CSM Rm.Valcea-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine la Rm.Valcea ?

Poll ended at 19 Noi 2005, 10:35

3 puncte
29
64%
1 punct
12
27%
0 puncte
4
9%
 
Total votes: 45

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 20 Noi 2005, 17:46

super pozele, mai ales alea de la meciul cu petrolul sunt belea! o:
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

BALLY

Mesaj de BALLY » 21 Noi 2005, 07:32

Bravo BAIETI!
Meciul de la Valcea m-a convins de faptul ca avem o echipa inchegata 95%, cu o valoare mult superioara celorlalte echipe din serie.
Pacat ca nu am marcat! Asta e! Important este ca am jucat ca o ECHIPA!
Comentariul TV..sub orice critica!

Oare de ce Velcovici a fost nervos tot timpul meciului? Cel putin mie asa mi s-a parut...


Salutare!
:up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up:

Avatar utilizator
Sava
suporter
suporter
Mesaje: 757
Membru din: 25 Sep 2003, 12:30

Mesaj de Sava » 21 Noi 2005, 10:48

BluBoy scrie:ba ala din mijloc sunt eu ba !! din primu rand :) :up: :laughing: ala cret :lol:

Imagine

o:
Popescu, esti un Iuda te uram, tradatorule!!!!!

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Noi 2005, 11:14

Sava scrie:Vad ca esti foarte vehement, ce ar fi sa-mi spui in fata, cat de penibil sunt ca am postat stirea deste F.d.l, la urmatorul meci al Craiovei!
Sava scrie:
BluBoy scrie:ba ala din mijloc sunt eu ba !! din primu rand :) :up: :laughing: ala cret :lol:
o:
acu' cred ca nu mai nevoie sa-l astepti, poti sa-l cauti tu :laughing:

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 21 Noi 2005, 15:12

Pe mine altceva m-a durut, nu scorul. faptul ca nu mai avem suporteri in asa-zisele cuiburi de olteni! Pai sa avungem sa fim fluierati la Valcea? Chiar, unde dracului erau suporterii nostri cei multi din Valcea, acasa sa vada meciul? Nu vom mai avea suporteri baieti! Peste 10 ani, media suporterilor nostri va fi de 40 ani, cei mici, doar din Craiova, ca numar, vor fi si ei in scadere!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 21 Noi 2005, 16:05

Asta se va intampla daca nu vom face performanta pe plan intern si international.Daca vom fi o echipa de pluton,exact asta se va intampla.
Alb-albastru pentru totdeauna!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Noi 2005, 17:15

Oricum fotbalul este in scadare la noi in tara din punctul de vedere al interesului. Probabil ca vom ajunge o tara de genul Spaniei unde suporterii echipelor rivale se aplauda intre ei si se pupa pe stadioane. Vom ajunge sa venim la meciuri ca la teatru si sa aplaudam indiferent cine marcheaza...

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 21 Noi 2005, 17:40

suporteru scrie:Asta se va intampla daca nu vom face performanta pe plan intern si international.Daca vom fi o echipa de pluton,exact asta se va intampla.
Asta este soarta echipelor de pluton.Daca nu vom castiga in maxim cinci ani un trofeu,soarta Gloriei Bistrita ne asteapta:100 de suporteri la meci si blaturi pe banda rulanta ca sa supravietuim :-(
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

ozzy

Mesaj de ozzy » 21 Noi 2005, 17:57

hai mah terminati...de astfel de suporteri care vin doar pentru performante ma lipsesc bucuros

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Noi 2005, 18:09

vasi, niciodata n-o sa se intample asta... o sa mai scada interesul ce`i drept, dar hai sa nu comparam bistrita cu craiova... uita-te si la vilcea, n-au nici o treaba cu fotbalul, cand a fost un meci tare au venit gramada la stadion... si vilcea chiar nu-mi aduc aminte sa fi facut vreo performanta prin cupa uefa :D

savoss, eu zic ca a fost doar o greseala... vor incuraja din nou Craiova... la meciul cu arges cum a fost? au fost destui care au sarit in picioare la golurile argesului, dar stadionul a luat foc la cel al Craiovei... si asta s-a intamplat acum mai putin de un an... e echipa lor, intre CSM si Universitatea poate sunt de inteles sa tina cu CSM-ul... cand a jucat Craiova acolo impotriva altcuiva au fost cu noi multi... acum ne-au huiduit, ne-au injurat, au sarit calul... de acord, insa cred ca isi vor da seama de greseala enorma pe care-au facut-o...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 21 Noi 2005, 18:10

ozzy scrie:hai mah terminati...de astfel de suporteri care vin doar pentru performante ma lipsesc bucuros
Pai tocmai gloria si performanta transforma jucatorii din teren in semizei,iar admiratia pentru ei ii transforma pe cei tineri in fani ai echipei.
Cati dintre noi nu am tremurat de emotie la auzul numelui lui Balaci,Stefanescu sau Camataru?Cati dintre noi nu am tresarit de bucurie cand unul dintre ei trecea pe langa noi?
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Dan Florea

