Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Noi 2005, 23:42

UCR scrie:se poate pune golul cu mioveniul pe site ?
mersi.
Golul poate fi descarcat de aici.Imi cer scuze pentru intarziere!!!

sorin107

Mesaj de sorin107 » 14 Noi 2005, 15:20

Pacala scrie::)( nu se pune problema de blat cand de fiecare data cand era mingea la un craiovean veneau doi mioveni rai pe el.....cand aia au avut cel putin tot atatea ocazii ca noi in prima repriza si cand se suisera in capul nostru pe final...clar...dar a fost meci greu si am castigat cu ceva noroc la sutul lui stanga si nu avem varf de atac...unul care s-o bage in poarta ..raman la pararea ca Dina e mult peste Saceanu ca mijlocas defensiv dar nu e varf pur singe.........iar Jaber a inceput foarte bine cu 4 goluri in 3 meciuri dupa care numai el stie ce s-a intamplat

nu-i nimic ca batem la valcea cu 2-0 o: :)) e si greu sa joci fara spectatori ....fara suporteri e greu iar pe Central parca mai mult ca oriunde in Romania, stadionul are un aer sinistru fara suporteri ...........
hai sa ne dam cu parerea pacala...
inseamna ca tu nu te pricepi deloc la fotbal daca poti sa spui ca dina e peste saceanu ca mijlocas defensiv ma baiatule!!! saceanu e foarte important...nu se vede in joc, dar alearga cel mai mult, si recupereaza o gramada de mingi...lucru pe care dina nu l-ar putea face niciodata, pentru ca se vede clar ca profilul lui e unul de atac...asa ca sa-l lasam pe saceanu sa-si faca treaba bine si sa nu vb biscuit...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2005, 16:29

Mie nu-mi place Saceanu. Poate alearga mult dar cred ca o face fara rost. Dina ar da randament mai bun in locul lui Saceanu cred...

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 14 Noi 2005, 16:42

Che Guevara scrie:Mie nu-mi place Saceanu. Poate alearga mult dar cred ca o face fara rost. Dina ar da randament mai bun in locul lui Saceanu cred...
crezi :!:

sorin107

Mesaj de sorin107 » 14 Noi 2005, 17:55

Che Guevara scrie:Mie nu-mi place Saceanu. Poate alearga mult dar cred ca o face fara rost. Dina ar da randament mai bun in locul lui Saceanu cred...
saceanu e foarte muncitor si serios...urmareste-l un meci intreg pe sace sa-l vezi cum joaca...si apoi poate o sa-l apreciezi la adevarata lui valoare...

dina e preponderent de atac, are viteza buna, un fuleu excelent, dar nu este deosebit de bun pasator...de-aia ar trebui utilizat doar in atac, poate si in spatele varfurilor...dar niciodata inchizator...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 14 Noi 2005, 18:25

sorin107 scrie:
Pacala scrie::)( nu se pune problema de blat cand de fiecare data cand era mingea la un craiovean veneau doi mioveni rai pe el.....cand aia au avut cel putin tot atatea ocazii ca noi in prima repriza si cand se suisera in capul nostru pe final...clar...dar a fost meci greu si am castigat cu ceva noroc la sutul lui stanga si nu avem varf de atac...unul care s-o bage in poarta ..raman la pararea ca Dina e mult peste Saceanu ca mijlocas defensiv dar nu e varf pur singe.........iar Jaber a inceput foarte bine cu 4 goluri in 3 meciuri dupa care numai el stie ce s-a intamplat

nu-i nimic ca batem la valcea cu 2-0 o: :)) e si greu sa joci fara spectatori ....fara suporteri e greu iar pe Central parca mai mult ca oriunde in Romania, stadionul are un aer sinistru fara suporteri ...........
hai sa ne dam cu parerea pacala...
inseamna ca tu nu te pricepi deloc la fotbal daca poti sa spui ca dina e peste saceanu ca mijlocas defensiv ma baiatule!!! saceanu e foarte important...nu se vede in joc, dar alearga cel mai mult, si recupereaza o gramada de mingi...lucru pe care dina nu l-ar putea face niciodata, pentru ca se vede clar ca profilul lui e unul de atac...asa ca sa-l lasam pe saceanu sa-si faca treaba bine si sa nu vb biscuit...
doua lucruri:
1mai usor cu limbajul asta agresiv ca nu ne cunostem, nu ne tragem de sireturi, tinem cu Stiinta dar avem alte opinii
2 pentru cultura ta, Dina a jucat numai mijlocas defensiv pana in acest tur..Saceanu era mijlocas drepta...nu l-ai vazut pe Dina jucand mijlocas defensiv asa ca ia-o mai usor
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 14 Noi 2005, 18:34

Un singur lucru este cert:Dina nu este omul de gol de care avem noi nevoie.
Randamentul lui pe alt post ramane de discutat,o sa vedem numai dupa un meci in care va juca mijlocas.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Închis