Universitatea-Dinamo II

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom termina turul cu o victorie in meciul cu Dinamo II ?

Poll ended at 25 Noi 2005, 20:44

Da
40
93%
Nu
3
7%
 
Total votes: 43

texan
junior
junior
Mesaje: 16
Membru din: 28 Feb 2004, 23:43

Mesaj de texan » 25 Noi 2005, 22:05

Bravo Craiova si uite ce cadou frumos ti-au facut baietii de ziua ta, Doryn!!

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Mesaj de BadBoysBlue » 25 Noi 2005, 22:12

Bravo, baieti!!! Mi-a mai revenit inima la loc!!!! M-a speriat ceata, nu catelusii....Acum asteptam ca Motru sa bata pe ceilalti catei, si Valcea sa o ia in barba....Iar la 5 puncte distanta sa putem sa ne organizam mai bine pentru retur... VACANTA PLACUTA BAIETI!!!

Stanga, sus capul, toti marii jucatori au ratat penalty-uri....Acum ai demonstrat ca esti si un mare antrenor!!!
Jaber...acum ti s-au iertat toate pacatele...
Baietii din aparare...CEI MAI BUNI DIN TARA!!!!! (Nu-i mai nominalizez)!!!
De fapt, pentru toate echipa: FELICITARI BAIETI!!! Ne-ati facut sarbatorile mai frumoase si mai pline de sperante!!!
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 25 Noi 2005, 22:13

victorie :up: o: :up: :)) :-)

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 25 Noi 2005, 22:41

stiintific scrie:n-am crezut la inceputul turului ca o sa fim pe locul asta la jumatatea campionatului. dar, pe parcurs, mi-am dat seama ca-l meritam si ca putem sa-l pastram pana la vara. sa dea Domnul ca in vara sa fie sarbatoare la Craiova.
sa nu exageram cu bucuria pentru o promovare ca noi nu suntem pandurii tg jiu
daca exageram cu bucuria la o promovare,ce facem cand castigam campionatul sau cupa..sau cand on juca iar in cupele europene.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 25 Noi 2005, 22:55

ba lasa sa ne bucuram ca suntem pe primu loc si am batut si javrele mici :up:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 25 Noi 2005, 23:24

Cu putin timp in urma am ajuns acasa de la meci si pot sa spun ca a meritat fiecare minut din frigul pe care l-am infruntat :)( :)( :)( M-as fi asteptat la o victorie mai clara, dar cred ca tensiunea meciului si conditiile meteo si-au pus amprenta asupra jocului.Felicitari baietilor care ne-au oferit cea mai frumoasa victorie din acest tur (tinand cont de adversar ) aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda
Apararea ca de obicei mi s-a parut de netrecut, din pacate inca suferim la capitolul finalizare chiar daca Jabber a reusit sa inscrie din nou.Sincer sa fiu, nici eu nu credeam ca vom fi lideri la finalul turului si ma gandeam cu groaza ca scandalurile n-o sa ne dea pace nici anul asta.Le multumesc tuturor celor care au contribuit la acest tur aproape perfect (incepand cu jucatorii si antrenorii si terminand cu staff-ul administrativ )!
Craiova e unica, iar bucuria pe care ti-o aduce nu se poate descrisa in cuvinte!

Sper sa avem un retur cel putin la fel de bun ca turul dar mai ales sa se cladeasca o echipa frumoasa cu care sa facem fata cu brio in Divizia A!

Forza Stiinta!
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Mesaj de haxor » 25 Noi 2005, 23:38

Sa fim cu totii alaturi de Stanga!
A ratat a ratat asta e viata.. si marii jucatori Beckham sau Zidane au ratat si nu numai o data.
In momentul ratarii am auzit pe stadion voci care il injurau si care ii cereau chiar demisia lui Stanga.
Si inca ceva la nici un meci nu i s-a strigat numele pe stadion... parca nu ar fi facut nimic pentru Craiova.

stiintific

Mesaj de stiintific » 25 Noi 2005, 23:47

ady g scrie:
stiintific scrie:n-am crezut la inceputul turului ca o sa fim pe locul asta la jumatatea campionatului. dar, pe parcurs, mi-am dat seama ca-l meritam si ca putem sa-l pastram pana la vara. sa dea Domnul ca in vara sa fie sarbatoare la Craiova.
sa nu exageram cu bucuria pentru o promovare ca noi nu suntem pandurii tg jiu
daca exageram cu bucuria la o promovare,ce facem cand castigam campionatul sau cupa..sau cand on juca iar in cupele europene.
fiecare victorie a universitatii trebuie sa fie o bucurie iar daruirea acestor copii cred ca merita din plin sustinerea noastra.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Noi 2005, 23:48

La conferinta de presa Ovidiu Stanag si-a cerut cuze pentru ca a ratat penalty-ul din acest meci. A spus ca este primul sau penalty ratat din cariera. Jaber si-a spalat toate pacatele prin acest gol marcat.

Suntem lideri cel putin pana la primavara. Cred ca mai avem de munca pana cand vom fi promovati. Nu este bine sa ne culcam pe o ureche de acum. Mai e mult de munca si aceasta echipa trebuie sa creasca in joc cat mai mult cu putinta.

Odata cu venirea iernii avem parte de noutati la Craiova. Au semnat cei doi frati Costea plus Traistaru (ultima data fost la Fc Bihor). Asteptam aparitia tehnicianului olandez. Urmeaza 6 saptamani de pauza si de binemeritata vacanta pentru jucatorii nostri.

Cine stie sa ne spuna si noua de cat timp nu a mai primit Bornescu gol. o:

dragos03

Mesaj de dragos03 » 26 Noi 2005, 00:06

Spre deosebire de ceilalti atacanti din lot, Jaber are simtul portii si macar isi creeaza ocazii in fiecare meci, chiar daca rateaza mult. Ar trebui sa fie titular mai des in retur. Dina si Orac alearga mai mult degeaba.

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Mesaj de haxor » 26 Noi 2005, 00:14

dragos03 scrie:Spre deosebire de ceilalti atacanti din lot, Jaber are simtul portii si macar isi creeaza ocazii in fiecare meci, chiar daca rateaza mult. Ar trebui sa fie titular mai des in retur. Dina si Orac alearga mai mult degeaba.
o: ai mare dreptate!

iuli

Mesaj de iuli » 26 Noi 2005, 00:30

Felicitari jucatorilor,lui Ovidiu Stanga si conducerii admnistrative a clubului!Sa speram ca in vara vom pe acelasi loc! o:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 26 Noi 2005, 00:38

Bha Che, apropo, ca imi amintii :-) Nu mai are omu loc de tine in peluza sa-l injure pe portaru de la dINAMO II :)( :)( :)( :)( :)(
Saracu , cre`ca la noapte viseaza toate injuraturile care si le lua azi! :)( :)( :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Q
membru
membru
Mesaje: 124
Membru din: 23 Sep 2005, 05:23

Mesaj de Q » 26 Noi 2005, 00:49

Acum am ajuns si eu de la meci si de la berea aferenta de dupa :lol: Ce pot sa spun decat felicitari echipei si sa o tina tot asa ca la anu` sa fim in A,unde de fapt ne este locul.Un meci mai greu decat ma asteptam eu dar oricum nu prea vazui mare lucru din cauza cetii.Bine ca dadu Jaber cu ea in ate,ca era asa bucuros saracu de ii intrara tzepii de la gard in burta cand venii la galerie! HAI CRAIOVA o:
CRAIOVA...un suspin...o lacrima...un suras de FERICIRE!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 26 Noi 2005, 00:52

Bravo lui!A demonstrat ca este atacantul de care avem nevoie.De asemenea centrarea lui Ionescu ...perfecta!Pai daca ar centra Ionescu de cel putin 2-3 ori pe meci asa..
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis