"U" Craiova-Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Gloria Bistrita ?!

Victorie
74
88%
Egal
3
4%
Pierdem
7
8%
 
Total votes: 84

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 19 Mar 2007, 11:40

Sa stii ca asta cu blatul la Timisoara este cat se poate de plauzibila. Iasiul si-a luat 2 jucatori de la POli, le-a dat meciul din Cupa, si acum in campionat si-a rezolvat problema, aceea a punctelor. Nici nu ma gandisem pana acum, dar uite ca asa este.
La fel a facut si Nationalul cu Urziceniul. Iacos si Cartu vor fi dati afara de ciprioti, dar ei si-au luat banii
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 19 Mar 2007, 12:36

joseph scrie:e greu sa scapam de retrogradare
si cum mighty injura toti sefii mafiei, in timp ce presteaza ca sofer pentru bucuresteni, ne va fi imposibil de salvat ceva
woobay se dovedeste a fi doar o caterinca de mingicar penibil
il prefer pe costea care este mai transant
din pacate daca picam ne desfiintam
ps: nu uitati sa faceti un meeting de sustinere pentru poli timisoara ca a dat meciul iesenilor si astfel ne ingroapa inca pic

sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 19 Mar 2007, 12:40

[quote="Bogdan"U""]
joseph scrie:e greu sa scapam de retrogradare
si cum mighty injura toti sefii mafiei, in timp ce presteaza ca sofer pentru bucuresteni, ne va fi imposibil de salvat ceva
woobay se dovedeste a fi doar o caterinca de mingicar penibil
il prefer pe costea care este mai transant
din pacate daca picam ne desfiintam
ps: nu uitati sa faceti un meeting de sustinere pentru poli timisoara ca a dat meciul iesenilor si astfel ne ingroapa inca pic

sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:[/quote]

Bogdane, nu e bine sa te hazardezi, ceahlaul are influenta, Pinalti face parte din Comtitetul Executiv al FRF. Tu ai vazut aseara? Trebuia rosu la Roszel, dar poooola cand vine vorba de Craiova. Asa ca eu sunt sceptic rau, mai ales ca Mitica e suparat pe noi. In fine, nu ma gandesc la nimic
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 19 Mar 2007, 12:43

U scrie:
DoRyN scrie:Daca bara lui Baird era gol, acum era probabil erou. Parvu si-a creat ocazii si putea inscrie, cine si-a mai creat ocaziile lui ? Nu cred ca este o decizie prea inteleapta, avand in vedere subtirimea lotului. Dar poate jucam si noi cu echipa a doua :-)
si totusi DACA e mare!!! n-a intrat nici bara si parvu nu e la prima isparva de genu asta...poate isi revin amandoi dupa exilul asta!
Plăvanul ăla de N'Jock a jucat 3 meciuri întregi, în care a fost prins în offside de 30 de ori, face preluări în 2-3 timpi, stă numai cu spatele la poartă şi implicit fiecare pasă pe care o primeşte o dă înapoi (de cele mai multe ori la adversar!) şi, fiindcă a băgat şi el un gol aproape norocos, la care a închis ochii şi a tras, e mare erou iar Pârvu şi Baird care au jucat 38 de minute sunt găsiţi vinovaţi pentru tot. :o: :o: :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 19 Mar 2007, 12:51

drejania scrie:[quote="Bogdan"U""]
joseph scrie:e greu sa scapam de retrogradare
si cum mighty injura toti sefii mafiei, in timp ce presteaza ca sofer pentru bucuresteni, ne va fi imposibil de salvat ceva
woobay se dovedeste a fi doar o caterinca de mingicar penibil
il prefer pe costea care este mai transant
din pacate daca picam ne desfiintam
ps: nu uitati sa faceti un meeting de sustinere pentru poli timisoara ca a dat meciul iesenilor si astfel ne ingroapa inca pic

sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:
Bogdane, nu e bine sa te hazardezi, ceahlaul are influenta, Pinalti face parte din Comtitetul Executiv al FRF. Tu ai vazut aseara? Trebuia rosu la Roszel, dar poooola cand vine vorba de Craiova. Asa ca eu sunt sceptic rau, mai ales ca Mitica e suparat pe noi. In fine, nu ma gandesc la nimic[/quote]

da' voi va puteti hazarda la scenarii care mai de care mai SF. pierduram odata si gata retrogradm. nu-mi vine sa cred ca nu aveti deloc incredere in echipa de parca exista in lumea asta echioa neinvinsa./
mi se pare ca voi l-ati luat in serios pe mititelu ca nu o sa pierdem pana la sf campionatului???

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 19 Mar 2007, 12:56

BogdanU scrie:
sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:
CRED CA TU ESTI PENIBIL
nu iti dai seama ca daca o luam la iasi (foarte posibil) si o mai luam cu cfr (mai mult ca sigur) si pierdem meciul direct, deja suntem la revedere?
mai gandeste-te inainte sa ma faci penibil
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 19 Mar 2007, 12:56

Lucian Pârvu şi Michael Baird vor fi trimişi la echipa de juniori pe termen nelimitat, fiind acuzaţi că au avut o prestaţie foarte slabă în partida cu Gloria Bistriţa, scor 1-2, din etapa a XXIII-a a Ligii I.

Patronul grupării oltene, Adrian Mititelu, şi-a băgat în şedinţă jucătorii în noaptea de duminică spre luni. Deşi jucătorii primiseră liber din partea antrenorului Ştefan Stoica până miercuri, Mititelu i-a anunţat pe jucători ca trebuie să vină la Craiova la şedinţă, care a avut loc la sediul clubului. Au venit toţi fotbaliştii, chiar dacă atacantul Jeremie Njock era pregătit să plece în Germania, iar Dorel Stoica să rămână în Bucureşti pentru a răspunde convocării la echipa naţională.

După o discuţie de aproximativ o oră, s-au luat şi primele decizii: atacanţii Michel Baird şi Lucian Pârvu vor fi trimişi la echipa de juniori pe termen nelimitat, unde vor fi colegi cu Andrei Ionescu. Pârvu este considerat vinovat că, la scorul de 1-0, a ratat două mari ocazii, iar Baird a fost acuzat de lipsă de profesionalism. După şedinţă, jucătorilor li s-a dat liber până miercuri la prânz.

Universitatea Craiova a pierdut, cu scorul de 1-2, meciul disputat duminică, împotriva formaţiei Gloria Bistriţa, în etapa a XXIII-a a Ligii I.


prosport
ia uite si la mititelu
astia chiar au inebunit.
uite de nebunia asta mi-e mie frica, de nebunia fanilor, mult mai mult decat de o infrangere cu o echipa buna

cum sa nu il lase pe stoica in bucuresti ???? a ajuns la concluzia ca le place pe drumuri???
Last edited by UCV on 19 Mar 2007, 13:02, edited 1 time in total.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 19 Mar 2007, 12:59

I-a tinut in sedinta pana la 3:30 de dimineata, acum am aflat.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

UCV
membru
membru
Mesaje: 259
Membru din: 26 Mar 2006, 10:17

Mesaj de UCV » 19 Mar 2007, 13:01

joseph scrie:[quote="Bogdan"U

sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:
CRED CA TU ESTI PENIBIL
nu iti dai seama ca daca o luam la iasi (foarte posibil) si o mai luam cu cfr (mai mult ca sigur) si pierdem meciul direct, deja suntem la revedere?
mai gandeste-te inainte sa ma faci penibil[/quote]


nu iti era adresat tie cuvantul penibil ci ideii o:

pt tine [r]


decat astea sunt toate meciurile??? deci ei bat tot ne bat si pe noi si noi retrogradam??? :laughing:

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2860
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 19 Mar 2007, 13:03

[quote="Bogdan"U""]
drejania scrie:[quote="Bogdan"U""]
joseph scrie:e greu sa scapam de retrogradare
si cum mighty injura toti sefii mafiei, in timp ce presteaza ca sofer pentru bucuresteni, ne va fi imposibil de salvat ceva
woobay se dovedeste a fi doar o caterinca de mingicar penibil
il prefer pe costea care este mai transant
din pacate daca picam ne desfiintam
ps: nu uitati sa faceti un meeting de sustinere pentru poli timisoara ca a dat meciul iesenilor si astfel ne ingroapa inca pic

sunteti deja penibili cu retrogradarea asta . [r]

imi explicarati si mie cum ajungem in urma ceahlaului :?: :o: :eek:
Bogdane, nu e bine sa te hazardezi, ceahlaul are influenta, Pinalti face parte din Comtitetul Executiv al FRF. Tu ai vazut aseara? Trebuia rosu la Roszel, dar poooola cand vine vorba de Craiova. Asa ca eu sunt sceptic rau, mai ales ca Mitica e suparat pe noi. In fine, nu ma gandesc la nimic[/quote]

da' voi va puteti hazarda la scenarii care mai de care mai SF. pierduram odata si gata retrogradm. nu-mi vine sa cred ca nu aveti deloc incredere in echipa de parca exista in lumea asta echioa neinvinsa./
mi se pare ca voi l-ati luat in serios pe mititelu ca nu o sa pierdem pana la sf campionatului???[/quote]

o: o:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 19 Mar 2007, 13:03

ProSport scrie:Marius Constantin, în locul lui Dorel Stoica
Medicul echipei nationale a Românei, Pompiliu Popescu, l-a trecut şi pe fundasul craiovean Dorel Stoica pe lista indisponibililor de la lot. În locul său, Victor Piţurcă l-a chemat de urgenţă pe apărătorul rapidist Marius Constantin. Olteanul fusese convocat în premieră la prima naţională.
On-topic: Mie mi s-a parut ca Stoica a cam gresit-o tactic. Dina si Costea nu trebuiau schimbati, ei erau printre cei mai buni de pe teren de pana atunci. Wobay este muuult prea indragstit de minge, iar in atac nu prea contam!

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 19 Mar 2007, 13:04

drejania scrie:I-a tinut in sedinta pana la 3:30 de dimineata, acum am aflat.
Si in locul celor 2 revin la prima echipa Costea si Gangioveanu ?
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 19 Mar 2007, 13:07

Bogdane, tu nu vezi ca in primul meci in care mai trebuia sa punem nitel accentul si pe constructie, am luat-o in barba?
Cat am jucat cu sdr-ul ne-am multumit sa stam la cutie, si sa incercam sa-i ardem pe contre. Cand am pusi sa facem si faza de constructie, brusc Paluga Neagra nu a mai venit in careu pe centrarile adversarilor, sa dea o mana de ajutor apararii, si am luat si primul gol dupa mai bine de 360 de minute.

Nu uita ca toate meciurile de acum inainte (poate mai putin cel cu CFR-ul) noi trebuie sa iesim la joc, ptr ca suntem chiar deasupra liniei. Foamea noastra de puncte devine cronica. Si cand iesim la joc, apararea noastra parca lipseste cu desavarsire.

Io sper ca atunci cand ajungem in intalnirile directe, Jiul si Nationalul sa fie matematic RETROGRADATE. Trebuie musai stat la cutie cu Ceahlaul, ptr ca i-am batut in tur, acuma trebuie sa-i piscam pe contre... Argesul sa se stinga si el, si sa scoatem macar un egal cu mafia lui Pinalty.

Oricum, suntem in galeata deja... Acuma trebuie sa luptam sa iesim din ea. :( -9 ala la adevar e belea

BALLY

Mesaj de BALLY » 19 Mar 2007, 13:09

Mi-a fost frica de acest meci... Aveam o presimtire rea... S-a adeverit!
de acum inainte va fi greu.... Foarte greu.
Daca nu luam punct in urmatoarele doua meciuri, suntem la vale.... Rau de tot suntem la vale.
Mai bine luam bataie cu Dinamo si cu Rapid si bateam cu Bistrita.
E rau... rau, rau, rau.

:mad:

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2860
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 19 Mar 2007, 13:16

joseph scrie:e greu sa scapam de retrogradare
si cum mighty injura toti sefii mafiei, in timp ce presteaza ca sofer pentru bucuresteni, ne va fi imposibil de salvat ceva
woobay se dovedeste a fi doar o caterinca de mingicar penibil
il prefer pe costea care este mai transant
din pacate daca picam ne desfiintam
ps: nu uitati sa faceti un meeting de sustinere pentru poli timisoara ca a dat meciul iesenilor si astfel ne ingroapa inca pic
ba ia vezi, poate au astea de la gds nevoie de vreun editorialist ceva, ca te-ai integra perfect acolo.
mai lasa-ne cu previziunile astea penibile.

Închis