FC Sibiu-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina meciul cu sibienii ?

Poll ended at 05 Noi 2005, 15:28

victorie
28
93%
infragere
2
7%
 
Total votes: 30

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 06 Noi 2005, 21:53

Pacala scrie:
ady g scrie: bine ca au pandurii aia ai tai mai pretentii in a!!!...
ce treaba ai tu cu pandurii? te-a indoctrinat vreun iedmon ?sau ce? :D
ady g scrie: de ce esti gica contra si zici ca nu avem echipa?...:
n-avem ba varf de atac..ce te tot agiti ? tu nu vezi ca nu avem? tu ce meci vazusi acolo? :D
ady g scrie:eu am fost la meci si in afara de faptul ca nu avem om de gol s-au miscat destul de bine baietii...:
aha aha ...da in rest alergara :D lasa ca vazui meciul inregistrat pe protv int nu-mi spune tu ce jucara aia.....
jucara cu juma de varf in teren, orac..cand intra Dina..rata el ce facu dar se vazu ca se juca altceva.......si jucara subtire...fara ambitie
pai am zis si eu ca ne trebuie varf adevarat..
edmond?..baiat f. de treaba! :-)
pacala,parca ti-am zis frate de ce m-au dezgustat pandurii

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 06 Noi 2005, 21:57

bogho scrie:mie mi s-a parut ca echipa a jucat prost.
echipai din Sibiu a folosit aceeasi tactica ca si Poiana Cimpina, 8-9 jucatori in aparare, iar ofensiv numai contraatac .
ai nostri jucatori nu suteaza de la distanta. de fapt nu trag deloc la poarta, parca ar vrea sa intre cu mingea in poarta.

incredibila ratarea lui Dina. din locul unde stateam o vazusem gol in prima faza.
referitor la ratare...eu de asemeni...
altfel,merci mult pentru fular si ne mai vedem la meciuri..daca nu anul asta la anul..
in A o:

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 07 Noi 2005, 09:57

Nu e rau un egal...venea si asta odata si odata...
Dar in fata ultimei clasate nu ma asteptam...mai ales dupa cum incepuse meciul...si aia nu atingeau mingea...
Cred ca ne-a fost frica sau am avut emotii sa batem si noi sibiul prima oara in deplasare...
Intr-adevar e greu fara varf...
Iar norvegianul nu face doua pere...stati cuminti!
Vinci per sempre

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 07 Noi 2005, 11:06

ideea e ca echipa la fel ca si galeria au venit la Sibiu foarte relaxati, ultima clasata, fara antrenor, chestie de scor s.a.m.d
e uit ca nu s-a putut ...
de ce ? pe langa ce au spus maj de aici, faptul ca am jucat cu un singur vf, si ala cam scund pt centrarile specifice tacticii gandite de Stanga, nu am facut nici o combinatie mai de doamne ajuta in centru astfel incat sa putem da pasa finala pt acel vf,
in a 2- a repriza cand baietii au realizat ca nu s-a dat gol, au inceput presiunea, si de aici si greseli de preluare ( vreo 2-3 numai orac ), iar dupa ce a intrat si Dina s-au mai calcat si pe bombeu unii pe altii
am de reprosat lui Stanga ca insista prea mult pe aceste combinatii laterale si cred ca nu-i incurajeaza pe alde Stoica sau Ionescu, Fritea chiar, sa traga la poarte din afara careului mai ales cand joci in fata unor echipe aglomerate in careu
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 11:14

Citeste posturile de pe acest topic si vezi de cat timp am avertizat eu ca vom avea meci greu la Sibiu. Am spus mereu ca trebuie sa tratam cu seriozitate orice partida. Sibiul nu este deloc cea mai slaba echipa din seria noastra si asta se va vedea la finalul campionatului.

La fotbal te costa intotdeauna atunci cand subestimezi advesarul. Sper ca a fost o lectie pentru jucatorii nostri.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 07 Noi 2005, 11:38

da, ai zis, dar la fel ai zis si in timpul meciului ca nu avem cum sa nu dam gol si sa batem
asa ca erai acoperit in ambele cazuri :D
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 12:02

Pai nu amesteca lucrurile.

Eu am crezut tot timpul ca vom castiga acest meci. Nici o data nu am plecat de la premiza ca Stiinta va pierde. Chiar daca am jucat cu Bayern Munchen sau cu Progresul Corabia. Intotdeauna am sperat ca vom castiga. Numai ca am avertizat ca la Sibiu daca va fi sa castigam ne va fi extraordinar de greu sa o facem. Unii au crezut ca e un meci de vacanta si asta ne-a costat. Atata tot.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 07 Noi 2005, 12:17

ce a fost fost...sunt sigur ca si stanga si-a dat seama unde a gresit in acest meci si va incerca sa nu mai repete aceste greseli in urmatoarele meciuri...sa speram si ca va reusi...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 13:17

@Spinu: asta ziceam si eu. o:

Ia uite ce scrie in GSP astazi:
<<Cuceritorul viking

Refuzat în vară şi reprimit doar pentru a completa echipa secundă în Divizia C, norvegianul Christopher Knudsen (18 ani) a impresionat sîmbătă, în meciul contra liderului. Knudsen (dreapta) a fost mai bun sîmbătă decît marea speranţă a Olteniei, A. Ionescu.

