Universitatea - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Timisoara ?

Poll ended at 12 Noi 2006, 22:56

Victorie
44
68%
Egal
10
15%
Infrangere
11
17%
 
Total votes: 65

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 14 Noi 2006, 13:16

ba da ce tot o ardeti atata mah??? s-a jucat meciu am luiat-o pe coaja si o parte a gruparii sezione au platit acel "B-UL" strigat de publicul timisorean la dresa noastra acumn 2 ani! cert este ca suporterii celor 2 formatii s-au intalnit au baut o bere impreuna si-au strans mana prietenesc si si-au facut invitatii unii altora pt meciurile urmatoare dintre cele 2 formatii! charlie,postyasu sau blondu nu vor sta o vesnicie in peluza asa cum nici cei care stau in spatele unui banner undeva la varsta de 24-25 de ani renunta sa mai vina in peluza!
gata terminati-o s-a strigat asta e cert asa cum s-a strigat de 2 ori la timisoara "B-ul" la adresa noastra! sper ca in retur sa putem bea si noi o bere in timisoara cu baietii de acolo asa cum au baut si ei cu noi aici!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

anca30

Mesaj de anca30 » 14 Noi 2006, 13:27

@Makiaveli,ai grije ca mergi prea departe in tot ce spui tu,faptul ca ai dreptate si ce crezi tu despre noi te inseli amarnic.Te-au bagat in seama prea mult unele persoane de pe acest forum,tu ai dreptate in felul tau; iar ei au in felul lor.Daca ai chef de cearta si de vorbe goale, dute la tine pe forum si discuta ce vrei tu.Nu incerca sa arunci cu noroi in =galeria= noastra fara niciun motiv,lumea stie prea bine ce este intre galeria voastra si a noastra.Termino cu intepaturile si vorbele pe care l-e scri aici pe acest forum,daca vrei sa fi respectat de noi,respecta si tu l-a randul tau.Este normal ca tu ai sa vorbesti frumos de =poli= si ei sa vorbeasca de =craiova= este ceva logic si normal.Ai mare grije sa nu crezi ca toata lumea este proasta si tu esti destept.Daca te consideri un suporter adevarat a lui =poli= te rog sa dovedesti acest lucru,un suporter adevarat nu sta pe net.si se cearta cu lumea pe ce a zis x,y,z.Arata tu ca esti civilizat si ai o mentalitate mai buna ca ei,daca ai pretenti la tine.mersi ca mai inteles. ucv ucv ucv

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 14 Noi 2006, 13:54

timisorene, anca 30 tine cu rapid
asta ca sa nu crezi ca te certi cu un oltean
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 14 Noi 2006, 17:01

Makiaveli scrie:
john100 scrie:Bai fratilor stau in tm si va asigur ca pe astia din galerie ii doare la 5 metri in fata p... de Stiinta.Asa zisa "fraatie" intre poli aek tim si Stiinta e de fapt un pact de neagresiune pt ca in anul in care noi am picat in b la meciul de la tm si-au batut joc de noi cum au vrut ei.Si inca ceva ,ma plimb cu fularu cu Craiova cat vreau si pe unde vreau prin tm si ma doare in palarie de astia dela poli sa vina unu sa-mi zica ceva ca-i zbor capu de pe umeri.Dar ce frate comit vreo ilegalitate ca port fularu la gat???Si polemica cu machiaveli chiar nu-si are rostu pt ca si la ei sunt destul de multe probleme in peluza nu e asa roz situatia pe cat o prezinta el.Apropo lideru de la drojdierii cu cine tine>?>??eu am auzit ca r tine cu cainii spurcati
In fine v-am zis nu are rost sa va raciti gura degeaba pt ca orcium nu se ajunge la nici un consens.Nu stiu ce se petrece in peluza la noi ,dar eu stiu ca daca vin la meci vin sa sustin echipa cuc are tin sa o incurajez ,sa scandez impotriva rivvalilor nu sa injur echipa si tot ce tine de ea daca nu merge bine.Eu asa procedez cand merg la meciuri desi recunosc ca nu apuc sa merg la multe meciuri acum o samerg in deplasare la arad in ultima etapa
i-auzi zmeul , zboara capul de pe umeri :laughing:

ema e liderul de la drojdierii ...daca si ema tine cu dinamo, s-a intors lumea in sus baietele :laughing:
nepoate chestia cu zburatulu capului de pe umeri era o metafora eu vroiam sa-ti dau replica la ce ai zis tu referitor la faptul ca nu mai pot iesi cu fularul cu Stiinta prin tm.Si chestia cu lideru de la drojdierii am scris-o pt ca asa am auzit nu am zis ca e sigura treaba,dar oricum nici la voi nu e asa roz situatia in galerie.Ia zi-mi si mie Boldura e sef de galerie?Drojdierii nu sunt din galerie???Eu stiu ca ei nu-l recunosc sef de galerie pe boldura?sau ma insel???
Si te rog frumos nu ma lua pe mine cu baietelule ca nu ne tragem de sireturi si nici nu am mancat din aceiasi farfurie
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
justice
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 16 Oct 2005, 03:48

Mesaj de justice » 14 Noi 2006, 17:55

sezione scrie:Blu nu sti mai multe .. si nu are rost sa le facem publice pe net .. sa ma cauti sa ti le zic despre prietenii tai timisoreni .. curvele tarii ,

apropo noi NU am fost frati cu rapizii .. ci a fost decat un pact de neagresiune .. e diferenta nu ? o:

ca sa stiti si voi cat de baiat e site asta...el cu charlie si mai 2 din sezione au intrat dupa noi in santa fe inainte de meci, s-au uitat la noi urat cum beam bere si au plecat.....iar acum site asta face iures pe forum.....

frustratule, daca esti barbat de ce nu ne-ai facut in fatza curve? tu cu charlie faceti de rusine craiova :!:

http://img91.imageshack.us/img91/2955/05pb5.jpg
http://img246.imageshack.us/img246/8348/06if7.jpg

prima poza e mesajul facut la meciul cu voi de anul trecut de catre PELUZA SUD TIMISOARA, nu de vreo grupare, iar in a 2-a poza e japoneza celor de la drojdierii care a fost afisata la mai toate meciurile din returul respectiv


Edit admin: am lasat doar link-uri catre poze, acestea sunt prea mari pentru formatul site-ului.

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 14 Noi 2006, 18:13

Che Guevara scrie:
Glamdringer scrie:au fost o gramada de incidente intre galerii in anii 80 si inceputul anilor 90
Bine. Si daca au fost incidente inseamna ca nu s-a pastrat respectul dintre cele doua galerii?

Eu consider ca au fost incidente minore si ca in Timisoara suntem in continuare respectati la fel cum si banatenii sunt respectati aici.
pai si aici ce ziceai:
Che Guevara scrie: Niciodata un fan al Stiintei nu a atacat sau agresat vreun timisorean si niciodata un timisorean nu a procedat astfel cu vreun suporter al Universitatii Craiova.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 20:09

@glamdringer:
1. eu nu stiu sa fi avut loc incidente intre suporteri ai celor doua grupari.
2. altii au spus ca au totusi au fost incidente.

In acest caz inseamna ca au fost incidente minore fiindca nu am aflat de ele pana acum. Ce nu intelegi?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 14 Noi 2006, 20:14

Eu am fost in Santa Fe cand baietii de la SEZIONE( sezione, charlie si inca unul sau doi) au venit acolo, ba chiar am intrat impreuna cu ei! sezione poate confirma. nu s-a intamplat nimic, au intrat, s-au uitat, au plecat! o: oare vom trece vreodata peste asa zisele incidente de duminica? :?: :mad:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 20:25

Nu pentru ca ele continua.

Astazi am primit un telefon de la Charlie. Nici nu va puteti imagina ce a fost la gura lui. Stiu ca adevarul supara si stiu ca unii nu sunt suficient de barbati ca sa discute fata in fata.

Facutul pe la spate tinde sa devina un obicei in Peluza Sud si chiar sunt considerati smecheri cei care procedeaza asa. :mad:

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 21:20

justice scrie:
sezione scrie:Blu nu sti mai multe .. si nu are rost sa le facem publice pe net .. sa ma cauti sa ti le zic despre prietenii tai timisoreni .. curvele tarii ,

apropo noi NU am fost frati cu rapizii .. ci a fost decat un pact de neagresiune .. e diferenta nu ? o:

ca sa stiti si voi cat de baiat e site asta...el cu charlie si mai 2 din sezione au intrat dupa noi in santa fe inainte de meci, s-au uitat la noi urat cum beam bere si au plecat.....iar acum site asta face iures pe forum.....

frustratule, daca esti barbat de ce nu ne-ai facut in fatza curve? tu cu charlie faceti de rusine craiova :!:

http://img91.imageshack.us/img91/2955/05pb5.jpg
http://img246.imageshack.us/img246/8348/06if7.jpg

prima poza e mesajul facut la meciul cu voi de anul trecut de catre PELUZA SUD TIMISOARA, nu de vreo grupare, iar in a 2-a poza e japoneza celor de la drojdierii care a fost afisata la mai toate meciurile din returul respectiv


Edit admin: am lasat doar link-uri catre poze, acestea sunt prea mari pentru formatul site-ului.
Ba banatene mai renunta la apelative "ca frustrat"" ca eu nu tiu-am vb asa .. sti foarte bien ca nu am intrat la scandal .. daca se voria scandal ieseati pe geam de acolo si nu veneam decat 4 .. de cand [cenzurat] mea nu pot intra la mine in oras intr-un bar ca e justice acolo ???

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 21:26

Che Guevara scrie:Nu pentru ca ele continua.

Astazi am primit un telefon de la Charlie. Nici nu va puteti imagina ce a fost la gura lui. Stiu ca adevarul supara si stiu ca unii nu sunt suficient de barbati ca sa discute fata in fata.

Facutul pe la spate tinde sa devina un obicei in Peluza Sud si chiar sunt considerati smecheri cei care procedeaza asa. :mad:
ba date-n [cenzurat] mea .. iti zise charlie sa va intalniti si o dadusi ca nu esti in oras?adevaru e ca nu fusesi suficient de barbat sa vi la intalnire ..

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 21:27

@sezione: poti intra in orice bar din tara asta doresti. Asta e un drept al tau atata timp cat nu incalci libertatile altcuiva.

Dar nu ai dreptul sa injuri ca la usa cortului folosind o portavoce pe stadion sau folosind un telefon. Asta nu este o infractiune dar este impotriva moralei. Nu uita ca pe site-ul Sezione se aduce in discutie miscarea legionara din Romania care punea foarte mare pret pe religie. Dupa cum stim religia se opune in mod evident injuraturilor de orice fel. Cum impaci toate aceste lucruri?

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 21:31

Che Guevara scrie:@sezione: poti intra in orice bar din tara asta doresti. Asta e un drept al tau atata timp cat nu incalci libertatile altcuiva.

Dar nu ai dreptul sa injuri ca la usa cortului folosind o portavoce pe stadion sau folosind un telefon. Asta nu este o infractiune dar este impotriva moralei. Nu uita ca pe site-ul Sezione se aduce in discutie miscarea legionara din Romania care punea foarte mare pret pe religie. Dupa cum stim religia se opune in mod evident injuraturilor de orice fel. Cum impaci toate aceste lucruri?
lasa asta.. tu zi de ce vorbestri de charlie si faci afirmatii cand sti ca e total pe dos ? o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 21:34

1. Eu nu vorbesc de Charlie aici. Ce am cu el o sa clarificam noi 2 personal.
2. Cum impaci legionarii, religia si porcaiala pe care ati facut-o la meciu cu Poli Timisoara in acelasi timp?
3. Crezi tu ca la fel ar fi procedat Corneliu Zelea Codreanu? Ar fi luat o portavoce si ar fi injurat Timisoara si pe locuitorii ei?

Parerea mea este ca sunteti niste ipocriti fara limite. Si tu si toti cei care ati reactionat in acest fel la meciul ala.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 14 Noi 2006, 21:35

Che Guevara scrie:@sezione: poti intra in orice bar din tara asta doresti. Asta e un drept al tau atata timp cat nu incalci libertatile altcuiva.

Dar nu ai dreptul sa injuri ca la usa cortului folosind o portavoce pe stadion sau folosind un telefon. Asta nu este o infractiune dar este impotriva moralei. Nu uita ca pe site-ul Sezione se aduce in discutie miscarea legionara din Romania care punea foarte mare pret pe religie. Dupa cum stim religia se opune in mod evident injuraturilor de orice fel. Cum impaci toate aceste lucruri?
nu iti poate raspunde mah!trebuie sa ii dicteze charlie raspunsu! intre ei si postasu(care prin deplasari se ducea la suporterii STIINTEI sa le ia banii ) nu e nicio diferenta!ceea ce au facut ei duminica li se pare ceva normal! daca erati mai presus de timisoreni nu ii injurati doar incurajati echipa!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis