Universitatea-Poiana

Moderator: grup_moderatori

Închis

Vom invinge Poiana Campina ?

Poll ended at 10 Mai 2006, 10:10

Da
55
95%
Nu
0
No votes
Nu mai conteaza, suntem promovati
3
5%
 
Total votes: 58

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 10 Mai 2006, 21:43

Mie mi se pare ceva ciudat.Sigur nu fu etapa 25?Mai sunt 5 etape (Etapa 26,27,28,28,30) Treziti-va oltenii mei :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

kiki
membru
membru
Mesaje: 102
Membru din: 01 Iul 2005, 14:54

Mesaj de kiki » 10 Mai 2006, 22:00

Dezolant de putina lume la stadion..

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 10 Mai 2006, 22:01

baggio scrie:Mie mi se pare ceva ciudat.Sigur nu fu etapa 25?Mai sunt 5 etape (Etapa 26,27,28,28,30) Treziti-va oltenii mei :)(
Desigur ca a fost etapa 25!! o: Poate s-a referit ca Urziceni e pe 2 in locul Petrolului...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 10 Mai 2006, 22:06

Nu, la asta s-a referit: 5 x 3 = 15 puncte si noi avem 13 puncte avans :)(

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 10 Mai 2006, 22:32

Inca 3 puncte si atat. Jocul, chiar daca iar o sa ziceti ca sunt gigi contra, a fost slab rau de tot. Lent, pase inapoi si lateral, tactica specifica antrenorului si jucatorului Stanga. Si sa nu uitam ca am jucat cu echipa a doua a Campinei pt ca le-au lipsit 5 titulari.Nici nu vreau sa-mi imaginez ce s-ar fi intamplat daca inta sutul ala din finalul meciului la care nici Bornescu nu mai putea face nimic. A fost nevoie de intrarea lui Gane pt a rezolva meciul si pt a ne arata care este diferenta dintre un fotbalist adevarat si niste fotbalisti de divizia B. In afara de cele 2 goluri marcate a fost singurul care a abordat jocul perpendicular pe poarta si care nu se intorcea de 10 ori pt a da o pasa. Inca astept o schimbare in jocul echipei noastre pt ca in divizia A nu faci fatza jucand lent si cu mai multe pase la portar decat la atacanti.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 10 Mai 2006, 22:34

belea meci :laughing: :laughing: .chiar m-am bucurat ca am fost acolo.
am tras urmatoarea concluzie : GANE inscrie doar cand ploua :laughing: .stiu ca a mai dat un gol la Juventus,dar ,se pare ca pe ploaie joaca mai bine
oricum,mi-a placut meciu asta :laughing:

felicitari echipei,si mi-a placut enorm de mult faptul ca au venit si au cantat cu galeria o:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ozzy

Mesaj de ozzy » 10 Mai 2006, 22:36

bogdan3006 scrie:Inca 3 puncte si atat. Jocul, chiar daca iar o sa ziceti ca sunt gigi contra, a fost slab rau de tot. Lent, pase inapoi si lateral, tactica specifica antrenorului si jucatorului Stanga. Si sa nu uitam ca am jucat cu echipa a doua a Campinei pt ca le-au lipsit 5 titulari.Nici nu vreau sa-mi imaginez ce s-ar fi intamplat daca inta sutul ala din finalul meciului la care nici Bornescu nu mai putea face nimic. A fost nevoie de intrarea lui Gane pt a rezolva meciul si pt a ne arata care este diferenta dintre un fotbalist adevarat si niste fotbalisti de divizia B. In afara de cele 2 goluri marcate a fost singurul care a abordat jocul perpendicular pe poarta si care nu se intorcea de 10 ori pt a da o pasa. Inca astept o schimbare in jocul echipei noastre pt ca in divizia A nu faci fatza jucand lent si cu mai multe pase la portar decat la atacanti.
mai gigi contra :)( , da' ti-ai pus problema ca poate li s-a rupt si lor in 14 de meciul asta?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 10 Mai 2006, 23:04

FreakBoy scrie:Baieti, promit ca la noapte sau cel tarziu maine o sa pun un rezumat de la meciul de azi...sau de la cel cu Petrolu, si se amana asta...cum vreti voi...
Eu as vrea de la meciul de azi , ca de la ala de la Petrolul au fost o gramada de imagini puse pe forum...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Mai 2006, 23:17

Acum m-am intors de la meci. Chiar a meritat. M-am distrat pe cinste. Cel mai mult mi-a placut Velcovici. Vreau sa spun ca nici nu l-am cunoscut. Credeam ca e vreun junior. Ori a prins o zi buna astazi, ori omul de pe partea lui a fost varza. L-a driblat Velcovici cum a vrut.

Gane a dat doua goluri si se pare ca incepe sa isi dea drumul la joc. Sa speram ca va creste de la meci la meci. Golul lui Dorel "cu talent" Stoica a fost superb.

Galeria a cantat foarte frumos chiar daca nu au fost foarte multi suporteri pe stadion.

Dupa meci am discutat rapid cu Fane Nanu. L-am intrebat daca isi aminteste cand canta ca "oltenii din Banie sunt prostii Romaniei" si i-am zis cine e prost acum. A inceput sa rada si a zis ca nu mai conteaza asta acum. :lol: :lol:

JustME

Mesaj de JustME » 10 Mai 2006, 23:44

kiki scrie:Dezolant de putina lume la stadion..

pai la ce vreme a fost azi in Craiova nici nu ma asteptam la mai multi .. in repriza a 2-a pe langa frig si vant s-a mai pus si o ploaie mocaneasca (la inceput apoi in toata puterea cuvantului, cand am ajuns acas am baut 10 fervexuri :)( ) .. oricum frumos meci .. suntem in div. A ce sa mai !! o:

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 10 Mai 2006, 23:45

ozzy scrie:
bogdan3006 scrie:Inca 3 puncte si atat. Jocul, chiar daca iar o sa ziceti ca sunt gigi contra, a fost slab rau de tot. Lent, pase inapoi si lateral, tactica specifica antrenorului si jucatorului Stanga. Si sa nu uitam ca am jucat cu echipa a doua a Campinei pt ca le-au lipsit 5 titulari.Nici nu vreau sa-mi imaginez ce s-ar fi intamplat daca inta sutul ala din finalul meciului la care nici Bornescu nu mai putea face nimic. A fost nevoie de intrarea lui Gane pt a rezolva meciul si pt a ne arata care este diferenta dintre un fotbalist adevarat si niste fotbalisti de divizia B. In afara de cele 2 goluri marcate a fost singurul care a abordat jocul perpendicular pe poarta si care nu se intorcea de 10 ori pt a da o pasa. Inca astept o schimbare in jocul echipei noastre pt ca in divizia A nu faci fatza jucand lent si cu mai multe pase la portar decat la atacanti.
mai gigi contra :)( , da' ti-ai pus problema ca poate li s-a rupt si lor in 14 de meciul asta?
Atunci cand ti se rupe in 14 de un meci, indiferent care ar fi el, nu e in regula.Mai ales atunci cand ai de razbunat o infrangere usturatoare. Ideea e ca mie nu-mi place cum joaca echipa. Nu are fatza de div A si cea mai mare teama a mea este sa nu fim doar niste trecatori prin primul esalon. Uitati-va si voi cum se joaca fotbalul modern: combinatii rapide la firul ierbii si joc perpendicular pe poarta fara pase inutile si miscari in plus. Vremea pasei laterale si a jocului in viteza I a apus demult.La noi nu exista scheme de joc, nu exista verticalizare, iar tot ce am realizat sezonul asta s-a datorat mai mult greselilor individuale ale adversarilor. Ei bine, in Div A nu mai primim astfel de cadouri!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Mai 2006, 23:48

Mi mi-a placut jocul echipei si cred ca s-a juct un fotbal de calitate. Este adevarat ca si adversarul a fost unul modest, dar mingea a stat de regula la noi. Nu cred ca puteam cere mai mult de o victorie cu 3-0 si nici nu cred ca acest scor ne da dreptul sa ne indoim de valoarea echipei noastre.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 10 Mai 2006, 23:51

Bre. Daca te uiti la finala UEFA si faci comparatie cu meciul nostru de azi, nu stiu cine se insala mai mult. Pai pe unde vrei matale sa joci in viteza? Prin careul de 16 metri a lu Campina, care tragea de timp si bubuia mingile din minutul 10?
Cand o'm avea si noi un adverar care sa joace fotbal, o sa putem trage concluzii. Pina una alta, noi a trebuit sa jucam fotbal cu agriculrorii de la Campina.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 11 Mai 2006, 00:00

tactica lui stinga e una de posesie. cind jucatorii nu au unde pasa, sau mingea se poate pierde, jucatorii paseaza inapoi. iar scheme de joc exista. nu e o tactica rea. dupa cum ati vazut, cind au fost ruperi de ritm, pase pe flancuri, ne-am creat ocazii, chiar am marcat. si asta nu e nimic. sa vedeti pase inapoi la primele meciuri in A..... cred ca lucrul asta se poate rezolva cu inca un ionescu la mijloc si o extrema f tehnica. desi.....e rau sa ai 70 % posesie? de ce sa le dai adversarilor sanse? una peste alta, mie imi place tactica lui stinga. nu e cea mai spectaculoasa, insa se pare ca e foarte sanatoasa.
Am zis!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Mai 2006, 00:02

Golul 3 a fost marcat dintr-o schema exersata la antrenamente.

Închis