Universitatea - CSM Rm Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pentru linistea noastra, vom castiga derby-ul cu CSM Rm.Valcea ?

cu siguranta
34
85%
facem egal ca nu mai conteaza
5
13%
pierdem ca noi doar rulam jucatori
1
3%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Universitatea - CSM Rm Valcea

Mesaj de AdrianR » 25 Mai 2006, 12:29

In penultima etapa a acestui sezon de cosmar Universitatea intalneste pe teren propriu echipa revelatie a acestui sezon, CSM Rm Valcea o echipa care la un moment dat parea ca aspira la promovare dar pe final a slabit ritmul multumindu-se cu punctele acumulate pana acum si care ii asigura mentinerea in divizia B.
Avand in vedere ca nici pana acum comisiile federale nu au solutionat contestatia Astrei Ploiesti meciul devine brusc unul de interes maxim pentru echipa care in cazul unei victorii poate sta linistita in privinta promovarii, indiferent car eva fi verdictul in cazul nocturna. Tocmai de aceea este momentul ca la acest meci stadionul sa fie plin :)( pentru a sarbatori asa cum se cuvine, pe teren propriu, promovarea echipei in Liga I.
Rog un moderator sa puna si chestionarul
o:
Last edited by AdrianR on 25 Mai 2006, 12:51, edited 2 times in total.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 25 Mai 2006, 12:34

No offence, AdrianR dar cred ca la meciul asta vor fi cel mult la fel de putzini spectatori ca la ultimele meciuri de acasa!Motivele ar fi mai multe :
-meciul e televizat
-ora de disputare a meciului (Ora 11)
-caldura (probabil) caniculara de la ora meciului
-faptul ca multi suporteri considera meciul fara miza, intrucat promovarea a fost deja obtinuta (multi nu sunt la curent cu faptul ca inca nu s-a luat decizia in cazul Astra)
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 25 Mai 2006, 12:38

baggio scrie:meciul e televizat
meciul nu va fi televizat si nu va fi difuzat nici inregistrat; si chiar daca era televizat asta nu putea fi un impediment pentru ca la stadion sa mearga cat mai multi suporteri o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 25 Mai 2006, 12:44

AdrianR scrie:
baggio scrie:meciul e televizat
meciul nu va fi televizat si nu va fi difuzat nici inregistrat; si chiar daca era televizat asta nu putea fi un impediment pentru ca la stadion sa mearga cat mai multi suporteri o:
Normal! o: Dar din cate tin minte, in revista presei de acum cateva zile , scria ca meciul va fi televizat!Eu asa tin minte!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Mai 2006, 12:47

Parerea mea este ca daca ne plce fotbalul trebuie sa mergem la stadion chiar daca meciul are sau nu miza. Ne place fotbalul nu competitia.

ozzy

Mesaj de ozzy » 25 Mai 2006, 12:50

Meciul e pe TV Sport in direct, sambata la 11

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 25 Mai 2006, 12:50

baggio scrie:
AdrianR scrie:
baggio scrie:meciul e televizat
meciul nu va fi televizat si nu va fi difuzat nici inregistrat; si chiar daca era televizat asta nu putea fi un impediment pentru ca la stadion sa mearga cat mai multi suporteri o:
Normal! o: Dar din cate tin minte, in revista presei de acum cateva zile , scria ca meciul va fi televizat!Eu asa tin minte!
Ma uitai acum la programulTVSport si or sa dea, in locul meciului Universitatii, amicalul FC National_Sportul. Am vazut zilele trecute ca faceau promo la meciul Universitatii cu Valcea, dar se pare ca s-au razgandit. Sa aiba cineva vreun interes in netelevizare?

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 25 Mai 2006, 13:34

trebuie sa invingem, e ultimul meci acasa, nu bag in calcul chestia cu amanarea amanarii de la comisie dar asa e frumos, sa bata in ultimul meci acasa cand promoveaza asa ca, musai VICTORIE! o: :)) :)( :)(
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 25 Mai 2006, 14:00

Deci pina la urma, Sambata avem cel mai bun 11, fara Mitchel si Stanga. In rest, toata echipa la datorie. Suntem netelevizati :( , ceea ce inseamna ca am sa le mai scriu ptr ultima oara TV Sportului un mail, dar de data asta, o sa fie spume la gura mea, expresii interzise sub 18 ani :)( ) Pe cine au gasit ashtia sa transmita : Sportu (mai nou blatishtii) si National DNA-ul. :o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Mai 2006, 14:04

Durerea mare e ca ala e meci amical, in timp ce la noi e meci serios. Spune-le ca jucam pe bune ca poate se razgandesc si transmit meciul nostru.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 25 Mai 2006, 14:07

Stai linistit, ca nu mai schimba iar programu. Nu de alta, dar Shiman nu mai prinde nici Europa anu asta, si trebe sa mai manance si famiglia :)( lui. Deci trebe sa vanda. Jucatorii lui, trebe sa apara pe sticla :(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 25 Mai 2006, 14:08

Pai se vede valoarea lor in meciul contra Rapidului. Nu in amical cu Nationalul.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 25 Mai 2006, 14:11

Pai in blatul ala, ce sa se vada. Parca nu stii rezultatul. Nashu Copos, nu trebuie suparat cu jucatori ai Sportului care sa joace bine. Are el, alte necazuri, .... penalu :eek:

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 25 Mai 2006, 14:44

Victoria e obligatorie pt.ca cei de la federatie pot lua oricand o decizie "istorica"...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Nerazull

Mesaj de Nerazull » 25 Mai 2006, 15:22

Eu zic ca facem un egal cu Valcea si batem pe Dinamo II. Asta cred...sau le batem pe amandoua :D. Poate isi amintesc astia de la FRF de incidentul nocturna sezonul viitor cand om lupta la titlu in A si ne ia cele 3 puncte :laughing: :o:

Închis