A.P.O.P. - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Este APOP echipa potrivita pentru un meci de pregatire?

Poll ended at 24 Ian 2006, 23:43

Da
27
69%
Nu
7
18%
Nu stiu
5
13%
 
Total votes: 39

DoRyN

A.P.O.P. - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 10 Ian 2006, 23:43

In cadrul turneului de pregatire efectuat in Cipru care va incepe pe 24 ianuarie, dupa o saptamana de pregatire la Craiova, va avea loc meciul de pregatire in compania formatiei A.P.O.P - Kinyras Peyias, aflata pe locul 12 in campionatul cipriot care cuprinde 14 echipe.

Dupa 13 meciuri disputate in campionat A.P.O.P. are 7 puncte obtinute din 2 victorii, 1 egal si 10 infrangeri.

Imagine

Acesta este lotul.

Antrenor: Alecos Alexandris

Imagine

O echipa atletica in care am sesizat si prezenta unui jucator de culoare, Dikoumana, al carui gol, inscris in ultima etapa, 17 decembrie 2005, in derbyul cu Olympiakos, il puteti descarca de AICI.

In formatia cipriota evolueaza si sarbul Milan Pelic, care a inscris si el in meciul cu Olympiakos, pierdut de A.P.O.P in deplasare cu scorul de 2-3. Descarca golul lui Pelic de AICI.
Last edited by DoRyN on 11 Ian 2006, 09:58, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 11 Ian 2006, 01:54

in mod normal as zice "ce e cu descultii astia?"... insa uitandu-ma si unde ne aflam noi acum, tind sa cred ca e un amical potrivit... apop astia macar sunt in prima divizie la ei intr-un campionat cotat mult mai bine decat al nostru... ar fi bine sa batem...

am votat da
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

radu_c

Mesaj de radu_c » 11 Ian 2006, 10:34

in vara am avut amicale de senzatie? :D
nu cred ca ar trebui refuzat nici-un amical, important e sa joace si sa lege relatiile de joc!

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 11 Ian 2006, 15:12

Orice amical e bun in aceasta perioada,nu conteaza echipa cu care joaca,trebuie in primul rand sa se omogenizeze echipa,sa se sudeze relatiile de joc si sa se cunoasca cat mai bine jucatorii intre ei.
anti buCUResti

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 11 Ian 2006, 21:54

Adversarul asta este bun cu conditia sa jucam cu el in primul sau al doilea meci de pregatire,fiind accesibil merge asa "de incalzire".
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

BALLY

Mesaj de BALLY » 12 Ian 2006, 09:46

vialy scrie:Orice amical e bun in aceasta perioada,nu conteaza echipa cu care joaca,trebuie in primul rand sa se omogenizeze echipa,sa se sudeze relatiile de joc si sa se cunoasca cat mai bine jucatorii intre ei.
ASA E!

JustME

Mesaj de JustME » 12 Ian 2006, 22:10

e bun dar trebuie sa ii batem !

dragos03

Mesaj de dragos03 » 13 Ian 2006, 02:58

Orice amical e bun in perioada asta si nici rezultatul nu conteaza foarte tare.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 13 Ian 2006, 12:50

dragos03 scrie:Orice amical e bun in perioada asta si nici rezultatul nu conteaza foarte tare.
... doar sa nu ne puna pe butuci vreun jucator, ca sunt cam aprigi cipriotii astia...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

JustME

Mesaj de JustME » 13 Ian 2006, 14:07

dragos03 scrie:Orice amical e bun in perioada asta si nici rezultatul nu conteaza foarte tare.

si totush ar fi frumos sa cstigam !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 13 Ian 2006, 19:07

WhiteBlue4Ever scrie:in mod normal as zice "ce e cu descultii astia?"... insa uitandu-ma si unde ne aflam noi acum, tind sa cred ca e un amical potrivit... apop astia macar sunt in prima divizie la ei intr-un campionat cotat mult mai bine decat al nostru... ar fi bine sa batem...

am votat da
Astia sunt desculti la propriu ma. macar noi suntem niste desculti frumosi. si campionatu ciprului e mai prost decat al nostru ma, sau parca asa zicea ultima statistica. in fine daca macar am juca frumos si bine nu prea ar conta rezultatul
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 13 Ian 2006, 22:12

pai in primul mesaj zice ceva de derbyul cu olympiakos... si parca olympiakos era in grecia... da` vad si mai jos putin "formatia cipriota" :)( astia de unde sunt pana la urma?

am crezut ca`s din grecia d-aia am zis ca e mai bun campionatul lor
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 13 Ian 2006, 23:23

sunt ciprioti da-i in mama lor de desculti. ca astia joaca atunci cand nu muncesc, ca sunt numa bucatari si numa ospatari. eu astept sa joace cu galbejiti aia de la coreea de sud, sa ii omoare putin pe nenorocitii aia
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Ian 2006, 07:11

Eu zic sa stati linistiti ca Grecia e inca campioana europeana. Si cum stim este vorba despre partea greaca a Ciprului, astfel incat s-ar putea sa ne incurce si astia. Sa nu uitam ca tot o echipa ca asta ne-a luat participarea in Liga Campionilor de sub nas. Este vorba de Apollon Limasol. Asa ca hai sa nu ne mai dam rotunzi inainte sa inceapa meciul si sa ne vedem de treaba noastra intai.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 14 Ian 2006, 08:31

WhiteBlue4Ever scrie:pai in primul mesaj zice ceva de derbyul cu olympiakos... si parca olympiakos era in grecia... da` vad si mai jos putin "formatia cipriota" :)( astia de unde sunt pana la urma?
Exista un Olympiakos si in Cipru :)( si e fondat prin 1931 :o

Închis