Gloria Bistrita - U.Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Bistrita !?

CASTIGAM
87
69%
Egal
19
15%
Pierdem
21
17%
 
Total votes: 127

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 10 Sep 2006, 23:44

Che Guevara scrie:
Bals_Boy scrie:ciombe esti cel mai fanatic prost din cati cunosc
Fiindca tot vorbim de prostie, vezi ca adjectivul fanatic nu sufera grad de comparatie. Este deja superlativ absolut.

Lasa critica daca nu esti nici tu mai breaz...
m-ai convins definitiv ... lingau absolut (sau pupincurist cum vrei tu)
te-ai pus pe bune cu ciombe pe messenger? ai facut o mare greseala
eu ma refeream la faptul ca el e fanatic pe forum si mai vroiam sa arat in ce hal si-a obtinut acel grad si ce fel de fanatic e el
nu ma invata tu pe mine gramatica ca nu ai sanse fratzica
Forza STIINTA

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 11 Sep 2006, 00:10

Japcă pe faţă!


Aparut in ziua de Luni 11 Septembrie 2006



Universitatea a fost înfrântă de Gloria Bistriţa cu scorul de 4-1, dar formaţia lui Tata Jean a fost ajutată, ca de obicei, şi de arbitraj. Deşi au deschis scorul repede, prin Mitchell, aflat la prima reuşită într-un meci oficial pentru Ştiinţa, alb-albaştrii s-au văzut egalaţi după un penalti acordat gratuit de Anton Heleşteanu. Acelaşi lucru s-a întâmplat şi la al doilea gol al gazdelor, când centralul a închis ochii la faultul comis asupra lui Stăvaru. În partea a doua a jocului, acelaşi arbitru i-a lăsat pe bistriţeni să practice un joc deosebit de dur, nesancţionând decât în rare cazuri intrările neregulamentare ale acestora, iar alb-albaştrii au ratat prin Stăvaru şi Pârvu ocazii monumentale. Două goluri norocoase ale gazdelor au scris soarta unei partide în care Universitatea s-a luptat atât cu “călăii” lui Pădureanu, cât şi cu un arbitru de coşmar: Anton Heleşteanu. (A. I.)


Chiar daca mai si exagereaza in cea mai mare parte au dreptate.

JustME

Mesaj de JustME » 11 Sep 2006, 00:22

e greu de trecut peste un 4-1 .. orilbil .. nu am vazut meciul deci nu pot sa ma pronunt asupra jocului dar cand am auzit scorul parca mi-a cazut tavanu` in cap .. :mad:

important este sa avem liniste si sa fim alaturi de echipa in aceste momente foarte dificile .. oricat de greu ne-ar fi

HAI CRAIOVA !!

danis
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 06 Oct 2005, 19:07

Mesaj de danis » 11 Sep 2006, 01:17

acuma ajunsai acasa de la meci.stiti cum au jucat? :-D :-D :-D ma abtin :mad: :mad: pacat de suporterii ce ii are

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 11 Sep 2006, 02:02

Al dracu de Mititelu cu ziaru lui de tot rahatu. Gaseste intruna scuze. :o: :o: :o: :o: :o: Pe cine [****] crede ca fraiereste grasu ala???

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 11 Sep 2006, 07:37

Eu continui sa cred in aceasta echipa, veti vedea ca isi vor reveni
cand esti egalat dintr-un 11m gratuit si alte chestii si esti tanar si nevaccinat asa se intampla
nu-i asa grav pe cat credeti unii dintre voi
o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 11 Sep 2006, 07:59

Bals_Boy scrie:
Che Guevara scrie:
Bals_Boy scrie:ciombe esti cel mai fanatic prost din cati cunosc
Fiindca tot vorbim de prostie, vezi ca adjectivul fanatic nu sufera grad de comparatie. Este deja superlativ absolut.

Lasa critica daca nu esti nici tu mai breaz...
m-ai convins definitiv ... lingau absolut (sau pupincurist cum vrei tu)
te-ai pus pe bune cu ciombe pe messenger?...
1. Te rog frumos sa-ti masori cuvintele. Nu cred ca ne tragem amandoi de sireturi. Si raspunsul este: da. Tu poti invata gramatica de la mine. Daca citesc mesajele tale de aici iti gasesc cate o greseala in fiuecare dintre ele. Vrei?
2. Eu nu am nimic nici cu tine si nici cu Ciombe. Nu tin partea nimanui si chiar vreau sa aplanez certurile de aici. Singurul lucru care m-a frapat sunt greselile frecvente pe care le faci iar apoi vii aici si arati paiul din ochiul altuia inainte sa vezi barna din ochiul tau.
3. Nu te mai obosi sa raspunzi. Scrie la subiect ca rostul acestui forum nu este sa ne certam intre noi.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Mesaj de White&Blue » 11 Sep 2006, 10:08

JustME scrie:e greu de trecut peste un 4-1 .. orilbil .. nu am vazut meciul deci nu pot sa ma pronunt asupra jocului dar cand am auzit scorul parca mi-a cazut tavanu` in cap .. :mad:

important este sa avem liniste si sa fim alaturi de echipa in aceste momente foarte dificile .. oricat de greu ne-ar fi

HAI CRAIOVA !!
daca vedeai meciul nu erai asa increzator :!:
daca nu era Bornescu puteau sa ne mai dea aia vreo 5,6 :!:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 11 Sep 2006, 10:56

baggio scrie:
bogdan3006 scrie:Nu crezi ca mai degraba cretin e ala care i-a adus la club in loc sa aduca jucatori?
Nostradamus.....lamureste-ma cu un raspuns : abonament ti-ai luat?
Mestere....nu stiu daca chiar ai probleme cu vederea....sau te prefaci!Oricum.....iti mai repet inca o data intrebarea, de data asta cu litere mari...ca sa nu mai zici ca n-ai vazut!ABONAMENT TI-AI LUAT SEZONUL ASTA? In caz ca esti mult prea suporter si iti iei bilete la fiecare meci, te mai intreb inca ceva : CATE BILETE AI CUMPARAT SEZONUL ASTA?
P.S. : Am o presimtire ca de data asta n-o sa ma dezamagesti si o sa-mi raspunzi, nu-i asa?
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

ciombe

Mesaj de ciombe » 11 Sep 2006, 11:51

Che Guevara scrie:
Bals_Boy scrie:
Che Guevara scrie: Fiindca tot vorbim de prostie, vezi ca adjectivul fanatic nu sufera grad de comparatie. Este deja superlativ absolut.

Lasa critica daca nu esti nici tu mai breaz...
m-ai convins definitiv ... lingau absolut (sau pupincurist cum vrei tu)
te-ai pus pe bune cu ciombe pe messenger?...
1. Te rog frumos sa-ti masori cuvintele. Nu cred ca ne tragem amandoi de sireturi. Si raspunsul este: da. Tu poti invata gramatica de la mine. Daca citesc mesajele tale de aici iti gasesc cate o greseala in fiuecare dintre ele. Vrei?
2. Eu nu am nimic nici cu tine si nici cu Ciombe. Nu tin partea nimanui si chiar vreau sa aplanez certurile de aici. Singurul lucru care m-a frapat sunt greselile frecvente pe care le faci iar apoi vii aici si arati paiul din ochiul altuia inainte sa vezi barna din ochiul tau.
3. Nu te mai obosi sa raspunzi. Scrie la subiect ca rostul acestui forum nu este sa ne certam intre noi.
Da ma sa pus pe bune cu mine,esti gelos?Bai copil prost ce esti stai in banca ta ca nu sti ce vb.Tu nu vezi ca bati campii sau vrei si tu sa te pui bine cu mine.Vezi ca am relatii,banii multi si sunt smecher fatza de tine prostule.Pai tu de noi te-ai luat,mai ales de general.Auzi ba copile esti prea mik sa ne atingi pe noi cu un deget. o: o: o: o:

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 11 Sep 2006, 11:58

ciombe scrie:
Che Guevara scrie:
Bals_Boy scrie: m-ai convins definitiv ... lingau absolut (sau pupincurist cum vrei tu)
te-ai pus pe bune cu ciombe pe messenger?...
1. Te rog frumos sa-ti masori cuvintele. Nu cred ca ne tragem amandoi de sireturi. Si raspunsul este: da. Tu poti invata gramatica de la mine. Daca citesc mesajele tale de aici iti gasesc cate o greseala in fiuecare dintre ele. Vrei?
2. Eu nu am nimic nici cu tine si nici cu Ciombe. Nu tin partea nimanui si chiar vreau sa aplanez certurile de aici. Singurul lucru care m-a frapat sunt greselile frecvente pe care le faci iar apoi vii aici si arati paiul din ochiul altuia inainte sa vezi barna din ochiul tau.
3. Nu te mai obosi sa raspunzi. Scrie la subiect ca rostul acestui forum nu este sa ne certam intre noi.
Da ma sa pus pe bune cu mine,esti gelos?Bai copil prost ce esti stai in banca ta ca nu sti ce vb.Tu nu vezi ca bati campii sau vrei si tu sa te pui bine cu mine.Vezi ca am relatii,banii multi si sunt smecher fatza de tine prostule.Pai tu de noi te-ai luat,mai ales de general.Auzi ba copile esti prea mik sa ne atingi pe noi cu un deget. o: o: o: o:

da cine esti mah.tu esti presedintele din reclama aia?dj pantera? terminati mah cu figurile astea.numai gura ce e de voi.ciombe cum e vremea la tokio?sau cum ii zice la satu ala de langa giulesti.tu bucurate ca a batut rapidul si lasa-ne in durerea noastra.

ciombe

Mesaj de ciombe » 11 Sep 2006, 12:11

Che Guevara scrie:
Perspico scrie:Bă @cioabă, linişteşte-te, că nu te făcu pe tine "adjectiv" şi "superlativ absolut". Tu eşti un substantiv comun monotesticular, de genul neutru (homo), la cazul acuzativ (spre penal!). :cool:
:laughing: :laughing: :laughing: Hai mai, Perspico. Fii si tu mai bland in mesaje ca trebuie pastrata o limita in toate...
Doryne vezi cine incepe,eu nu vb.cu acest securist si papagal de mult.Uite a inceput iara sa jigneasca,daca ma iau de el incepe iara cearta.Sti ce trebuie sa faci,,ban,,.Bai papagale,bai securistule,nu te-ai lasat ma de praduieli,spune ma tarane la lume cine esti sa stie lumea ma securistule.De ce ai facut si faci praduieli la politie,spune ma sa stie lumea ce faceai la puscarie jegosule,esti o fetita si te arzi la poponel m.Ce cauti ma tu aici nenorocitule,afara cu tine pt.ca noi nu vrem politie pe forum. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 11 Sep 2006, 12:13

Exista cineva dintre voi care are inregistrarea completa a meciului de ieri?

ciombe

Mesaj de ciombe » 11 Sep 2006, 12:15

Dar tu cine esti ma distrusule,de unde sti ca sunt rapidist??Ba-ti campii amice,gelosule vrei sa vi si tu in japonia......,nu mai plange saracule ca am ceva bun pt.tine.Nu fi rau ca ma supar pe tine....... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 11 Sep 2006, 12:24

ciombe scrie:Dar tu cine esti ma distrusule,de unde sti ca sunt rapidist??Ba-ti campii amice,gelosule vrei sa vi si tu in japonia......,nu mai plange saracule ca am ceva bun pt.tine.Nu fi rau ca ma supar pe tine....... :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
am auzit si eu o poveste despre marele ciombe zis si regele :lol: .ca cica la sfarsitul anilor 80 era unu ciombe un tigan care tinea cu rapid.si era suparat ca rapidul se batea cu ciorogarla prin b si nu putea sa se razboiasca cu dinamo si steaua.asa ca a zis ca dupa ce vad meciul cu rapid de la 11 ma duc cu oltenii ca si ei sunt contra astora de la steaua si dinamo.si s-a bagat in seama.le aducea suc apa papa liderilor ca sa se bage si el in seama .el se credea tare ca era acolo cu cei mai importanti din galerie.dar cand colo el era pielea p.si a plecat saracu la drum lung ca in romania nu prea mai mergea treaba cu mana intinsa la pomana si a aterizat la londra....
mai e mult de scris da ma plictisii si poate se strica tastatura.

Închis