Juventus-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vor veni mai multi suporteri la meciul cu Juventus decat la cel cu Astra ?

Poll ended at 08 Apr 2006, 15:10

Da
18
42%
Nu
23
53%
Nu stiu
2
5%
 
Total votes: 43

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 08 Apr 2006, 18:09

@ pretorianus. stiu.......insa mi-am adus aminte azi in masina ca nu am vorbit sa ne vedem. aseara eram frint. si micii aia ce bine miroseau...........
Am zis!!

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Apr 2006, 18:10

manex scrie:nu stiu sa bag poze. stiti ce imi pare rau? ca nu am vorbit si noi sa raminem undeva dupa meci. un mic.....ar trebui data viitoare sa facem niste biletele din hirtie si sa le prindem in piept. asa vom stii cum sa ne gasim. [/code]
manex, trimite-mi-le mie, ca le pun eu :)( :)( :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Apr 2006, 18:32

baaaa care 20 d dinamovisti ma ca erau 50 de voie... eu eram la o cafea peste strada si am vazut grupul care se baga printre blocuri spre stadion... initial am crezut ca erau ai nostrii dar n`aveau fulare nimic... dupa 5 minute s`au intors fugariti de garda... dar erau 50 de voie nu 20... n`am priceput nimic din faza asta ca eu nu vedeam intrarea la stadion de unde eram... am intrat apoi in stadion si am inteles de la astia ca a fost o bataie cu pietre...

che si eu eram de aceeasi parere referitor la gane... dar cum l`am vazut in repriza a doua, nu`mi venea sa cred :o ... ziceai ca`i un pui de eto`o :)( fenomenal... cel mai bun om in repriza a doua... :up:

baird mi se pare un atacant de care aveam nevoie... la primu` gol n`a facut nimic deosebit doar ca s`a aflat la locu` potrivit in momnetu` potrivit, in urma unei respingiri a portarului... s`a vazut ca are clasa de atacant si in restu` meciului...

suporteri am fost cam 1000 si am cantat superb... marfa a fost ecoul care se auzea dupa strigari :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 08 Apr 2006, 18:36

aa si inca ceva.. .legat de serea... din nou penibil cum ne`a obisnuit... ne`a refuzat un penalty clar in prima repriza la 1-0, dar lu` juve le`a dat unul mult mai neclar decat al nostru... pana la urma cred ca a fost penalty la juve...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 08 Apr 2006, 18:48

Mah, eu am stat in extremitatea dreapta si vreau sa va spun ca si acolo s-a scandat si nu doar despre familia tusierului :lol: (nu doar cand s-a facut 2-0) - personal am venit ragusit de la stadion - e adevarat ca m-au deranjat unii care faceau misto de Gane (chiar nu merita, macar pt modul in care a jucat) dar una peste alta eu zic ca a fost o atmosfera super.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 08 Apr 2006, 18:53

am si eu o nedumerire, cum a ajuns copilu' ala cu caciula lui dinamo langa galeria noastrala pauza?
1- unde erau zelosii de jandarmi?
2- cine l-o fi invatat pe ala sa vina acolo? am impresia ca se cauta incitarea noastra cu orice pret chiar i-am intrebat pe jandarmi de ce nu le zice nimeni nimic celor 10 copii ce formau asa zisa galerie a alora pt ca in primul rand incitau la violenta si proliferau numai injurii. Daca imi aduc aminte acum 2 ani suporterii petrolului au fost scosi din stadion in giulesti pt chestii asemanatoare.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 08 Apr 2006, 18:54

Poze de la meci puteti vedea la adresa :
http://forzastiinta.blogspot.com/
Multumim manex pentru fotografii si il rog pe DoRyN sau pe unul din moderatori sa adauge pozele si aici pe site daca doresc! o: o: o: o:
Toate cele bune!Forza Stiinta!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

JustME

Mesaj de JustME » 08 Apr 2006, 19:24

multzam pentru poze !!! presupun ca meciul nu a fost filmat de nimeni ... pt a putea fi dat in teluare (ma refer aici in principal la 3tv stiu ca ei fai faceau d'astea !) !

