Universitatea-Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Petrolul ?

Poll ended at 13 Oct 2005, 22:06

Victorie
36
82%
Egal
3
7%
Infrangere
5
11%
 
Total votes: 44

DoRyN

Universitatea-Petrolul

Mesaj de DoRyN » 09 Oct 2005, 22:06

Derby-ul turului, intre doua anuntate candidate la promovare, se va desfasura sambata la Craiova.

Discutii inainte si dupa meci.
Last edited by DoRyN on 14 Oct 2005, 21:17, edited 1 time in total.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 09 Oct 2005, 22:31

Batem clar...trebuie sa avem grija la Costel Ilie, dar daca sta Stoica langa el, nu-mi fac absolut nici o problema!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 10 Oct 2005, 03:28

nu stiu in ce masura se lucreaza la partea psihologica , la moral
am impresia ca lipsa lui Stanga ii bulverseaza pe jucatori.Nu e vorba aici numai ce face jucatorul Stanga pe teren, e o chestie si de incredere.De asta imi doream victorie cu CFR CLuj, dar se pare ca e nevoie de multe victorii
Dupa mine o victorie la fotbal este compusa cel putin 50% din moral. Sa intre pe teren montati la maxim, cu boxerii, ca jucatorii de fotbal american, sa intre hotarati sa surmonteze orice .Publicul poate si el ajuta aici, poate n-ar strica o coregrafie la meci.
Moralul ,Moralul, Moralul
nu va fi un meci usor, trebuie sa se concenteze si sa se mobilizeze la maximum.
Victorie! o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Oct 2005, 08:27

Mi-as dori foarte mult sa vin la Craiova la meciul asta. Din pacate TV Sport il contrazice pe Doryn si spune ca meciul se joaca vineri seara, situatie in care imi va fi cam greu sa vin.
Oricum sunt sigur ca nu facem doua rezultate proaste la rand

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 10 Oct 2005, 08:42

ozzy scrie: Din pacate TV Sport il contrazice pe Doryn ...
Asa a fost si cu Unirea :)( si ce a urmat :?:

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 10 Oct 2005, 08:55

Nu-i o tragedie ca am pierdut atata timp cat a pierdut si Rm. Valcea.Daca se repeta si cu Petrolul ,la nivelul jucatorilor se va instala nelinistea,neincrederea,etc. De aceea consider ca, din iarna trebuie adusi 2-3 jucatori cu experienta,numai asa putem lupta pentru intrarea in "A".Poate a fost numai un accident sau asa vreau sa cred. Urmatoarele meciuri ne va convinge cu adevarat.Meciul cu Petrolul este foarte important atat pentru puncte dar si pentru moralul jucatorilor, si chiar al antrenorului.i

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 10 Oct 2005, 09:59

greu cu Petrolul, dar sper sa batem
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 10 Oct 2005, 10:24

Va fi greu fara Stanga !
CRAIOVA este, si va ramane,
Acea echipa de renume!
Pentru ca voi, nu veti putea
Sa ne schimbati istoria !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 10 Oct 2005, 12:20

Inainte de meciul cu Urziceniul spuneam ca imi e frica. Mai incercam sa trag si un semnal de alarma cu privire la conditia fizica, pentru ca se vede clar ca in ultimele minute (15-20) jucatorii nostri sunt terminati, nu mai pot alerga. Aici trebuie sa mai lucreze Stanga cu ei saptamana asta.
Si mai e ceva. Mi se pare doar mie sau dupa meciul cu Clujul nu am mai vazut deloc acea daruire, lupta pentru fiecare minge, dorinta de victorie? Sper sa ma insel, si jucatorii sa treaca peste dusul rece de sambata, sa revina putin cu picioarele pe pamant si sa se pregateasca exemplar pentru meciul decisiv cu petrolul.

OBLIGATORIU trebuie sa invingem. HAI CRAIOVA!

iuli

Mesaj de iuli » 10 Oct 2005, 12:21

Atomic scrie:Va fi greu fara Stanga !
Stanga va fi pe banca si eu cred ca va fi suficient,stie ca doar D.Stoica il poate inlocui.Deci nu-mi fac probleme va fi 2-0 o: :D

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 10 Oct 2005, 12:40

N-am vazut meciul cu Urziceniul. Dar am intzeles ca nu au incercat altceva decat sa ne blocheze pe noi, si sa plece pe contre.
E foarte greu sa batzi echipe d'astea. Poate nu au jucat cu curu'n poarta, dar nici nu au fost prea preocupatzi sa construiasca. Gazarii cred ca nu vor face la fel. Sper sa nu faca la fel. Echipele mai slabe, care se pun cu curu'n poarta pot fi batute, ptr ca lipsa de experientza duce la brese in aparare in 90 de min de joc. Cu echipele mai experimentate e mai greu, in schimb ele chiar pot surprinde pe contre.
In sfarsit, ideea era ca io nu cred ca vom avea probleme cu gazarii. Ei se vor echipa nr 1 la promovare, si vor incerca se demonstreze asta, sa iasa la joc.
Si astfel ii batem la diferenta de cel putin 2 goluri.
HAI CRAIOVA o:

lupu galben
junior
junior
Mesaje: 15
Membru din: 10 Oct 2005, 14:20

Mesaj de lupu galben » 10 Oct 2005, 14:28

salut oltenilor! de la inceput va spun ca Universitatea Craiova, este, dupa Petrolul, echipa mea de suflet. ma doare ca trebuie sa ne luptam la promovare. asta e...
in meciul de vineri sunteti favoriti, dar partida nu este castigata dinainte. Petrolul va avea o sustinere importanta din tribune. 10 autocare cu petrolisti vor veni la Craiova. Fie ca cel mai bun sa castige vineri si ambele echipe sa promoveze.
succes la baraj, oltenilor :-)

Atomic
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 15 Apr 2004, 16:09

Mesaj de Atomic » 10 Oct 2005, 14:35

Succes si voua ! tot la baraj !
:D :up: :D :up: :D :up:
CRAIOVA este, si va ramane,
Acea echipa de renume!
Pentru ca voi, nu veti putea
Sa ne schimbati istoria !

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Oct 2005, 14:38

lupu galben scrie:salut oltenilor! de la inceput va spun ca Universitatea Craiova, este, dupa Petrolul, echipa mea de suflet. ma doare ca trebuie sa ne luptam la promovare. asta e...
in meciul de vineri sunteti favoriti, dar partida nu este castigata dinainte. Petrolul va avea o sustinere importanta din tribune. 10 autocare cu petrolisti vor veni la Craiova. Fie ca cel mai bun sa castige vineri si ambele echipe sa promoveze.
succes la baraj, oltenilor :-)
bine ai venit pe la noi o:
cum in meciul de vineri mai mult ca sigur n-o sa tii cu noi, sunt sigur ca vom obtine lejer victoria :laughing:

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 10 Oct 2005, 15:18

Cred ca Petrolul este de fapt prima "nuca tare" pe care o intilnim in serie. O victorie in fata lor ne-ar aduce o optiune serioasa pentru promovare. Din pacate meciul vine prea repede dupa sincopa cu Unirea Urziceni. Sper intr-o mobilizare ca si cea aratata in meciul cu C.F.R-ul. Nu de alta, dar se apropie si meciul cu Nationalul si e bine sa ne prinda cu moralul beton. Salutari @Lupului Galben! Tu, macar poti sta linistit: daca nu promoveaza Petrolul (la baraj) te consolezi cu Stiinta.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis