Poiana-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va invinge Universitatea la Campina ?

Poll ended at 21 Oct 2005, 14:29

Da
38
93%
Nu
1
2%
Meci egal
2
5%
 
Total votes: 41

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 20 Oct 2005, 00:29

Numele intreg al echipei este F.C.dinamo Poiana Cimpina, asa ca nu cred ca se poate spune nici pe departe ca este un fost satelit al jigodiilor...In partida cu Dunarea Giurgiu a fost singura data in acest campionat cind antrenorul Stefan Nanu n-a jucat, menajindu-se, avind ce-i drept si 3 cartonase galbene la activ. Oare pentru cine s-a menajat etapa trecuta? :?: Sper ca nu-i trece si astuia prin capatzina sa ne infiga cutitul in spate!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 20 Oct 2005, 09:11

Ba da, ai uitat ca o vrut sa joace la Craiova ?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Oct 2005, 11:05

In legatura cu Stefan Nanu am cateva chestii de spus. Nu am sa il iert niciodata pentru finala de Cupa Romaniei in care Rapidul ne-a batutu chinuit cu 1-0 intr-un meci aranjat. Si asta numia pentru ca un suporter craiovean a murit in gara atunci cand ne-am deplasat la Bucuresti iar Lucescu si cu Craciunescu+Ilinca si-au permis sa intineze memoria acelui copil printr-un joc murdar. Nanu a prticipat la toata acesta marsavie fiind chiar cel care a provocat eliminarea de pe teren a lui Nastasie in acel meci. Daca pentru asta va gasi o scuza spunand probabil ca el este fotbalist profesionist si ca joaca pentru echipa care il plateste sunt tare curios ce scuza va avea atunci cand ii vom aminti ca dupa numai 1 zi de la data acestui meci canta luat de gat cu Lucescu: "Craiova sluga lui Steaua!" si "Oltenii prostii Romaniei". Sper sa inceteze o data cu aceasta "tragedie" a vietii lui: faptul ca nu a jucat nici macar un minut pentru Craiova.

PS. Cand juca la Electroputere s-a pus de mai multe ori problema venirii lui Nanu la Craiova. Cei de aici nu l-au vrut sub nici o forma fiindca era un jucator rudimentar si lipsit de creier. Eu unul, nu mi-am schimbat aceasta parere despre el nici azi.

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Mesaj de cox » 20 Oct 2005, 11:09

Che Guevara scrie: Si asta numia pentru ca un suporter craiovean a murit in gara atunci cand ne-am deplasat la Bucuresti.
N-a murit nici un suporer, nu mai exagera atat!
mititelu Imagine nețoiu

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 20 Oct 2005, 11:15

cox scrie:
Che Guevara scrie: Si asta numia pentru ca un suporter craiovean a murit in gara atunci cand ne-am deplasat la Bucuresti.
N-a murit nici un suporer, nu mai exagera atat!
Da bine la public :D

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Oct 2005, 11:24

Cum sa nu moara? Eram acolo si am vazut. Asteptam sa luam trenul catre Bucuresti din gara de la Banu Maracine. Era o nebunie de nedescris. Toata lumea canta si apaluda. Tobele rasunau de parca am fi ajuns deja pe stadion. Un baiat care nu avea mai mult de 18 ani a ales sa traverseze calea ferata urcanduse pe unul dintre vagoanele care asteptau in gara. Toti ceilalti am trecut pe sub respectivele vagoane. Va dati seama ca in momentul in care copilul asta a ajuns pe vagon l-a prins flama de la liniile electrificate de cale ferata. zgomotul a fost atat de mare si socul pe masura incat nimanui nu i-a mai ars de meci. Am mers la Bucuresti dar tot drumul nu am avut in minte decat imaginea omului aluia curentat: toate incheieturile parca ii facusera explozie, parul ii se ridicase in cap, zacea pe peron intr-o balta de sange. A venit salvarea, au incercat sa il readuca la viata, peste 2-3 zile am aflat ca murise. Asta e toata povestea.

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Mesaj de cox » 20 Oct 2005, 11:48

Ai perfecta dreptate, dar pana la zvonul pe care l-ai auzit peste cateva zile... Baiatul a fost dus la spital, a suferit arsuri extrem de nasoale, dar si-a revenit. In sesiunea de toamna a luat chiar si BAC- ul.
mititelu Imagine nețoiu

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Oct 2005, 12:08

Che Guevara scrie:Si asta numia pentru ca un suporter craiovean a murit in gara atunci cand ne-am deplasat la Bucuresti iar Lucescu si cu Craciunescu+Ilinca si-au permis sa intineze memoria acelui copil printr-un joc murdar.
Che Guevara vorbesti prostii si nici macar nu dai inapoi cand ti se spune ca gresesti.Acel pusti de care tu vorbesti locuieste in cartierul Lapus, la cateva blocuri distanta de mine si i se spune Coco.Intr-adevar el este cel care era la un pas de moarte, fiind curentat in momentul in care s-a suit pe tren.Dar n-a murit!A urmat o perioada de spitalizare, dupa care a inceput sa se recupereze.Nici acum nu este total recuperat, se observa asta din felul in care merge.In plus, o perioada de timp de la tragicul accident, a trebuit sa poarte o esarfa la gat, deoarece o buna parte din piele fusese afectata in timpul accidentului.A fost o mare tragedie pentru el, dar din fericire traieste si incearca sa-si vada de viata lui.A fost la un pas de moarte incercand sa ajunga la un meci al Universitatii Craiova.Asa ca nu mai raspandi zvonuri aiurea ca ar fi murit fiindca nu e asa.
Forza Stiinta!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 20 Oct 2005, 12:28

baggio scrie:
Che Guevara scrie:Si asta numia pentru ca un suporter craiovean a murit in gara atunci cand ne-am deplasat la Bucuresti iar Lucescu si cu Craciunescu+Ilinca si-au permis sa intineze memoria acelui copil printr-un joc murdar.
Che Guevara vorbesti prostii si nici macar nu dai inapoi cand ti se spune ca gresesti.Acel pusti de care tu vorbesti locuieste in cartierul Lapus, la cateva blocuri distanta de mine si i se spune Coco.Intr-adevar el este cel care era la un pas de moarte, fiind curentat in momentul in care s-a suit pe tren.Dar n-a murit!A urmat o perioada de spitalizare, dupa care a inceput sa se recupereze.Nici acum nu este total recuperat, se observa asta din felul in care merge.In plus, o perioada de timp de la tragicul accident, a trebuit sa poarte o esarfa la gat, deoarece o buna parte din piele fusese afectata in timpul accidentului.A fost o mare tragedie pentru el, dar din fericire traieste si incearca sa-si vada de viata lui.A fost la un pas de moarte incercand sa ajunga la un meci al Universitatii Craiova.Asa ca nu mai raspandi zvonuri aiurea ca ar fi murit fiindca nu e asa.
Forza Stiinta!
Pana la urma, care este adevarul ?Sa intelegem ca nu este bine informat Che!
Nu se poate.El ar recunoaste.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Oct 2005, 13:34

Nu am de unde sa stiu ce s-a mai intamplat dupa aceea. Cert este faptul ca un astfel de om aflata in starea respectiva nu cred ca mai putea fi salvat de la moarte. In orice caz, daca traieste si astazi cred ca asta se datoreaza numai unui miracol. Cred ca exista alti oameni care au murit din mult mai putin.

In orice caz, nu asta era subiectul discutiei ci faptul ca Nanu canta ca nebunul ceea ce canta desi toti oltenii trecusem printr-o mare tragedie la data respectiva.

iuli

Mesaj de iuli » 20 Oct 2005, 14:04

Che Guevara scrie:Nu am de unde sa stiu ce s-a mai intamplat dupa aceea. Cert este faptul ca un astfel de om aflata in starea respectiva nu cred ca mai putea fi salvat de la moarte.
Aceste 2 fraze sunt reprezentative pt Che.Prima demonstreaza ca de cele mai multe ori se baga in subiecte pe care nu le stapaneste, iar a doua ca daca el este convins de ceva nici adevarul nu-i poate schimba parerea. :up: :up: :up:

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 20 Oct 2005, 14:06

tipic che, da o bomba, nu recunoastea nimic, si dupa ce e prins cu minciunica o da la intors cum ca se vb de nanu, rusinica che, te credeam mai vertical....sau nu
ca de "scenarita" esti plin in mintea ta
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Oct 2005, 16:31

Imi pare rau. Am gresit fiindca eram convins ca baiatul ala nu a supravietuit. De fapt nici nu tin minte sa fi aparut prin presa vreo stire despre acest eveniment asa ca nu aveam de unde sa stiu ca persoana respectiva mai traieste si acum. Pe de alta parte ma bucur pentru respectivul ca este inca in viata.

In orice caz, faptul ca acest om nu a murit atunci nu-l scuza deloc pe Nanu pentru ceea ce canta luat de gat cu Lucescu. Daca urmariti cu atentie acest topic vedeti ca de aici a plecat discutia. Iar finala pierduta de Craiova si castigata de Rapid a fost un blat ordinar. De-aia a si plecat Alessanco de la Craiova atunci alegand FC National.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 20 Oct 2005, 16:57

Che Guevara scrie:Cum sa nu moara? Eram acolo si am vazut
Che Guevara scrie:Nu am de unde sa stiu ce s-a mai intamplat dupa aceea.
Che Guevara scrie:Imi pare rau. Am gresit fiindca eram convins ca baiatul ala nu a supravietuit.
Daca nu erai sigur de lucru asta, nu trebuia sa faci declaratii hazardate.In fond, nu aveai tu de unde sa stii ca a murit acolo la fata locului.Nu cred ca ti-au transmis tie doctorii diagnosticu.Eu zic sa incheiem discutia asta, l-am vorbit destul pe baiatul asta, care saracu, si asa a avut destule necazuri!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Oct 2005, 17:10

Pai vezi? Ti-am mai spus o data ca nu aveam de unde sa stiu ca a scapat. Eu am trait de atunci si pana astazi cu impresia ca a murit. Ti-am spus ca ma bucur pentru el ca a scapat cu viata. Insa nu asta este subiectul acestui topic.

Discutam despre Nanu fiindca el este antrenorul echipei Poiana Campina. Si care, la fel ca si altii care au plecat din orasul asta, si-a facut prostul obicei de a-si face reclama pe spatele Universitatii Craiova. De ce trebuie sa vorbeasca el mereu despre echipa asta atunci cand da declaratii? Mai bine s-ar uita in cariera personala si ar vedea de unde i s-a tras faptul ca nu a imbracat tricoul alb-albastru ca fotbalist. Acest lucru i s-a tras din faptul ca a fost un jucator rudimentar (care rupea tot), total lipsit de inteligenta (a stat 2 ani in olanda si nu a invatat nici un cuvant in limba flamanda) si care atunci cand ii era bine injura Craiova iar cand a inceput sa ii fie greu fiind refuzat de alte echipe a inceput sa isi aduca aminte de orasul nostru si de echipa fanion a Olteniei.

Închis