"U" Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Unirea ?

Poll ended at 21 Apr 2007, 21:45

Victorie
38
47%
Egal
7
9%
Pierdem
36
44%
 
Total votes: 81

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Mesaj de Demolator » 21 Apr 2007, 23:01

leo scrie:Sincer, imi pare rau ca n-ati reusit sa-i "bateti" pe cei de la Urziceni. Noi am luat-o drastic de la ei.
Sper ca in meciul de maine, cu Ceahlaul, baietii nostri o sa faca un joc bun si o sa ne aduca o victorie. Si astfel o sa va pregateasca terenul pt meciul de miercuri, cand ii veti prelua voi pe cei din Piatra-Neamt. Va doresc sa obtineti 3 puncte din acel meci, ca sa va indepartati de zona periculoasa! Bafta!
Sa fie!!!Esti polist?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 21 Apr 2007, 23:01

eu partea asta nu o vazui...adica eram deja pe bulevard... :mad:

VLTRAS CRAIOVENSIS

Mesaj de VLTRAS CRAIOVENSIS » 21 Apr 2007, 23:06

Andrei.Himself scrie:@narcis, ar fi frumos daca s-ar afla din presa si adevarul, nu numai bazaconiile si acuzatiile aduse suporterilor.

pe mine ma luara jandarmii din ramses [pt ca aveam fular la mn], care se afla la o distanta apreciabila de stadion (pe langa liceu constantin brancusi, daca nu ma insel). eram cu un prieten care avea buletinu la el si initial ii zisera ca e liber dar ca pe mine trebuie sa ma duca la sectie sa-mi ia datele. prietenu ala intreba daca poate venii cu mine pana la sectie, unde se schimbara datele problemei: se alese cu 15 milioane amenda, desi initial avu ocazia sa plece. ce infractiune sa fi comis intre timp ?! eu mai "norocos" primii doar 1 milion ca sunt minor si acceptai sa semnez kktu ala de proces. nu inteleg pe ce criteriu se dau amenzile la noi, unii luara 1 mil, altii 2, 5 si chiar 15, in conditiile in care nu verificara nici o inregistrare video inainte sa scrie suma.



cat ne tinura in curte nu avuseram voie nici sa ne sunam rudele sau prietenii, defapt ni s-a cerut de la inceput sa inchidem telefoanele... probabil pentru a nu ii inregistra.

cei de la ASO au chemat un avocat caruia jandarmii nu ii permisesera accesu in curtea sectiei pana sa intru eu in cladire. nu stiu daca l-au lasat pana la urma, am plecat dupa aceea si nu am avut curiozitatea sa ma uit cine mai era prin curte.

un prieten imi povestii ca atunci cand il "ridicara" jandarmii indreptara pusca spre el... cred ca e distractiv sa te joci cu armele de foc indreptate spre copii. :O

iar in ultimul rand, cand jandarmilor le venii ideea sa evacueze peluza jumate dintre noi deja iesira din stadion in semn de protest... asa ca presa mananca [cenzurat] cand ii ridica in slavi.

in concluzie, incep sa ma gandesc din ce in ce mai serios daca nu cumva tribuna sau peluza nord au devenit o solutie, pentru ca nu se merita sa vii in peluza si sa pleci incarcat cu amenzi, sau in cel mai rau caz -batut. daca acum e asa, sunt curios ce-o sa se aleaga cu peluzele romanesti in general dupa ce intra in vigoare noile reglementari... o:
nu trebuia sa semnezi procesul verbal, oricum sa nu platiti amenzile... in termen de 30 de zile parca le puteti contesta, nici nu va trebuie avocat, sigur amenzile au greseli de redactare sau de incadrare a legii, eu asa am procedat si am castigat de fiecare data si daca va e greu sa le contaestati sa nu le platiti, sunt destui care au sute de milioane amenda si nu au nicio problema, singurul lucru care se intampla este ca, in momentul in care iti iei ceva pe numele tau, trebuie sa platesti respectiva amenda, da pana atunci probabil ca mai este

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Apr 2007, 23:16

da zisara la un moment dat jandarmii ca e ultimul avertisment de a parasi stadionul... si atunci se cam indreptara toti care erau sub tabela spre iesire pe scari cu exceptia catorva , un baiat din sezione il stiu dupa figura dar nuj cum il cheama, de trageau vreo 4 jandarmi de el sa il scoata afara... chiar jenant.... bine ca iesira toti atunci ca daca se isca ceva baietii aveau scarile in spate, Doamne fereste poate cadea vreunu` p`acolo isi spargea capu` ca jandarmilor nu cre`ca le trecea prin gand ca e crima sa intre in ei, cand ei sunt in dreptul scarilor... treaba cu evacuarea asta fu trasa de par rau de tot...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

leo

Mesaj de leo » 21 Apr 2007, 23:20

Demolator scrie:
leo scrie:Sincer, imi pare rau ca n-ati reusit sa-i "bateti" pe cei de la Urziceni. Noi am luat-o drastic de la ei.
Sper ca in meciul de maine, cu Ceahlaul, baietii nostri o sa faca un joc bun si o sa ne aduca o victorie. Si astfel o sa va pregateasca terenul pt meciul de miercuri, cand ii veti prelua voi pe cei din Piatra-Neamt. Va doresc sa obtineti 3 puncte din acel meci, ca sa va indepartati de zona periculoasa! Bafta!
Sa fie!!!Esti polist?
Mi-s. Ca-s din Banat. :-)

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Apr 2007, 23:21

andrei, dau si eu reteta mea :D...

1 martor (oricum judecatorii nu te lasa cu mai multi ca e caz minor, poti sa aduci 3000 de martori ca tot 1 singur ti`l audiaza, te pune sa`ti alegi) care sa contrazica motivu` din procesul verbal...

politia nu se prezinta de cele mai multe ori

te cheama de vreo 2-3 ori (depinde)'

de semnat procesul, ai semnat pt ca ai fost supus unei presiuni din partea organului, amenintat cu bataia etc...

iar daca ti`e frica sa minti cand juri pe Biblie... gandeste`te ca Dumnezeu are treburi mai importante de facut decat sa te pedepseasca pe tine ca ai jurat stramb :)) fura altii miliarde, are grija de aia nu de tine :))
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 21 Apr 2007, 23:31

vere eu fusai cu frate-meu si cu fratii din ultras si mersram incet pe strada cu mesajele, fularele si steagurile la vedere. trecura dubele pe langa noi dar nu o lua nici unu la fuga. vorbiram ca daca e sa se opreasca vreunii meregem cu ei fara nici o problema ca nu facusem nici unii nimic. in juru nostru fugeau astia micii de spargeau. bravura ieftina a minorilor pentru ca daca erau jmecheri nu rupeau o oglinda sau dadeau in cosurile de gunoi pe ici pe colo. cine lua amenda azi pentru ceva ce facu cu adevarat in afara stadionului atunci imi permit sa spun ca fu mare prost. cine nu, tot respectul si toata parerea de rau si multa bafta la contestatii. eventual daca o sa castigati incercati sa ii dati in judecata
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 21 Apr 2007, 23:36

BluBoy scrie:vere eu fusai cu frate-meu si cu fratii din ultras si mersram incet pe strada cu mesajele, fularele si steagurile la vedere. trecura dubele pe langa noi dar nu o lua nici unu la fuga. vorbiram ca daca e sa se opreasca vreunii meregem cu ei fara nici o problema ca nu facusem nici unii nimic. in juru nostru fugeau astia micii de spargeau. bravura ieftina a minorilor pentru ca daca erau jmecheri nu rupeau o oglinda sau dadeau in cosurile de gunoi pe ici pe colo. cine lua amenda azi pentru ceva ce facu cu adevarat in afara stadionului atunci imi permit sa spun ca fu mare prost. cine nu, tot respectul si toata parerea de rau si multa bafta la contestatii. eventual daca o sa castigati incercati sa ii dati in judecata
blu exact acelasi lucru am facut si noi ...si ma refer la faptul ca mergeam spre un bar nu fugeam ca nu aveam de ce ...dar se pare ca la noi nu tinu faza :)(

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 21 Apr 2007, 23:40

bluboy eu i`as fi dat in judecata si cand am luat eu amenda, da` imi platesti tu avocat ? :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 21 Apr 2007, 23:44

poate te reprezinta avocatu' celor de la ASO :)(
Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Apr 2007, 23:50

1948 scrie:
BluBoy scrie:vere eu fusai cu frate-meu si cu fratii din ultras si mersram incet pe strada cu mesajele, fularele si steagurile la vedere. trecura dubele pe langa noi dar nu o lua nici unu la fuga. vorbiram ca daca e sa se opreasca vreunii meregem cu ei fara nici o problema ca nu facusem nici unii nimic. in juru nostru fugeau astia micii de spargeau. bravura ieftina a minorilor pentru ca daca erau jmecheri nu rupeau o oglinda sau dadeau in cosurile de gunoi pe ici pe colo. cine lua amenda azi pentru ceva ce facu cu adevarat in afara stadionului atunci imi permit sa spun ca fu mare prost. cine nu, tot respectul si toata parerea de rau si multa bafta la contestatii. eventual daca o sa castigati incercati sa ii dati in judecata
blu exact acelasi lucru am facut si noi ...si ma refer la faptul ca mergeam spre un bar nu fugeam ca nu aveam de ce ...dar se pare ca la noi nu tinu faza :)(
noi am luat-o pe drumurile secundare din centru,dar se pare ca au ajuns copii scuzati si pe langa noi.am vazut o "captura" de toata frumuseta :laughing: :laughing: ca-n filme sa mor eu :laughing: derapaj in curba,2 jandarmi erau pe usa,pac il prinsara pe unu si la duba cu el.sa mor eu de nu erau numa` dinaia gen "robocop",blindati din cap pana-n picioare,si se mai si uitau la noi in timpu` ala :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 21 Apr 2007, 23:57

ba care puteti sa-mi faceti si mie rost de primele 5 min de transmisie a alora de la canal d ?? vreau sa ma vad si eu :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 21 Apr 2007, 23:58

Au bagat sondajul cu cel mai bun jucator , il onoram iar pe Dina ? :laughing: sau pe Saceanu :-x sau suntem corecti si il votam pe Bornescu? o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 22 Apr 2007, 00:00

sincer se misca mai bine azi dina... :)( si nu zic la baza, mie asa mi se paru
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Apr 2007, 00:00

stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
BluBoy scrie:vere eu fusai cu frate-meu si cu fratii din ultras si mersram incet pe strada cu mesajele, fularele si steagurile la vedere. trecura dubele pe langa noi dar nu o lua nici unu la fuga. vorbiram ca daca e sa se opreasca vreunii meregem cu ei fara nici o problema ca nu facusem nici unii nimic. in juru nostru fugeau astia micii de spargeau. bravura ieftina a minorilor pentru ca daca erau jmecheri nu rupeau o oglinda sau dadeau in cosurile de gunoi pe ici pe colo. cine lua amenda azi pentru ceva ce facu cu adevarat in afara stadionului atunci imi permit sa spun ca fu mare prost. cine nu, tot respectul si toata parerea de rau si multa bafta la contestatii. eventual daca o sa castigati incercati sa ii dati in judecata
blu exact acelasi lucru am facut si noi ...si ma refer la faptul ca mergeam spre un bar nu fugeam ca nu aveam de ce ...dar se pare ca la noi nu tinu faza :)(
noi am luat-o pe drumurile secundare din centru,dar se pare ca au ajuns copii scuzati si pe langa noi.am vazut o "captura" de toata frumuseta :laughing: :laughing: ca-n filme sa mor eu :laughing: derapaj in curba,2 jandarmi erau pe usa,pac il prinsara pe unu si la duba cu el.sa mor eu de nu erau numa` dinaia gen "robocop",blindati din cap pana-n picioare,si se mai si uitau la noi in timpu` ala :laughing:
am vazut si eu faza...chiar acolo langa biserica
noi eram mai in spate

Închis