[amical]Pandurii Tg-Jiu vs. U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 19 Iul 2006, 23:05

dragos03 scrie:N-a fost nimeni la meci sa ne povesteasca mai in detaliu cum s-a miscat echipa? Oricum, bine ca i-am batut macar pe astia.

Am vazut in prosport ca Stanga a zis ca Heath o sa fie pastrat. Mai bine il dadea afara si il mai pastrau pe Maguire, ala cat de cat a mai aratat ceva.
ce a aratat maguire???numarul de pe spate??

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 19 Iul 2006, 23:05

unde pot gasi cantecu asta? Iancu Jianu?? E misto de tot!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 19 Iul 2006, 23:07

omaciu scrie:unde pot gasi cantecu asta? Iancu Jianu?? E misto de tot!!
il voi pune in sectiunea download in curand :cool:

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 19 Iul 2006, 23:09

mersi mult Doryne..nu m-am mai simtit asa mandru sa fiu Oltean de multa vremme!!! Mai ales aici in Canada....Muzica de nota zece o:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 19 Iul 2006, 23:13

Pandurii 0 - 1 Universitatea Craiova
Deşi au învins, „studenţii” lui Ovidiu Stângă au dezamăgit la Târgu Jiu în faţa unei formaţii Pandurii preocupată să-şi testeze jucătorii veniţi în probe. Pe o căldură insuportabilă şi la umbră, Pandurii şi Universitatea Craiova au impus amicalului un ritm numai bun de adormit spectatorii din tribunele Municipalului.
Unicul şut mai răsărit pe spaţiul porţii în prima repriză s-a transformat în gol după o combinaţie australiană Baird – Rose, ultimul în rol de finalizator. Dacă Eugen Neagoe a aliniat o formaţie cu şapte jucători noi care s-au găsit greu pe gazon, Ovidiu Stângă a încercat să omogenizeze un unsprezece care peste câteva zile va debuta în Liga I.
Conduşi de Dorel Stoica, craiovenii au controlat jocul şi şi-au creat câteva situaţii de gol graţie ezitărilor pe bandă rulantă ale lui Naicu, nicidecum combinaţiilor cu care Stângă vrea să dea gata defensivele din primul eşalon.
Dina scăpat de la limita ofsaidului a şutat departe de poartă (5) iar Baird a fost blocat la sacrificiu de Iacob. „Pandurii” au ripostat prin Ilie Iordache care nu a nimerit spaţiul porţii lui Bornescu după o fază frumoasă plecată de la Zoicaş, un jucător care a cucerit inimile gorjenilor de la prima întâlnire. Rose a făcut diferenţa pe tabela de marcaj angajat de Baird pe „bulevardul” Naicu, australianul şutând plasat, la colţul lung pe lângă Iacob.
Canicula a afectat nervii fotbaliştilor, Dragomir şi Stoica transformând lupta fotbalistică în una pugilistică, ambii fiind răsplătiţi cu galben. Pandurii a expediat, înainte de intrarea la cabine, unicul şut pe spaţiul porţii prin Zoicaş, însă Bornescu nu a avut probleme.
Neagoe a schimbat jumătate de echipă la reluare şi elevii săi au pus stăpânire pe joc. Studenţii au scăzut ritmul iar odată cu înlocuirile lui Stângă şi valoarea primului unsprezece s-a diluat considerabil. Bornescu a avut emoţii în minutul 61 dar Vintilescu a ratat din şase metri. Zoicaş a centrat de pe partea dreaptă, Cristea a recentrat cu capul iar Vintilescu a deviat pe lângă poartă. Tot Vintilescu a ratat egalarea cu o lovitură de cap, centrarea venind de la Ursu (64). Spectatorii au părăsit stadionul cu impresia că cele două echipe de suflet ale oltenilor au obiective prea îndrăzneţe faţă de valoarea probată pe gazonul Municipalului.
Cristi Peptan

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Craiova 0 - 1 (0-1)
Stadion „Municipal”, spectatori 4.000
A marcat: Rose (32)
Pandurii: Iacob (46, Pândaru) – Vaida (46, Popete), Naicu (75, Dâlbea), Bogoi, Dragomir (46, Ursu (75, Grecu))– Orac (57, Vidakovic), Vranjkovic, Murdărea (46, Luis Menu), I. Iordache (57, Cristea) – Jovanovic (46, Vintilescu), Zoicaş (62, A. Popescu). Antrenor Eugen Neagoe
„U” Craiova: Bornescu – Heath (46, Gârlă), D.Stoica, Mitchell, Velcovici – Dănănae, Săceanu (78, Gărgălie), Piko (65, Stăvaru), Rose (63, Stemat) – Baird (82, Jaber), Dina (56, M. Costea). Antrenor Ovidiu Stângă
Cartonaşe galbene: Dragomir, Vranjkovic / D. Stoica, Piko, Săceanu.
Au arbitrat: I. Păsărin – Ghe. Dănăşel, L. Udrea.

Stângă dezamăgit de ratări
La ieşirea de la vestiare antrenorul Ovidiu Stângă a fost abordat de spectatori care i-au cerut să întărească echipa cu jucători de la Sportul Studenţesc. „Nu sunt capabili cei de la Dinamo şi Steaua să ia jucători de la Sportul şi sunt capabil eu? De unde să iau alţii mai buni?” a replicat Stângă.

Tehnicianul divizionarei A s-a supărat pe ineficienţa jucătorilor săi dar este convins că în meciurile oficiale lucrurile se vor schimba în bine. „Sunt puţin supărat şi dezamăgit de modul cum ratăm şi de modul cum nu ne concentrăm când avem ocazii de a marca. Dacă nu marchezi e greu să câştigi un meci detaşat cum a fost meciul de azi. Nici un meci nu seamănă unul cu altul. Mai este o săptămână jumătate până începe campionatul dar eu cred că putem să facem faţă bine, nu foarte bine. Am schimbat sistemul de joc pentru că eu cred că se potriveşte mai bine cu ce avem la ora actuală. L-am schimbat pentru a veni cu lucruri noi şi a avea randament mai mare la finalizare. Maguire am înţeles că o să plece, Heath nu pentru că este un jucător pe care ne putem baza în partidele următoare” a declarat Stângă.
Cristi Peptan

Mititelu este nemulţumit de jocul echipei
Finanţatorul Adrian Mitielu a calificat meciul ca fiind unul slab. "Astăzi trebuia să ne impunem clar pentru că am întâlnit o echipă care s-a adunat de câteva zile. E grav că am jucat cu o echipă slabă pe care trebuia să o batem cu 7-0, dar ne-am chinuit şi abia am făcut 1-0, de aceea sunt supărat. Sper să ne revenim şi până la ora meciului cu FC Vaslui să fim mai aproape de ceea ce ne dorim să fim", a spus oficialul craiovean.

sursa: prosport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 19 Iul 2006, 23:22

ma mir ca s-a suparat miti. mai bine acum, decit sa se supere peste 5 etape.
Am zis!!

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 19 Iul 2006, 23:27

AdrianR scrie:Pandurii 0 - 1 Universitatea Craiova
Heath nu pentru că este un jucător pe care ne putem baza în partidele următoare” a declarat Stângă.

probabil stanga stie ce zice cu heath asta...de aia il si foloseste exasperant de mult,sa prinda incredere...sper sa nu-si ia teapa macar cu asta

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 19 Iul 2006, 23:32

7-0 pe DraQ ma
In PRima repriza avu Craiova 3-4 ocazi din care unu gol
Si a doua repriza pana in min 85 nu mai ajunsa la poarta
Sa va uitati la meci sa vedeti... o:

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 19 Iul 2006, 23:34

Che Guevara scrie:Dupa cate ca era singurul coordonator pe care il aveam in lot, acum l-am dat afara si pe Maguire. Cred ca o sa jucam cu Dina la mijloc.
O "pasarica" mi-a soptit ca Dananae ar fi mai bun in centru decat pe flancuri... :)(
Alb-albastru pentru totdeauna!

dragos03

Mesaj de dragos03 » 19 Iul 2006, 23:40

alex_zamfira scrie:
dragos03 scrie:N-a fost nimeni la meci sa ne povesteasca mai in detaliu cum s-a miscat echipa? Oricum, bine ca i-am batut macar pe astia.

Am vazut in prosport ca Stanga a zis ca Heath o sa fie pastrat. Mai bine il dadea afara si il mai pastrau pe Maguire, ala cat de cat a mai aratat ceva.
ce a aratat maguire???numarul de pe spate??
Maguire era cat de cat tehnic si avea sut bun (bara din meciul cu Sportul). In schimb, Heath nu vad cum ar putea sa-si revina. Un fundas bun nu are nevoie de multe meciuri ca sa arate ce poate, Mitchell de exemplu a jucat bine din primele meciuri in care a fost folosit anul trecut.

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 19 Iul 2006, 23:43

*Coco* scrie:7-0 pe DraQ ma
In PRima repriza avu Craiova 3-4 ocazi din care unu gol
Si a doua repriza pana in min 85 nu mai ajunsa la poarta
Sa va uitati la meci sa vedeti... o:
si ce vroiai coco sa zica mititelu :"aoleo abia baturam pandurii,suntem praf"..face si el declaratii curajoase ca daca pierdeam zicea: "de data asta nam mai primit gol...inca un pas inainte" :eek:

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 19 Iul 2006, 23:45

dragos03 scrie:
alex_zamfira scrie:
dragos03 scrie:N-a fost nimeni la meci sa ne povesteasca mai in detaliu cum s-a miscat echipa? Oricum, bine ca i-am batut macar pe astia.

Am vazut in prosport ca Stanga a zis ca Heath o sa fie pastrat. Mai bine il dadea afara si il mai pastrau pe Maguire, ala cat de cat a mai aratat ceva.
ce a aratat maguire???numarul de pe spate??
Maguire era cat de cat tehnic si avea sut bun (bara din meciul cu Sportul). In schimb, Heath nu vad cum ar putea sa-si revina. Un fundas bun nu are nevoie de multe meciuri ca sa arate ce poate, Mitchell de exemplu a jucat bine din primele meciuri in care a fost folosit anul trecut.
si atunci nu inteleg de ce mai insista stanga pe heath....eu cred ca stie el ceva ca doar nu e chior

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 19 Iul 2006, 23:49

In Prima repriza facu Ilie Iordache ce vru cu apararea mai ales pe partea lui Heath care e slab de tot

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 19 Iul 2006, 23:51

*Coco* scrie:In Prima repriza facu Ilie Iordache ce vru cu apararea mai ales pe partea lui Heath care e slab de tot
o fi vreo tactica sa induca dusmanu in eroare....so dovedi asta urmatoru puyol..mai stii?? :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 19 Iul 2006, 23:53

frumos program, doryn. multumesc
Am zis!!

Închis