Mesaj de Dan Florea » 22 Noi 2005, 13:28

vasi_florescu scrie:
ozzy scrie:hai mah terminati...de astfel de suporteri care vin doar pentru performante ma lipsesc bucuros
Pai tocmai gloria si performanta transforma jucatorii din teren in semizei,iar admiratia pentru ei ii transforma pe cei tineri in fani ai echipei.
Cati dintre noi nu am tremurat de emotie la auzul numelui lui Balaci,Stefanescu sau Camataru?Cati dintre noi nu am tresarit de bucurie cand unul dintre ei trecea pe langa noi?
Sunt de acod cu tine. Avand in vedere performantele Craiovei ,dar si felul nostru special de a fi ,nu cred ca spectatori vor veni la meci sa vada o echipa gen Bistrita,Otelul, etc.
Tare ma tem ca nu vom avea echipa care sa egaleze pe Craiova maxima,si nu ma refer la trofee castigate ci la prestatia de pe teren,daruire,etc.Nu degeaba chemase Lucescu 11-12 jucatori de la Craiova la nationala.Nu cred ca se pune problema nepromovarii in "A"sau cati suporteri vin la meciuri ,ci ce vom face dupa ce intram in "A",pe mine asta ma framanta.Fara un buget anual de 4-5 mil.USD nu poti gandi la performanta,ci numai la lupta pentru evitarea retrogradarii, pentru ca a crescut numarul echipelor care joaca fotbal in divizia A.

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 22 Noi 2005, 19:34

Dan Florea scrie:
vasi_florescu scrie:
ozzy scrie:hai mah terminati...de astfel de suporteri care vin doar pentru performante ma lipsesc bucuros
Pai tocmai gloria si performanta transforma jucatorii din teren in semizei,iar admiratia pentru ei ii transforma pe cei tineri in fani ai echipei.
Cati dintre noi nu am tremurat de emotie la auzul numelui lui Balaci,Stefanescu sau Camataru?Cati dintre noi nu am tresarit de bucurie cand unul dintre ei trecea pe langa noi?
Sunt de acod cu tine. Avand in vedere performantele Craiovei ,dar si felul nostru special de a fi ,nu cred ca spectatori vor veni la meci sa vada o echipa gen Bistrita,Otelul, etc.
Tare ma tem ca nu vom avea echipa care sa egaleze pe Craiova maxima,si nu ma refer la trofee castigate ci la prestatia de pe teren,daruire,etc.Nu degeaba chemase Lucescu 11-12 jucatori de la Craiova la nationala.Nu cred ca se pune problema nepromovarii in "A"sau cati suporteri vin la meciuri ,ci ce vom face dupa ce intram in "A",pe mine asta ma framanta.Fara un buget anual de 4-5 mil.USD nu poti gandi la performanta,ci numai la lupta pentru evitarea retrogradarii, pentru ca a crescut numarul echipelor care joaca fotbal in divizia A.
De la locul 10 in jos nici o echipa nu joaca fotbal in divizia A.
Un buget de 4 milioane iti permite sa te bati pentru un loc acolo sus.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

ssilvio
membru
membru
Mesaje: 140
Membru din: 02 Aug 2005, 13:48

Mesaj de ssilvio » 31 Ian 2006, 23:36

In Oltenia doar Craiova are putere pentru a sta in A , Craiova va face performanta in A si cu 1,5- 2 mil de dolari pentru ca orasul e scoala de fotbal , asa cum nu este in celelalte orase Valcea,TgJiu, Severin unde apar rar talente adevarate, si unde nici sacii de bani ai minerilor nu pot face minuni , vezi Tg Jiu .
AEK Bucuresti (former Fulgerul Bragadiru) were renamed and relocated to Timisoara :)( :)( :)(

Închis