Universitatea-Pandurii

Moderator: grup_moderatori

Închis

Poate invinge Universitatea o echipa de panduri ?

Poll ended at 27 Oct 2006, 18:54

Da
64
94%
Nu
1
1%
Nu stiu
3
4%
 
Total votes: 68

DoRyN

Universitatea-Pandurii

Mesaj de DoRyN » 24 Oct 2006, 18:54

Vineri de la ora 15:00, la Caracal, la 49 de ore de la finalul meciului din Cupa Romaniei cu Ceahlaul Piatra Neamt, razboiul oltenilor intra intr-o noua faza, lupta pe terenul de fotbal.

Dupa declaratii belicoase sau diplomatice, dupa un an in care Pandurii a reprezentat Oltenia in Divizia A si a vrut sa devina echipa fanion, dupa mentinerea minerilor in Liga I la masa verde, Oltenia are doua echipe in Liga I si amandoua lupta acum pentru evitarea retrogradarii.

Desi cu putine zile inaintea startului Ligii I, Pandurii abia de isi adunasera jucatori pentru a forma o echipa de 11 fotbalisti, Neagoe pare a fi reusit sa mentina pe linia de plutire o echipa care se pregatea pentru Divizia B si chiar sa invinga in ultima etapa de campionat pe multimilionarii de la Poli Timisoara si sa invinga Jiul atat la Petrosani cat si in Cupa Romaniei.

Dupa ce a starnit mania lui Adrian Mititelu si a suporterilor Universitatii refuzand sa accepte amanarea partidei programata initial vineri, pentru sambata sau duminica, acest meci se asteapta sa fie destul de tensionat, atat in tribune dar si pe teren.
Last edited by DoRyN on 24 Oct 2006, 19:14, edited 1 time in total.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Oct 2006, 19:07

Eu cred ca meciul va fi rezolvat rapid pe teren dar in tribune tensiunea va pluti pana dupa final. Nu cred ca suporterii Stiintei vor trece cu vederea sicanele gorjenilor si nici faptul ca sunt destui stelisti si dinamovisti in orasul Tg Jiu. :o:

JustME

Mesaj de JustME » 24 Oct 2006, 19:09

hai sa fim seriosi aia sunt niste liliputani .. ucv steagucv

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Mesaj de ady g » 24 Oct 2006, 19:32

am o gramada de draci ca nu e meciul sambata ca sa pot sa ma duc si eu! :eek:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 24 Oct 2006, 20:38

ady g scrie:am o gramada de draci ca nu e meciul sambata ca sa pot sa ma duc si eu! :eek:
eu iar lipsesc de la facultate :)(

cole
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 07 Dec 2005, 23:10

Mesaj de cole » 24 Oct 2006, 20:42

este adevarat ca cei de la pandurii nu au avut deloc ingaduinta fata de universitatea dar este vina conducatorilor echipei gorjene si numai a lor. suporterii nu au nici o vina si mai mult decat atat cei mai multi tin cu Universitatea. daca prin targul jiu mai este cate un ratacit de stelist sau dinamovist este scuzabil pentru case intampla si la noi nu numai la ei.

asa ca lasati tensiunea din tribune pentru ca suporterii gorjeni nu au nici o vina mai ales ca tin cu Universitatea... asta pana cand se gaseste vreun "destept" care se apuca sa ii faca tarani pe cei din gorj si sa ii injure.

PS fiecare sa faca ce il duce capul


FORTZA STIINTA o: [/quote]
prizonierul unei singure credinte: Universitatea Craiova

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2006, 20:59

tensiune in tribune? creata poate de meci ( desi nu cred, stiinta se va impune clar) si nu de suporteri!
pandurii are suporteri?! in afara de niste pusti " formati " in epoca becali,si care in timpul liber tin cu sdr,majoritatea microbistilor (si in special cei peste 30 de ani) tin cu stiinta!
stiinta craiova este o legenda,a intrat in constiinta olteniei ca fiind simbolul ei!

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 24 Oct 2006, 21:00

din pacate nici eu nu pot sa ajung la meciu asta la meciu cu ceahlaul am fost dar la asta nu mai pot sa ajung,sper sa le dam 2,3 goluri sa le scoatem fitele din cap
anti buCUResti

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 24 Oct 2006, 21:21

pralea nu mai zice de tg-jiu ca a fos poate cel mai primitor oras anu trecut cand am jucat in deplasarile acela create de suspendarile terenurilor. parerea mea este ca de departe a fost lumea cea mai entuziasta si publicul s-a comportat exemplar cand am venit la tg-jiu la meciu cu sibiu
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 24 Oct 2006, 21:34

Bateti toti membri galerie "DURII" de vor face deplasarea ca la meciu cu Timisoara de Sambata sau gasit sa strige "Craiova venim" "Craiova ora ta se aproprie" si alte porcari si acolo in brigada aia toti sunt dinamovsiti :o: si Liderul lor are embleme lui dinamo tatuata pe umar :o: :-x
Rupetii :laughing:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 24 Oct 2006, 21:35

Lasa vere ca nu ne referim la aia de tin cu Universitatea...sau nu la aia care tin si cu pandurii...dar de aia care tin cu Pandurii si apoi cu Stiinta sa le vad capul in pamant...
Cei care vin la meci sa sutina pandurii impotriva Stiintei sper sa plece "sicanati"...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 24 Oct 2006, 21:42

sifonati nu sicanati
Last edited by BluBoy on 24 Oct 2006, 22:51, edited 1 time in total.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 24 Oct 2006, 22:03

eu zic crecanati :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: de asta ce mai ziceti :(
Forza STIINTA

JustME

Mesaj de JustME » 25 Oct 2006, 00:21

*Coco* scrie:Bateti toti membri galerie "DURII" de vor face deplasarea ca la meciu cu Timisoara de Sambata sau gasit sa strige "Craiova venim" "Craiova ora ta se aproprie" si alte porcari si acolo in brigada aia toti sunt dinamovsiti :o: si Liderul lor are embleme lui dinamo tatuata pe umar :o: :-x
Rupetii :laughing:
vin sa ne :bad: :bad: ... :)( :)(

auz bre` "DURII" (hahahahahaha) dc si aia sunt galerie s-a terminat "jmecheria" :laughing: :laughing:

cole
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 07 Dec 2005, 23:10

Mesaj de cole » 25 Oct 2006, 09:49

duceti-va si dati-va cu capul de betonul stadionului din caracal si bateti-i pe toti ca asa este frumos sa ramaneti 100 de oameni care vin la meciurile Univeristatii sa va batjocoreasca pe urma cei de la dinamo si steaua cati sunteti de multi. dar mai conteaza, sunteti razboinici, ati injurat toti suporterii formatiilor din liga 1, inclusiv pe cei care tineau cu Stiinta.
ma rog sunteti cei mai tari din romania... dar prea lasi sa va duceti sa va inrolati in armata daca tot vreti razboi... ce sa spun sunteti tari

tineti-o tot asa o:
prizonierul unei singure credinte: Universitatea Craiova

Închis