Rapid-"U" Craiova (Cupa Romaniei)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Trecem mai departe in Cupa Romaniei ?

Poll ended at 08 Noi 2006, 19:04

Da
42
74%
Nu
15
26%
 
Total votes: 57

ozzy

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2006, 23:11

dragos03 scrie: Pai o aberatie clara e cea referitoare la meciul cu Dinamo II.
Stii cum se zice: mai baga o fisa si mai incearca o data. Cu asta n-ai nimerit-o o:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 09 Noi 2006, 23:15

Livius scrie:Mah, nu trebuie sa se fac un capat de tara acuma, uitati-va numai ce atacanti au tiganii aia ******. Iar Dorel slab? si Dananae?... in sfrsit, fiecare are dreptul la o parere dar cateodata mai bine tinem pentru noi. Eu am incredere in toti, si Parvu, si Baird au aratat ca au calitati si tre sa avem rabdare. Au doar 14 meciuri in A. Maine o sa zicem ca si Bornescu e cam slab pt noi... ce inger si demon, chiar nu avea ce sa faca la gol, a fost o executie perfecta.
Cat despre adversari isi glorifica reputatia de tigani (Doryn, imi cer scuze dar a-i numi pe astia oameni e o jignire adusa acetei natii). Frustratul de lucescu ar trebui sa bata toate meciurile cu 7-0, de parca portarul nu ar face parte din joc, dupa el trebuia sa-i bata si pe steaua si pe dinamo, pe toti, ai ajuta arbitrul e ceva normal(deh, la egal a uitat ca au egalat din ofsaid, dar era frustrant ca nu au batut atunci :-x ). Cat despre inaripatii din tribune, 80% din meci au injurat echipa noastra si orasul Craiova si pe olteni. Vad ca tot circula tot feluil de circulare de la UEFA prin care se da meci pierdut daca injura suporterii, dar la noi, aici ii dau dreptate lui Miti, ca avea o democratie de tip Ucraina. Dar ce sa ceri de la frf sau liga? RUSINE
Si le-as mai reaminti prietenilor nostri inaripati sa nu uite ca au petrecut pe putin 10 ani in B, asa ca sa nu ne mai strige noua de asa ceva, ca nu exista termen de comparatie. Ca intimp ce noi faceam performanta prin Europa, ei bateau drumurile B-ului sau pierdeau cu 8-2 de la steaua.
RUSINE rAPID, ESTI UN CLUB MURDAR, CU ADEVARAT DE SUB PODUL GRANT
daca voi fi banat, macar sunt linistit ca mi-am refulat ... in sfarsit, astea au fost cele mai elegante cuvinte pt aia.
MANDRU CA SUNT OLTEEAAAN!!!!! :)) :)) :)) :)) ucv
Forza STIINTA

ozzy

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2006, 23:21

Cu Bornescu uite care-i treaba: e un baiat exceptional care ne-a scos din [cenzurat] de multe ori, dar acum nici sa-l laudam cand greseste. Realitatea e cruda:
1) aseara s-a dat un singur gol, gol luat din vina lui
2) primul sut pe poarta noastra a fost gol
3) la 0-0 n-am vazut nici o faza clara de poarta a "lebedelor", ceea ce ma face sa cred ca nu am fi vazut nici acele ocazii scoase de Mircea daca nu luam gol atunci
Punct. Repet, in viata mea nu i-as zice ceva rau lui Mircea, dar nu vad de ce trebuie sa-l laud cand nu e cazul

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Noi 2006, 00:12

Pai ala a fost golul lui Dina nu al lui Bornescu. Dina a faultat in marginea careului de 16. Iar handicapatul ala de Badoiu nici nu a vrut sa traga pe poarta. Portarul nostru a fost si mascat. Golul a fost pe coltul lung si nu cred ca putea fi parat.

Este absurd sa-l acuzam pe "Borna" pentru acest gol.

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 10 Noi 2006, 00:18

Che Guevara scrie:Pai ala a fost golul lui Dina nu al lui Bornescu. Dina a faultat in marginea careului de 16. Iar handicapatul ala de Badoiu nici nu a vrut sa traga pe poarta. Portarul nostru a fost si mascat. Golul a fost pe coltul lung si nu cred ca putea fi parat.

Este absurd sa-l acuzam pe "Borna" pentru acest gol.
Che, cei care au acuzat arbitrajul, au facut-o pentru ca aproape toate deciziile la limita au fost luate in favoarea lebedelor, iar aici ma refer si la faultul de la gol, care nu a prea fost. Cum a pus Dina piciorul, pasarea colorata s-a aruncat .
Eu cred ca la gol fundasii s-au pozitionat prea in spate, mascindu-l in acelasi timp pe Bornescu, care a vazut mingea prea tirziu.
Dar, si eu ma alatur celor care cred ca echipa are potential mare, iar 2-3 maxim 4 transferuri sint suficiente.
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 10 Noi 2006, 01:05

Fratilor, las ca-i bine. Ia ganditi-va ce ne faceam daca ne calificam? :)( Cu cine jucam si-n cupa si-n campionat? E mai important campionatu deocamdata. Mai nasol e ca se accidenta Dorel.

Oricum, am iesit onorabil. Cum aratam inainte de venirea lu Fane? Sa fim seriosi, echipa are viitor, dar e nevoie de rodaj si experienta. Si de un OM DE GOL. Daca ar fi unu macar care sa inscrie meci de meci, altfel am discuta p-acilea. Baird e bine ca e insistent, dar e steril, ca un pivot de handbal care ar crea culoare pt OMUL DE GOL. Unu gen Camataru sau un pomanagiu ca Rossi etc.

Bornescu a fost providential, a scos mai multe goluri gata facute decat ghiolba aia cu noroc a lu Badoi. Sigur, de pe margine e usor sa fiu filozof si sa zic ca daca ar iesi la tot ce zboara in 6 m n-ar avea aia ce sa-i faca, dacat fault la portar (daca-l da "omu negru"...).

P. S.: Sa vina OMUL DE GOL!
STIINTA SUNTEM NOI !

touretta
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 27 Aug 2006, 15:26

Mesaj de touretta » 10 Noi 2006, 01:21

http://www.gsp.ro/index.php?a=61998&shift=1


Ma din cate am citit pe forum ,nimeni nu si`a luat bataie ..Nu au fost incidente nu a fost nimic(in afara de incidentu cu jandarmii), ba mai mult s`au impartit si baloane .. Chiar in halu asta minte GSP`u ?

Pana la urma conteaza grupu? , nu peluza? .. conteaza aia 10 ultrasi din fiecare grup?, nu unitatea ?.. conteaza hainele si fanatismu .. Care fanatism ma nene ?
Ca suntem ciuca bataii si nu ma refer la fotbal .. Oare imaginea peluzei e data de parerile celor din grupuri ? sau de articolele aparute in presa?

Pai ba nene , io va inteleg ca poate unii din voi nu v`otzi luat bataie , dar asta nu inseamna ca daca voi scapati , imaginea peluzei e curata ..

Omu de rand citeste ziaru si cand vede acolo ca scrie : " Oltenii macelaritii de caini " sau mai nou " Oltenii, bătuţi înaintea meciului de rapidişti " , si asta nu intr`un singur ziar , cred ca acel om si`a creat deja o impresia despre Galeria Craiovei .

De ce s`a impartit PS in 100 de grupulete? De ce numai e unitate ? Lipseste un lider?

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 10 Noi 2006, 10:04

Ziarul Online » Rubrica lui Julius

CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI
Autor: JULIUS CONSTANTINESCU


Miercuri seara, ajung la Ploiesti cu o ora inaintea meciului de Cupa dintre Craiova si Rapid. Din prudenta, sunt in civil - n-am nici fular, nici steag cu Stiinta, asa ca, la o adica, pot pretinde ca tin cu oricine, functie de fularul celui care ma-ntreaba.
Nefiind familiarizat cu templele fotbalului din Ploiesti, intreb primul jardarm pe care-l vad pe unde ar putea intra in stadion un suporter al Universitatii care tine foarte mult la propria sa dantura. Jandarmul ma dirijeaza in stanga, spre cea de-a doua poarta pe care o intalnesc.
Strada care margineste stadionul "Astra" imi provoaca un acut sentiment de insecuritate. Peste tot nu vad decat fulare visinii - de fapt, nu atat fularele visinii ma sperie, cat proprietarii lor: pe langa ei, hunii lui Attila ar putea trece lejer drept niste tipi extrem de draguti. In caz ca mai aveam vreun dubiu, aflu repede cam ce le-ar face ei oltenilor; o hoarda vesela de rapidisti trece chiar pe sub nasul meu, strigand ca s-au imbatat (altfel, evident, nimeni n-ar fi avut cum sa-si dea seama). Ma tin tot timpul langa cordonul de jandarmi, intrucat, daca e sa iau bataie, prefer sa ma bata jardarmii decat rapidistii.
Ajung la cea de-a doua poarta si-l iau deoparte pe un jardarm care-mi pare mai de treaba. Ii explic ca sunt din Bucuresti, dar tin cu Craiova; ii cer un sfat. Tipul se uita la mine cu mila si-mi spune ca pe aici intra craiovenii. Ma indrept spre marea de fulare visinii care forta intrarea si ezit. Decid ca, decat sa intru pe acolo, mai bine ma intorc la Bucuresti (in caz ca intram vreodata in razboi, presupun ca v-ati lamurit ca nu veti auzi niciodata de eroul Constantinescu).
In fine, ajung in sfarsit la Ploiesti si niste amici de-ai sora-mii, care ma ghideaza prin telefon spre poarta pe unde intra suporterii Stiintei, aflata de partea cealalta a stadionului (probabil, au gasit-o asa repede, intrucat n-au intrebat nici un jandarm). Avand intre mine si galeria Rapidului terenul si doua cordoane de jandarmi, redevin acelasi tip curajos dintotdeauna, asa ca-mi sustin frenetic echipa de care, acum 10 minute, eram gata sa ma lepad fara nici o remuscare.
Din nefericire, pericolul nu trecuse inca: la pauza, profitand de faptul ca suporterii nostri apti de lupta erau la pipi, am fost atacati cu marsavie de fanii Petrolului, lupii galbeni. Incercand sa desparta cele doua galerii, jandarmii au ideea geniala de a arunca cu gaze lacrimogene intr-o tribuna acoperita si ticsita de oameni. Atmosfera devine placuta, si toti se inghesuie sa coboare; liderii galeriei dau si ei dovada de geniu si blocheaza iesirea, ca sa nu ne bata jos jardarmii. Cei din spate incep sa preseze; eu sunt undeva in mijloc, lipit de o balustrada, si am doua optiuni majore: fie balustrada cedeaza si ma razuie cu lingurita de jos, fie balustrada rezista si mor strivit, fara eroismul cuvenit in astfel de ocazii. Dau dovada de sange rece si incep sa urlu cu calm: "Baaa, nu mai impingeti, ca ne omorati!".
Meciul se termina si astept pana ce jandarmii scot galeria Rapidului din stadion. Pe drumul spre Bucuresti, trec pe langa o multime de masini cu fulare visinii. Sunt calm: in fond, nu sunt decat un suporter rapidist care se intoarce acasa, fericit ca i-am batut pe jigodiile alea de olteni.
Forza STIINTA

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 10 Noi 2006, 11:30

tare articolul!

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 10 Noi 2006, 11:36

mie nu imi place.finalul e aiurea

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 10 Noi 2006, 11:39

FreakBoy scrie:tare articolul!
f tare

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 10 Noi 2006, 12:26

Badoiu? Eu stiu ca-l cheama Badoi
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 10 Noi 2006, 12:33

drejania scrie:Badoiu? Eu stiu ca-l cheama Badoi
l-a facut frate cu ala de la poli ca tot il renega el acu cateva zile cand il propuneam eu pt partea dreapta. :lol:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

mi_e_rau
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 07 Noi 2006, 13:15

Mesaj de mi_e_rau » 10 Noi 2006, 14:30

FreakBoy scrie:tare articolul!
:)( exact asta păţirăm, ca să zic aşa

mulţumim pe aceast cale amicului t@v care ne-a ajutat să intrăm la meci

ucv
Imagine

anca30

Mesaj de anca30 » 10 Noi 2006, 15:14

Este adevarat ca sau strigat vorbe murdare,ce face federatia?Daca ar fi strigat galeria lui =craiova= ce au strigat cei de la =rapid=,eram suspendati acum. ucv ucv ucv ucv

Închis