[Amical]"U" Craiova-Krâlia Sovietov Samara

Moderator: grup_moderatori

Închis
zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 06 Feb 2007, 20:46

Ultrase scrie:
ady g scrie:mai ce ghinion avem!!! :(


ce naiba face bornescu asta de cateva meciuri incoace??:(
ala de a ajuns si a dat bolta a trecut de fundasi
mai bine intreaba ce fac fundasii .....
bolta de la 16 m?
ce vina au fundasii
eventual mijl la inchidere ca nu l-a blocat
dar eu deja ajung sa ma intreb si eu ce e cu Bornescu
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 06 Feb 2007, 21:06

zolo scrie:
Ultrase scrie:
ady g scrie:mai ce ghinion avem!!! :(


ce naiba face bornescu asta de cateva meciuri incoace??:(
ala de a ajuns si a dat bolta a trecut de fundasi
mai bine intreaba ce fac fundasii .....
bolta de la 16 m?
ce vina au fundasii
eventual mijl la inchidere ca nu l-a blocat
dar eu deja ajung sa ma intreb si eu ce e cu Bornescu
daca nu am vazut faza ce rost are sa ne pronuntam

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 06 Feb 2007, 21:13

eu zic asa: atacantii sunt de vina ca nu era mingea la ei(noi trebuia sa fim in atac), mijlocasii sunt vinovati ca nu au recuperat mingea, fundasii sunt de vina ca nu au stopat adversarii si mircea e vinovat ca nu a mutat poarta mai in fata. si nu in ultimul rand e vinovat stefan stoica ca a facut schimbari si mititelu ca a trimis echipa in cipru. :lol: :lol: :lol: .
hai sa lasam meciurile amicale in pace. sa vedem in meciurile importante nu acum
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 06 Feb 2007, 21:26

din ce zic astia de la SPORT TOTAL se intelege ca i-am dominat pana prin min 70, cand am facut mai multe schimbari si abia atunci s-au vazut si rusii in atac, iar golul lor e descris ca fiind o surpriza. deci, a fost bine :-)

"Wobay testeaza iar poarta adversa in minutul 68, Velcovici trimite pe langa poarta 60 de secunde mai tarziu, iar rusii vin si ei in atac cu 20 de minute inainte de final.

Minutul 73 alta dubla schimbare la Craiova: Gargalie si Curteanu intra, Saceanu si Mitchell ies.

Surpriza se produce in minutul 85, cand Samara deschide scorul, in urma unui lob de la 16 metri peste Bornescu.

Njock si Parvu sunt inlocuiti cu Baird si Dina.

Nocturna se opreste in clipa cand oltenii se pregateau sa execute un corner, iar centralul decide terminarea partidei cu 3 minute inainte de final."
Autor: Sport Total
Publicat pe www.spt.ro Marti, 6 Februarie 2007.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2007, 21:30

nu-i nimic, se pare ca n-au jucat tocmai rau. ucv

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 06 Feb 2007, 23:35

Che Guevara scrie:Pai tocmai "ne-au tras-o" niste ucrainieni cu 4-1 saptamana trecuta.

Vorbesc despre un complex oltenesc fata de slavi. Ca nu ma refer numai la aceasta generatie defotbalisti. Vorbesc de toate meciurile din istorie incepand cu 1960 si pana azi.
Nu se poate concluziona ca am pierdut meciul cu rusii tocmai datorita faptului ca ne au batut niste ucrainieni cu o saptamana in urma si asta ca urmare a " complexului slav" ( apropos ucrainienii se considera urmasii scitilor si sarmatilor,cum noi ne consideram ca suntem latini!)
prin anii 60,de care vorbeai, craiova cam batea tot ce insemna slav:
2-1 cu akademik sofia ('65),2-0 cu botev vrata ('66),2-1 cu sk rostov('66),1-0 cu nationala bulgariei (!) ('66),4-2 cu akademik sofia ,2-1 cu dunav ruse prin '69
mai facea si egaluri 2-2 si 1-1 cu sloboda tuzla,1-1 cu spartak subotica
dupa '70 au cam inceput sa ne dea bukal,rora si filipovici goluri si sa ne ia puncte si calificari...
oricum se pare ca echipa s a miscat bine! din pacate apar acele schimbari care deregleaza vizibil mecanismul de joc al lui fane!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Feb 2007, 23:45

Eu ma gandeam mai mult la "prietenii" nostri: Popeda Prilep, Dinamo Moscova, Dinamo Kiev, Dinamo Minsk, Crvena Zvezda, Zeleznicar Sarajevo etc.

Decat pe Hajduk Split am eliminat si noi... :(

Ucrainienii pot sa se considere ce vor ei ca tot o limba slava vorbesc.

Nu am zis ca nu i-am batut pe rusi din cauza ca ne-au facut de ras ucrainienii. Am zis ca este un rezultat bun (0-1) din cauza ca Stiinta a avut mereu de suferit in meciurile cu popoarele slave (in general) si cu cei din spatiul ex-sovietic in special.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 06 Feb 2007, 23:54

Che Guevara scrie:Eu ma gandeam mai mult la "prietenii" nostri: Popeda Prilep, Dinamo Moscova, Dinamo Kiev, Dinamo Minsk, Crvena Zvezda, Zeleznicar Sarajevo etc.

Decat pe Hajduk Split am eliminat si noi... :(

Ucrainienii pot sa se considere ce vor ei ca tot o limba slava vorbesc.

Nu am zis ca nu i-am batut pe rusi din cauza ca ne-au facut de ras ucrainienii. Am zis ca este un rezultat bun (0-1) din cauza ca Stiinta a avut mereu de suferit in meciurile cu popoarele slave (in general) si cu cei din spatiul ex-sovietic in special.
che, am inteles bine ce ai zis...
corect,suferim de complexul slav,mai ales in meciuri oficiale ( DACA PRIVIM PALMARESUL STIINTEI),dar se pare ca adaugam un complex nou,
gargalie-curteanu,si de asta putem sa scapam mai repede!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Feb 2007, 00:03

Pai ma gandesc ca astia 2 sunt mai buni decat Tambouras. Ca altfel ...

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 07 Feb 2007, 09:02

Che Guevara scrie:0-1 cu rusii astia nu e un rezultat tocmai rau.

Luati istoria meciurilor dintre Stiinta si echipele din spatiul ex-sovietic. Veti vedea ca nu i-am prea batut. Si nici pe bulgari si nici pe sarbi. Avem noi, asa, un complex slav...

Poate ca daca Bornescu era mai concentrat nu lua golul ala. Sa speram ca in campionat nu va mai comite gafe.
Asta vine de la aia cu "Romania reprezinta o picatura de latinitate intr-o mare slava..." ucv o:

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 07 Feb 2007, 10:17

criticati cam dur echipa fara sa fi vazut meciul acesta amical.
bornescu trebuie sa se pregatesc si el ca portar in meciurile amicale. daca mai ia inca doua goluri cu bolta o sa le invete si pe astea.

sincer eu nu-mi doresc victorii in meciuri amicale. cred ca se invata mai multe din esecuri.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 07 Feb 2007, 10:49

Hai s-o terminam si noi odata pentru totdeauna cu Bornescu asta. E un protar cu calitati foarte bune, dar gafeaza incredibil. Si aseara Mircica PS2 iar a comis-o
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

conStiinta

Mesaj de conStiinta » 07 Feb 2007, 11:13

a vazut cineva golul?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 07 Feb 2007, 11:20

Acum daca a gresit, a gresit. Doar nu o sa ii taiem capul omului pentru asta. Se poate intampla orcui.

Important este ca in meciurile oficiale sa se concentreze mai mult si sa nu o mai comita. :(
Last edited by Codul lui DaVinci on 07 Feb 2007, 11:32, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 07 Feb 2007, 11:24

greseste meci de meci
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis