"U" Craiova-FC Arges

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in meciul cu Argesul ?

Poll ended at 11 Aug 2006, 14:59

Castigam
81
70%
Egal
17
15%
pierdem
18
16%
 
Total votes: 116

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 12 Aug 2006, 22:26

pretorianus scrie:
cos22min scrie:Suntem pe locul 10 la egalitate cu locul 4 pe care este Uta mi se pare ! o:
...dar uta joaca maine...
...cu steaua ... :D

JustME

Mesaj de JustME » 12 Aug 2006, 22:29

bai fratilor cat de mult conteaza prezenta lu` stanga in teren !! cum s-a auzit si vazut meciu de la tv ?! pe stadion putina lume din pacate .. unde suntei baaa ?!?! dc nu veniti la stadion aa ?!?!? RUSINE PUBLICULUI DIN CRAIOVA !!! rusine ca au lasat echipa la greu` .. dar sunt prea fericit ca sa ma gandesc la altceva decat la victoria asta minunata .. sa speram ca o sa o tina tot asa baietii si DOAMNE AJUTA !!!

gata ma duc in orash sa sarbatoresc !! FORTZAAA STIIINTA ALEEEEEE .. lumea se-ntreaba dc !!! noi pt tine am face oriceeeeeeee !!!! o:

CRAIOVA FORZZZZA CRAIOVA !!! :up: :up: :up:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 12 Aug 2006, 22:29

pretorianus scrie:...dar uta joaca maine...
poi da, dar daca ia bataie cine urca? ... STIINTA URCA,STIINTA URCA ALEEEE
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 12 Aug 2006, 22:30

tu fusesi la meci?ia zii! eu fusei ....fusei singurul care striga ROSE cand veni ala sa "salute"(sau ce sa faca) si restu zisara stiinta stiinta ! o:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 12 Aug 2006, 22:37

are careva meciul inregistrat ca il vreau si eu
daca are cineva pls MP
Forza STIINTA

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 12 Aug 2006, 22:43

si eu as vrea meciul o:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 12 Aug 2006, 22:45

sezione scrie:si eu as vrea meciul o:
careva cu TV Tunner?
Forza STIINTA

RedBaronn
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 09 Aug 2006, 11:08

Mesaj de RedBaronn » 12 Aug 2006, 22:47

eu nu am avut camera la mine. daca are cineva poze ceva...sa fac un wallpaper sau ceva de genul :D

dati-mi de stire


abia astept meciul urmator...am aratat ca putem si ca vrem. incepem sa ne compportam ca o echipa. stanga a contat 40% din echipa zic eu...ma refer la prezenta lui.

Haide Stiinta
Imagine
Sunt Oltean si asta imi ocupa tot timpul !
Hai Craiova ! Legendele nu mor niciodata !
Glory Glory Man United !

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 12 Aug 2006, 22:49

poze si filmulete pe sezione.ro mai tarziu ca acu inca nu mi-am revenit dupa meci :laughing:

Patriotic blue
membru
membru
Mesaje: 229
Membru din: 26 Iul 2006, 04:49

Mesaj de Patriotic blue » 12 Aug 2006, 22:49

Cea ce trebuia sa se intimple s-a intimplat. Asta este o confirmare a miscarilor facute in ultima perioada la club. Avind in vedere ca valoarea jucatorilor e tot aia de acum o saptamina, cea ce a adus implicarea lui Stefanescu si Geolgau este o SCHIMBARE DE ATITUDINE in abordarea partidei. Stinga in teren e mai bun decit pe banca si acum si el simte ca are ..spate. Asta le si trebuie copiilor, atitudine pozitiva, adica tupeu mai pe romaneste. Potential se vede ca au si rodindu-se in lupte vor fi din ce in ce mai buni. Simt ca daca va fi liniste la echipa (si din punct de vedere financiar bineintzeles) in doi ani vom face din nou legea in campionat. Na ca l-am citat pe Mititelu :)(

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 12 Aug 2006, 22:54

Patriotic blue scrie:Simt ca daca va fi liniste la echipa (si din punct de vedere financiar bineintzeles) in doi ani vom face din nou legea in campionat
Asa sa ne ajute dumnezeu :))
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 12 Aug 2006, 22:57

conform prosport : "Viceprimarul Craiovei, Gheorghe Nedelescu, care este şi observator federal, a urmărit meciul din peluza în care a luat loc galeria Universităţii."
moama ce surpriza ...si nu si-a luat boxu-l promis sau ala era numai pt solomon?
Forza STIINTA

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 12 Aug 2006, 23:14

Universitatea Craiova a obţinut prima victorie
Universitatea - FC Argeş 3-1
Echipa Universitatea Craiova a obţinut, astăzi, prima victorie de la revenirea în primul eşalon, impunându-se, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), în faţa formaţiei FC Argeş, în etapa a III-a a Ligii I.
Pentru Universitatea Craiova au marcat Dina '25, Săceanu '34 şi Rose '67, în timp ce FC Argeş a punctat prin Prepeliţă '71.
În minutul 25, Universitatea Craiova a marcat primul gol de la revenirea în primul eşalon, prin Mihai Dina, care a înscris de la doi metri, după ce tot el a trimis mingea în transversală, după o centrare a lui Rose.
Gazdele şi-au dublat avantajul în minutul 34, când Săceanu a marcat de la opt metri, profitând de o neatenţie a fundaşilor piteşteni, care solicitau întreruperea jocului, pentru că Giannopoulos era căzut în careu după ce s-a ciocnit de coechipierul său, Mariko Daouda.
Scorul a devenit 3-0 în minutul 67, Joshua Rose înscriind cu un şut la colţul lung din interiorul careului, lateral stânga.
În minutul 71, FC Argeş a redus din handicap prin Andrei Prepeliţă, care a înscris de la patru metri, după o centrare de pe partea stângă a lui Cristian Tănase, la o fază la care Săceanu era prăbuşit pe teren. După gol, între vicepreşedintele Universităţii, Silvian Cristescu, şi antrenorul piteştean Giuseppe Giannini, a avut loc un schimb dur de replici.
În minutul 85, între jucătorii celor două echipe s-a iscat o altercaţie, după ce portarul Universităţii, Mircea Bornescu, s-a ciocnit de Daouda, la un corner. În cele din urmă, spiritele s-au calmat, iar arbitrul Cristian Balaj nu a arătat niciun cartonaş.

Universitatea: 23. Bornescu - 18. Dănănae, 6. Stoica, 4. Mitchell, 19. Velcovici - 20. Dina (16. L. Pârvu '62), 25. Stăvaru, 8. Săceanu, 27. Rose (21. Gângioveanu '73) - 24. Stângă (5. Piko '86), 9. Baird. Director tehnic: Costică Ştefănescu.

FC Argeş: 1. Vintilă - 5. Chiţa, 21. Giannopoulos (17. Cr. Tănase '37), 25. Daouda, 24. D. Rednic (19. Gane '73) - 11. Năstăsie (15. Doman '20), 8. Cruceru, 4. I. Badea, 7. Bilaşco - 10. Prepeliţă, 9. C. Tănasă. Antrenor: Giuseppe Giannini.

Cartonaşe galbene: Baird '62, Bornescu '73 / Gane '87.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Cristian Balaj, ajutat de asistenţii Cristian Nica şi Miklos Nagy. Rezervă a fost Iosif Erdei, iar observatori Mircea Dancu şi Gheorghe Moise.

Pe stadionul "Ion Oblemenco" au fost prezenţi aproximativ 6.000 de spectatori. Echipa FC Argeş a fost susţinută la Craiova de un grup ce circa 70 de suporteri.
După ce s-a ciocnit cu Daouda în propriul careu, în minutul 37, jucătorul grec al formaţiei FC Argeş, Panagiotis Giannopoulos, a acuzat o accidentare la umărul stâng, iar înainte de pauză a fost transportat la spital, de unde a revenit, cu braţul în ghips, în repriza a doua, chiar după golul marcat de Prepeliţă.
Viceprimarul Craiovei, Gheorghe Nedelescu, care este şi observator federal, a urmărit meciul din peluza în care a luat loc galeria Universităţii.

sursa: prosport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2006, 23:19

Bravo baieti, foarte bine. Si n-am batut o echipa slaba, si aia au cativa tineri f. buni. De asemenea, mi-a placut mult Gangioveanu. Stanga se vede enorm in jocul nostru, e exact ce ne lipsea pana acum. o: o: o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 12 Aug 2006, 23:21

...sunt la meci....ca sa ai raspund lui doryn cind intreaba unde sunt cei care l-au criticat pe rose...recunosc ...sper sa joace numai asa....azi a jucat bine...
am ajuns acasa si sunt ragusit :)( ..dar spre deosebire de meciul cu vaslui ...avem si 3 puncte si un joc bun
pt cei care nu au inteles mesajul celor de la capillati in latina insemana '' impreuna putem invinge ''

Închis