În data de 23 august, pe terenul de antrenament din Parcul "Sub Arini" şi-a făcut apariţia un băiat blond, înalt, care tîra după el o geantă uriaşă. A zîmbit şi a ridicat din umeri cînd colegii l-au întrebat cum îl cheamă. A rămas 10 zile, trăgînd de el la antrenamente şi străduindu-se să înveţe cîteva vorbe în limba română. Tehnicianul Mihail Marian nu l-a reţinut pe norvegianul Cristopher Knudsen în lotul pentru noul campionat şi acesta s-a întors în Ţara Fiordurilor, la echipa din liga a treia de unde venise.

Pe 6 octombrie, vikingul, născut la Oslo şi student la Arhitectură, a apărut din nou. "Ţine-l, Mariane, să înveţe ceva pe la voi", l-a rugat pe Mihail Marian impresarul jucătorului, româno-englezul Mario Marinică. Knudsen a fost trimis la echipa a doua şi uitat acolo. Noul antrenor, Lucian Burchel, şi-a amintit de el săptămîna trecută, iar sîmbătă, contra liderului, l-a trimis în teren titular. Norvegianul a jucat impecabil ca mijlocaş la închidere, l-a anihilat pe Stîngă, şi l-a obligat să-şi schimbe mereu locul în teren. Iar la final, aplaudat de 5.000 de oameni, a zîmbit larg: "Mi-am făcut treaba, nu?".

„Sînt fan al echipei Valerenga şi m-a durut cînd Steaua a eliminat-o din Cupa UEFA”
Christopher Knudsen

„Nu-i pasă lui de Craiova”
Antrenorul interimar al Sibiului, Lucian Burchel, a explicat ieri de ce l-a introdus titular pe norvegianul Knudsen. "Pentru el, Craiova nu înseamnă nimic. Ei sînt educaţi de mici să-şi vadă numai de ei, să nu-i intereseze ce fac ceilalţi. Pentru Knudsen, nu contează ierarhiile. M-am gîndit la toate acestea cînd l-am trimis în teren, iar norvegianul a evoluat foarte bine. E disciplinat şi are cultura tactică a postului de mijlocaş. Mai trebuie să lucrăm la capitolul fizic", a spus Burchel.

Încîntat de Sibiu
Norvegianul a mărturisit că a reuşit să se adapteze foarte rapid la Sibiu. "Îmi place mult aici, altfel nu rămîneam. Şi cu oamenii mă înţeleg, sînt primitori şi, mai ales, prietenoşi", a spus Knudsen, care, de altfel, a insistat mult pe lîngă impresarul său, Mario Marinică, să-l ajute să joace la Sibiu. "Sîmbătă am făcut ce mi-a cerut antrenorul. Am întîlnit o echipă dificilă, iar eu am ieşit în evidenţă pentru că am fost obligaţi să ne apărăm o bună parte a meciului. Misiunea mea a fost să-l anihilez pe Ovidiu Stîngă. Eu zic că am reuşit", a declarat norvegianul.>> Se pare ca nu sunt singurul care se pricepe la fotbal in tara asta. :lol: :lol:

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 07 Noi 2005, 15:31

Am fost si eu la sibiu si zic ca nu trebuie facuta o tragedie... sibiu s-au bagat cu curu` in poarta tot meciu`, e greu de marcat in felul asta... nu zic ca asta-i scuza pt care n-am invins, dar a contribuit si acest lucru... mergem inainte oricum, suntem pe primul loc, sa speram ca batem acum acasa mioveniul...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 14 Noi 2005, 18:35

Am la colectie toate golurile, de fapt clipuri de la toate meciurile, chiar meciuri intregi dar de la asta nu am si nici un clip acolo............orice...sa fie ceva de la meciul cu sibiu...un comentariu la telejurnale...ceva de la galerie........orice clip despre meciul cu sibiul

Freak in primul rand ...oricine ma poate ajuta sa-mi completez colectia

pls pls pls...n-am nici un clip de la acest meci
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

radu_c

Mesaj de radu_c » 14 Noi 2005, 22:15

valcea le da 5 astora
recunosc am gresit au dat doar 4

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2005, 23:17

Sa vedem cate ne dau noua. :-)

Restul nu e relevant.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 27 Noi 2005, 05:01

Are cineva un clip despre meciul de la Sibiu ?
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Noi 2005, 12:37

Pacala scrie:Are cineva un clip despre meciul de la Sibiu ?
Am eu tot meciul dar fara sunet :mad: . In pauza asta competitionala o sa fac cate un rezumat de la fiecare meci...cele mai importante faze, ratari bla bla ;)

Închis