Universitatea-Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Petrolul ?

Poll ended at 13 Oct 2005, 22:06

Victorie
36
82%
Egal
3
7%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 21 Oct 2005, 15:41

WhiteBlue4Ever scrie:Perspico e chiar o onoare in plus ca acest meci se juca in divizia b... am demonstrat tuturor ca suntem unici si ne incurajam echipa indiferent de meci si de divizia in care jucam... pai pe ghencea sau pe st cel mare ar fi pustiu daca ar cadea echipele in b... cum era bancu` ala... ce s-ar intampla daca ar retrograda dinamo?... s-ar mari nr suporterilor stelisti...

mue buCUResti!!!
Vorbea amărăciunea din mine...Oricum, e exagerat spus "onoare". Eu unul, în starea de şoc de după retrogradare, m-am agăţat de faptul că suntem unici, având demnitatea să o luăm de la capăt, nelăsându-ne doborâţi şi nu să procedăm ca o echipă de două parale care-şi cumpără dreptul să joace în divizia A (chiar m-am rugat să nu se întâmple asta!). Ca să nu mai spunem cât capital de simpatie am câştigat în faţa întregii ţări. De suporterii Ştiinţei să spui că sunt loiali ar însemna să comiţi un pleonasm... o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Oct 2005, 15:46

Perspico scrie: De suporterii Ştiinţei să spui că sunt loiali ar însemna să comiţi un pleonasm... o:
o: o:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 22 Oct 2005, 09:01

Editie Speciala scrie:
Sport
Reacţie
“Suporterii trebuie să aibă o atitudine fair-play”
Aparut in ziua de Sambata 22 Octombrie 2005

Antrenorul craiovenilor nu a dorit ieri să comenteze în vreun fel decizia Comisiei de Disciplină a FRF, în urma căreia Universitatea va juca următoarele două partide de acasă cu porţile închise. “Nu e treaba mea să comentez decizia FRF”, a spus Stângă. Totuşi, Ovidiu a vorbit de situaţia creată: “Jucătorii sunt supăraţi, aveau nevoie de suporteri. Aceştia sunt bineveniţi la stadion, dar ei trebuie să aibă o atitudine fair-play”. Întrebat dacă a întâlnit în Olanda cazuri precum cele din România, Stângă a spus că da, dar că acolo “suporterii lui Ajax nu au voie să se ducă la meciurile cu Feyenoord şi invers, pentru că aşa a decis federaţia”

Închis