Universitatea-Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Închis

Poate invinge Universitatea o echipa de panduri ?

Poll ended at 27 Oct 2006, 18:54

Da
64
94%
Nu
1
1%
Nu stiu
3
4%
 
Total votes: 68

gothico

Mesaj de gothico » 03 Noi 2006, 20:50

DoRyN scrie:
Poze facute cu Panasonic model DMC-LS2 :-)

Le-am pus eu in album, o poti face si tu, numai ca trebuie sa pleci din forum spre album pentru a te recunoaste utilizator inregistrat.
Cum dracu' ti-ai dat seama?!

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 03 Noi 2006, 21:02

gothico scrie:
DoRyN scrie:
Poze facute cu Panasonic model DMC-LS2 :-)

Le-am pus eu in album, o poti face si tu, numai ca trebuie sa pleci din forum spre album pentru a te recunoaste utilizator inregistrat.
Cum dracu' ti-ai dat seama?!
cui i te`ai adresat?

gothico

Mesaj de gothico » 03 Noi 2006, 21:08

Ionut_Blue_Lion scrie:
gothico scrie:
DoRyN scrie:
Poze facute cu Panasonic model DMC-LS2 :-)

Le-am pus eu in album, o poti face si tu, numai ca trebuie sa pleci din forum spre album pentru a te recunoaste utilizator inregistrat.
Cum dracu' ti-ai dat seama?!
cui i te`ai adresat?
lu' doryn, de unde stie cu ce aparat s-a facut poza?

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 03 Noi 2006, 21:28

gothico scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie:
gothico scrie:
Cum dracu' ti-ai dat seama?!
cui i te`ai adresat?
lu' doryn, de unde stie cu ce aparat s-a facut poza?
da clik dreapta pe orice poza si propietati ....si acolo poti vedea la orice poza cu ce aparat a fost facuta

gothico

Mesaj de gothico » 03 Noi 2006, 21:29

invat lucruri noi. sa traiesti!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 03 Noi 2006, 22:01

gothico scrie: Cum dracu' ti-ai dat seama?!
In nici un caz cu click dreapta :-)

Noua versiune de album ofera informatii despre poze, pentru ca aparatul cu care sunt facute stocheaza informatiile acestea in fotografie - EXIF Info.

gothico

Mesaj de gothico » 04 Noi 2006, 09:15

un raspuns mult mai competent. 10x

cerni
junior
junior
Mesaje: 63
Membru din: 28 Iul 2004, 14:59

Mesaj de cerni » 07 Noi 2006, 18:20

gothico, nu umbla in album cu meritele altora(vezi craiova-pandurii:Bornescu executa)

daca tu ai facut-o pune originalul pe site :laughing:
VIATA-I GREA DAR DURA!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2006, 19:21

Uite ce articol frumos a aparut astazi in Prosport:
<<“Geana”

Ca jucator, era un tip cu personalitate. Nici macar Sorin Cîrtu, cunoscut pentru temperamentul sau vulcanic, nu-i putea închide gura. Eugen Neagoe a jucat în ultima mare echipa a Universitatii Craiova, care a facut eventul în 1991. N-a avut stilul de lider al lui Gica Popescu, nici finetea lui Pavel Badea, drept pentru care n-a cules laurii lor. Si-a dus însa cariera pâna la capat, cu demnitatea unuia care si-a vazut lungul nasului.

Ca antrenor, e discipolul lui Victor Piturca. N-a lucrat cu el, dar faptul ca se trage din zona Orodelului, satul de unde a plecat în viata si selectionerul, a reprezentat un cârlig între cei doi. Se spune ca “Geana”, cum e poreclit Neagoe, a ajuns la Pandurii, recomandat de Piti, drept pentru care unii s-au grabit sa-l catalogheze un “breloc” al antrenorului de la nationala. Dupa 14 etape, debutantul Neagoe are cu echipa sa 20 de puncte. Mai multe decât au facut antrenori cu vechi state în prima liga, demisi între timp de la echipele lor.

Eugen Neagoe e genul de tehnician plecat cu sanse putine. De ce? Pentru ca politica ultimilor ani a implementat în România moda antrenorilor straini sau a celor cu nume. Argesul i-a dat lui Giannini 125.000 de euro pentru 3 puncte, câte a facut italianul, Farul l-a platit cu 80.000 de euro pe sârbul Vukotic, adeptul unui fotbal medieval, iar Ion Moldovan, Gigi Multescu sau Florin Marin au clacat lamentabil sezonul acesta. Pandurii l-a luat pe Neagoe ca solutie de avarie pentru o echipa retrogradata, iar varianta aleasa s-a dovedit viabila chiar si la prima divizie. Intrucât e e mult mai greu sa faci 20 de puncte cu Vintilescu si Chibulcutean decât sa faci 28 cu Dica si Paraschiv, poate ca oameni de genul lui Neagoe ar merita mai multa atentie. Fie doar si pentru faptul ca vin din urma cu modestie si pretentii masurate.
>>
aplauda aplauda aplauda aplauda
Aplauzele sunt pentru cel care l-a scris nu pentru cel despre care se scrie in acest articol. o:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 07 Noi 2006, 19:27

mah...ce tur-retur face pandurii cu cateva echipe...+condescu si nashu..so,mai taiem din merite
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Noi 2006, 19:37

Articolul insa e scris cu simt si cu gust. Asta chiar e bun ca ziarist. Nu delireaza cu "juvetii" si cu "minerii" ca altcineva.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Noi 2006, 20:12

Eu din articol cu un lucru nu sunt de acord: ultima mare echipa a Craiovei e cea din 93-94 cu Stanga si Craioveanu.

gothico

Mesaj de gothico » 07 Noi 2006, 20:44

cerni scrie:gothico, nu umbla in album cu meritele altora(vezi craiova-pandurii:Bornescu executa)

daca tu ai facut-o pune originalul pe site :laughing:
o sa-ti explic in particular... :lol:

Închis