Gloria Bistrita - U.Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Bistrita !?

CASTIGAM
87
69%
Egal
19
15%
Pierdem
21
17%
 
Total votes: 127

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 10 Sep 2006, 21:09

ciombe scrie:Inter cu cine vb.ma??? o: o: o: o: Daca cu mine esti un m.si ma p pe tine de :bad: . :-x :-x :-x :-x :-x
@cioabă, lasă-ne că suntem nervoşi, nu mai polua şi tu Forumul cu prezenţa ta. Ia-ţi iconiţele emotive şi mută-te la crrrapidiştii tăi să te joci cu ele. Tu n-ai priceput că, dacă n-ai nimic inteligent de spus, TACI?!! :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 10 Sep 2006, 21:14

Pai ciombe ar trebui banat mai ales ca, cand a fost meciu intra pe chat si isi baga umele dan stanilescu, netoiu, Becali si facea mistho de noi ca lasa ca va aduc eu jucatori in iarna si ce draq ma zicea pe acolo
Ciombe lasa-ne lasa-neeeeee noi tie la :-x iti dam :))

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 10 Sep 2006, 21:16

"Mititei" rau de tot
Jucatorii lui Stânga nu au putut decât 10 minute să îi dea fiori « confratelui » Jean Padureanu în privinta victoriei în jocul de de la Bistriţa.
Povestile cu Dracula, auzite de strainii oltenilor, la masa de amiaza din salonul Bram Stoker, al hotelului Coroana de Aur i-a bagat în priza numai în startul partidei pe juveti. Dupa doar 10 minute de joc, Craiova se trezeste în avantaj când australianul Mitchell arunca o lovitura de cap, tocmai de la 10 metri, în plasa somnorosului Albut. Electrosocul oltenilor îi trezeste brusc pe bistriteni, iar Zaharia (14, 16) trece în doua minute pe lânga egalare. E momentul în care îsi intra în mâna omul cu penaltyurile Gloriei, Costea, care la fel ca si cu meciul cu Jiul se lipeste de un 11 metri. Doar ca de data asta, fata de disputa cu minerii, centralul Helesteanu indica punctul cu var si Nalati face 1-1 (19).
Defensiva craiovenilor face schimb de amabilitati cu oamenii din atacul Gloriei, însa Paduretu, scapat singur rateaza in 7 metri (35). Norocul lui Sabau vine totusi în zece minute … din tabara oaspete. Bornescu si Stavaru se împiedica în minge ca în câlt, iar Zaharia îsi spala pacatele din primul sfert de ora (45), dupa ce Paduretu le-a suflat celor doi balonul. Nu trec decât 4 minute de la reluarea jocului si Muresan are golul 3 al gazdelor în vârful capului dar nu vede plasa si nimereste doar bara transversala.
De fisa marcatorilor se lipeste însa înca odata Zaharia, care îsi trece în cont dubla dupa o minge trasa de la 14 metri, pe care Bornescu a asteptat-o sa intre în plasa pentru a o prinde (58). Acelasi portar al oltenilor o mai comite odata când mai ia un gol dupa un lob al lui Negrean din unghi mort (83).
Cristian Cucolas

Sabău: "Este o vitorie meritată"
“E o victorie meritata de catre elevii mei pe care îi felicit. Sunt mândru de ei pentru cum au evoluat azi, mai ales dupa ultimele jocuri” a declarat viyibil mulţumit Ioan Ovidiu Sabău, antrenorul Gloriei
Ioan Horoba: “Meritam sa mai marcam înca 4 goluri la ocaziile pe care le-am avut. In ciuda acestui rezultat mai avem înca de munca la echipa”

Stângă:"Va fi greu să scăpăm de retrogradare"
“E rusinos sa pierdem în asa hal. La cum am jucat în ultimele 2 jocuri ne va fi foarte greu sa ne scapam de la retrogradare” a declarat dezamăgit la sfârşitul partidei Ovidiu Stângă, antrenor-jucator la Univeristatea Craiova
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Sep 2006, 21:16

manex scrie:spre rusinea mea nu am citit tot. si poate s-a spus poate nu. insa meciul asta a fost al lui helesteanu. lasind la o parte ca nu mai avem aparare, insa arbitrul ne-a luat 3 goluri: 11 metri inexistent,golul 2 fault in atac, golul 3 a fost joc periculos, a lasat jocul sa continue dupa care au dat gol. nu mai pun la socoteala offsidedurile inexistente si loviturile libere datae gloriei din apropierea careului de 16 m. asa se fura un meci. bornescu e bun, chiar daca la ultimele doua goluri ar fi putut face altceva. insa....e peste lobont. de ce nu mai avem aparare? chiar atit sa cintareasca ciuca? si lucrul cel mai rau e ca ne-au dat 4 goluri. daca de la dinamo mai ziceam: au fost buni, ganea in zi buna...acu ce sa mai zicem? ne-am furat tot 4. ceea ce e o rusine. insa sper sa isi revina. oricum.......hai craiova. ne revenim
uite ca vad si eu unul care a vazut meciul...mi-am facut un car de nervi cu coRECTI ( :)( ) astia care critica fara sa fii vazut meciul...la 1-0 scapa Saceanu singur, offside...la penalty Stoica nici nu l-a atins...golul 2 atacantul il trage de tricou pe Stavaru care era in saritura, ala cade ca omul normal si deh...
am zis de atatea ori, nu vezi, nusti, stati in banca voastra!

ciombe

Mesaj de ciombe » 10 Sep 2006, 22:14

Perspico scrie:
ciombe scrie:Inter cu cine vb.ma??? o: o: o: o: Daca cu mine esti un m.si ma p pe tine de :bad: . :-x :-x :-x :-x :-x
@cioabă, lasă-ne că suntem nervoşi, nu mai polua şi tu Forumul cu prezenţa ta. Ia-ţi iconiţele emotive şi mută-te la crrrapidiştii tăi să te joci cu ele. Tu n-ai priceput că, dacă n-ai nimic inteligent de spus, TACI?!! :o:
Ba securistule ai inceput sa prinzi glas,mai faci ma praduieli??Stie lumea ca esti un securist si un papagal mizerabil.Tu coco esti un catel mik si un soarece prost,iar tu cel care te dai tare ma p pe tine cand vrei tu,de fapt ma p pe voi 3,pt.mine sunteti niste m.............. :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x

ciombe

Mesaj de ciombe » 10 Sep 2006, 22:21

*Coco* scrie:Pai ciombe ar trebui banat mai ales ca, cand a fost meciu intra pe chat si isi baga umele dan stanilescu, netoiu, Becali si facea mistho de noi ca lasa ca va aduc eu jucatori in iarna si ce draq ma zicea pe acolo
Ciombe lasa-ne lasa-neeeeee noi tie la :-x iti dam :))
Ba bati campii,ce tot vb.ma vai de tine saracule,bai sobolane m.ce esti,vb. numai tampeni si esti un distrus. Ba prostule, eu nu am cum sa intru pe alt nume pt.ca Doryn are ip meu prostovane,tu nu vezi ca vb.numai prosti si esti un ............, :-x :-x :-x :eek: :eek: :eek: :-x :-x :-x

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2006, 22:23

bravo ciombe, esti destept
azi ai injurat vreo 10% din vizitatori
cred ca nu ai avut destul timp la dispozitie ca esti capabil de procentaje mai bune
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

ciombe

Mesaj de ciombe » 10 Sep 2006, 22:31

joseph scrie:bravo ciombe, esti destept
azi ai injurat vreo 10% din vizitatori
cred ca nu ai avut destul timp la dispozitie ca esti capabil de procentaje mai bune
Frate uitate cine incepe si pe urma vei vedea cine este de vina.Eu nu te cunosc si nici nu vreau sa vb.cu tine daca tu esti cu ei.Daca citesti vei vedea cine a inceput,dupa care o sa-mi dai dreptate.Noroc. o: o: o:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 10 Sep 2006, 22:38

ciombe scrie:
joseph scrie:bravo ciombe, esti destept
azi ai injurat vreo 10% din vizitatori
Frate uitate cine incepe si pe urma vei vedea cine este de vina.
Ciombe, fii tu mai destept decat ei si nu le mai raspunde :)( si daca nu stiai, pericolul de banare e mai mare la tine decat la ei :-) asa ca: "oaci ior beac" o:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2006, 22:41

Daca ne-a furat arbitrul atunci de ce ne mai atacam atat pe aici? V-ati invatat cu Craiova mereu pe locul I ca anul trecut? Rabdare! Va veni si ziua noastra.

Avatar utilizator
Junkyard
membru
membru
Mesaje: 136
Membru din: 02 Apr 2006, 21:51

E caterinca?

Mesaj de Junkyard » 10 Sep 2006, 22:42

fratilor,fusei plecat si nu vazui meciul.
E caterinca sau ne-a dat gloria 4-1?
6 ani pierduti fara nicio performanta trebuie sa se opreasca!
mititelu GUILTY!

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: E caterinca?

Mesaj de *Coco* » 10 Sep 2006, 22:45

Junkyard scrie:fratilor,fusei plecat si nu vazui meciul.
E caterinca sau ne-a dat gloria 4-1?
:-D :-D :-D :-D :-D :-D da ne dete 4-1 :mad:

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: E caterinca?

Mesaj de AdrianR » 10 Sep 2006, 22:45

Junkyard scrie:fratilor,fusei plecat si nu vazui meciul.
E caterinca sau ne-a dat gloria 4-1?
chiar crezi ca ne arde de glume la toti :?: :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ciombe

Mesaj de ciombe » 10 Sep 2006, 22:46

AdrianR scrie:
ciombe scrie:
joseph scrie:bravo ciombe, esti destept
azi ai injurat vreo 10% din vizitatori
Frate uitate cine incepe si pe urma vei vedea cine este de vina.
Ciombe, fii tu mai destept decat ei si nu le mai raspunde :)( si daca nu stiai, pericolul de banare e mai mare la tine decat la ei :-) asa ca: "oaci ior beac" o:
Mai bine ai fi scris in japoneza,nu ai cu cine sa vb.sunt niste m.cat despre ,ban,stai linistit sunt obijnuit cu asta.Dar nu uita un singur lucru amice,faptul ca am pierdut pe tata si mama nu cred ca este mai important decat,,craiova-maxima,,deci cred ca ai inteles ca nu ma intereseaza.Noroc o: o: o:

iuli

Mesaj de iuli » 10 Sep 2006, 22:47

RABDARE!Sunt niste pusti care au 5 meciuri in A.Acum vreo 3 ani,cu marii vedete(se stiu prea bine) in teren,am luat 4-0 la Bistrita.Stanga e antrenorul potrivit pt Universitatea,Mititelu moare pt echipa asta,pe cine vreti in locul lui??Vanzatori??
Ce daca am inceput campionatul prost???Ne lipsesc 2 jucatori esentiali din echipa care a promovat, cum vreti voi sa rupem tot in A??Deocamdata nu avem banii necesari sa cumparam "supervalori" din divizia A.Stefanescu dupa meciul cu Argesul il considerati bine venit,acum e varza.Sunteti plictisitori.Tot ce conteaza e STIINTA,indiferent daca pierde sau castiga!!
Toti am vrea sa luam campionatul an de an dar,din pacate,nu se poate.Nimanui nu-i convine sa pierdem la Bistrita,Cluj,Constanta etc.. fara drept de apel.Eu insa sper ca va veni si vremea cand chiar vom defila in divizia a,cu jucatorii astia de-i avem acum.

Închis