Universitatea-National

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in sferturile Cupei Romaniei ?

Poll ended at 26 Oct 2005, 14:42

Da
39
93%
Nu
3
7%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2005, 17:01

ozzy scrie:pacat...ma oftic ca macar daca tot s-au obosit 120 de minute sa se fi calificat
si sper sa nu cada psihic dupa infrangerea asta la penalty-uri , mai ales ca au fost mai buni
Ai dreptate. Sper sa batem vineri, ca e o etap ffff importanta. Sunt numa meciuri tari. Sper sa batem vineri, si sambata sa urmarim care face pasul gresit, si ne pierde din ... vedere. (Otopeniul{16} Urziceniul{17} si Mioveniul{16} Petrolul {16}), cu meciurile:
Universitatea - CS Otopeni
Petrolu - Mioveni
Valcea - Urziceni

E ffff importanta etapa!!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 26 Oct 2005, 17:08

FC Naţional s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, cu scorul de 4-3, după loviturile de departajare, divizionara B Universitatea Craiova, într-un meci disputat la Mioveni.
La finalul celor 120 de minute, scorul a fost egal, 0-0. La loviturile de departajare au marcat Liţă, Griffiths, M.Savu şi I.Savu pentru FC Naţional şi Stângă, D.Orac şi D.Stoica pentru Universitatea Craiova. Divizionara B a ratat prin portarul Bornescu şi jucătorul Mitchell.
În minutul 85, la o centrare în careul bancarilor, portarul Eugen Nae şi atacantul Sami Al Jaber s-au ciocnit, ambii părăsind terenul din cauza accidentărilor.
În minutul 98, Ionuţ Savu a marcat pentru FC Naţional, dar arbitrul Marian Salomir a anulat golul pentru fault în atac.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 26 Oct 2005, 17:08

T@V scrie:Sper sa batem vineri, ca e o etap ffff importanta.
Jucam vineri?!?! Nu-i cam devreme? Ce, suntem Liverpool sa jucam 3 meciuri in 5 zile?

ozzy

Mesaj de ozzy » 26 Oct 2005, 17:10

Sambata seara jucam

@Pacala: tocmai ca sunt tineri, de-aia mi-e teama sa nu-i afecteze rezultatul asta...plus ca suporterii nu vor fi cu ei sambata

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 26 Oct 2005, 17:14

Daca il scotea pe Jaber mai devreme afara si ii baga pe Orac si Dina ne calificam....100%

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 26 Oct 2005, 18:50

a fost cumva meciul televizat? cum au jucat? am avut macar ocazii?
mare pacat ca nu am mers mai departe. poate intilneam jiul si asa mergeam si mai departe. insa nu a fost sa fie. ce insiprat a fost ala de l-a bagat pe prunea. cred ca a mincat ceva cind a fost mic. si cum naiba de nu a epuizat schimbarile? sau a scos un jucator de cimp? si ca o chestie haioasa, ilie dobre la radio(atit cit am putut sa ascult) l-a botezat pe gingioveanu"giugioveanu"
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 26 Oct 2005, 19:10

Cum il auzii pe ilie dobre cu glasul ala de castrat stiui c-o sa fie cu ghinion pentru noi, paguba dracu'... :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 26 Oct 2005, 19:18

nu e nici o problema
anul asta avem treaba cu promovarea si anul urmator cupa in 2007 si apoi in UEFA 2007-2008 ca orcum anul acela vom fi reprezentati de 4 sau 5 echipe in cupele europeme
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 26 Oct 2005, 20:49

ImagineRezumatul video al meciului AICI.

BALLY

Mesaj de BALLY » 27 Oct 2005, 07:45

Mare de tot ratarea lui Jaber din debutul partidei....uffff! In fine! Asta e! Nationalul era de eliminat...dar asa e-n Cupa...
Sambata seara, parca, Otopeniul...
Musai sa batem! Altfel se incurca rau de tot lucrurile.
Nu stiu daca a luat "galben" vreun jucator ieri, in Cupa. N-as vrea sa avem echipa standard "plombata" la un meci atat de important.
Oricum, e bine ca am jucat de la egal la egal cu o echipa de A timp de 120 de minute. Este un mare plus. Dinamo a "furat-o" de la Ploiesti in 90 de minute...
HAI CRAIOVA!
:up: :up: :up: :up: :up: :up:

JustME

Mesaj de JustME » 27 Oct 2005, 11:03

nici eu nu plang prea mult dupa cupa ... anu asta exista un singur obiectiv "PROMOVAREA" ... totush trebuie sa rewcunosc ca am ratat un moment prielnic ... dinamo si steaua au iesit din competitie ... asta e !!sa castigam cu otoPenisu aaaa ... pardon otopeniu si va fi iarasi bine !!!

un lucru care ma ingrijoreaza este ca echipa a intrat intr-o criza de forma ... baietii au nevoie de o victorie pentru a-si recapata moralul !!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 27 Oct 2005, 14:45

Poate ca Mititelu ar trebui sa o lase mai moale cu declaratiile ironice si sa faca mai multa treaba.Prin declaratiiile tupeiste pe care le-a dat cum ca "noi promovam 100%" sau cum ca "vrem sa castigam cupa si sa jucam in UEFA",nu a facut decat sa puna presiune asupra jucatorilor si nu este bine.Este bine sa ii tii conectati la maximum cu declaratii de genul "Luptam si speram sa promovam direct de pe primul loc" sau "Am incredere in jucatorii pe care ii avem sunt sigur ca o sunt in stare sa promoveze la sfarsitul campionatului" sau "Mergem sa ne jucam sansa in cupa" (asa...ceva mai finut si mai diplomat :-) ).
Nu are rost sa se hazardeze cu declaratii pompoase si apoi sa si-o ia in [cenzurat](cum s-a intamplat in meciul cu Nationalul).Mai bine statea cu capul la cutie si acum ,daca bateam,ar fi fost mai nimerit sa declare.De-asta il vad ceilalti ca pe un momarlan.Vorbeste gura fara el... :eek:
Alb-albastru pentru totdeauna!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 27 Oct 2005, 16:41

suporteru scrie:Poate ca Mititelu ar trebui sa o lase mai moale cu declaratiile ironice si sa faca mai multa treaba.Prin declaratiiile tupeiste pe care le-a dat cum ca "noi promovam 100%" sau cum ca "vrem sa castigam cupa si sa jucam in UEFA",nu a facut decat sa puna presiune asupra jucatorilor si nu este bine.Este bine sa ii tii conectati la maximum cu declaratii de genul "Luptam si speram sa promovam direct de pe primul loc" sau "Am incredere in jucatorii pe care ii avem sunt sigur ca o sunt in stare sa promoveze la sfarsitul campionatului" sau "Mergem sa ne jucam sansa in cupa" (asa...ceva mai finut si mai diplomat :-) ).
Nu are rost sa se hazardeze cu declaratii pompoase si apoi sa si-o ia in [cenzurat](cum s-a intamplat in meciul cu Nationalul).Mai bine statea cu capul la cutie si acum ,daca bateam,ar fi fost mai nimerit sa declare.De-asta il vad ceilalti ca pe un momarlan.Vorbeste gura fara el... :eek:
Subscriu!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 27 Oct 2005, 20:06

BALLY scrie:Mare de tot ratarea lui Jaber din debutul partidei....uffff! In fine!
:up: :up: :up: :up: :up: :up:
Mi se pare mie, sau Jaber devine un al doilea McBreen? Avem nevoie e oameni care sa-si creeze ocazii, dar cel mai important este sa avem jucatori care dau gol.
Oricum, nu am nimic de reprisan nimanui nimic. Craiova trebuie sa revina in A si pentru asta e nevoie mai mult ca orice de liniste.
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 27 Oct 2005, 21:51

al 2-lea Mc. Breen din parti ... ala alerga ... asta e in reluare .... nici nu poate fi comparat cu ala, in timp ce ala se demarca si muncea sa apara la finalizare, asta merge ca "conducta" (pe un traseu bine stabilit :bad:)

concluzia mea ... desi Australianu nu mai e aici, era net superior "slujitorului lui Allah"... asta e!

Închis