Universitatea - Ceahlăul

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 15 Oct 2006, 15:48

DoRyN scrie:Vedeti AICI un gest emotionant.
Navarro ne dai mai multe detalii decat sunt scrise acolo ?
In timp ce ne bucuram pe aleile Parcului dupa meci,ne-a oprit pur si simplu un domn mai in varsta si ne-a intrebat: "bai baieti,voi de unde sunteti?" Noi i-am raspuns ca suntem din Bucuresti,Craiova,Corabia..."Bine ma baieti,luati steagul asta de la mine,eu am mers ani de zile pe "Central" si ma bucur sa vad ca echipa noastra renaste"
Nu a vrut initial sa ne spuna numele dansului dar la insistentele noastre am aflat ca se numeste Alexandru Dumitrescu.Inginerul Alexandru Dumitrescu.Pe mine unul m-a lasat fara grai gestul lui...

Avatar utilizator
blandu
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 28 Feb 2006, 12:18

Mesaj de blandu » 15 Oct 2006, 18:01

Respect pentru ing. Alexandru Dumitrescu
"U"Craiova este iubita in Caracal
Cu exceptia catorva mucosi care s-au nascut prea tarziu.....
FORTA STIINTA ucv

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 15 Oct 2006, 20:55

ce cantec e ala din min. 3:34 din clipul sezione?
nu l-am mai auzit pana acum dar suna super tare
spuneti-mi si mie care stiti versurile

JustME

Mesaj de JustME » 15 Oct 2006, 22:41

cred ca astea`s versurile:

"ce atmosfera creata de olteni .. e sarbatoare'n peluza si`n teren .. strigati cu totii iubirea-i infinita .. cine nu sare e o javra imputita"

cred ca de asta vb., la caracal l-am auzit si eu pt 1 oara .. e tare de tot cantecul .. m-am simtit cam aiurea cand lumea canta si eu nu stiam versurile :-(

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 16 Oct 2006, 00:00

v-am zis ca batem, nu m-ati crezut :lol:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 16 Oct 2006, 11:57

JustME scrie:cred ca astea`s versurile:

"ce atmosfera creata de olteni .. e sarbatoare'n peluza si`n teren .. strigati cu totii iubirea-i infinita .. cine nu sare e o javra imputita"

cred ca de asta vb., la caracal l-am auzit si eu pt 1 oara .. e tare de tot cantecul .. m-am simtit cam aiurea cand lumea canta si eu nu stiam versurile :-(
tare tare
abia astept sa-l cant :lol:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 16 Oct 2006, 22:16

si pe ce melodie se cinta?
Am zis!!

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 16 Oct 2006, 22:31

manex scrie:si pe ce melodie se cinta?
nicolae gutza-vai de capu meu:) :laughing: :laughing:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 17 Oct 2006, 00:26

sincer, nu stiu daca faci sau nu misto, ca nu stiu melodia. :-)
Am zis!!

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 17 Oct 2006, 09:12

manex scrie:si pe ce melodie se cinta?
http://video.google.com/videoplay?docid ... feed&hl=en

vezi ca incepe in sec. 3:34

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Oct 2006, 10:36

<< Craiova - Ceahlaul 1-0 / A doua victorie consecutiva pentru Stefan Stoica

Vineri, 13 Octombrie 2006
Echipa Universitatea Craiova a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, disputat la Caracal, informeaza Mediafax. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 51, de Florin Costea, care a reluat cu capul în vinclu, de la aproximativ 12 metri, o centrare de pe partea stângă a lui Mihai Dina.
Universitatea Craiova: 23. Bornescu - 18. Dănănae, 6. D. Stoica, 4. Mitchell - 15. Gârlă, 8. Săceanu, 20. Dina (29. Gărgălie '71), 27. Rose (19. Velcovici '46) - 11 Fl. Costea - 9. Baird, 16. L. Pârvu (10. A. Ionescu '77). Antrenor: Ştefan Stoica.

Ceahlăul: 30. I. Curcă - 23. Avădanei, 6. Alistar, 4. Văsâe - 16. Purică (2. Stajici '24), 19. C. Ilie, 26. Simici, 5. Ivaşcă - 15. Diaz (11. M. Ilie '58), 7. Arman Karamyan (22. A. Petrescu '70) - 9. Doicaru. Antrenor: Ion Moldovan.

Cartonaşe galbene: Săceanu '11 / Karamyan '59, Ivaşcă '68.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Cristian Balaj, ajutat de asistenţii Zoltan Szekely, Traian Marchiş. Rezervă a fost Vasile Lungu, iar observatori au fost delegaţi Octavian Goga şi Ioan Mureşan.

În tribunele stadionului din Caracal au fost prezenţi 6.000 de spectatori. Formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ a fost încurajată de un grup de 10 suporteri.

Meciul s-a disputat la Caracal deoarece stadionul echipei Universitatea Craiova a fost suspendat două etape, după incidentele provocate de suporterii olteni la meciul din deplasare cu Poli Iaşi. <EROARE MARE>

Înainte de startul partidei, pe stadionul din Caracal s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului fotbalist al Universităţii Craiova Zoltan Crişan, de la a cărui moarte se împlinesc, sâmbătă, trei ani, şi a fostului crainic al arenei "Ion Oblemenco", Sebastian Domozină, decedat în urmă cu 9 ani.

Galeria Universităţii Craiova a afişat un banner cu mesajul "Abuzuri pe stadioane=peluze goale".>>sursa: kickeronline.ro

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 21 Oct 2006, 12:19

Che Guevara scrie:Meciul s-a disputat la Caracal deoarece stadionul echipei Universitatea Craiova a fost suspendat două etape, după incidentele provocate de suporterii olteni la meciul din deplasare cu Poli Iaşi. <EROARE MARE>

Înainte de startul partidei, pe stadionul din Caracal s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului fotbalist al Universităţii Craiova Zoltan Crişan, de la a cărui moarte se împlinesc, sâmbătă, trei ani, şi a fostului crainic al arenei "Ion Oblemenco", Sebastian Domozină, decedat în urmă cu 9 ani.

Galeria Universităţii Craiova a afişat un banner cu mesajul "Abuzuri pe stadioane=peluze goale"[/b].>>sursa: kickeronline.ro
iar eroare...din cate stiu eu tot Ultras trebuia sa faca si mesajul asta, care in cele din urma nu a mai fost facut si s0a afisat doar "Decembrie 89, pentru ce?"...sper sa nu ma insel...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Oct 2006, 12:53

Ca o concluzie: la Kicker stilul de abordare a stirilor e bun. Din pacate nu prea sunt bine informati baietii. Sa speram ca rezolva problemele astea curand.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 22 Oct 2006, 11:12

Kicker in Romania s-ar putea inchide pana in mai 2007
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 22 Oct 2006, 11:15

Eu cred ca o sa fie singura publicatie sportiva care va rezista in Romania dupa 1 ianuarie 2007. Fiindca in UE presa se face in acest mod nu ca in tabloidele de la noi.

Închis