Universitatea-Cerno More

Moderator: grup_moderatori

Dupa primele meciuri de pregatire, ce compartiment credeti ca este deficitar ?

Atacul
28
85%
Mijlocul
4
12%
Apararea
1
3%
 
Total votes: 33

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 09 Feb 2006, 20:03

:o :o :o . iar 1-0? nu e bine, nu e bine deloc. ce fac atacantii? :o :o: :o: :o:
Am zis!!

Avatar utilizator
GRUPPO+REgie
membru
membru
Mesaje: 183
Membru din: 30 Noi 2003, 00:02

Mesaj de GRUPPO+REgie » 09 Feb 2006, 21:31

Stati linistiti ca sunt antrenamente,se mai exerseaza scheme de joc si nu prea conteaza scorul .Eu nu uit perioada cand eram numiti campionii amicalelor si cand era sa jucam pe bune ,pauza.
POATE ACUM ESTE INVERS!!! o:
ultras+regie

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 09 Feb 2006, 23:32

Baietzii....Trezirea!
Desii refuz sa ma las ingrijorat de rezultatele din meciurile amicale....sper sa fie doar o pasa mai proasta si sa ne rezolvam problemele astea pana la inceputul returului!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Feb 2006, 11:03

ce exerseaza frate? infrangerea?
chiar ne bat toti saracii europei?

iuli

Mesaj de iuli » 10 Feb 2006, 13:34

Care-i problema?!?In vara ne-a executat Dunarea Giurgiu si in campionat am defilat.Intelegeti ca nu conteaza rezultatul in amicale.Orice fotbalist intra in teren la amicale cu gandul la dusuri.Determinarea scade la 30-40%.Cine a jucat fotbal intr-o competitie oficiala stie ce spun.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Feb 2006, 14:57

Sa inteleg ca jucatorii nostri intra in amicale cu gandul la dushuri iar bulgarii sunt ata de prosti si au crezut ca e meci oficial?

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Feb 2006, 17:58

pt cei care sustin ca nu conteaza rezultatele din amicale: cerno moret- poliaek timisoara 0-1 din minutul 6
poliaek nu joaca in cea mai buna formula
pentru astia nu o fi tot amical?

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 10 Feb 2006, 22:54

am inteles ca ua batut greu si poli aek, dar ei au putut inlocui eliminatii

nu e prea ok comparatia, mai ales ca timisorenii sunt mai avansati cu pregatirea
dar iar nu dam gol, nu avem ocazii, ce se intampla?

p.s che tu ai auzit de ada milea, sau scrii doar pt a te afla in treaba?
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Feb 2006, 10:23

Daca dupa ce am invins CFR Cluj am spus ca avem o echipa mai valoroasa decat ei si eram bucurosi cu totii. Dupa rezultatele din Cipru sa fim corecti si sa spunem ca mai avem destul de munca pana cand vom putea sa ne batem cu echipele de Divizia A. Diferenta este destul de clara, cred.

iuli

Mesaj de iuli » 11 Feb 2006, 12:17

Che Guevara scrie:Daca dupa ce am invins CFR Cluj am spus ca avem o echipa mai valoroasa decat ei si eram bucurosi cu totii. Dupa rezultatele din Cipru sa fim corecti si sa spunem ca mai avem destul de munca pana cand vom putea sa ne batem cu echipele de Divizia A. Diferenta este destul de clara, cred.
Ce mare diferenta vezi tu intre Poli TM si noi dupa meciul cu bulgarii aia?
Ei au batut greu cu 2-1,noi am luat bataie cu 1-0.Nu stiu ce mare diferenta reflecta acest rezultat.Probabil,banatenii avertizati de duritatile din meciul cu noi au intrat un pic mai motivati.Intr-un meci oficial i-am invinge fara probleme pe turbatii aia.

P.S.Raportand sumele investite la Timisoara la ce joaca,nu vad o mare diferenta intre ei si noi.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Feb 2006, 12:36

Diferenta dintre noi si "Poli" este de 2 goluri. Nu e mult dar e suficient ca sa iti ia 6 puncte din 6 in campionat. In fotbal nu este nevoie de diferente zdrobitoare. E de ajuns ca arbitrul sa fluiere o data gresit si pierzi meciul (ca sa iti dau numai un exemplu).

Mi-e frica de faptul ca presa a laudat prea mult Universitatea Craiova si din cauza asta ea sa fi scazut in valoare in loc sa creasca. Sper ca jucatorilor nu li s-au urcat "talentele" la cap.
Last edited by Codul lui DaVinci on 11 Feb 2006, 15:17, edited 1 time in total.

crissie
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 08 Dec 2004, 11:53

Mesaj de crissie » 11 Feb 2006, 13:22

Ceva nou despre meciul de maine?
Se mai joaca?
Daca da stie cineva unde, la ce ora si cu cine...poate reusesc sa ajung, daca nu ploua.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 11 Feb 2006, 14:20

crissie scrie:Ceva nou despre meciul de maine?
Se mai joaca?
Daca da stie cineva unde, la ce ora si cu cine...poate reusesc sa ajung, daca nu ploua.
Dupa toate probabilitatile cred ca nu :(
In nici un articol din presa si nici in declaratiile lui Stanga nu se mai aminteste de un eventual meci maine. Mai mult decat atat, Stanga a facut un fel de bilant al turneului de pregatire din Cipru, de aici deduc ca nu mai exista nici un meci programat. Imi pare rau pentru tine si iti multumim pentru ajutorul tau de pana acum. Ramai alaturi de noi !

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 11 Feb 2006, 15:39

poli e mai avansata in pregatiri
ce au ei si noi nu avem inca, sunt ocazii la poarta, adica mijl ofensivi si atacanti buni
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Feb 2006, 17:40

Se pare ca ai nostri au avut dreptate. Iata ce scrie GSP despre meciul acelorasi bulgari cu "Poli":
<<Scîntei cu bulgarii

Amicalul de aseară era să degenereze într-o bătăie, iar arbitrul a vrut să întrerupă meciul şi să plece acasă! Prima repriză a meciului de ieri dintre Poli Timişoara şi bulgarii de la Cernomoreţ Varna nu prevestea nimic din furtuna stîrnită în partea secundă. Deşi era un amical, doar arbitrul şi-a dat în petic, acordînd două cartonaşe roşii, lui Soporan şi Scutaru, pentru cumul de galbene. Scînteia a fost aprinsă în partea secundă de bulgari, cînd Alin Stoica a fost controlat serios la picioare, iar Bălace s-a calmat cu greu să nu-l îmbrîncească pe bulgar. Partea secundă a fost fragmentată excesiv de arbitrul cipriot.>>

Totusi Poli a castigat meciul chiar daca bulgarii i-au cotonagit serios si pe ei.

Închis