Rapid-"U" Craiova (Cupa Romaniei)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Trecem mai departe in Cupa Romaniei ?

Poll ended at 08 Noi 2006, 19:04

Da
42
74%
Nu
15
26%
 
Total votes: 57

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 09 Noi 2006, 13:06

Ruben Navarro scrie:Iti spun eu de la ce post era...De la postul TV Jandarmeria... :cool:
scuza-ma ca te contrazic. TV PROSTIA JANDARMERIA :-x :-x :-x cea mai proasta meserie
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 09 Noi 2006, 13:17

Si ce daca e vant, si ce daca sunt ploi
Nu ne vom opri din noapte in zori
Ne-ati dat iubirea, ne-ati dat speranta,
De a fi-MPREUNA MEREU!
ucv

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 09 Noi 2006, 13:36

Fusei si eu la meci. Manex, cum de nu ne-am vazut? :-)
Incidentele de la pauza au aparut ca urmare a instigarilor "suporterilor" ploiesteni. Ai nostri au tabarat pe ei trecand pe langa gardul despartitor si dupa cativa pumni ne-am trezit cu totii in "ceata"... de fapt, lacrimogene (:-x jandarmilor) Cred ca-s si eu imun ca, in afara de usturimea din nas, n-am avut alte probleme. Vedeam in jurul meu numai ochi inlacrimati si rosii. Edmond de la GM a aparut in lacrimi, injurandu-i pe jandarmi ca i-au dat un spray direct in ochi... nasol momentul. Din ce am vazut, au fortele de "ordine" au ridicat cativa pui de lup galben dintre cei care iscasera incidentele. Anyway, fata de meciul cu dinamo 2, a fost o joaca de copii.
Despre meci... Baird si Parvu=muste fara cap, Costea trebuia introdus mai devreme, dar cred ca accidentarea lui Dorel i-a dat peste cap planurile lui Fane. Dina=0, Ionescu inca nu se regaseste... si-a pierdut tupeul, Velcovici=0 barat, Mitchel bun, Bornescu... hmm (inger si demon), Dananae in nota obisnuita, Gargalie chiar mi-a placut, Saceanu... bunicel, dar face preluarile prea larg si pierde prea usor mingea, Garla munceste mult, dar nu-l ajuta tehnica. Roze a fost tinut retras si nu s-a putut remarca cu nimic... evident nu are stofa de fundas.
Una peste alta, am pierdut pe bune. 1000 de ani daca jucam nu le dadeam gol. Am avut doar o jumatate de ocazie. Noroc cu Bornescu si Buga, ca se termina trist.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 09 Noi 2006, 13:45

Che Guevara scrie:
Ne-ati dat iubirea, ne-ati dat speranta,
De a fi-MPREUNA MEREU!
ucv
Esti, si anume, praf! daca nu sti cantecul macar taci!

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 09 Noi 2006, 15:52

poze si cronica pe www.ultras.craiova-maxima.ro

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 09 Noi 2006, 16:09

BluBoy scrie:eu tin cu universitatea nu cu miti. eu tin cu fane stoica si cu jucatorii, tin cu istoria si cu nebunii din tribuna, tin cu culorile si cu traditia, nu tin cu toti retarzii de-si fac imagine prin fotbal
aplauda aplauda aplauda aplauda aplauda mi-ai luat vorbele din gura!!! de acord cu tine! asa simt si eu...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 09 Noi 2006, 16:33

parerea mea e ca daca am avea un fundas central super bun si niste varfuri care sa dea gol n-am avea probleme, de asemenea ar trebui incercat mai mult cu ionescu ca e mai bun decat penalu de dina. dina, parvu, baird si chiar si dorel parerea mea e ca sunt slabi de tot si ca e bine sa le cautam inlocuitori. tot la cei slabi l-as trece si pe al de dananane si gargalie. adica ne trebuie 5 jucatori buni de tot, dar daca e putem juca asa si cred ca de scapat de retrogradare o sa scapam. doryn a zis bine, ei joaca mai mult pe entuziasm decat pe ceva clar, pentru ca daca va uitati la meciurile noastre nu jucam prea convingator si nu am batut pana acum clar de tot pe cineva.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 09 Noi 2006, 17:16

baietii au vrut,dar unii atata pot..dina slab rau, andrei nu da pase,ci clatite,mai pune un adversar p contraatac....al lu' valerian se face d ras,l-a facut perja [cenzurat]....ma surprinde jocul bun al lui parvu,desi ii trebuie 10 minute sa faca o preluare..."pasare" e incisiv ca dintii unei babe....de remarcat efortul jucatorilor care au tras d ei si s-au daruit pe teren
golul s-a marcat din lovitura libera urmare a faultului lui dina..dar greseala a fost a lui garla,care prin lipsa de marcaj,a creat culoar giulestenilor...in rest,rapidul a avut ocazii mai clare decat noi
p.s. misto cu gazu'..
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 09 Noi 2006, 17:36

shefu rules scrie:am impresia ca bornescu s-a suparat destul de tare, dupa meci...nu stiu cine, ce i-a zis, da' e klar ca l-a durut tare....

cat despre gazu' de la pauza....evitati pe cat posibil sa intrati cu el in contact :eek:
un destept i-a strigat 'Mircea, iar esti blat?'. ce zeu... :o:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 09 Noi 2006, 17:36

[quote="shefu rules"]am impresia ca bornescu s-a suparat destul de tare, dupa meci...nu stiu cine, ce i-a zis, da' e klar ca l-a durut tare....
quote]cineva i-a aratat degetul ala. bornescu i-a raspuns: "mie imi dai m..e?, mie?" ala nu mai stiu ce i-a zis. a mai spus o data cuvintele alea si a plecat suparat.a da....si i-a mai zis cineva daca e blat.
@asterix: habar n-am de ce nu ne-am vazut. poate la urmatorul.
lu dxtr i-a placut gazul, lu dxtr i-a placut gazul...lalalalalaalaaaa :)(
Am zis!!

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 09 Noi 2006, 17:50

io zic ca am jucat ok. nu uitati ca am jucat impotriva unei echipe care joaca de ceva ani in UEFA si are un lot f experimentat, cu o medie de varsta in jur de 28-29 ani, fata de 22-23 a noastra.
m-au dezamagit Dina si, din nou, Baird. nu inteleg de ce Costea si Andrei sunt rezerve. Andrei a dat cateva pase sclipitoare, dar se vede ca inca joaca cu frica. cred ca i-au ramas sechele de la faza cu Iasiul. imi place tot mai mult Scaeanu. bataios, e peste tot si inteligent in joc. ne-au lipsit curajul si limpezimea in atac . prea driblau si pasau aiurea in fata careului si nimeni nu incerca o pasa decisiva, o verticalizare. prea de-a latu'. e adevarat, nu avem mari valori dar, la varsta si experienta lor, nu poti sa ai pretentii. eu vad doar cum cresc de la meci la meci si sunt sigur ca intr-un an-doi ne vom bate la primele 5 locuri. ucv

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 09 Noi 2006, 18:41

eu cred ca e bine ca am ramas concentrati numai pe campionat!!!...St.Stoica are dreptate,nu putem deocamdata sa luptam pe doua fronturi!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

anca30

Mesaj de anca30 » 09 Noi 2006, 20:07

Ce meci frumos,se vede clar ca nu avem atac si pierdem prea usor mingea la mijlocul terenului.Nu avem un mijloc care sa construiasca faza de atac.Sa vazut clar ca au fost peste noi,plus ca au ratat 4 ocazi clare de gol.Este o mare problema cu aceste blestemate lovituri fixe,asa pierdem noi tot timpul,nu se repeta la antrenament,Bornescu nu stie sa stea in poarta la lovituri libere si nu stie sa aseze zidul.Nu avem atac,cine sa dea gol?galeria felicitari. ucv ucv

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 09 Noi 2006, 21:43

Mah, nu trebuie sa se fac un capat de tara acuma, uitati-va numai ce atacanti au tiganii aia nesimtiti. Iar Dorel slab? si Dananae?... in sfrsit, fiecare are dreptul la o parere dar cateodata mai bine tinem pentru noi. Eu am incredere in toti, si Parvu, si Baird au aratat ca au calitati si tre sa avem rabdare. Au doar 14 meciuri in A. Maine o sa zicem ca si Bornescu e cam slab pt noi... ce inger si demon, chiar nu avea ce sa faca la gol, a fost o executie perfecta.
Cat despre adversari isi glorifica reputatia de tigani (Doryn, imi cer scuze dar a-i numi pe astia oameni e o jignire adusa acetei natii). Frustratul de lucescu ar trebui sa bata toate meciurile cu 7-0, de parca portarul nu ar face parte din joc, dupa el trebuia sa-i bata si pe steaua si pe dinamo, pe toti, ai ajuta arbitrul e ceva normal(deh, la egal a uitat ca au egalat din ofsaid, dar era frustrant ca nu au batut atunci :-x ). Cat despre inaripatii din tribune, 80% din meci au injurat echipa noastra si orasul Craiova si pe olteni. Vad ca tot circula tot feluil de circulare de la UEFA prin care se da meci pierdut daca injura suporterii, dar la noi, aici ii dau dreptate lui Miti, ca avea o democratie de tip Ucraina. Dar ce sa ceri de la frf sau liga? RUSINE
Si le-as mai reaminti prietenilor nostri inaripati sa nu uite ca au petrecut pe putin 10 ani in B, asa ca sa nu ne mai strige noua de asa ceva, ca nu exista termen de comparatie. Ca intimp ce noi faceam performanta prin Europa, ei bateau drumurile B-ului sau pierdeau cu 8-2 de la steaua.
RUSINE rAPID, ESTI UN CLUB MURDAR, CU ADEVARAT DE SUB PODUL GRANT
daca voi fi banat, macar sunt linistit ca mi-am refulat ... in sfarsit, astea au fost cele mai elegante cuvinte pt aia.

Avatar utilizator
ultras_craiova
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 13 Apr 2006, 19:49

Mesaj de ultras_craiova » 09 Noi 2006, 22:14

Livius scrie:Mah, nu trebuie sa se fac un capat de tara acuma, uitati-va numai ce atacanti au tiganii aia ******. Iar Dorel slab? si Dananae?... in sfrsit, fiecare are dreptul la o parere dar cateodata mai bine tinem pentru noi. Eu am incredere in toti, si Parvu, si Baird au aratat ca au calitati si tre sa avem rabdare. Au doar 14 meciuri in A. Maine o sa zicem ca si Bornescu e cam slab pt noi... ce inger si demon, chiar nu avea ce sa faca la gol, a fost o executie perfecta.
Cat despre adversari isi glorifica reputatia de tigani (Doryn, imi cer scuze dar a-i numi pe astia oameni e o jignire adusa acetei natii). Frustratul de lucescu ar trebui sa bata toate meciurile cu 7-0, de parca portarul nu ar face parte din joc, dupa el trebuia sa-i bata si pe steaua si pe dinamo, pe toti, ai ajuta arbitrul e ceva normal(deh, la egal a uitat ca au egalat din ofsaid, dar era frustrant ca nu au batut atunci :-x ). Cat despre inaripatii din tribune, 80% din meci au injurat echipa noastra si orasul Craiova si pe olteni. Vad ca tot circula tot feluil de circulare de la UEFA prin care se da meci pierdut daca injura suporterii, dar la noi, aici ii dau dreptate lui Miti, ca avea o democratie de tip Ucraina. Dar ce sa ceri de la frf sau liga? RUSINE
Si le-as mai reaminti prietenilor nostri inaripati sa nu uite ca au petrecut pe putin 10 ani in B, asa ca sa nu ne mai strige noua de asa ceva, ca nu exista termen de comparatie. Ca intimp ce noi faceam performanta prin Europa, ei bateau drumurile B-ului sau pierdeau cu 8-2 de la steaua.
RUSINE rAPID, ESTI UN CLUB MURDAR, CU ADEVARAT DE SUB PODUL GRANT
daca voi fi banat, macar sunt linistit ca mi-am refulat ... in sfarsit, astea au fost cele mai elegante cuvinte pt aia.
aplauda aplauda
Mama.. te iubesc!!...da nu ca pe UNIVERSITATEA!!

Închis