Universitatea-Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Vor juca Universitatea si Pandurii impreuna in Divizia A ?

Poll ended at 24 Feb 2006, 23:00

Da
17
68%
Nu
8
32%
Nu stiu
0
No votes
 
Total votes: 25

DoRyN

Universitatea-Pandurii

Mesaj de DoRyN » 20 Feb 2006, 23:00

Vineri seara, in nocturna, Universitatea intalneste Pandurii Tg.Jiu. Amical surprinzator dupa unii, avand in vedere disputele verbale de la debutul acestui campionat dintre Mititelu si Condescu, normal pentru altii atenti la declaratiile lui Condescu despre crearea unui pol al fotbalului in zona Olteniei cu sustinere reciproca.

Ambele echipe vin dupa turnee de pregatire in Cipru.

Universitatea cu o victorie (cu Apop Kirinas), un egal (cu Hajduk Kula), si patru infrângeri (cu Inter Baku, FC Buducnost, Cernomoret Varna si Belchatow), Universitatea incearca sa redreseze putin situatia.

Jocurile pandurilor în Cipru
Pandurii – Dinamo Tbilisi (Georgia 1) 0-2
Pandurii – Sandefjord (Norvegia 1) 2-2 (Vintilescu, Perisic)
Pandurii – ZTS Dubnica (Slovacia 1) 2-1 (Keca, Ştefan)
Pandurii – Avangard Kursk (Rusia 2) 1-0 (Vintilescu)
Pandurii – FK Riga (Letonia 1) 3-1 (Sava, Ştefan, Armel)
Pandurii – Dinamo Kiev (Ucraina 1) 0-1

Cei de la Pandurii au acceptat oferta de a disputa meciul cu Universitatea Craiova vineri seara şi nu sâmbătă cum era programat iniţial. „Ne-au rugat să jucăm cu ei vineri pentru că în prima etapă a returului vor debuta tot vineri. Am convenit că dacă ei ne-au acceptat şi au jucat cu noi în nocturnă, e normal să acceptăm şi noi ca meciul să se joace vineri”, a spus preşedintele Clubului Pandurii, Marin Condescu.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 20 Feb 2006, 23:02

Va fi un meci frumos. Insa inainte de acest meci Craiova va disputa un amical cu Armata Craiova marti.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 20 Feb 2006, 23:04

Da, stiu, insa avand in vedere ca este mai mult un meci scoala, o sa discutam aici inclusiv despre acel meci.

DeuxEx

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2006, 23:42

Condescu vrea un pol cu sustinere reciproca in Oltenia? Al draq nenorocit.. Asta-vara, cand eram la ananghie spunea ca nu il intereseaza soarta Craiovei... Acum se gudura ca un catelus, poate ii dam si lui 2-3 jucatori si scapa si el de retrogradare... Acum 7-8 ani, Pandurii jucau in D. Eu jucam la Gilortrul Carbunesti. In ultima etapa aveau meci cu noi. Ne-au promis sprijin material si 2-3 jucatori. N-am vazut nimic, cu toate ca le-am dat meciul. La promovarea din C in B tot noi i-am promovat. Le-am dat si 2-3 jucatori la vremea aceea(lLapadat,Luta, etc) Ei ne-au dat ... 2 antrenori. Cum vedeau un jucator mai bun, il trimiteau la Panduri... (suna cunoscuta situatia?). Condescu e un mic Netoiu...

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 21 Feb 2006, 00:20

Cristi007 scrie:Condescu vrea un pol cu sustinere reciproca in Oltenia? Al draq nenorocit.. Asta-vara, cand eram la ananghie spunea ca nu il intereseaza soarta Craiovei... Acum se gudura ca un catelus, poate ii dam si lui 2-3 jucatori si scapa si el de retrogradare... Acum 7-8 ani, Pandurii jucau in D. Eu jucam la Gilortrul Carbunesti. In ultima etapa aveau meci cu noi. Ne-au promis sprijin material si 2-3 jucatori. N-am vazut nimic, cu toate ca le-am dat meciul. La promovarea din C in B tot noi i-am promovat. Le-am dat si 2-3 jucatori la vremea aceea(lLapadat,Luta, etc) Ei ne-au dat ... 2 antrenori. Cum vedeau un jucator mai bun, il trimiteau la Panduri... (suna cunoscuta situatia?). Condescu e un mic Netoiu...

adica cum un pol cu sustinere reciproca?sa facem blaturi reciproc in a???? sa bata ei in targ si noi la craiova?decat asemenea pol ,mai bine lipsa!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Feb 2006, 09:38

Nu ne-ar strica sa ne ajute Pandurii. Nu e vorba de reciprocitati sau de blaturi aici. E vorba ca Pandurii sa bata contracandidatele noastre. Fiindca altii se lupta cu noi si cand joaca cu SDR se dau la o parte de parca ii arde mingea.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Feb 2006, 11:02

Am o ciuda pe condescu asta, ca l-as scuipa fix intre ochi...a uitat cand se dadea presedintele gruparii fanion?...oricum, ma repet :"Ii batem de se kk pe ei"!

go4goal

Mesaj de go4goal » 22 Feb 2006, 05:47

So what do the fans think? Will "Universitatea Craiova" beat this team? :?:

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 22 Feb 2006, 07:53

go4goal scrie:So what do the fans think? Will "Universitatea Craiova" beat this team? :?:
we have to do it because I think we are better!!! :up: :up: :up:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 22 Feb 2006, 09:47

pai daca Mititelu lauda echipa asta si spune ca va avea 4-5 oameni la nationala anul viitor si va juca in cupele europene in 2007 macar sa bata Panduri intr-un meci amical
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Feb 2006, 10:15

Meciul cu Pandurii este capital. Acum vom vedea daca avem forta sau valoarea necesare pentru a juca in Divizia A. Este adevarat ca anul trecut am jucat de la egal la egal cu Fc National si am invins CFR Cluj. La meciul cu Pandurii vom vedea daca echipa a crescut de atunci sau, dimpotriva, daca a mai pierdut din valoare. :(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 22 Feb 2006, 11:20

Eu zic ca nici macar polemicile nu-si au locul aici...e clar ca suntem peste pandurii la toate capitolele mai putin organizare...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Feb 2006, 11:23

FreakBoy scrie:Eu zic ca nici macar polemicile nu-si au locul aici...e clar ca suntem peste pandurii la toate capitolele mai putin organizare...
Iar organizarea este cel mai important capitol in fotbal. :D :D :D

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 22 Feb 2006, 17:28

cat s-a terminat amicalul cu Armata?
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 22 Feb 2006, 17:30

ew scrie:cat s-a terminat amicalul cu Armata?
vezi aici
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis