Ceahlaul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Piatra Neamt?

Poll ended at 24 Apr 2007, 18:35

Victorie
22
32%
Egal
19
28%
Infrangere
27
40%
 
Total votes: 68

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 27 Apr 2007, 11:54

FreakBoy scrie:hai sa ne calmam un pic...
sa ne calmam inseamna ca te referi si la tine mister :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 27 Apr 2007, 12:10

joseph scrie:
FreakBoy scrie:hai sa ne calmam un pic...
sa ne calmam inseamna ca te referi si la tine mister :)(
Nu inteleg ce le-a casunat acu pe Mititelu. Daca altu mai bun nu avem, asta e tigan/analfabet cum e pana acu si-a indeplinit obiectivele:
1. Anu trecut am promovat din primul an
2. Anul asta sa ne mentinem in div A ->pare indeplinit.

De la anu mai vedem ..deocamdata el singur baga banutu in kooru echipei.
I-auzi ce explicatie infantila dau astia pentru faptul ca s-au intors cu kooru; ca nu a venit galeria sa-i salute la meciul cu Galatiul..pai ce sa mai salute ca le era frica ca-i luati la omor si la scuipat, ca numai asta stiti.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Apr 2007, 12:18

Din punctul meu de vedere: pana la meciul cu urziceni nu aveau motive sa-l injure dar totusi era injurat. la meciul cu urziceni mititelu a gafat grav prin evacuare si astfel a dat motive tuturor. pana atunci avea razboi doar cu o brigada, celelalte se rezumasera la scandari gen "vrem echipa" si "jucati fotbal".
Dupa abuzul lui miti, care daca vroia sa fie corect, lasa peluza sa-l injure si dupa meci cerea identificarea si interzicerea(chiar daca nici cu astea nu prea sunt de acord, asa era "legal")...dar el a ales ca pentru unii sa-i "pedepseasca" pe toti...o sa continui sa sustin ca e vinovat doar pentru evacuare, ce s-a intamplat afara fiind doar dorinta jandarmeriei de a avea in baza de date cati mai multi suporteri (vezi stelisti transportati in numar mare pentru a fi identificati...).
Liniste in peluza nu o sa mai fie decat dupa ce dispar anumite influente pe acolo si nu cred ca o sa se intample curand...
Eu unul ma gandesc serios sa ma mut la a II-a dar nu ma lasa inima...

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 27 Apr 2007, 12:29

caesar scrie: Nu inteleg ce le-a casunat acu pe Mititelu. Daca altu mai bun nu avem, asta e tigan/analfabet cum e pana acu si-a indeplinit obiectivele:
1. Anu trecut am promovat din primul an
2. Anul asta sa ne mentinem in div A ->pare indeplinit.

De la anu mai vedem ..deocamdata el singur baga banutu in kooru echipei.
problema lu` miti e ca de fiecare data face/spune cate o tampenie cu care 'reuseste" sa eclipseze lucrurile pozitive(investitii,etc. care pana acum au fost destule), si asa le da motive unora sa-l injure.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 27 Apr 2007, 13:44

TIBI scrie: sa nu se uite ca la meciul cu iasiul din tur, la 2-0 pentru iasi toata lumea il injura pe mititelu si echipa. noi am fost singurii care am sustinut echipa, dar tu nu ai cum sa stii treaba asta pentru ca poate nu mergi in peluza.
De-aia se auzeau injuraturi din peluza, iar cand echipa a reusit sa intoarca rezultatul unii din peluza erau suparati de parca scorul era 2-3 nu 3-2?? :(

Gestul de la Piatra Neamt a fost unul urat. Daca aveati ceva cu juctroii, atunci va duceati cativa la antrenament si discutati cu ei. Se calmau treburile si gata.

O sa va aud iar: din cauza lui Mititelu rad toti de noi, dar v-ati intrebat vreodata, daca si din cauza unor gesturi de-ale voastre nu se intampla acelasi lucru?

Avatar utilizator
savoss
suporter
suporter
Mesaje: 929
Membru din: 21 Sep 2003, 12:12

Mesaj de savoss » 27 Apr 2007, 20:21

nyk_sorin scrie: problema lu` miti e ca de fiecare data face/spune cate o tampenie cu care 'reuseste" sa eclipseze lucrurile pozitive(investitii,etc. care pana acum au fost destule), si asa le da motive unora sa-l injure.
hai fi serios si nu te mai uita in gura unora care chiar sunt platiti pentru asta!
Universitatea Craiova - prima iubire si ultima!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 27 Apr 2007, 20:40

savoss scrie:
nyk_sorin scrie: problema lu` miti e ca de fiecare data face/spune cate o tampenie cu care 'reuseste" sa eclipseze lucrurile pozitive(investitii,etc. care pana acum au fost destule), si asa le da motive unora sa-l injure.
hai fi serios si nu te mai uita in gura unora care chiar sunt platiti pentru asta!
ti se pare ca glumesc ?
degeaba sunt ei platiti, daca echipa nu juca atat de penibil,daca miti nu declara ca batem tot in retur si alte tampenii de`ale lui nu l-ar fi injurat nimeni.
daca vindea bilete pt peluza la meciul cu urziceni nu l-ar fi injurat decat cateva zeci, hai sute de persoane, sau se intampla ca la meciul cu steaua cand nici aia de deasupra sezione n-au vrut sa-l injure.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 28 Apr 2007, 12:05

savoss scrie:
nyk_sorin scrie: problema lu` miti e ca de fiecare data face/spune cate o tampenie cu care 'reuseste" sa eclipseze lucrurile pozitive(investitii,etc. care pana acum au fost destule), si asa le da motive unora sa-l injure.
hai fi serios si nu te mai uita in gura unora care chiar sunt platiti pentru asta!
mai termina cu tampeniile, vorbesti numai lucruri pe care le auzi de pe la unii la o bere, care de fapt e cola, si au fost odata, dar hai ca merge si acum, asa fac toti patronii cand sunt criticati de suporteri, incerca sa-i denigreze cu faza cu banii, eu pana la meciul cu urziceniul chiar incercam sa-i conving si pe restu ca e spre binele echipei sa il lasam pe miti in prostia lui ca oricum la cat e de cretin nu o sa inteleaga, dar de atunci il injur din suflet si il injur incontinuu si in casa si pe strada si il voi injura si sambata la meci, si prefer sa nu ies seara in oras ca sa pot sa vin la meci sa il injur, dupa parerea mea singura iesire(cel putin acceptata de mine) din situatia asta, e ca analfabetul sa iasa la televizor si sa isi ceara scuze public pt ca este un [cenzurat] si isi bate joc de suporteri, si ca vrea sa-i controleze, si pt ca il imita pe becali si vrea sa isi infiinteze o galerie fidela(probabil cu che lider) si pt ca a spus ca luptam la cupele europene si de fapt nu am retrogradat doar printun miracol, si penntru ca prin declaratiile lui face ras clubul si pt, si pt...........daca stai si te gandesti la rece iti dai seama ca miti chiar e un patron prost oricat il lauda unii, el nu a facut mai nimic pt clubul asta, ca daca nu venea el poate venea altul si mai prost de atat era apropape imposibil sa fie

iuli

Mesaj de iuli » 28 Apr 2007, 13:10

SLH scrie:
savoss scrie:
nyk_sorin scrie: problema lu` miti e ca de fiecare data face/spune cate o tampenie cu care 'reuseste" sa eclipseze lucrurile pozitive(investitii,etc. care pana acum au fost destule), si asa le da motive unora sa-l injure.
hai fi serios si nu te mai uita in gura unora care chiar sunt platiti pentru asta!
mai termina cu tampeniile, vorbesti numai lucruri pe care le auzi de pe la unii la o bere, care de fapt e cola, si au fost odata, dar hai ca merge si acum, asa fac toti patronii cand sunt criticati de suporteri, incerca sa-i denigreze cu faza cu banii, eu pana la meciul cu urziceniul chiar incercam sa-i conving si pe restu ca e spre binele echipei sa il lasam pe miti in prostia lui ca oricum la cat e de cretin nu o sa inteleaga, dar de atunci il injur din suflet si il injur incontinuu si in casa si pe strada si il voi injura si sambata la meci, si prefer sa nu ies seara in oras ca sa pot sa vin la meci sa il injur, dupa parerea mea singura iesire(cel putin acceptata de mine) din situatia asta, e ca analfabetul sa iasa la televizor si sa isi ceara scuze public pt ca este un [cenzurat] si isi bate joc de suporteri, si ca vrea sa-i controleze, si pt ca il imita pe becali si vrea sa isi infiinteze o galerie fidela(probabil cu che lider) si pt ca a spus ca luptam la cupele europene si de fapt nu am retrogradat doar printun miracol, si penntru ca prin declaratiile lui face ras clubul si pt, si pt...........daca stai si te gandesti la rece iti dai seama ca miti chiar e un patron prost oricat il lauda unii, el nu a facut mai nimic pt clubul asta, ca daca nu venea el poate venea altul si mai prost de atat era apropape imposibil sa fie

Prost,destept cum o fi el....Cel putin iubeste Universitatea Craiova si nu aduce niciodata echipament alb-rosu sau sa vanda juma' de echipa la Dinamo.
De acord cu voi:A GRESIT! Dar vrea binele Stiintei asta e clar.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 29 Apr 2007, 00:34

Stau si ma tot minunez de ce vad scris pe aici si ce s-a intamplat in doar o saptamana in Peluza Noastra...:mad:


PS : Aici ai zis-o si tu bine Baltaretzule :-) ... :
T@V scrie:Io nu stiu ce va atacati atata de faza cu intorsul spatelui. Si jucatorii la Galati, cand nu s-au dus nici macar sa-i salute, tot intors al spatelui se cheama si asta...
Atata timp cat tot meciul au cantat si si-au incurajat echipa pe tot parcursul meciului, toata stima si respectul. Meritau si jucatorii o palma, sa nu ne mai creada pe noi prostii satului...

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 30 Apr 2007, 17:39

caesar scrie:
joseph scrie:
FreakBoy scrie:hai sa ne calmam un pic...
sa ne calmam inseamna ca te referi si la tine mister :)(
Nu inteleg ce le-a casunat acu pe Mititelu. Daca altu mai bun nu avem, asta e tigan/analfabet cum e pana acu si-a indeplinit obiectivele:
1. Anu trecut am promovat din primul an
2. Anul asta sa ne mentinem in div A ->pare indeplinit.

De la anu mai vedem ..deocamdata el singur baga banutu in kooru echipei.
I-auzi ce explicatie infantila dau astia pentru faptul ca s-au intors cu kooru; ca nu a venit galeria sa-i salute la meciul cu Galatiul..pai ce sa mai salute ca le era frica ca-i luati la omor si la scuipat, ca numai asta stiti.
eu, de exemplu, mai stiu si altele. am terminat vreo 2 facultati, sunt membru pe la niste asociatii profesionale, etc. capsunar de meserie!

tu ce [cenzurat] mea stii???????? sa fii smecher pe net? s au umflat muschii pe tine? scuipat, omor? cand s a intamplat asta desteptule?

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 30 Apr 2007, 17:49

veteranu scrie:
caesar scrie:
joseph scrie: sa ne calmam inseamna ca te referi si la tine mister :)(
Nu inteleg ce le-a casunat acu pe Mititelu. Daca altu mai bun nu avem, asta e tigan/analfabet cum e pana acu si-a indeplinit obiectivele:
1. Anu trecut am promovat din primul an
2. Anul asta sa ne mentinem in div A ->pare indeplinit.