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 08 Apr 2006, 19:26

Cateva filmulete (facute cu telefonul, deci o calitate proasta)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Pentru a vizualiza filmuletele trebuie sa aveti QuickTime Alternative instalat.

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 08 Apr 2006, 19:29

Jocul Universitatii a fost unul din cele mai bune din deplasare.
Saceanu e unul din jucatorii necesari la mijloc.
Dupa iesirea lui, bucurestenii au cam castigat mijlocul terenului.
Stemat dupa intrare a jucat atat pe centru cat si pe laterala, combinand cu Dananae. Si de atunci am inceput sa recastigam teren.
Au fost vreo 3 faze in care Bornescu a scos excelent.
Nu stiu cat de corect a fost faultul lui Stavaru in careu, dar Ciuca a tot cautat galbenul ala. Probabil sa sa poate sa stea in meciul cu Intergaz si sa joace in perioada de foc a returului. Baird si-a luat meritacartonasult. A avut doua intervetii foarte dure, la interval foarte mic de timp. Si daca nu il potolea Gane, cred ca daca mai facea un fault primea inca un cartonas.

Gane a hartuit tot timpul aparea bucurestenilor, combinand destul de bine atat cu Baird cat si cu Dina. Probabil ca a fost cel mai bun jucator din a doua repriza, alaturi de Stoica.


Au fost ceva incidente intre cativa suporteri ai Universitatii si suporteri care purtau insemenele echipei Dinamo, inainte de meci. Jandarmii au ridicat din ambele tabere, craiovenii revenind la pauza, si aratand cateva semne de prietenie primite de la jandarmi, in duba.

Intr-adevar, galeria a fost impartita in doua. Cei din dreapta cantand doar spre finalul meciului. In total au fost cam in jur de 1000 de fani ai Universitatii.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 08 Apr 2006, 19:44

@baggio si FreakBoy multumim pt poze si filmulete

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 08 Apr 2006, 19:57

Bailesteanu Liviu scrie:Mah, eu am stat in extremitatea dreapta si vreau sa va spun ca si acolo s-a scandat si nu doar despre familia tusierului :lol: (nu doar cand s-a facut 2-0) - personal am venit ragusit de la stadion
Deci voi sunteti aia care s-au ocupat de tusier?!Eu credeam ca eratiindragostiti de el... :)( :)( :)( Copilul ala cred ca s-a pierdut cu firea si s-a ratacit,m-a deranjat faptul ca unii au vrut sa-si puna mintea cu el!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Apr 2006, 20:12

Imi pare rau. M-ati dezamagit. A fost suficient pentru Gane sa dea un gol neimportant (fara care echipa tot ar fi castigat) ca l-ati si facut vedeta. Ati uitat de jucatori precum Baird sau Saceanu care au dus greul acestui retur, de exemplu. Tot suporteri ca voi l-au facut vedeta si pe Jaber care acum a ajuns la Primavara si pe N'Jock care nu mai stia cum sa se p**e pe noi. Nu stiu ce sa mai zic....

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 08 Apr 2006, 20:21

Hai ma ,nu mai regreta,vedem in urmatoarele etape daca mai e ceva de el cu adevarat! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 08 Apr 2006, 20:23

JustME scrie:multzam pentru poze !!! presupun ca meciul nu a fost filmat de nimeni ... pt a putea fi dat in teluare (ma refer aici in principal la 3tv stiu ca ei fai faceau d'astea !) !
Pozele le puteti pune in albumul foto, sper sa reusiti. daca nu trimiteti-le pe email webmaster@craiova-maxima.ro si le pun eu.

O sa pun imediat un film cu sinteza meciului.

Închis