Steaua- Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom reusi cu Steaua in urmatorul meci?

Poll ended at 04 Aug 2006, 19:33

infrangere
53
45%
egal
26
22%
VICTORIE
38
32%
 
Total votes: 117

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 08 Aug 2006, 14:37

bai fratilor ce legatura au toate chestiile astea cu meciul steaua - Craiova chiar nu inteleg.Am ajuns sa transformam forumul intr-o balacareala permanenta!Dar asta se intampla la noi!Asa suntem noi!
Daca aveti ceva unul impotriva celuilalt trimiteti-va mp si va certati acolo!
Pacat!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 08 Aug 2006, 16:42

dragos.negru scrie:ca am gresit sau nu, momentan nu putem pretinde ca putem invinge Steaua.
nu putem decat sa speram.
chiar daca nu ne place, Steaua a jucat mult mai bine decat noi si a meritat victoria.
Bine macar ca l-am scos pe Iacob din joc si poate nu mai fac astia vreo branza in meciurile cu Standard.
pe iacob nu l-a accidentat nimeni. s-a intins dupa o minge si gata. s-a rupt. nu de alta, insa daca noi credem ca l-am rupt...ce sa mai zic de stelisti?
Am zis!!

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 08 Aug 2006, 16:43

da`l naiba de tradator :D

ciombe

Mesaj de ciombe » 08 Aug 2006, 16:45

Ionut_Blue_Lion scrie:da`l naiba de tradator :D
????????????????????? :-x :eek: :eek: :-x :-x :eek: :eek:
Abia ce-ti luasi avertisment si tu continui sa faci tampenii?
Asterix

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 08 Aug 2006, 16:48

Sper sa se califice Standard Liege in Liga Campionilor ca astfel nu ne mai intelegem cu nebunul de Gabi Safta pe stadioanele romanesti.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 08 Aug 2006, 16:51

ce ironic a putut sa fie sambata seara! apropo canalul total sport s-a inchis??

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 08 Aug 2006, 20:02

are cineva ceva poze de la meci?
I love U !

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 08 Aug 2006, 20:09

manex scrie:pe iacob nu l-a accidentat nimeni. s-a intins dupa o minge si gata. s-a rupt. nu de alta, insa daca noi credem ca l-am rupt...ce sa mai zic de stelisti?
nu am vazut nicaieri sa acuze cineva pe ai nostri,asta s-a rupt singur!! o:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 08 Aug 2006, 22:53

bur scrie:are cineva ceva poze de la meci?
sunt si pe sezione si pe gruppo-maxima

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 08 Aug 2006, 23:37

Nu am sa scriu astazi prea multe despre meci. La urma urmei, a fost un meci banal, in care echipa mai sudata si mai experimentata a avut castig de cauza in fata echipei mai tinere si mai neexperimentate. La 0-3, in peluza nord stadionului, 700 de tineri cantau. Au cantat si si-au incurajat echipa iubita de-a lungul intregii partide. Echipa pentru care o parte dintre cei prezenti au strabatut sute de kilometri. Doar pentru 90 de minute de fericire. Fericirea de a fi cu cei dragi. "Noi pentru tine am face orice" - se aude in portavoce, aidoma glasului unui muezin care din minaret isi cheama credinciosii la rugaciune. "Noi pentru tine am face orice" - rasuna din 700 de piepturi ecoul... Dar a venit minutul 90. Stelistii se imbratiseaza la centrul terenului. Dupa cateva secunde de ezitare, jucatorii Universitatii se apropie de peluza nord sa-si salute galeria. Sunt tristi, si o parte din ei au ochii in pamant. Galeria insa ii primeste ca pe niste eroi. Bornescu, seful de banda, apoi Mitchell, Saceanu si ceilalti se apropie de gard cu fetele livide de efort, acolo unde bannerele mandre ale lui Sezione ii fac sa se simta ca acasa. Cele doua tabere se privesc in ochi. Pentru un moment, pare ca Bornescu, Jaber & Co. sunt si ei niste lideri ai galeriei. Sunt secunde frumoase... secunde de iubire. Se traieste intens. in acel moment, printre scandari si maini date prin gard, se intampla ceva. Jucatorii incep sa inteleaga. Pana si australienii fac parte din acest moment de transa colectiva. Mitchell, cu alura lui de fiu de fermier din New South Wales, pare sa le explice ceva lui Baird si Rose. Nu e nevoie de prea multe cuvinte. Jucatorii inteleg ca in fotbal, ca si in dragoste, nu e nevoie de multe argumente. Acesti frumosi nebuni care iubesc Universitatea Craiova nu o iubesc pentru ca asteapta ceva anume in schimb. Ei o iubesc pur si simplu.

Scris de eugenman pe www.gruppo-maxima.ro

E exact starea noastra de spirit...probabil ca daca puneam 3 suporteri din peluza aia sa scrie ceva despre meci, ieseau acelasi cuvinte...mie mi s-a ridicat parul pe maini!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 09 Aug 2006, 08:30

Eu am stat linga el (EugenMan) la inceput. Apoi, ne-am mai plimbat pe acolo ... ne-am mai pierdut. Stiu ca mi-a facut o poza, de jos cumva luata, se vede cerul ... si io cu gura pina la urechi cantam ceva :)(
Eugenman, hai sa vorbim pls pe un private, sa imi dai si mie poza aia, please :)(

Nota 10 ptr articol o:

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 09 Aug 2006, 09:02

Superb articolul lui Eugenman. Monument de simtire, de dragoste pentru echipa. Daca tribuna mai poate pastra acest spirit dincolo de rafuieli, orgolii de grup, violenta si trivialitati, SINTEM SALVATI. Acum dupa ce am citit asta, la ora 2 din noapte, pot sa merg linistit la culcare. Multumesc Eugenmen! aplauda

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Aug 2006, 10:10

Acesta este spiritul care trebuie sa ne anime. Indiferent de evolutia scorului noi tinem cu Stiinta si credem in echipa noastra. Va veni si ziua cand vom avea rezultate daca continuam sa perseveram.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 09 Aug 2006, 14:39

Che Guevara scrie:Acesta este spiritul care trebuie sa ne anime. Indiferent de evolutia scorului noi tinem cu Stiinta si credem in echipa noastra. Va veni si ziua cand vom avea rezultate daca continuam sa perseveram.
aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda
Nimic mai adevarat!In schimb, pe forumul asta multi ne servesc lectii de "realism" si "obiectivism" injurand mai mult echipa decat incurajand-o.Asa inteleg ei fenomenul Universitatea Craiova!Felicitari celor care simt si gandesc asemenea celor scrise de Eugenman! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 09 Aug 2006, 14:43

T@V scrie:Eu am stat linga el (EugenMan) la inceput. Apoi, ne-am mai plimbat pe acolo ... ne-am mai pierdut. Stiu ca mi-a facut o poza, de jos cumva luata, se vede cerul ... si io cu gura pina la urechi cantam ceva :)(
Eugenman, hai sa vorbim pls pe un private, sa imi dai si mie poza aia, please :)(

Nota 10 ptr articol o:
Te dai bine pe langa el,banditule!! :D Eugene,trimite-i frate poza... :)( Intr-adevar,superb articol...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis