Dunarea-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom invinge si la Giurgiu ?

Da
50
88%
Nu
4
7%
Nu stiu
3
5%
 
Total votes: 57

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Apr 2006, 10:02

Nu stiu cum este posibil sa delirezi in asa hal intr-un ziar care se vrea a fi unul serios.

Credeam ca Prosport nu este Fanatik. Dar se pare ca Cristian Topescu etse adeptul fair-playului numai pe stadioane nu si in articolele de presa scrise de subalternii sai.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Apr 2006, 10:20

<<Răzbunare deplină!
Costel Mara (Giurgiu)

Craiova a reuşit ieri acelaşi scor ca şi în tur în faţa Dunării, luîndu-şi revanşa după eşecul umilitor din vară, 1-5

Deja cu gîndul la Divizia A, juveţii au venit la Giurgiu cu scopul de a răzbuna încă o dată înfrîngerea din amicalul disputat înaintea începerii acestui campionat, ce l-a determinat pe antrenorul Ovidiu Stîngă să declare atunci: "A fost cea mai mare umilinţă din viaţa mea". Dunărea bătuse pe Universitatea cu un neverosimil 5-1.

Liderul din B2 a cîştigat greu în meciul de ieri, printr-un gol norocos marcat de Mădălin Ciucă pe finalul primei reprize. Deşi Stîngă s-a arătat nemulţumit de jocul echipei sale, partida a fost una spectaculoasă, cu multe faze de poartă, în care elevii lui Marcel Ploae au jucat de la egal la egal cu mai valoroşii lor adversari. De altfel, jucătorii giurgiuveni au solicitat un penalty în minutul 61 al partidei, neacordat însă de Alexandru Tudor. În apărarea "centralului" a sărit chiar antrenorul gazdelor: "Dacă arbitrul nu a dat 11 metri, înseamnă că nu a fost!". Ştiinţa a ajuns astfel la a şaptea victorie consecutivă în campionat şi s-a distanţat la 12 puncte de locul secund.

"Am jucat astăzi cu o echipă foarte bună, peste tot ce am întîlnit pînă acum. Noi am evoluat doar la 40% din capacitatea normală, probabil jucătorii se consideră deja promovaţi în Divizia A"
Adrian Mititelu,
patron U Craiova>>

Uite ce scrie in GSP de azi. o: Oameni de bun simt si-au vazut de oile lor. Nu s-au apucat sa critice aiurea doar de dragul de a iesi in evidenta.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 16 Apr 2006, 10:27

intr-adevar,Che,acest articol se caracterizeaza prin impartialitate,echidistanta si nu in ultimulrand,bun simt! o:

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 16 Apr 2006, 10:59

Sa-i vedem cat ii tine...Eu cred ca odata ajunsi in A vor "intoarce armele"..."Lupul isi schimba parul dar naravul ba!".Tineti-i sub observatie oricum...
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 16 Apr 2006, 14:06

che gueara pana acum injurai de mama focului la gsp ca sunt penibili acum sunt oameni de bun simt...

ambele ziare sunt anti-Craiova doar ca mai scapa cate un comentariu bun la adresa noastra (gsp dupa meciul dunarea-craiova, prosportu` dupa meciu` cu astra si poate peste cateva etape)

auzi, oameni de bun simt... "descultii" iti spune ceva?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 16 Apr 2006, 14:11

WhiteBlue4Ever scrie:che gueara pana acum injurai de mama focului la gsp ca sunt penibili acum sunt oameni de bun simt...

ambele ziare sunt anti-Craiova doar ca mai scapa cate un comentariu bun la adresa noastra (gsp dupa meciul dunarea-craiova, prosportu` dupa meciu` cu astra si poate peste cateva etape)

auzi, oameni de bun simt... "descultii" iti spune ceva?
ce ''descultii'' White?
detaliaza plz! :o

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 16 Apr 2006, 14:16

Ăia de la Giurgiu, la meci: "Dunărea! Dunărea!".
Şi Dunărea, ascultătoare, a venit...
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 16 Apr 2006, 14:19

ady g scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:che gueara pana acum injurai de mama focului la gsp ca sunt penibili acum sunt oameni de bun simt...

ambele ziare sunt anti-Craiova doar ca mai scapa cate un comentariu bun la adresa noastra (gsp dupa meciul dunarea-craiova, prosportu` dupa meciu` cu astra si poate peste cateva etape)

auzi, oameni de bun simt... "descultii" iti spune ceva?
ce ''descultii'' White?
detaliaza plz! :o
pai nu foarte de mult baietii aia de bun simt de la gsp nu ne scoteau din echipa de desculti si penibili... acu` ii gasiram pro-craiova ca scrisara odata de bine? ha-ha
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 16 Apr 2006, 14:34

@White: nu am spus ca cei de la GSP sunt oameni de bun simt pe viata. Am spus decat ca la acest meci au fost capabili sa faca o cronica normala. Adica e clar ca la Prosport a fost cineva care a comandat articolul ala plin de spume. :-)

Cine sa fi fost? Sa fie legat de declaratia Lorenei Balaci: "Nu-mi place de Mititelu fiindca eu sunt analfabeta... etc" ? Nu se stie niciodata.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 16 Apr 2006, 14:41

dxtr009 scrie:che...chiar daca ai fi tu cel batut,tot am dovedi solidaritate fata de tine,indiferent de neintelegerile noastre...tu poti sa continui sa iti sustii echipa fara sa stii ce fac tovarasi de ai tai?de fapt stii k sunt batuti dar fara motiv si nici nu poti sa ii iei de acolo....
trebuie sa tragi un semnal de alarma...asa nu se mai poate
am venit pana la giurgiu sa sustin echipa,nu pt altceva!!!
Asa trebuie sa defilam:toti pt.unul,unul pt.toti altfel nu avem nicio sansa!! o: Si practic si moral asa e corect...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 16 Apr 2006, 16:30

WhiteBlue4Ever scrie:
ady g scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:che gueara pana acum injurai de mama focului la gsp ca sunt penibili acum sunt oameni de bun simt...

ambele ziare sunt anti-Craiova doar ca mai scapa cate un comentariu bun la adresa noastra (gsp dupa meciul dunarea-craiova, prosportu` dupa meciu` cu astra si poate peste cateva etape)

auzi, oameni de bun simt... "descultii" iti spune ceva?
ce ''descultii'' White?
detaliaza plz! :o
pai nu foarte de mult baietii aia de bun simt de la gsp nu ne scoteau din echipa de desculti si penibili... acu` ii gasiram pro-craiova ca scrisara odata de bine? ha-ha

cand asta??!daca asa e,sunt niste panarame!!! :bad:

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 16 Apr 2006, 19:20

te miri ady??! :(
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 16 Apr 2006, 19:48

pretorianus scrie:te miri ady??! :(

nu ma mir,dar chiar asa,sa ne jigneasca echipa pe fata???!!! :(

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 16 Apr 2006, 20:06

Nu ma mai mira deloc atitudinea celor din presa centrala. Stim cu totii ca ambele ziare de sport sunt impotriva Craiovei si abia asteapta sa mai scrie ceva de rau despre Stiinta. Cel putin ioanitoii de la GSP sunt niste infecti.La fel si voiculestii de la antena1... Cauta numai subiecte de scandal legate de Craiova si incearca prin toate metodele sa ne creeze o imagine proasta si sa destabilizeze admosfera de la echipa. Pentu toate astea eu le urez numai :-x :-x :-x

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 16 Apr 2006, 21:01

Perspico scrie:Ăia de la Giurgiu, la meci: "Dunărea! Dunărea!".
Şi Dunărea, ascultătoare, a venit...
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis