Universitatea-Dacia

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului Universitatea-Dacia Mioveni ?

Poll ended at 11 Noi 2005, 13:30

Victorie
31
86%
Egalitate
2
6%
Infrangere
3
8%
 
Total votes: 36

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 07 Noi 2005, 15:38

batem 2-0..
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

iuli

Mesaj de iuli » 07 Noi 2005, 16:10

1-0,ca ne odihnim pt Valcea... :)(

un fan
membru
membru
Mesaje: 275
Membru din: 24 Iun 2005, 19:04

Mesaj de un fan » 07 Noi 2005, 19:09

dupa fiecare victorie sintem mult prea exaltati, iar dupa un egal sau un meci mai slab apar tot felul de persoane care isi dau cu parerea ca ar trebui schimbat ba unul, ba altul....Cred ca ar trebui sa avem mai multa incredere in pustii Craiovei si sint sigur ca pina la sfirsitul campionatului o sa avem destule puncte avans fata de urmaritoarele noastre...Nu cred ca nici vilcea si nici urziceniul sau alte echipe din serie nu pot tine ritmul si vor avea destule sincope....asa ca FORZA STIINTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2-0 cu mioveniul

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 07 Noi 2005, 19:28

Este un rationament destul de corect.
Consideram "sincopa"=egal sau infrangere
din 12 etape, ai nostri au avut 3 sincope
din 12 etape, urmatoarele 2 clasate(valcea si urziceniul) au avut 5
din 12 etape, urmatoarele .... dezastru, de la 6 in sus, adica mai mult de jumate..

Deci stam bine. Trebuie sa avem incredere in baetzii nostri.
Si io am fost printre cei care au .... LATRAT dupa meciul de sambata. A fost insa pe un fond nervos. Azi sunt mult mai increzator. Si imi cer scuze.

HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!!
Batem fara probleme cu Miovenii o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Noi 2005, 19:54

n-am vazut macar o data pe teren echipa in alcatuirea pe care as fi dorit-o eu :
Bornescu- Ciuca, D.Stoica, Mitchell - Dananae, A.Ionescu, Dina, Stanga,Velcovici- Jaber si D.Orac

adica cu Dina pe postul de mijlocas defensiv unde ii era lui locul (el era adevaratul mijlocas defensiv, nu Saceanu care juca mijlocas dreapta ,Dina e mai solidi si mai tehnic, chiar mai rau in joc) deci Dina la inchidere si trasformandu-se in functie de necesitatile jocului in al doilea varf impins langa Jaber...cand adversarii se apara cu toata echipa il avansezi un pic pe D.Stoica ca sa acopere urcarea lui Dina..nu are rost sa tina 3 -4 jucatori cu profil defensiv cand se joaca cu echipe care lasa un atacant in fata si se apara cu 9 oameni pe 30 m din terenul lor.

Saceacu ar trebui sa fie prima rezerva..mie aparitia in echipa a lui fritea imi da dureri de cap, inseamna ca ori jucam fara varf de atac , ori nu joaca Stanga
Last edited by Pacala on 08 Noi 2005, 08:30, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

iuli

Mesaj de iuli » 07 Noi 2005, 21:52

@Pacala,ca valoare astia de care zici tu ar fi primii unsprezece.Din pacate trebuiesc acoperite ambele laturi ale terenului,de aia apare Fritea,pe care cind il vad cum protejeaza mingea pe la centru imi creste tensiunea,Dina intra varf ca nu are cine,Saceanu paseaza bine inchide jocul si nu se complica deci poate deveni mijlocasul la acoperire bun pe care-l doreste Stanga.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 07 Noi 2005, 22:29

Mie imi place Saceanu...punct. :(

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Noi 2005, 23:43

iuli scrie:@Pacala,ca valoare astia de care zici tu ar fi primii unsprezece.Din pacate trebuiesc acoperite ambele laturi ale terenului,de aia apare Fritea,pe care cind il vad cum protejeaza mingea pe la centru imi creste tensiunea,Dina intra varf ca nu are cine,Saceanu paseaza bine inchide jocul si nu se complica deci poate deveni mijlocasul la acoperire bun pe care-l doreste Stanga.
Dina este inchizator de meserie si poate sa joace si in fata cand jocul o cere..asta insemna un plus la mijloc ca valoare dar inseamna si un avantaj d p dv al felxibilitatii tactice a echipei..adica Stanga vede ca aia sint toti in aparare il avanseaza pe Dina langa jaber , cu doua varfuri in careu ai mai multe sanse decat cu niciunul cum a fost cu Orac chinuit varf la Sibiu

sint pe stanfa: velcovici, d.Orac si ..Stanga centru stanga in formatia pe care tot astept s-o alinieze de cand a inceput campionatul..de fapt a folosit-o cu exceptia Saceanu in locul lui Dina in vreo 2 meciuri dar e altceva..pt ca Dina poate juca mai multe partituri..adica poate face ce face Sacenau dar mai bine si poate deveni varf langa jaber daca jocul o cere ..si asta face toata diferenta
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Noi 2005, 23:44

FreakBoy scrie:Mie imi place Saceanu...punct. :(
Saceanu e bun, e jucator de sacrificiu..numai ca Dina poate face mai bine ce face Saceanu si poate face si alte chestii...Saceanu e bun de prima rezerva..el cu Fritea
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 23:45

FreakBoy scrie:Mie imi place Saceanu...punct. :(
Ia-l de nevasta. Eu cred ca Saceanu e unul dintre cei mai slabi din echipa asta, alaturi de Fritea si Velcovici.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Noi 2005, 23:52

am vazut 2 reluari pe protvi ale meciului de la sibiu..velcovici a fost printre cei mai buni..in porice caz a centrat bine de cateva ori...mult peste partea drepata...velcovici va fi aproape sigur printre cei mai buni pe partea stanga din tara intr-un an, doi daca joaca meci de meci
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2005, 23:57

Sa fiu sincer si eu sper mai mult de la Velcovici. Si nu as vrea sa plece nici Saceanu, dar nu ar strica sa avem inlocuitor pentru ei ca sa putem roti putin fotbalistii. Curteanu nu prea mai e folosit in ultima perioada, desi seamana mult cu Crsiti Chivu, insa numai fizic si atat.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 08 Noi 2005, 00:03

pai nu sa plece saceanu..de fapt sint asa de putin numeric aia care sint folositi cu regularitate..vreo 14 incat nu isi pot permite sa dea din ei..restul sin t copii de la primavara care sint pusi sa joace din cand in cand si la echipa mare

doar piturca , curteanu, clitnovici par mai mari si folositi prea putin plus apetri desigur

nu prea au pe cine sa dea afara ...ei trebuie sa mai aduca pe langa astia nu sa dea afara..ca nu poti juca cu 14 oameni in lot si in rest incerci sa-l faci sa para stufos lotul aducand prin rotatie tot felul de copii....ei au 14 maxim 15 daca il punem si pe Al.Piturca in rest copii cu aparitii meteorice
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 08 Noi 2005, 00:08

Che Guevara scrie:
FreakBoy scrie:Mie imi place Saceanu...punct. :(
Ia-l de nevasta. Eu cred ca Saceanu e unul dintre cei mai slabi din echipa asta, alaturi de Fritea si Velcovici.
lasa ca a dat un gol pretios cu giurgiu..si velcovici unul de tota frumusetea cu inter gaz :-)

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Noi 2005, 00:22

@ady_g: de acord cu tine. Dar poate ca ar fi dat altcineva daca ar fi jucat in locul lor in acele meciuri. Acelasi lucru ca si Pacala il cred si eu: trebuie adusi inca 2-3 jucatori si sa nu plece nimeni din cei de acum. Eventual pot pleca aia care au depasit 20 de ani si joaca inca tot pentru Primavara. Ce mai asteptam de la ei daca nu au confirmat pana acum? In acest fel putem face loc jucatorilor din lotul mare care nu prind prima echipa.

Închis