CS Otopeni-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu CS Otopeni ?

Poll ended at 13 Mai 2006, 20:39

Victorie
40
82%
Egal
6
12%
Infrangere
3
6%
 
Total votes: 49

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 14 Mai 2006, 02:00

Cristi007 scrie:Un meci jucat de ai nostrii cu gandul la Divizia A. Poate rezultatul final a reusit sa-i mai trezeasca. Asa cum un meci se termina in minutul 90, asa si un sezon se termina dupa ultimul meci. Asta ar trebui sa fie mentalitatea alor nostrii. De profesionisti... Din cauza mentalitatii am retrogradat...asta e primul capitol la care trebuie lucrat. Si nu numai ei ca jucatori, ci si noi ca suporteri...Din cauza unora dintre noi am jucat fara public acasa in unele meciuri.





Foraza Stiinta!
Iata o parere pertinenta. Subscriu la ideile tale.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 14 Mai 2006, 04:14

Che Guevara scrie:
FreakBoy scrie:...Pai era normal sa pierdem azi pt ca fu white la meci...aruncati cu pietre in el da'l draq de ghinionist :)(
Pai a fost si la meciul cu Poiana Campina. Si atunci am castigat. :)) :))
haha iar o dadu freak... pai eu am fost la 90% din meciuri din sezonu` asta si el la 5... din care 2 victorii si 3 infrangeri...

deci freak, fa procentele si vezi care e mai ghinionist :)( d la tg jiu incolo poti sa vii linistit la toate meciurile ca o sa fim promovati, dar lasa`ne macar la tg jiu sa promovam :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Mai 2006, 12:07

@bogdan3006: Pai ce ne facem ca Barcelona a pierdut cu 2-0 in fata lui Fc Sevilla? Daca retrogradeaza la anu' ? :)(

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 14 Mai 2006, 12:24

Che Guevara scrie:@bogdan3006: Pai ce ne facem ca Barcelona a pierdut cu 2-0 in fata lui Fc Sevilla? Daca retrogradeaza la anu' ? :)(
Che, a pierdut cu 3-2, nu cu 2-0 :)(
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Mai 2006, 12:26

Ma rog. Nu am urmarit meciul. am auzit pe cineva vorbind aseara prin oras. Ideea ramane. Daca ajunge Barcelona in B la anu'? :-D

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 14 Mai 2006, 12:48

am mare incredere in actuala echipa a universitatii(jucatori antrenori conducere)
sunt foarte curios sa aflu ce au de gand sa faca in vara si ce meciuri de pregatire o sa aiba. mai avem cateva antrenamente aici in divizia B si sper sa aflam care din jucatorii actuali ai universitatii merita sa fie rezerve la craiova
cand se judeca cazul astra? daca federatia ne-a suspendat terenul pt o petarda ma ingrijoreaza acest caz.
oricum n-avem cum sa pierdem cu sibiul(acum fc sibiu e echipa de divizia D).
nici urziceniul nici petrolulnu o sa aiba un final de campionat perfect.

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 14 Mai 2006, 13:19

Che Guevara scrie:@bogdan3006: Pai ce ne facem ca Barcelona a pierdut cu 2-0 in fata lui Fc Sevilla? Daca retrogradeaza la anu' ? :)(
:?: :?: Nu inteleg ce vrei sa spui. Oricum Barcelona n-a luat bataie cu 2-0. La un moment dat era 2-2.Si pe deasupra a jucat cu rezervele ca are finala CL miercuri....

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 14 Mai 2006, 16:12

Vezi elev che, daca nu te uiti la meciuri, iar inventezi rezultate
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Mai 2006, 16:15

Che Guevara scrie:Ma rog. Nu am urmarit meciul. am auzit pe cineva vorbind aseara prin oras. Ideea ramane. Daca ajunge Barcelona in B la anu'? :-D
exact ca in zicala "baba nu aude dar le potriveste" asa si che ... aude ceva in treacat .. si dupaia vine si dezvolta (fictiv) subiectul si se da atotstiutor dar el e pe langa in fapt !!! Totyusi asta e Che .. si il iubim :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 14 Mai 2006, 16:30

La Otopeni ai nostri au jucat ca intr-un amical...fara stres si bataie de cap!! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 14 Mai 2006, 17:36

Che Guevara scrie:Ma rog. Nu am urmarit meciul. am auzit pe cineva vorbind aseara prin oras. Ideea ramane. Daca ajunge Barcelona in B la anu'? :-D
Tipic!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Mai 2006, 18:23

bogdan3006 scrie: Nu inteleg ce vrei sa spui. Oricum Barcelona n-a luat bataie cu 2-0. La un moment dat era 2-2.Si pe deasupra a jucat cu rezervele ca are finala CL miercuri....
Pai vezi ca s-a terminat 3-2 pentru Sevilla. Ce facem daca retrogradeaza Barcelona?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 14 Mai 2006, 18:25

ia uite-l si pe FIDO DIDO cu teoriile lui..........
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 15 Mai 2006, 01:57

Alb-albaştrii sub lupă

de Cosmin Staicu

Aparut in ziua de Luni 15 Mai 2006


Bornescu - Deşi nu poate fi găsit vinovat, a ieşit totuşi imprudent la faza din minutul 50, care a dus la golul înfrângerii şi la absenţa pentru meciul cu FC Sibiu.
Ciucă - Stângă l-a trimis în atac pe final, sperând probabil şi într-o lovitură de cap izbăvitoare, dar i-a cerut prea mult.
Stoica - Nu a mai găsit pasele lungi obişnuite, dar şi pentru că acest rol i-a fost “confiscat” în multe cazuri de Stângă. Mai discret ca de obicei.
Mitchell - Şi-a cam făcut treaba, dar ezită destul de mult când are ocazia să centreze.
Velcovici - Şi-a depăşit în câteva rânduri adversarul direct, dar şi el l-a scăpat de multe ori pe Bătrânu de sub control. Stângă l-a cam persecutat, folosind chiar cuvinte dure.
Dănănae - Nu şi-a mai pus în valoare viteza, poate şi din cauza dimensiunilor reduse ale terenului. Nu a convins sâmbătă.
Săceanu - A avut cam puţine spaţii la mijloc, iar agresivitatea sa a fost ineficientă în special la duelurile cu masivul Dănălache.
Stângă - Nimeni nu are precizia paselor sale, dar dă senzaţia de multe ori că încetineşte jocul. În repriza secundă i-a lipsit inspiraţia.
Firţulescu - Dacă în atac mai are unele iniţiative, probleme serioase îi pune faza defensivă, fiind depăşit în dese rânduri de adversarul direct.
Gârlă - A jucat bine şi, dacă lovitura de cap din prima repriză era mai precisă, putea fi eroul meciului. Un câştig în acest final de campionat.
Baird - S-a zbătut din nou mult, dar are nevoie de prea multe mişcări pentru a finaliza. Faultul care i-a adus cartonaşul galben intră în categoria lucrurilor care nu se fac într-un meci.
Stemat - La cât a jucat, a fost probabil cel mai eficient alb-albastru, provocând eliminarea lui Bândar.
Gane - Stângă l-a căutat cu câteva pase, dar Jerry nu prea s-a descurcat între fundaşii adverşi, majoritatea preluărilor sale fiind prea largi.
Stăvaru - A făcut ce trebuia pe final. Probabil va avea ocazia să arate mai multe în ultimele etape.


Ei iata ca nu sunt singurul care a observat unele probleme majore ale echipei noastre. Iar faptul ca aceleasi lucruri pe care eu le-am subliniat de nenumarate ori sunt confirmate chiar de ziarul patronat de Mititelu, ma bucura. Inseamna ca stim sa fim si obiectivi nu doar orbiti de entuziasm. Haideti sa gasim mai bine solutii sa remediem aceste lacune in loc sa ne batem cu pumnii in piept ca suntem cine stie ce echipa pt ca deocamdata suntem o echipa putin peste media diviziei B.

BALLY

Mesaj de BALLY » 15 Mai 2006, 08:39

pretorianus scrie:La Otopeni ai nostri au jucat ca intr-un amical...fara stres si bataie de cap!! o:
... dar ce suporteri devotati. Merita un pic de bataie de cap pentru ei!

Închis