ala de nanu m-am crucit aseara la OTV.Nu pot sa cred ca poate abera in asemenea hal
"Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decit atit"

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 05 Oct 2005, 13:04

are indicatii precise sa abereze in halul ala
cand i-a zis mititelu de vanzarile gsp din oltenia ii venea sa lesine
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

ssilvio
membru
membru
Mesaje: 140
Membru din: 02 Aug 2005, 13:48

Mesaj de ssilvio » 05 Oct 2005, 15:21

daca va fi o actiune gen sa trimitem mailuri "de bine"gazete spurcaciunilor inainte de meciul cu urziceniul chiar,subscriu
AEK Bucuresti (former Fulgerul Bragadiru) were renamed and relocated to Timisoara :)( :)( :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Oct 2005, 16:33

Ar fi o chestie sa le floodam serverul cu mailuri in care scrie numai :-x si atat. Sa vedem ce fac dupa aia?

Închis