Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Noi 2005, 23:23

Uitat-te ca echipa "importante" ca Steaua, Rapid sau Dinamo pierd pe linie cand joaca fara public. Conteaza destul si publicul.

Faptul ca avem niste jucatori tineri si se apropie vacanta de iarnba conteaza si el la fel de mult. Baietii nu se mai concentreaza la fel de mult ca la inceputul campionatului. :(

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 11 Noi 2005, 23:28

Fratilor, ati luat-o razna...ce naiba...nu conteaza...important este faptul ca am luat 3 puncte...si faptul ca ...poate este o antiteza, sunt nemultumit de un singur lucru pe care nu l-a sesizatinca nimeni...este faptul ca ... SUTUL DE LA DISTANTA!!! Asta este cheia !!!! dupa golul lui STINGA (pe care l-am tot criticat)... puteam sa mai dam cel putin 2...

FORTA STIINTA!!!!! :laughing: :laughing: :laughing:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Q
membru
membru
Mesaje: 124
Membru din: 23 Sep 2005, 05:23

Mesaj de Q » 11 Noi 2005, 23:30

Baietii ar trebui sa puna osu la treaba si sa lase aeru de vacanta ca doar pt asta e platit un jucator profesionist! Si in plus joaca la CRAIOVA unde se cere performanta!
CRAIOVA...un suspin...o lacrima...un suras de FERICIRE!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 11 Noi 2005, 23:33

FORTA STIINTA , OLEEEEEEEEE!!!!!! o: o: o:
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 11 Noi 2005, 23:38

Adevarul e ca suntem pe primul loc.
Bravo la baetzi!

HAI CRAIOVA!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Noi 2005, 23:42

Urmeaza doua meciuri extraordinar de grele: cu CSM la Valcea si cu Dinamo II aici. Dupa aia sa se gandeasca la vacante si alte tampenii. :(

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Mesaj de agga » 11 Noi 2005, 23:56

Este o vorba printre oamenii de fotbal: o echipa care nu primeste gol este o echipa bine antrenata, o echipa care castiga gen 4-3 este o echipa cu jucatori valorosi. Analizati si voi astfel situatia. :))
toti prostii tin cu steaua!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 12 Noi 2005, 00:00

|Alb-Albastru| scrie:Slab :-( slab :-( slab ... chiar sub orice critica in anumite momente
Nu regret ca nu facui deplasarea pe polivalenta, personal mie i-mi mirosi a blat ... ori portaru ala are nevoie de ochelari de soare cand joaca in nocturna.
Ne trebuiesc in iarna cel putin 4 , 5 fotbalisti.
ce te faci ca mititelu a zis ca aduce numai 2-3? :eek: te duci sai injuri pe astia??
FOARTE BINE BAIETI bateti tot jucand slab!!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 12 Noi 2005, 00:03

Eu propun sa-l bagam pe Alb-albastru in meciul de la Valcea sa joace el macar o repriza. Sa vedem ce stie. O fi vreun pui de Ronaldinho.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 12 Noi 2005, 00:21

Che Guevara scrie:Eu propun sa-l bagam pe Alb-albastru in meciul de la Valcea sa joace el macar o repriza. Sa vedem ce stie. O fi vreun pui de Ronaldinho.
:lol: :lol: :lol: nu,ca atunci chiar le dam o sansa valcenilor

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 12 Noi 2005, 00:45

Che Guevara scrie:Urmeaza doua meciuri extraordinar de grele: cu CSM la Valcea si cu Dinamo II aici. Dupa aia sa se gandeasca la vacante si alte tampenii. :(
Eu cred ca decat meciul cu Valcea e cu adevarat dificil, pe catzei ii batem fara problema, chiar la scor! o: o: o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 12 Noi 2005, 01:11

Eu cred ca sunt timorati de catre Stanga.Ei sunt jucatori tineri si fara o experienta asa de mare iar Ovidiu are o personalitate prea puternica pentru ei.Nu ati vazut cum striga la ei cand gresesc sau cand nu respecta indicatiile?Probabil din cauza asta se mai isca mici dispute...dar jucatorii trebuie sa inteleaga ca antrenorul nu le vrea raul.Ca sa ajungi in varful piramidei trebuie multa munca,seriozitate si disciplina.Daca jucatorii isi doresc sa ajunga in varful piramidei cu adevarat,vor trece peste pasele astea proaste in curand,mai ales ca stiu ca au alaturi de ei cateva sute de mii,milioane de suporteri care sunt fericiti sau tristi alaturi de ei.
Alb-albastru pentru totdeauna!