De la anu mai vedem ..deocamdata el singur baga banutu in kooru echipei.
I-auzi ce explicatie infantila dau astia pentru faptul ca s-au intors cu kooru; ca nu a venit galeria sa-i salute la meciul cu Galatiul..pai ce sa mai salute ca le era frica ca-i luati la omor si la scuipat, ca numai asta stiti.

eu, de exemplu, mai stiu si altele. am terminat vreo 2 facultati, sunt membru pe la niste asociatii profesionale, etc. capsunar de meserie!

tu ce **** mea stii???????? sa fii smecher pe net? s au umflat muschii pe tine? scuipat, omor? cand s a intamplat asta desteptule?
Ba, vorbeste frumos ca de-ai ca tine cu 2 facultati am mai vazut...
Nu s-au umflat muschii pe mine, dar daca vrei ti-i pot arata.
Crezi ca daca esti membru de brigada sau cum v-ati zice voi si ai fular la gat esti mai destept decat in realitate? sau mai smecher?
Eu zic sa incerci sa fi mai rational.

Asta e ultimul post la care iti mai raspund, nu de alta dar ma eclipsezi cu ale tale 2 facultati si alte zeci de asociatiii profesionale la care esti membru.

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 30 Apr 2007, 17:58

caesar scrie:
veteranu scrie:
caesar scrie: Nu inteleg ce le-a casunat acu pe Mititelu. Daca altu mai bun nu avem, asta e tigan/analfabet cum e pana acu si-a indeplinit obiectivele:
1. Anu trecut am promovat din primul an
2. Anul asta sa ne mentinem in div A ->pare indeplinit.

De la anu mai vedem ..deocamdata el singur baga banutu in kooru echipei.
I-auzi ce explicatie infantila dau astia pentru faptul ca s-au intors cu kooru; ca nu a venit galeria sa-i salute la meciul cu Galatiul..pai ce sa mai salute ca le era frica ca-i luati la omor si la scuipat, ca numai asta stiti.

eu, de exemplu, mai stiu si altele. am terminat vreo 2 facultati, sunt membru pe la niste asociatii profesionale, etc. capsunar de meserie!

tu ce **** mea stii???????? sa fii smecher pe net? s au umflat muschii pe tine? scuipat, omor? cand s a intamplat asta desteptule?
Ba, vorbeste frumos ca de-ai ca tine cu 2 facultati am mai vazut...
Nu s-au umflat muschii pe mine, dar daca vrei ti-i pot arata.
Crezi ca daca esti membru de brigada sau cum v-ati zice voi si ai fular la gat esti mai destept decat in realitate? sau mai smecher?
Eu zic sa incerci sa fi mai rational.

Asta e ultimul post la care iti mai raspund, nu de alta dar ma eclipsezi cu ale tale 2 facultati si alte zeci de asociatiii profesionale la care esti membru.
nu cred ca ai mai vazut ca mine. ma cred unic si inconfundabil! inimitabil!
hai sa mai vorbim totusi. ai ramas in pana de idei? te mai las 2 saptamani sa te gandesti la unele noi.daca nici atunci nu gasesti, iti mai dau eu de la mine. eu in facultate chiar am invatat! idei!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 30 Apr 2007, 17:58

Din cate imi aduc aminte scrie in regulament sa nu faceti atacuri la persoana.

Va multumesc pentru intelegere !

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 30 Apr 2007, 18:02

DoRyN scrie:Din cate imi aduc aminte scrie in regulament sa nu faceti atacuri la persoana.

Va multumesc pentru intelegere !
Nu-i problema, asa se intampla cand bagi pe cineva in seama mai mult decat merita.
Eu unu am cedat din lipsa de idei:).

Închis