Universitatea - CSM Rm Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru linistea noastra, vom castiga derby-ul cu CSM Rm.Valcea ?

cu siguranta
34
85%
facem egal ca nu mai conteaza
5
13%
pierdem ca noi doar rulam jucatori
1
3%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 27 Mai 2006, 18:08

lumea se intreaba: de ce? ........e imposibil sa pierdem la masa verde meciul cu astra......conform regulamentului Universitatea Craiova are 63 de puncte, doar la final i se scad 2 puncte (aiurea) datorita acelui punct din regulament, reinventat pt a-l speria pe Mititelu si a-i lasa echipa netoiului in vara trecuta...ar fi cam mult sa i se scada inca 3 deci in total 5 puncte, daca mai punem de cate ori ne-a fost suspendat terenul cred ca ar fi mult prea mult chiar si pentru federatia noastra schioapa..prea ar bate la ochi pana si la uefa...sesizarile vor curge...ar fi prea multe scandaluri ..plus ca au dat verdict favorabil noua ..plus ca l-ar baga la apa pe nedrept pe Lupescu senior plus suporterii Universitatii Craiova, plus... plus....

lumea se intreaba: de ce?...Mititelu isi cearta cel mai bun fotbalist...Ciuca...
poate pt ca nu stie sa gestioneze o situatie de criza sau pt ca Ciuca o fi avut curajul(bravo) sa-i raspunda cand s-a rastit la ei la vestiare....stiindu-se nevinovat..sper ca Ciuca sa nu fi intervenit la Mititelu ca sa fie titularizat Gane si nici ca Mititelu are vreo oferta pe Ciuca si vrea sa "netezeasca drumul"

lumea se intreaba: de ce?.. jucatorul Stanga lasa ,de multe ori, antrenorul...Stanga sa ...patrunda pe teren. Cand esti ocupat cu tipatul, nu mai joci bine..o spun asta desi sint unul dintre cei care ii acorda sprijin total lui Stanga si ca antrenor si ca jucator dar Stanga trebuie sa evite repetarea la infint a greselii de a tipa la jucatori in timp ce joaca

lumea se intreaba: de ce?..li s-a vehiculat atat de devreme vacanta jucatorilor...pauze cu Motru, Otopeni,Mioveni...acum deh....profesionism o fi asta si a cui o fi vina?

lumea se intreaba: de ce?... continuam sa iubim aceasta echipa..pentru ca apreciem eforturile lui Mititelu, Stanga si ja celorlalti ucatori.....dar totul este perfectibil si speram ca echipa noastra de suflet isi va indrepta din mers greselile, Hai Craiova!
Last edited by Pacala on 27 Mai 2006, 18:31, edited 3 times in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 18:17

Noi pentru tine am face orice! :up:

ozzy

Mesaj de ozzy » 27 Mai 2006, 18:18

drejania scrie:Hai sa aduc liniste. Deci, Valcea a avut azi bani si de la Petrolul si de la Unirea, au luat super bani. .
Zi-mi si mie ceva: daca noi suntem promovati deja atat de sigur, de ce-au mai dat aia bani la Valcea sa ne incurce?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 27 Mai 2006, 18:23

nu cred ca valcenii au primit bani...au jucat din ambitie
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ozzy

Mesaj de ozzy » 27 Mai 2006, 18:29

Eu cred ca la cazul Astra, FRF va da decizia care va multumi pe toata lumea: meci egal :laughing: :laughing: :laughing:

Liviu
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 12
Membru din: 29 Iul 2005, 15:51

Mesaj de Liviu » 27 Mai 2006, 18:43

ce mama :eek: vor astia sa mai faca in cazul Astra? dupa ce le-am dat 5 goluri mai au impresia ca pot sa castige la masa verde? acuma ar trebui sa ne bucuram pentru revenirea in prim liga.... :mad:
Oltenicus mehedintzensis

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 19:18

Edmond are o teorie interesanta.

Daca facem egal la Dinamo II si Petrolul si Urzicenii castiga meciurile urmatoare Petrolul nu merege nici macar la baraj. Acest aspect nu le va conveni celor de la FRF si vor prefera sa ne lase in pace cu Astra. Astfel Petrolul ar avea barajul asigurat daca castiga meciul din ultima etapa.

Minunea Blonda
senior
senior
Mesaje: 334
Membru din: 10 Feb 2004, 13:24

Mesaj de Minunea Blonda » 27 Mai 2006, 19:26

Pacala scrie:nu cred ca valcenii au primit bani...au jucat din ambitie
Au primit bani, nu se bucurau asa daca nu se stiau cu malaiul in buzunar
Special pentru voi:Minunea Blonda

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 27 Mai 2006, 19:29

eu tineam sa prinda valcea barajul k sunt olteni de ai nostri...s-a vazut ce caracter au...ma pis pe ei de acum incolo...dar vina este a noastra k nu i-am batut cu prima echipa
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 19:47

Daca valcenii au primit bani inseamna ca Urziceni sau Petrolul vor sa promoveze direct, fara baraj. Vom vedea daca situatia sta asa in meciurile de baraj.

Cu alte cuvinte, daca vor ajunge la baraj vom vedea cat de tare trag ca sa il castige. Daca vand meciurile la baraj e clar ca nu avea nici un rost sa dea bani valcenilor ca sa ne incurce pe noi. Mai bine se incurcau intre ei. :-)

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 27 Mai 2006, 20:15

nu mi se par prea logice chestiile cu petrolistii si urzicenii stimuland valcenii..mai degraba stimulau adeversarii intre ei si blatuiesc meciurile lor....nu cred ca isi fac nici ei vise in leg cu decizia frf...tot ce putea reusi astra era amanarea strategica a deciziei

uitasem o chestie....in meciul asta am observat si un aspect pozitiv...Garla este in crestere evidenta de forma si a dovedit inca o data ca in lipsa lui A.ionescu este cel mai bun junior
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 27 Mai 2006, 20:16

Ceea ce s-a cladit in acest sezon e pe cale sa se prabuseasca acum, inainte de ultima etapa. Dupa meciul cu CSM Rm Valcea toata lumea e suparata si in special patronul Adrian Mititelu care astazi a tipat la jucatori si i-a acuzat pe Gane si Ciuca pentru modul in care au jucat (desi cei prezenti la meci spun ca Ciuca a jucat bine). Cred ca cineva ar trebui sa-i spuna sa se calmeze si sa nu mai puna o presiune inutila asupra echipei macar pana marti cand se va da verdictul in cazul "nocturna". In saptamana urmatoare echipa are nevoie mai mult ca oricand de liniste pentru pregatirea meciului cu javrele mici.
Saptamana viitoare la echipa trebuie sa predomine ordinea, disciplina si concentrarea pentru a pregati cu maxima seriozitate acest meci care ne poate duce in RAI sau in IAD!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

JustME

Mesaj de JustME » 27 Mai 2006, 20:22

conform clasamentului suntem pe primul loc .. facem exact ca in povestea lu`Ion Creanga cea cu drobul de sare .. sa asteptam decizia frf-ului si meciul cu catelusii !! eu nu cred ca putem pierde promovarea directa` !!

marcel
membru
membru
Mesaje: 233
Membru din: 12 Apr 2004, 12:09

Mesaj de marcel » 27 Mai 2006, 20:26

o sa tinem minte promovarea asta.............ca tare ne mai chinuim... asteptam pana marti,dar cred ca nu o sa pierdem punctele!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 27 Mai 2006, 20:30

Numai cineva care nu se pricepe la fotbal isi poate imagina ca nu vom castiga meciul cu Dinamo II. Totusi vrem sa jucam in Divizia A peste 2 luni... iar Dinamo II va fi in C atunci.

Mie nu-mi pasa ce decide FRF oricum promovam.

Închis