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 12 Noi 2005, 01:11

Doamne...ma minunati de la zi la zi ...cumdraq sa fie blat ?? poi pitestenii il mai trimiteau pe Marincau ,tanasie la echipa daca era blat ??? astia au fost trimisi in ultimul moment ....de ce?? e mai simplu decat credeti....Pitestiul este un club sub influenta lui Netoiu ....Netoiu nu vrea sa promoveze Craiova ..el vrea sa urce Unirea Urziceni (astfel numarul satelitilor lui dinamo in divizia A sar marii ) ...deci cine a vazut blat e [cenzurat] !!!!! , iar daca portarul ala chelios vroia sa lase pe olteni sa dea gol..probabil ii lasa la alte faze nu la o minge incredibila..care din 9 suturi din 10 nu nimereste poarta..deci abtineti-vaaaaaaaaaaaaaaaaaa ca aveti gura spurcata !!!!!! nu poti sa bati numai cu 3-0 , fiindca nu joci numai cu juventus bucuresti!!!!

Jaber dupa parerea mea..care mi-am exprimat-o chiar dupa meciul cu juventus cand era in forma..este GLOABAAAAA...toate golurile date de el ..ATENTIE..au fost pur norocoase...in timp ce Orac ..a dat decat un gol..dar ce gol..ce preluare ..ce executie..cred ca e o mare diferenta de clasa intre ei ...Probabil DINA-ORAC ar fi cel mai bun cuplu de atac !!! Jaber seamana izbitor cu McBreen ...ajunge usor la poarta si de acolo trage dupa ciocarliile de pe firele de inalta tensiune !!!! EU propun sa punem poza lui BUSH in poarta adversa sa vedeti cum rupe atele :)) :)) :))

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 12 Noi 2005, 01:18

:)( nu se pune problema de blat cand de fiecare data cand era mingea la un craiovean veneau doi mioveni rai pe el.....cand aia au avut cel putin tot atatea ocazii ca noi in prima repriza si cand se suisera in capul nostru pe final...clar...dar a fost meci greu si am castigat cu ceva noroc la sutul lui stanga si nu avem varf de atac...unul care s-o bage in poarta ..raman la pararea ca Dina e mult peste Saceanu ca mijlocas defensiv dar nu e varf pur singe.........iar Jaber a inceput foarte bine cu 4 goluri in 3 meciuri dupa care numai el stie ce s-a intamplat

nu-i nimic ca batem la valcea cu 2-0 o: :)) e si greu sa joci fara spectatori ....fara suporteri e greu iar pe Central parca mai mult ca oriunde in Romania, stadionul are un aer sinistru fara suporteri ...........
Last edited by Pacala on 12 Noi 2005, 05:17, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 12 Noi 2005, 01:22

Nu fu blat...ce dracu...e o tampenie sa spui asta!Pai s-au vazut goluri ca astea cu miile.Portarul nu stiu ce sa faca pentru ca era si Dina(?) pe traiectoria mingii si crezu ca Stanga va centra iar atacantul nostru va da cu capul.
Eu zic sa stam linistiti sa nu ne mai punem paie in cap singuri.Intr-adevar jocul sufera mai ales in atac plus tactica asta a noastra mult prea defensiva(urasc tacticile defensive..practic "omoara fotbalul") si frica asta de a nu primi gol...toate acestea duc la un joc,per total,slabut fata de ce ne dorim.
DAR,daca ar fi sa aleg intre un meci spectaculos plin de ocazii..dar pierdut,mai bine aleg un meci slabut..cu cateva ocazii..dar sa castigam!Dar...asta este doar alegerea mea! :-)
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis