FC Sibiu-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina meciul cu sibienii ?

Poll ended at 05 Noi 2005, 15:28

victorie
28
93%
infragere
2
7%
 
Total votes: 30

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 05 Noi 2005, 12:53

al naibii ghinion la dina. :o ce trebuie sa faca ca sa o bage in poarta? bine ca macar vilcea nu a cistigat
Am zis!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Noi 2005, 12:54

M-am enervat de nu mai pot. Stanga e iar vinovat din punctul meu de vedere. A jucat 70 min cu un singur atacant. Pina in minutul ala, portarul alora, nu a avut deloc de lucru. Mai folosit a fost al nostru ptr ca ai nostri au pasat mai mult cu el. Nu se poate asha ceva!!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Noi 2005, 12:54

se termina valcea?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Noi 2005, 12:56

Ceea ce conteaza este ca am ramas pe primul loc. Ocazii am avut dar eu cred ca Ovidiu stanga a plecat de la ideea de a nu primi gol si astfel am cucerit un punct. Puteam castiga dar la fel de bine am fi putut sa si pierdem. am ramas pe primul loc si etapa viitoare sibienii joaca cu Valcea, unde, daca vor lupta ca si astazi, au toate sansele sa castige.

Dina a avut multe ocazii dar astazi a fost "defazat" ajungea la minge mereu cu o fractiune de secunda mai tarziu.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Noi 2005, 12:57

Nu am fost in stare sa batem o echipa pe care a batut-o cine a vrut. Parca au fost in concediu ai nostri. S-au vazut la munte, si au crezut ca sunt in concediu. Suntem de rasul curcilor. Nu am jucat nimic azi. NIMIC, NIMIC, NIMIC. Daca vroiam sa castigam meciul asta, trebuia sa tragem mai mult la poarta. Noi ne-am multumit sa ascundem mingea, si am plimbat-o cat am putut de-a latul. Parca am fi avut ceva de platit Sibiului, nu trebuia sa ii bagam mai mult in groapa. Ne-a fost mila de ei, sau trebuia sa platim vreo datorie mai veche, poate ca au reusit sa bata Petrolul.

radu_c

Mesaj de radu_c » 05 Noi 2005, 13:00

valcea le da 5 astora :-)
poate am dat 1 punct azi pt 3 in retur cine stie

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Noi 2005, 13:02

pe astai i-a batut si caracalul si poiana si cine a vrut si n-a vrut..din ce intelsei eu nu jucara mai nimic........in prima repriza toti cu curul in poarta, purceaua.......iar in a doua mai incercara vreo 2-3 contratacuri ...doar o ocazie

noi jucam fara atacanti si vream sa batem? cum vine asta? d.Orac este mijlocas de care se trage ..are 1.70 si joaca varf de atac? cum dreac?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 05 Noi 2005, 13:04

Cu asa joc steril puteam sa mai jucam inca 90 de minute si tot degeaba. Cara ai nostri mingea prea mult, suturi ioc (de ex. Orac era singur cu portarul, iar el se multumi sa paseze lateral) si abunda centrarile alea moarte din fasha. Si prea multe greseli individuale, multa neatentie... Nici o tactica... :mad:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Noi 2005, 13:05

din punctul meu de vedere...1punct e acelasi lucru cu o infrangere........mai ales cand e in fata ultimei clasate...deci azi am fost infranti in opinia mea
nu mai discut despre meciul asta....... :(


prost e ala care sta la 4 noaptea
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Noi 2005, 13:08

O echipa de nimic Sibiul asta, nu am fost in stare sa batem pe nishte neica nimeni.
Stiam ca noi oltenii incepem tot timpul furtunos. Dar speram sa nu ne stingem, ptr avem treaba sezonul asta. Parca trebuia sa promovam.

Din pacate, le alternam de nu se mai poate. Una calda, una rece. Echipa nu mai intzeapa plasa adversa, decat printr-o minune, gen A. IOnescu, etapa trecuta. Trebuie sa ne trezim, daca mai vrem sa promovam.
Iar, la meciul urmator cu Mioivenii, daca jucam tot asha, ne dau aia 3!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 05 Noi 2005, 13:18

Dupa parerea mea deocamdata suntem in grafic. Suntem pe primul loc la o distanta de 2 puncte. Am trecut cu bine de hop-ul de la Sibiu. Ne-am mai dus noi la Campina hotarati sa-i batem si ati vazut cu totii ce a iesit. E mai bine asa decat daca nimereau astia un sut aiurit si ne bateau. 1 punct e mai bun ca zero puncte. Si e un punct in deplasare totusi. Veti vedea ca Sibiul isi va reveni treptat-treptat.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 05 Noi 2005, 13:19

Hai sa nu facem o drama dintr-un egal obtinut in deplasare...fata de cum a jucat la Campina, azi echipa a jucat destul de bine...daca am fi avut putin noroc si ar fi intrat una din ratari, acum erati pe aici si-i laudati pe baieti...ne-a ajutat si campina, situatia e cam aceeasi de dupa etapa trecuta. Mergem inainte!
O iubire ALB-ALBASTRA la CRAIOVA e MEREU!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Noi 2005, 13:30

OK.
Da-mi un exemplu de jucator care merita laudat ptr jocul de azi.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Noi 2005, 13:38

OK, hai ca m-am mai calmat. Cred ca sunt furios pe faptul ca asta era o echipa pe care se putea imbunatatzi golaverajul. NU am avut insa cine sa o bage in atze, atata timp cat am jucat cu un singur varf. Am mai ratat o ocazie sa ne desprindem de pluton in clasament. Meciul urmator va fi mult mai greu.
Se pare ca ne prind bine dusurile reci inainte de meciurile grele. Sa speram ca o sa fie iar o victorie, pe care sigur o s-o vada numai cei de pe Polivalenta. Sigur se va juca in nocturna, iar nu ne va transmite tv sportu, ca la ora aia da meciuri din alte campionate....


Hai CRAIOVA!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Noi 2005, 13:40

idele sint altele ...nu neaaprat o drama ca facuram egal si nici ca sintem in grafic

1 e foarte bine ca paseaza mult la mijloc si ca au o aparare destul de sigura dar nu au atacanti

2 toate echipele care au jucat impotriva noastra fie de B fie de A au avut o singura tactica....s-au bagat cu curu in porta in prima repriza....un atac doua in startul meciului poate surprind pustii Craiovei iar apoi s-au aparat sperand ca in repriza a doua cand oboseste Stanga sa ne surprinda pe contraatac.....toti au folosit aceasta tactica

3 cand avem pe Dina sau jaber avem ocazii de poarta ...altfel curge jocul..se vede ca e cineva varf..orac nu poate juca varf de atac ..doar atacant de sprijin...din pacate Dina e un mijlocas mai bun decat Fritea sau Saceanu care ar trebui sa joace mijlocas si sa urce in unele momente ca varf iar jaber nu mai marcheza.......ne lipseste varful de atac care s-o si bage in ate...fara el sintem o echipa boanta

sper ca a inteles si Stanga asta desi nu pare din moment ce incepu cu Dina rezerva iar pe Jaber il menaja..sper ca a inteles si Mititelu..ei nu de Paura sau Lutu au nevoie..ei au nevoie de un varf de atac adevarat...e greu de gasit dar trebuoie sa gasesca daca vor echipa ..VARF DE ATAC
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis